Keresés

Részletes keresés

Danka Creative Commons License 2003.12.18 0 0 132
teknoerno:
"nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás micsoda?"

szal ezekben a rendszerekben a torveny konyve a szabalyozo es a piaci kereslet-kinalat.
Az MLM kereteiben forgalmazott termekekre kulon szabalyok vannak, a rendszer nem piacgazdasag szeru, hanem iranyitott. Itt azt ertem, hogy nem a piac iranyit, hanem fennt, a rendszer alkotok.

Szerintem egy normal kereskedonek az MLM szabalyai nelkul sokkal konnyebb dolga van.
Nincsenek a kozosseg felol olyan elvarasok, hogy eloadasok, meeting, csapatepites, marketing-terv, kazettak, konnyvek, ki tudja meg mi

megejegyzem MLM-en kivul is van ilyen, de ott olyannyira opcionalis, hogy mar a felsoroltak minosegere is ugyelni kell, kulonben nem fizet erte senki, tehat annak sem lesz piaca

pontosan ezzek, hogy egy ilyen redszert kialakitanak, a belepoknek olyan plusz szolgaltatasokat kell megvasarolniuk, amit lehet mashol olcsobban es/vagy jobb minosegben kapnanak meg; na persze ezt a parhuzamosan azonos temaban futo MLM csoportok rossz szemmel neznek, voltam eloadaon, ahol azon viccelodtek, hogy a szervezok kerestek a konkurencia embereit, akik azert jottek, hogy ellesek, milyen otleteket vehetnenek at a sajat rendszerukbe...

"- nincs TV reklámköltség (az emberek a reklámhordozók) "
szerintem ez nem elony, sose lesz VV3 szponzor :))) szal egy mediaszeletbol kimarad, persze a tobbibol is, tudom az internet azt lehet (tiszta cenzura)
karitaiv tevkenysegek/tamogatas nalatok vannak????

"- szélesebb szájreklám hatása "
csinaltam 1 kerdoivet, nagyon sokan az ismerosek velemye alapjan valaszt termeket!! de azokat az ismerosoket megvalogatja, pl az kozgaz tanaromnak nem ajanlanam ezt es ezt a unit-linked befektetest es biztositast, mert nincs kompetenciam;
persze ezen lehet javitani, fellepes, szerepek kidolgozasa, de ez csak hiteltelen alca
tudom hogy fontos szempont, hogy az MLM tagjai is maguk hasznaljak a termekeket, es ugy ajanlak, de o mi alapjan valasztotta??? igy mar nem erdekel a velemenye! attol mert neki is van, lehet o is rosszul valasztott!!!

"- nincs túl sok alkalmazott "
a Pistabacsi szellemesebb, dejo nevezzuk igy :)
mert nala van automata, bolt es csomagkuldo, tv-shop, szal azon arulja, ami a leghatekonyabb es nemcsak ar szempontjabol, hanem image is!

"- érdekes termékeket/szolgáltatást is el lehet adni "
ezt pont forditva irnam ;)))), bocs ezt nem tudom kihagyni
egy volt ismerosom a legnagyobb nacional... az orszagban es emelett egesz nap MADE IN USA termekeket nepszerusit MLM-ben :DDD es hasznalja is, de ha bemegy a boltba a hutopultnal csak magyar termeket hajlando venni!

Az emberi szempontoknal amit irsz szeritnem a kapcsolatok lehetne jo, de hat ezt az barat/uzlettars dolgot mar kiragoztuk, nalam egyertemuen negativ, hosszutavon nem muxik, igy rovidtavon meg csak 'lelejmolom a hevert' szaga van
de tok jo, akinek nincs kepzettsege kihez forduljon? haverkohoz, rokonokhoz, azok megszanjak, vesznek mindent, csak jol mennyjen a szerencsetlen uzlete

szal velemenyem, hogy ez az eszkoz csak az emberi bizonytalansagot hasznalja ki ezerrel, mind a tagok, akiket irnyitanak, mind az ugyfelek, akik ugy dontenek: miert ne, probaljuk ki, ha te mondod!

meg nem latom az elenyet, miert is kepezzem at magam mernokbol MLM (ugynok?) uzletkotonek!

akkor terjunk is ra konkretan, kinek is valo ez a redszer, szerinted?

Előzmény: teknoerno (131)
teknoerno Creative Commons License 2003.12.18 0 0 131
Danka!

"nagyon diszkreten kommentezel ;)"
Igyekszem. :->

"osszeirnad az MLM elonyeit a "nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás " es mas nem MLM szeruen mukodo rendszerhez kepest."
1."...a normál és szintén emberek által létrehozott: nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás micsoda?"
Engem tényleg érdekelt volna, mivel nem ezen a területen dolgozom. :(
Hiszen ezt is emberek hozták létre és kérdéses előttem, hogy mennyire nyitott és hogyan működik, mélyebben.
2. Megnéztem a hozzászólásaimat, s remélem másnak is úgy tűnik, hogy nem írtam, hogy az MLM hűha de jobb, mint más megoldás.
MLM és a többi verzió? Szerintem egy kicsit túl széles a másik oldal, hogy egyszerűen össze lehessen hasonlítani.
De azért nézzünk csak néhány gondolatot, hogy más szemében ezek előnyök v. hátrányok mindenki döntse el.
Cég szempontjából:
- nincs TV reklámköltség (az emberek a reklámhordozók)
- szélesebb szájreklám hatása (bár ez lehet hátrány is)
- nincs túl sok alkalmazott (járulékok), de van sok szorgalmas ember, aki dolgozik és vagy bejön neki vagy nem, lényeg, hogy fogy a termék
- érdekes termékeket/szolgáltatást is el lehet adni
- stb.
Embör szempontjából:
- nem kell képzettség, a kezdéshez (ez lehet, hogy hátrány?:))
- emberibb összeggel el lehet kezdeni (ez nem azt jelenti, hogy cserébe rögtön x ezreket költsünk mindenfélére, ami nem biztos, hogy szükséges)
- lehet, hogy pont azt a terméket keresi (gyógynövények)
- ha szorgalmas és jól csinálja, előbb kezd el keresni, mielőtt elfogy a tartalék, a türelem, a ráfordítható idő stb. :), de ha nem és nem hagyta magát mindenféle pénznyelő dolgokba bevonni, akkor sok tanulsággal és kevesebb anyagi veszteséggel léphet ki
- szélesebb emberi kapcsolatok (persze csak normális MLM-snél)
- normálisabb "eladó"(persze csak normális MLM-snél)
- stb.
Különösen az stb. a fontos :), komolyra fordítva a szót csak egy két gondolat tényleg, mert nem biztos, hogy a legtöbb helyzetre az MLM a megoldás (mint azt sokan állítják), s mint már említettem csak 1 eszköz, lehetőség.
A másik, hogy mint mindennek ennek is két oldala van, mondhatni szürke.
S a legutolsó: emberekről szól, emberek csinálják, tehát tele van érzelemmel, s kevesebb értelemmel.
("Az értelem vékony kéreg az érzelem fatörzsén." Hát ez elég filozofikus lett.:))

Sajnos most csak ennyi, ezt is többszöri nekifutásra, mert közben futkosok itt a munkámmal, lehet, hogy egy kicsit zilált lett.

Minden jót!

Előzmény: Danka (116)
janoka Creative Commons License 2003.12.16 0 0 130
én komolyan nem tudom...
szerintem valaki nagyon megbantotta az életben!
sok pofont kaphatott!!
Előzmény: bleroy (129)
bleroy Creative Commons License 2003.12.16 0 0 129
szi janoka

elképzelem ezt a rali gyereket, amikor beír egy ilyen keményet ( és művelte gondolatot),kéjesen hátradől és azt gondolja na milyen keménycsávávagyokén, énvagyokazész, és milyen boldog ilyenkor.........

Előzmény: bleroy (128)
bleroy Creative Commons License 2003.12.16 0 0 128
szia janoka

miről beszél ez a rali te érted? :-))

Előzmény: rali (126)
janoka Creative Commons License 2003.12.15 0 0 127
rali bátyó..
mizujs?:)))
rali Creative Commons License 2003.12.15 0 0 126
Csiba te, fikanick!
Előzmény: bleroy (125)
bleroy Creative Commons License 2003.12.15 0 0 125
látom hozod a formád.
észérveket nem tudsz mondani, hát szitkozodsz,
szánalmas vagy...........
baal Creative Commons License 2003.12.15 0 0 123
szóval már út-vasútépitő is vagy?
vagy mire alapozod ezt a véleményedet?
gondolom, hallotad valakitől.
képzeld én meg azt hallottam, hogy az mlm egy nagy gagyi lenyúlás.
akkor most igazunk van?
Előzmény: janoka (118)
Biovadász Creative Commons License 2003.12.15 0 0 122
"a magyar a leglustabb népség!!!!!"

Hmmm.. éltél már Olaszországban? :)

Előzmény: janoka (120)
Danka Creative Commons License 2003.12.15 0 0 121
szia janoka, utolso sorom utolso karaktereit idezem: ":DD"

az en gunyolodasomon tultesz a velemenyed a magyarokrol, akkor te mire vagy oly buszke, pl MLM-ben?

Előzmény: janoka (120)
janoka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 120
dolgos magyar kezek??? uristen!!!!
a magyar a leglustabb népség!!!!!

okos, rafinált, innovativ. de lusta!!!!
es nem ro,anok epitettek a magyar autopalyakat, hanem magyarok..de jo sokaig tartott!!
na itt fejezzuk be:)))
back to MLM discussion

Előzmény: Danka (119)
Danka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 119
janoka nem ide tartozik a tema, de bele kene kicsit melyedned a tervezes, kivetelezes rejtelmeibe; gondolom jartal mar szlovakiaban vagy lengyelorszagban vagy a kozeli romaniaban es osszehasonlitottad a mernoki es kivitelezoi teljesitmenyeket!

a roman vendegmunkasok munkajat akartad fik*ni vagy a dolgos magyar kezeket??? :DD

Előzmény: janoka (118)
janoka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 118
mérnokok..oh semmi:)
ha amagyar autopalyara gondolsz akkor vissza adhatjak a diplomajukat:)))
az ugy sz@r ahogy van

na :)))
szep napot

Előzmény: Danka (117)
Danka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 117
janoka!

mibajod a mernokokkel? te meg nem utaztal autopalyan? vagy autoban? repulon? ezt mind ok terveztek MLM eloadasok nelkul!!!!

ezekrol az eloadasokrol megvan a velemenyem, nekem egyetemen 100-ad reszebe se kerul 5 even keresztul heti 40 oraban!

ismerek egy ilyen eloadot, egy havrom neki dolgozik egesz nap, egy eloadasert majd 500eFtot kernek a rendezoktol! (a latogatok otthagynak 30-50eFtot)ez mondjuk 1-2 nap + kap teljes ellatast. Tudomanyos fokozatok nelkul, a minosegre nincs semmi biztositek, csak annyi: jot nevettunk es tapsikoltunk :)))
es egy ilyen eloado nem mondja el az orok elet titkat :DD

Előzmény: janoka (115)
Danka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 116
teknoerno !

nagyon diszkreten kommentezel ;)
osszeirnad az MLM elonyeit a "nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás " es mas nem MLM szeruen mukodo rendszerhez kepest.

Előzmény: teknoerno (114)
janoka Creative Commons License 2003.12.13 0 0 115
Lehet, hogy terápia:))
mire is?
jobb ertekesítesi skill,tobb onbizalom, motivació..

remélem te nem sw mernok vagy:)))
mivel villamosmernokoztel:))))

annyi biztos igaz, hogy én a bnetnel voltam ertekesítesi treningen 27ezerert..ez 5 napos volt illetve 5x 3 ora..
na most egy akarki által eloadott értékesítési eloadas(lasd: figyelo, hvg, napigazdasag) kb 150-170 ezerbe kerul..egy egesznap.

es en mindent ami ott elhangzott, hasznalni tudom a napi tevekenysegemben, ami nem MLM, hanem sima mezei business to business ertekesítes.
ott mondjuk nem volt tapsvihar:)))))csak a vegen, de ennyi tisztelet nem árt:)

Előzmény: Danka (112)
teknoerno Creative Commons License 2003.12.13 0 0 114
Danka!

"azert tartom mesterseges rendszernek, mert zart es kulonleges szabalyai vannak"
Nos értem a gondolatodat, csak akkor az a kérdésem, hogy a normál és szintén emberek által létrehozott: nagyker-kisker-Pista bácsi a boltos felállás micsoda?

"Miert nem vehetem le a termeket a polcrol???"
Miért jobb levenni a polcról? Nekem jó ha elküldik, v. odaadja a raktáros, amennyiben nem kell kipróbálni mint pl. a cipőt.

"nincs anonim vevo!
mindenki a baratjaval es annak baratjaval; aztan rokonaval es annak rokonaval probal uzletelni."
Ezt sem értem(korán van?:)), nekem volt olyan vevőm, akit soha nem láttam azelőtt(netes és egyéb hírdetés), de tény, hogy előbb utóbb a rokonok, stb. is sorra kerülnek.:->

"ha inni akarok 1 kolat, akkor kiveszem az automatabol ;)"
Ha inni akarnék, én is így cselekednék. :->

"UZLETBEN NINCS BARATSAG, aki megprobalja: EGYIKET ELVESZITI, hisz mindenki a nyeresegre hajt, csak uzlettarsak vannak

szeritnem nem lehet uzelete bartsagra/rokonsagra alapozni, hisz az erzelmekkel teli, es erzekeny, instabil; ki ne vesztette volna el eleteben vmely baratjat/rokonat, de ezzel egyutt nem veszitette el a munkahelyet!"
Szerintem a jó üzletben korrektség van, üzleten kívül pedig lehet barátság, akár ua. az emberrel is.A barátság/rokonság tényleg érdekes, kényes kérdés, megérne egy kis elmélkedést.

"szal a kapcsolatoknal egy baratsag tobbet er, mind2nek megvan a maga helye"
Sok igazság van benne.

Reggelire ennyit.

Minden jót!

Előzmény: Danka (113)
Danka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 113
teknoerno!

azert tartom mesterseges rendszernek, mert zart es kulonleges szabalyai vannak.

Miert nem vehetem le a termeket a polcrol???

nincs anonim vevo!
mindenki a baratjaval es annak baratjaval; aztan rokonaval es annak rokonaval probal uzletelni.

ha inni akarok 1 kolat, akkor kiveszem az automatabol ;)

UZLETBEN NINCS BARATSAG, aki megprobalja: EGYIKET ELVESZITI, hisz mindenki a nyeresegre hajt, csak uzlettarsak vannak

szeritnem nem lehet uzelete bartsagra/rokonsagra alapozni, hisz az erzelmekkel teli, es erzekeny, instabil; ki ne vesztette volna el eleteben vmely baratjat/rokonat, de ezzel egyutt nem veszitette el a munkahelyet!

szal a kapcsolatoknal egy baratsag tobbet er, mind2nek megvan a maga helye.

Előzmény: teknoerno (109)
Danka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 112
Janoka: "Szóval van akinek bejon, van akinem nem!!
Átverés? Kinek? Akinek nem jön be?
Lehet!!! "

szerintem ahol demagog eloadasokat tartanak az atveres, tagoktol fuggetlenul.

voltam olyan eloadason, ami terapianak tunt :))

Kósa L Adolf, Détár Enikő, Rékasi Károly, Biro Ica, Kovács Ági ...
ezek kik? ezek se lesznek mar villamosmernokok :DDD

Előzmény: janoka (107)
janoka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 111
apropo..
Bnet>>>Brokernet!
Előzmény: janoka (110)
janoka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 110
hát ezt kérdezd meg tőlük, nem tom!!
de biztos jobb a KIA Sorento eladasa az USa-ban amikor az Agassi reklámoza:)))
Előzmény: -Memento- (108)
teknoerno Creative Commons License 2003.12.12 0 0 109
Sziasztok!

"hu, nem birom ki, hogy ne irjak, oszinten engem nagyon idegesit a tema, lehet abbol adodik, mert ezt barki elkezdheti, es ha nem megy elhullik, de amiket gondolnak az emberek, szornyu, mintha ez lenne a csodaszer, a vilag megvaltasa."

Igazad van, bárki elkezdheti és el is kezdi, sajnos azok is akinek nagyon nem kéne, mert pl. az emberekhez való viszonyuk valami szörnyű, s nem hiszem, hogy ezen 1-2 ea., oktatás változtatni tudna.
Ezek az emberek inkább ártanak, mintsem használnak, mind maguknak, mint másoknak.
(Sajnos olyan MANAGERT is ismerek, aki emberileg és a szememben közel 0.)
Szerintem sem csodaszer, sem valami vírus, egyszerűen 1 megoldás, ill. eszköz.

"amugymeg aki barmirol ezt hiszi az felorult :)"

De az is aki mindig ugyanazt csinálja, és mást vár eredményként. :)

"En ugy vettem eszre, hogy ez azoknak az embereknek valo, akik celtalanok, akar nincs szakmajuk vagy nem abban akarnak dolgozni, es fokent nagyon tanacstalanok es ettol a rendszertol varjak azt, hogy vmi tortenjen az eletukben. A rendszerek tobbnyire ugy is vannak felallitva, hogy ossztonozzenek bizonyos dolgokra, mintha te nem is tudnad, hogy mit kell tenned az eletben, hogy boldoguljal."

Ezzel nem értek egyet,ill. azt gondolom, hogy akinek nincsenek céljai, az sem az MLM-ben, sem máshol nem fog igazán boldogulni.
Sajnos sok céltalan azt hiszi, hogy csatlakozva v.kihez megváltozik, "boldogabb" lesz az élete.
Kár, hogy ezt sokan komolyan gondolják.
Én elég sok emberrel találkoztam, aki ráillett az utolsó mondatod. (Nem a mindennapi tevékenységekre értem, hanem, hogy miképpen változtasson az általa nehezen elviselt helyzetén.)

"Ez a birka szellem nagyon antipatikus.
On es tomegamitasnak tartom a dolgot. "

Egyetértek, de a birkaszellem és ámítás máshol sem szimpatikus.

"Aki nem boldogul a valo piaci eletben, az egy ilyen mesterseges rendszerben probal szerencset. "

Megmagyaráznád egy kicsit bővebben?
Csak emberre érted?
Mert szerintem most az aloes cégek (lsd. FLP, Aloex,LR)éppen a konkurencia játék résznél tartanak, s mintha az is része lenne a piacnak.

"Amasik hogy a rendszerbe belepok titokban lelkuk melyen csak azt az allapotot varjak vagy azert harcolnak, hogy olyanok legyenek mint felmenoik."

Remélem ez nem mindenkire igaz, mert az szomorú lenne, s (bocs)majmolásnak hívnám. Pozitív dolgokat viszont érdemes átvenni.

"Ez annyira eldurvul, hogy az egesz eletuket tonkreteszik, mivel arrol abrandoznak, hogy elerik nemtudom melyik gyement szintet es utana MUNKA NELKUL jon a havi 3-500eHUF."

Botor ember az ki így gondolkodik, ábrándozik. :)

"szerintem lehet penz kivenni a rendszerbol, ugyanugy versenykepesnek kell lenni, mint a szabad piaci versenyekben."

Egyetértek. :-o

"Az hogy ki milyen termeket arusit szerintem teljsen kozombos, ez csak 1 ertekesitesi rendszer.
Kepzeljetek el, ha CocaCola csak ilyenben jonne a vilagon :))
szal nema termek a lenyeg, az az a TERMEK AZ EMBER!"

Részben egyetértek, mert találkoztam olyan emberrel is, akinet tényleg mind1 lett volna mit ad el, tán még tiltott dolgokat is.
Emberi szempontból viszont nem mind1, mert pl. női
szilikon betéteket nem szívesen ajánlanám. :->
Lényeg,hogy v.milyen szinten tud-e azonosulni vele.(Pl. fogyasztaná, használná)

"Megvmi, ha vki ROSSZUL KALKULAL ebben a rendszerben, akkor a befektett PENZE es MUNKJA es IDEJE ertekei mashoz vandorol, pl felfele! vagy ELVESZITI
a biztonsagrol ennyit. hiaba mondjak meg mit csinalj, keszitesz hetente marketing tervet, mit se er, ha ezrevel vannak olyanok, akik egy atlagos eves jovedelemet kepesek veszteni.

en egy ismerosomon kiszamoltam mennyi idot tolt evvel az egeszzel, beszoroztam az en oraberemmel. probaljatok ki!

nem ertem azokat, akik 1-2 ev utan havi 100eFt vesznek ki a rendszerbol, mikozben beraknak kazettara, konyvre, eloadasokra, uatazsra, benzinre havi 30-50eFt-tot es ezt mellekallasban, szabadidos programok, pihenes, csalad helyett csinaljak"

Bizony el lehet veszteni, mint más vállalkozásban, ezért én úgy gondolom jól végig kell gondolni, mielőtt belevág valaki, mi mennyit ér számára, hiszen eleinte "ingyen" dolgozik,s szinte csak kiadása van.(Ha hagyja:)).
Tehát itt is minimális kiadásra kellene törekedni (midjárt megkapom a Nobelt :-))).
Szerintem fontosak a tervek készítése, de fontosabb, ha a bev./kiad. követed, s ha fél-1 év
után az egyenleged -----(5x-), akkor ott baj van,
s el kell gondolkodni a továbbiakon.

Nos ebéd előtt ennyit.

Minden jót!

Előzmény: Danka (105)
-Memento- Creative Commons License 2003.12.12 0 0 108
Miért hiszik azt az emberek, hogy a közszereplők többek bárki másnál és egyfajta garanciát adnak a tevékenységükre???????????

Mi az a Bnet?

Előzmény: janoka (107)
janoka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 107
jreggelt

"En ugy vettem eszre, hogy ez azoknak az embereknek valo, akik celtalanok, akar nincs szakmajuk vagy nem abban akarnak dolgozni, es fokent nagyon tanacstalanok es ettol a rendszertol varjak azt, hogy vmi tortenjen az eletukben. A rendszerek tobbnyire ugy is vannak felallitva, hogy ossztonozzenek bizonyos dolgokra, mintha te nem is tudnad, hogy mit kell tenned az eletben, hogy boldoguljal."

Kedves Danka
ez amit irtal igaz is meg nem is! Sok ember van aki komolyan celtalanul bolyong a vilagban, elvan mint a befott. Es 1x csak talalkozik egy MLM es mukival aki elhuzza a mezesmadzagot:)
ad mindent!! célt, árut, marketingtervet..sőt rohangal a muki bemutatóira:)))
De innen mar a kedves partneren mulik minden!!
Akarja vagy nem akarja:))
ha nem bye bye..es bolyonghat tovabb..de legalabb kapott egy lehetoseget!

A másik fele akik eddig sem bolyongtak, hanem sikeres emberek , csak probara teszik magukat a legnagyobb uzleti lehetosegben!( ezt azert meg az egyetemi kozgazdasz tankonyvekben is irjak)
Mondok pár nevet:)

Kósa L Adolf, Détár Enikő, Rékasi Károly, Biro Ica, Kovács Ági

Palotás Károly a Bnet absolute szakmai tanácsadója..nos Ő nem rohangál:))))

Szóval van akinek bejon, van akinem nem!!
Átverés? Kinek? Akinek nem jön be?
Lehet!!!

Olyan elofordulhat, hogy valaki munkat keres, felveszik, és 3 honap utan felmond, mert hát ez a ceg nem az amire gondolt? Vagy esetleg kivagjak..meg a 3 honpos felmodasi ido elott:)
Bizony, ilyen is van!

Tényleg..MLM...vagy utalja az ember vagy szereti..kozombos lehetoseg nincs:))

udv és szep napot!!

Előzmény: Danka (105)
trollcsi Creative Commons License 2003.12.12 0 0 106
korrekt ez a mlm.lap.hu
Előzmény: Danka (105)
Danka Creative Commons License 2003.12.11 0 0 105
hu, nem birom ki, hogy ne irjak, oszinten engem nagyon idegesit a tema, lehet abbol adodik, mert ezt barki elkezdheti, es ha nem megy elhullik, de amiket gondolnak az emberek, szornyu, mintha ez lenne a csodaszer, a vilag megvaltasa.
amugymeg aki barmirol ezt hiszi az felorult :)

En ugy vettem eszre, hogy ez azoknak az embereknek valo, akik celtalanok, akar nincs szakmajuk vagy nem abban akarnak dolgozni, es fokent nagyon tanacstalanok es ettol a rendszertol varjak azt, hogy vmi tortenjen az eletukben. A rendszerek tobbnyire ugy is vannak felallitva, hogy ossztonozzenek bizonyos dolgokra, mintha te nem is tudnad, hogy mit kell tenned az eletben, hogy boldoguljal.

Ez a birka szellem nagyon antipatikus.
On es tomegamitasnak tartom a dolgot.

Aki nem boldogul a valo piaci eletben, az egy ilyen mesterseges rendszerben probal szerencset.

Amasik hogy a rendszerbe belepok titokban lelkuk melyen csak azt az allapotot varjak vagy azert harcolnak, hogy olyanok legyenek mint felmenoik. Ez annyira eldurvul, hogy az egesz eletuket tonkreteszik, mivel arrol abrandoznak, hogy elerik nemtudom melyik gyement szintet es utana MUNKA NELKUL jon a havi 3-500eHUF.

szerintem lehet penz kivenni a rendszerbol, ugyanugy versenykepesnek kell lenni, mint a szabad piaci versenyekben.

Az hogy ki milyen termeket arusit szerintem teljsen kozombos, ez csak 1 ertekesitesi rendszer.
Kepzeljetek el, ha CocaCola csak ilyenben jonne a vilagon :))
szal nema termek a lenyeg, az az a TERMEK AZ EMBER!

Megvmi, ha vki ROSSZUL KALKULAL ebben a rendszerben, akkor a befektett PENZE es MUNKJA es IDEJE ertekei mashoz vandorol, pl felfele! vagy ELVESZITI
a biztonsagrol ennyit. hiaba mondjak meg mit csinalj, keszitesz hetente marketing tervet, mit se er, ha ezrevel vannak olyanok, akik egy atlagos eves jovedelemet kepesek veszteni.

en egy ismerosomon kiszamoltam mennyi idot tolt evvel az egeszzel, beszoroztam az en oraberemmel. probaljatok ki!

nem ertem azokat, akik 1-2 ev utan havi 100eFt vesznek ki a rendszerbol, mikozben beraknak kazettara, konyvre, eloadasokra, uatazsra, benzinre havi 30-50eFt-tot es ezt mellekallasban, szabadidos programok, pihenes, csalad helyett csinaljak.
-----------------------
ezt nektek masolom be innen:
http://www.tavmunkainfo.hu/antiMLM.htm

A Multi-level marketing (MLM) csapdái
A sorozat előző részében az Interneten virágzó szélhámosságok között már említettük azokat a megtévesztő állásajánlatokat, melyek mögött piramisjáték-szerű MLM tevékenység áll. A Multi-level Marketing önmagában is olyan gyakran és sokoldalúan tárgyalt és kritizált téma a Világhálón, hogy egy cikk erejéig erre most részletesen is kitérünk.

Mivel az MLM rendszerben forgalmazó ügynököknek a termékforgalmazás mellett legfontosabb feladata, hogy tovább építsék a hálózatukat, ennek érdekében minél több ember figyelmét ráirányítsák az általuk kínált üzleti lehetőségre, boldogan vetik be magukat a cyber-világba, ahol minimális befektetés ellenében tömegekhez juttathatják el üzeneteiket. Megjelennek "hozzászólásaikkal" különféle levelező listákon, barátinak tűnő befektetési tippeket ejtenek el online csevegés közben, hangzatos apróhirdetéseket adnak fel az ingyenes net-hirdetőkben, tetszetős web kikötőket építenek, intenzív web-promóciót folytatnak, vagy a Netikett szabályaival mit sem törődve küldözgetik csábítóan, de homályosan megfogalmazott munka-ajánlataikat több ezer email címre.

Ha olyan ködös email-üzenet kapunk (ha valaki még nem kapott volna, előbb-utóbb kap majd), amiben valami hasonló áll: "amennyiben Önt érdekli egy másodállásban végezhető tevékenység, rendkívül jó jövedelmet biztosító Interneten végezhető munka, hosszú távú előnyös befektetés, stb. írjon, részletesen tájékoztatom egy nagyszerű lehetőségről", valószínű, hogy valamiféle ügynöki hálózatba próbálnak éppen beszervezni. Legyünk óvatosak, mert ezen esetekben a szépen fogalmazó spammerek többnyire nem munkatársat, csupán balekot keresnek, akik ha elfogadják a meghívást a személyes találkozóra, a meggyőző erejű előadás közvetlen hatása alatt már nehezen tudnak nemet mondani.

Mielőtt magunkra zúdítanánk a MLM elkötelezettjeinek haragját, hangsúlyozni szeretnénk, hogy nem teszünk egyelőség jelet az MLM és a szélhámosság közé, de sajnos tény, hogy ezen rendszerek nagy része hamis reményeket ébreszt, az új belépők pénzére utazik, akiknek ez a befektetés soha nem térül meg. Mivel az Interneten gyorsan terjednek ezek a módszerek, és előbb-utóbb minden álláskereső belebotlik ezen ajánlatokba, érdemes tisztázni, mit is takar az MLM, vagy más néven network marketing fogalma, és mitől válik az egész szélhámossággá.

Az MLM lényege, hogy a hálózat keretében forgalmazott termékek értékesítése nem a hagyományos csatornákon (nagyker, kisker) történik, hanem egy lépcsőzetesen kialakított ügynöki hálózaton keresztül. A tagok feladata a termék értékesítése mellett ezen ügynöki lánc folyamatos bővítése. Nem hiszem, hogy van ember széles e hazában, aki még nem hallgatott (szenvedett) végig egy-két vagy netán több előadást az MLM felépítéséről, működéséről, jövedelmezőségéről, ezért most nem rajzoljuk fel az ismerős mátrixot.

Ami közös az MLM és a piramisjáték esetében, hogy a hierarchiában alacsonyabb szinten álló tagok pénzt juttatnak a magasabb szinteken levők felé, és ahogy a rendszer egyre lejjebb épül, elvileg mindenki jövedelemhez jut mindaddig, amíg van lehetőség új tagok toborzására. Egyszerű logaritmusszámítással kimutatható azonban, hogy az így épülő piramis hosszú távon nem működhet, mivel X lépcső után egyszerűen elfogy a potenciális bevonható emberek száma. Ha nincs több befizető, a rendszer összeomlik, és az alsó szinten levő tömegeknek már nincs aki fizessen, ők a vesztesek.

A klasszikus kérdés: mi különbözteti meg a legálisan működő MLM hálózatot a tiltott piramisjátéktól? A piramisjáték játékelméleti szempontból zárt rendszer, tehát összességében annyi pénzt nyernek a nyertesek, amennyit a vesztesek elveszítenek. Az MLM rendszerben forgalmazó ügynököknek azonban kettős feladata van: amellett, hogy új tagokat szerveznek be a hálózatba, a hálózat által forgalmazott termékek eladását is meg kell szervezniük. A piramisjátékkal szemben, ahol csak az új tagok befizetéseiből képződnek a csúcson állók bevételei, az MLM hálózatba így folyamatosan áramlik a termékek termelői és fogyasztói ára közötti különbözet, tehát elvileg lehetséges, hogy mindenki nyer vele. A kérdés az, hogy mi az arány a kétféle eladás (a bevont új tagoknak eladott ún. belépő-csomag, valamint a hálózaton kívüli vásárlók felé történő értékesítés) között. Amennyiben a termék nagyobb mennyiségben nem eladható (és ez bizony sok esetben így van, mivel ára gyakran jóval meghaladja a boltokban forgalmazott versenytársakat), azaz a forgalmazó bevétele kizárólag az új tagok toborzásából származik, gyakorlatilag egy zárt piramisrendszer alakul ki, ahol néhány lépcsőben elfogy az ország lakossága, és bekövetkezik az összeomlás.

A világ egyik legnagyobb piramisa Albániában épült fel a közelmúltban, miután a külső információktól elszigetelt ország lakosságának nagy része, mindenféle kontroll nélkül, a szép jövedelem reményében kapcsolódott be a hatalmas láncba, majd az összeomlásakor tömegek vesztették el vagyonukat az országos méretűre nőtt piramisjátékban. Az emberek elkeseredése nemzeti felkelésbe torkollott, az események okait annak idején sokat elemezték a napilapok is.

Visszatérve az MLM tevékenységhez, elvileg sikeresen is végezhető ez a fajta munka, van akinek saját bevallása szerint kitűnően jövedelmez, de tény, hogy a beszervezett tagoknak csak kis hányada jut el a gyémántgyűrűs szintekre. Ehhez a munkához speciális adottságokra van szükség, hiszen a rendszerbe való belépés teljes elkötelezettséget kíván, ami gyakran az emberi kapcsolatok megromlásához vezet. A kívülállók, vagy a rendszerben csalódottak gyakran támadják ezen ügynökök módszereit, akik sok esetben agresszív technikákat alkalmaznak a meggyőzésre, kétes üzleti gyakorlatot folytatnak, ködösítenek, rabolják hallgatóságuk idejét amikor nehezen térnek rá a lényegre vagy matematikailag félrevezetik a közönségüket.

Természetesen az Interneten is jelen vannak a nagy MLM cégek, saját domain alatt találjuk a legnagyobbakat, és megismerhetjük a hivatalos változatot, de ha egy kicsit alaposabban szétnézünk, az érem másik oldalát is! Az Internet világának legszimpatikusabb vonása demokratikussága, azaz, hogy ez a médium soha nem egyoldalúan informál. Hiába dicsőíti önmagát a cég saját honlapján (www.amway.com), ha a benne csalódottak tömegével hoznak létre olyan web oldalakat, ahol leleplezik annak hazugságait, leírják saját negatív tapasztalataikat. Lásd példaképpen a "Internet Society of Ex-Amway Distributors" nevű szervezet kikötőjét, ahol a felsorolt hivatkozásokra kattintva az egykori Amway-forgalmazók web-lapjaira juthatunk, ahol a cégből, illetve annak ügynökeiből, és módszereiből kiábrándult emberek kiteregetik a szennyest, az agymosás egyeteméről, rémálomról, megtévesztő hazugságokról, a remény forgalmazásának üzletéről, kultuszról, szertefoszlott álmokról írnak. Akit érdekelnek ezek a személyes tapasztalatok, vagy sorstársként szeretne csatlakozni a szervezethez, keresse fel "Az igazság odaát van" szlogen alatt működő, az Amway témát legkimerítőbben felölelő web kikötőt, ahol minden hisztériát nélkülözve, tárgyszerűen, pro és kontra érveket, egyéni beszámolókat, elemző és leleplező cikkek, tévhitek eloszlatását célzó írásokat, és nagyon sok egyéni tapasztalatot (rendezve, archiválva) olvashatunk a céggel kapcsolatosan. A web oldal tagja az "Anti-MLM and Anti-Amway Webring"-nek , így innen könnyedén eljuthatunk a körgyűrű további láncszemeit alkotó társoldalakhoz is.

Másik példa a kétoldalú tájékoztatásra: a www.herbalife.com cím alatt megtalálhatjuk egy másik világméretű MLM cég honlapját (furcsa: Magyarország nincs a partner országok listájában!), míg a http://www.herbalawsuit.com oldalon (az eredeti cikk írása óta a ez is cím megszűnt, ezért a hivatkozást töröltem) a cég ellen folyó per fejleményeit követhettük nyomon.

Ezúttal arra vonatkozóan gyűjtöttem tippeket, hogyan ismerjük fel az Interneten az MLM tevékenységnek álcázott veszélyes piramisjátékokat:

Soha ne a website kinézete alapján ítéljük meg a bemutatkozó céget. Azért mert egy vállalkozásnak professzionálisan tervezett honlapja van, korántsem biztos, hogy törvényes, legálisan működő cégről van szó. Csak olyan céggel kössünk üzletet, melyet ismerünk vagy leinformáltunk, és melyben megbízunk.

Ne kapcsolódjunk olyan rendszerbe, ahol csak az új tagok beszervezéséért kapunk jutalékot. Jövedelmünk elsődleges forrása a termék értékesítéséből származzon. Csak akkor legitim az MLM cég, ha speciális termékei a rendszerbe lépés nélkül is megvásárolhatók. Győződjünk meg arról, hogy a kínált termék valóban rendelkezik-e a beharangozott tulajdonságokkal, valóban piacképes-e.

Ne lépjünk be olyan MLM cégbe, ahol túl nagy kezdőcsomagot, nagy értékű saját készletet kell vásárolnunk. Ezek a rendszerek álcázott piramisjátékok, melyek bármikor összeomolhatnak.

Ne higgyük el, bármily csábító, hogy kevés munkával könnyedén meggazdagodhatunk. A termékek direkt értékesítése, és az emberek meggyőzése nagyon kemény és kitartó munkát igényel. Egy nagyon jellemző példa magyarul: nézzük meg a http://www.w-f-h.com (Work From Home) címen található web-oldalt. "Nem nyaralok, ilyen a munkám" felirat fölött egy menedzser önfeledten szunyókál az idilli tengerparton, fölötte vaskos dolláros zacskók. Majd a mézesmadzag: "Dolgozzon a 21. század munkamódszerével!" és következik az ajánlott munka hosszú, időt rabló leírása, melyből semmit nem tudunk meg a végzendő feladatokról, csupán üres ígéreteket arra, hogyan emelkedik majd meg e munka által életszínvonalunk. (Levelet kaptam a cikk egy olvasójától, aki kapcsolatba lépett ezzel a céggel, és elmesélte tapasztalatait, ha érdekel, kattints ide!!!)

Adjunk magunknak időt a döntéshez. A jó üzlet holnap is jó üzlet, ha pedig agresszívan sürgetnek, vagy nyomást alkalmaznak a döntéshozáskor, annak semmi más oka nem lehet, mint hogy a cégnek valami rejtegetnivalója van.

A gondolkodási idő arra is kell, hogy utána tudjunk nézni, vajon mi mindent írtak, mondtak mások az adott vállalkozásról az Interneten. Használjuk ennek érdekében a keresőket, adjunk fel üzeneteket a vonatkozó hírcsoportokban, vagy nézzük meg azokat a web állomásokat, ahol folyamatosan gyűjtik a tisztességtelenül dolgozó MLM cégekre vonatkozó panaszokat. A leleplező írások ott vannak a világ legnagyobb kirakatában, csak rá kell találni! Nagy kapocs-gyűjteményt találunk a cím alatt, ahonnan kiindulva sok olyan MLM céget is megismerhetünk, melynek képviselői még nem találtak ránk, hiszen talán majd csak a jövőben teszik be a lábukat Európába. Menjünk elébe az információknak!

Vigyázzunk arra, hogy a kibertérben az emberek nem mindig azok, aminek látszanak. Van, hogy jóindulatú baráti tanácsnak tűnik az a munkaajánlat, amit egy net-társunktól kapunk, valójában az illető nagyban osztja a tippeket, egy intenzív beszervező munka részeként. Ne legyünk hiszékenyek, és mindig kontrolláljuk az Interneten keresztül kapott információkat, mert ezt senki más nem teszi meg helyettünk!
Akit nem riaszt vissza a sok visszaélés, és komolyan érdeklődik az MLM tevékenység, mint önálló jövedelemszerzési lehetőség iránt, annak ajánlom a http://mlm.lap.hu linkgyűjteményt kiindulópontként (új info, a szerk.).
1998. szeptember 27.

trollcsi Creative Commons License 2003.12.11 0 0 104
nem, csak gondoltam lenyugszanak.
Előzmény: bleroy (102)
rali Creative Commons License 2003.12.11 0 0 103
Ha adsz 35% rabattot, el tudom adni az egészet.Jó kis hálózatom van, a bürgék minden szart megvesznek.
Előzmény: trollcsi (98)
bleroy Creative Commons License 2003.12.11 0 0 102
egyszer jó kétszer elmegy de 10.re is itt tartasz???????????,,
Előzmény: trollcsi (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!