Keresés

Részletes keresés

evi.b. Creative Commons License 2022.02.15 0 0 19972

Sziasztok!

Segítségeteket szeretnék kérni az alábbi ügyben:

Évekkel ezelőtt vettem egy társasházi lakást. A lakás m2 árának 50 %-ban számították be a 6 m2-es erkélyt.

Kérdésem az, hogy az alattam lévő lakó az én beleegyezésem és hozzájárulásom nélkül térelválasztó kialakítása miatt felfurkálhatja csak úgy ütve-furóval az erkélyt úgy, hogy az én csempém mozdul meg és a költség az enyém. Mit tudok tenni?

 

forgoszel Creative Commons License 2022.02.03 0 0 19971

Ne fárasszál!

Előzmény: MajorDomus (19970)
MajorDomus Creative Commons License 2022.02.03 0 1 19970

atp 

Mindketten el vagytok tévedve!

Nem egyetlen § tartalma  határozza meg a kérdésre a választ.

 

1. A társasházban a költségvetés eljészitése és összeállitása a közgyűlés elé terjesztése kizárólag! a közös képviselő feladata.

 

Ebben őt semmi és senki nem korlátozhatja még a számvizsgáló bizottság sem!

Ennek a költségvrtésnek a része ternészetesen  a saját fizetése is!

 

2. Az országban a társasházak  42 %-a 25 lakásnál kevesebből áll. 

A ti logikátok szerint akkor ott nem állithat be magának fizetést?

 

3. 

Most jön a De.

A 25. lakás feletti társasházaknál igaz amt forgószél beidézett hogy a bizottság irásos véleméntével együtt kell megküldeni a költségvetést...stb.

 

A bizottságnak itt van joga jelezni hogy mivel értenek egyet és mivel nem.

Egyszerűen nem támogatják a képviselő díjemelési igényét. Pont.

 

A közgyűlés eldönti kinek a véleményét fogadja el.

 

Tehát nem a farok csóválja a kutyát hanem mindenki végzi a maga dolgát!

Ennyi a történet lényege.

 



forgoszel Creative Commons License 2022.01.30 0 1 19969

Pontosan!

Előzmény: atp (19968)
atp Creative Commons License 2022.01.28 0 1 19968

Tehát "a számvizsgáló bizottság tesz javaslatot a közös képviselő díjazására". Nem a közös képviselő tesz javaslatot a saját magáéra....

Azaz nem a közös képviselő emelgetheti a saját fizetését. (mondjuk ha én tenném ezt a főnökömmel másnapra kirúgna....)

 

Jó hogy nem má' a farok csóválja a kutyát.

Előzmény: forgoszel (19967)
forgoszel Creative Commons License 2022.01.27 0 1 19967

51. § (1) A számvizsgáló bizottság jogkörében eljárva:

c) javaslatot tesz a közös képviselő, illetőleg az intézőbizottság elnöke és tagjai díjazására,

 

ha a tervezetben megemeli a közös képviselő a díjazását nektek kell a közgyűlésen azt támogatni vagy nem. Ha nem tetszik nem kell megszavaztatni. Ennyi.

Előzmény: atp (19966)
atp Creative Commons License 2022.01.27 0 0 19966

Én egy meglehetősen nagy társasház számvizsgáló bizottságában vagyok. Lenne egy kínos kérdésem.

 

A közös képviselőnk minden évben a költségvetési tervezetbe a képviseleti díjat önkényesen megemeli. Majd az egész csomagot (mármint a tervezetet az emelt összeggel) elénk teszi, hogy támogatjuk-e? Mi (a szvb) ekkor szembesülünk minden éven az emelési igényével. Mi köpni-nyelni nem tudunk, szeretnénk a lakóközösség véleményét figyelembe venni, de hát együtt dolgozunk a képviselővel, nem akarjuk megbántani, milyen lenne már kérdőívet dobálnunk a postaládákba a lakók véleményéről, ezért a végén mindig belemegyünk és támogatjuk az emelést, nem akarunk konfliktust, vagy hogy megromoljon a közös munka... Szörnyen rámenős. Iszonyú kínos, hogy ilyen kész helyzet elé állít minket minden évben...

 

- Ezt tényleg így kell csinálnia egy közös képviselőnek? Ez így törvényes?

- Nem kellene előbb a lakóközösségi gyűlésen előterjesztenie az igényét, indokolnia és ha megszavazzák, akkor utána beletennie a tervezetbe? Ezt szerintem illenék felvállalnia face-to-face a lakók előtt. Tehát mikor napirendi pontként szavaz a közgyűlés az emeléséről, addigra már megszerzi a szvb támogatását a költségvetési tervezetről amiben ott csücsül az emelt díja... Szóval kb. színjáték az egész.

- Ez egy szerződés módosítás, nem.... ? Én úgy képzelném, hogy először benyújtja az igényét, előterjeszti, indokolja, a közgyűlés megtárgyalja és ha megszavazza, akkor majd a következő évi tervezetbe beleteheti...

- Milyen dolog már, hogy valaki a saját fizetését emelgeti kényére-kedvére.... ?!

 

Rosszul gondolom? Kiszolgáltatva érezzük magunkat...

 

roxxox Creative Commons License 2022.01.26 0 0 19965

Üdv mindenkinek

Adott egy hat lakásos társasház, ahol mindegyik lakás tulajdoni hányada azonos. A közös képviselő a tulajdonosok közül kerül ki. Mi a teendő, ha a szavazáskor 50-50 % a szavazati arány? A határozatot nem lehet elfogadni, vagy a közös képviselő dönt?

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.24 0 0 19964

Sziasztok!

 

Társház megtilthatja tulajdonostársnak, a rövidtávú lakáskiadás tevékenységét? 

Valahol azt olvastam, hogy az alapító iratnak kell rendelkezni arról, hogy ez engedélyköteles. 

Ez fedi a valóságot? 

MajorDomus Creative Commons License 2022.01.10 0 0 19963

Nem.

Szmsz össz.tulajdoni hányad  50+ többségével

W2B2 Creative Commons License 2022.01.07 0 1 19962

Sziasztok!

Van egy 32 lakásos társasházunk, amely előtt (a társasház telkén) anno ki lett alakítva 14 autó számára beálló. Osztatlan közös tulajdon, a lakók csak "szokásjog" szerint állnak be. Ennyi hely régen elég volt, most egyre szűkösebb.

A terv az, hogy a ház mögötti részen (ami szintén a tarsasház telke) kialakítanánk még 18 parkolót (így összesen 32 lenne), és mindegyik lakáshoz hozzárendelnénk az adott sorszámú parkolót.

 

A kérdésem:

Egy ilyen döntéshez (parkolóhelyek kialakítása) elég a közgyűlésen egyszerű többség?

A lakás - parkolóhely összerendelést (azaz hogy pl. a III. emelet 27-es lakáshoz zartozik a 19. számú beálló kizárólagos használata) az Alapító Okiratban, vagy az SzMSz-ben érdemes rögzíteni? Ehhez milyen többség kell?

 

A pincében 32 zárható tárolórekesz van, "egy füst alatt" ezek kizárólagos használatát is rögzíteni lehetne. Viszont nem pontosan ugyanakkorák... ilyenkor mi a teendő?

 

Köszönöm előre is.

pégés Creative Commons License 2021.11.29 0 0 19961

KÖSZÖNÖM !

Előzmény: MajorDomus (19960)
MajorDomus Creative Commons License 2021.11.28 0 1 19960

Cui prodest?

 

Alapvetően azé aki megveszi a közös tulajdont.

Én eleve a szerződésben ezt kikötöm! 

pégés Creative Commons License 2021.11.26 0 0 19959

Szép jónapot !

 

Közös tulajdon eladása esetén az Alapító Okirat módosítása mindenféleképpen a th kltsége ?

 

előre is köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.03 0 0 19958

Üdvözlöm!

Köszönöm gyors válaszát!

MajorDomus Creative Commons License 2021.11.02 0 0 19957

Épittető.

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.02 0 0 19956

Új átadású lakások esetén az Alapitó okírat és SZ.M.SZ. elkészítésének költségét kinek kell víselni? /Társasház,Beruházó,Kivitelező/

Köszönöm.

MajorDomus Creative Commons License 2021.11.01 0 0 19955

Tekintettel arra hogy a strangkivezető cső közös tulajdon,azt a társasháznak kell megoldania.

 

2 megoldás van+1

 

1. Per a társasház ellen,majd továbbháritják a barkácsoló szomszédra

2. 65 mintáju gázálarc beszerzése otthoni tartózkodásra

+1 . Elköltözés

ddis1 Creative Commons License 2021.10.31 0 0 19954

Köszönöm  a velős választ, a frappáns sorrendet én megfordítanám.

A logika nekem is azt mondja, hogy állítsa helyre az elkövető a strangkivezetést, viszon valahogy a lakásán keresztül lett leszűkítve, kókányolva. Ha nem így lenne visszaállítás és közös költésgben behajtás.

így bonyolultabb.

Közös képviselőnek írásban bejelentettem, kihívtam céget az felderítette, hogy a 100-as kivezetés helyett egy 40-es kanyargós kis cső lett a kivezetés ami időnként eldugul a sok kanyar miat. Persze ilyenkor gigavákum keletkezik ha a tetőtérben sarokkád és wc meg egyebek egyszerre használatosak.

Igazából nem történt semmi, a képviselő egyezkedett az elkövetővel, de nem hiszem, hogy lesz egyéb mint az egymásra mutogatás. Mit lehet ilyenkor tenni? Polgári per ilyenért? Az túlzás kicsit.

 

 

Előzmény: MajorDomus (19943)
MajorDomus Creative Commons License 2021.10.26 0 1 19953

A felszólitó levél kiküldése az adós tulajnak,a munkád része!

Azért nem számolható fel többletköltség.

Természetesen a járulékos költségek,postai költség,fénymásolás dija felmerül,de az nem a te költséged hanem a társasházé.

Kifizeted a közös költségből.

 

A járulékos költségeket hozzáadod a tartozás késedelmi pótlékkal növelt összegéhez,s a végösszeget előirod negativ előjellel az adós közös költség folyószámláján.

v_attis Creative Commons License 2021.10.22 0 0 19952

Sziasztok!

 

Gyakorló társasházkezelő vagyok, igaz nemrég kezdtem...

Hátralék behajtással kapcsolatban lenne kérdésem.

Többször is találkoztam kollégák által kiküldött olyan fizetési felszólítással ami a hátralékon és a postaköltségen felül még egy néhány ezer forintos ügyintézési díjat is tartalmaz.

Erre sehol nem találtam infót. Hogy működik ez a dolog? Nekem is fel kellene számolnom? Mi a jogalapja és kié a díj? Úgyértem a társasházé vagy a társasházkezelőé? Van nekem bármilyen jogalapom arra, hogy kiszámlázzam amennyiben engem illet?

Hála Istennek nem sok ilyenben volt még részem, viszont most több is adódott. Nem szeretnék olyat tenni ami támadási felületet nyit meg felém, ellenben a jogos járandóságomat sem szeretném eldobni.

evi.b. Creative Commons License 2021.09.26 0 0 19951

Köszönöm.

Előzmény: MajorDomus (19950)
MajorDomus Creative Commons License 2021.09.24 0 1 19950

Elég 2 tanuval.

evi.b. Creative Commons License 2021.09.24 -1 0 19949

Közjegyző előtt?

Előzmény: MajorDomus (19948)
MajorDomus Creative Commons License 2021.09.23 0 0 19948

Állandó, teljeskörű meghatalmazást irjatok.

lildiko Creative Commons License 2021.09.23 0 0 19947

Köszönöm. Én is így gondolom, mivel a vita alapján változhat az ember véleménye az egyes pontokról. Közben találtam mintákat a neten, az egyik szó szerint olyan, mint amit a közös képviselő nálunk kitett a lépcsőházba, a másik egy egyszerűbb fajta. Ráadásul közben olvasgattam, lehet visszavonásig szóló meghatalmazást is adni, ott meg pláne nem lehet előre tudni még a napirendi pontokat sem.

Előzmény: forgoszel (19946)
forgoszel Creative Commons License 2021.09.23 0 1 19946

Nincs rá jogszabály és nem kérhetik előre a szavazatot.

Előzmény: lildiko (19945)
lildiko Creative Commons License 2021.09.23 0 0 19945

Sziasztok!
Jövő héten közgyűlés lesz nálunk. Nem vagyok tulajdonos, a lányom lakásában vagyok haszonélvező, meghatalmazással fogok részt venni a közgyűlésen. A formanyomtatványban lányomnak előre meg kellene határoznia minden egyes napirendi ponttal kapcsolatban, hogy hogyan szavazzak. Véleményem szerint ez teljesen életszerűtlen. Van erre valami jogszabály?
Köszönöm a válaszotokat.

fagyalf Creative Commons License 2021.09.21 0 1 19944

Sziasztok!

 

Valami útmutató van a videokamera használatáról? Értem én a 25 §-t, de abban homályos egy kicsit a történet. A kamerarendszer üzemeltetőjének milyen kritériumnak kell megfelelnie? Alkalmas rá a telepítő (nyilván rendőrségi engedélye van a telepítéshez)?

A felvételt megtekintéséhez kit lehet felhatalmazni?

Hogyan kell tájékoztatni és miről a megfigyelt területre belépőt? Tábla a "Kamerával megfigyelt terület"-en kívül, mi szükségeltetik még? 

MajorDomus Creative Commons License 2021.09.20 0 1 19943

1.meg kell verni

2. szólni kell a közös képviselőnek

3. a költségeket a tettesen behajtani

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!