Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2016.08.15 0 0 87215

Na várjunk egy kicsit :)

 

Dunára néző irodámat hasonló fekvésű várra cserélném

A Bécs felől Linz és Salzburg felé vezető A1-es autópályáról jól látható melki apátság messze nem a környék egyetlen látnivalója: akinek van pár órája, kanyarodjon le a Duna völgyébe egy kis kikapcsolódásra! A wachau i kultúrtáj legtöbbet fotózott részlete[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.08.13 0 0 87214

Youngtimerek útközben

Mivel villamosuk nincs, Ingolstadtban járva kénytelen voltam az Audi céges múzeumát megnézni, hogy ne maradjon túl sok üres hely a fényképezőgépem memóriakártyáján. A látogatás már önmagában is megérne egy bejegyzést, de az igazán klassz az volt, hogy a gumikerekű őrület[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.08.09 0 0 87213

Pécs ekkor, akkor, amakkor

Pécs családi ügy mifelénk: anyuék fiatal korukban nagyon megszerették a várost, és ez a rokonszenv a nyolcvanas évek közepén rám is átragadt. Szokatlan templomok, régi városfal, érdekes múzeumok, tévétorony ... hát hogy lehetne nem szeretni egy ilyen helyet? Utólag némi[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.08.08 0 1 87212

Hamster Creative Commons License 2016.08.07 0 0 87211

Ready For Love

Valamikor ezer éve (vagy esetleg hat hónapja se) összegyűjtöttem pár idétlen klipet a nyolcvanas évekből . Bár Gary Moore esetében - legyen szó akár rocker , akár blues korszakáról - általában a zenére szoktam koncentrálni, ennél a videoklipnél a látvány az, ami[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.08.07 0 0 87210

És neked is rosszul sütött a nap, amikor ott jártál, én már kétszer így jártam :)

Előzmény: IZé (87209)
IZé Creative Commons License 2016.08.06 0 0 87209

A kép nem ment át. Talán így:

 

 

 

 

 

Előzmény: IZé (87208)
IZé Creative Commons License 2016.08.06 0 0 87208

Én is jártam a Ferencesek utcájában a hét végén, és találtam ott valami érdekeset:

Előzmény: Hamster (87200)
Hamster Creative Commons License 2016.08.06 0 0 87207

... na mindegy, addig is:

 

Ferihegy 1, Li-2

Idén még nem szerepelt eleget a Li-2-es a blogban - remélem mindenki így gondolja, és örül, hogy most szépen visszaugrunk az idei Múzeumok Éjszakájára, ahol ez a gép volt a ferihegyi programok egyik sztárja. A reptérlátogatások alapvetően az egész repteret bejárják[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.08.05 0 0 87206

Tulajdonképpen hasznos lenne, de legalábbis megnyugtató :)

Előzmény: division by zero (87203)
Hamster Creative Commons License 2016.08.04 0 0 87205

Most is zene, villamos nem volt a közelben:

 

George Harrison meglepő együttműködései

A Beatles -t (ejtsd: "bitlisz":) nem tartom kedvenc együtteseim közt számon, de egyrészt gyerekkoromhoz annyira hozzátartoztak a szüleimen keresztül, hogy nem tudom utálni még a legbugyutább popszámaikat se, másrészt az idő előrehaladtával elég rendesen megtanultak zenélni[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

nobolond Creative Commons License 2016.08.03 0 0 87204

Figyelünk ám ! :))))

 

(...És le vagyunk / vagyok nyűgözve a videok változatos témája és remek minősége láttán.

Nekem pl.a fővárosi villamosokról szóló videoklipek tetszenek - nem is értem, hogy hogy tudod megoldani, hogy ugyanazt a villamost szinte ugyanott hol kívülről hol belülről veszed föl. GRATULA !)

Előzmény: Hamster (87202)
division by zero Creative Commons License 2016.08.03 0 0 87203

Mindegyik után írjuk be, hogy olvastuk? :-)

Hamster Creative Commons License 2016.08.03 0 0 87202

Én lassan megszokom, csak kicsit szomorúnak találom, hogy egyátalán még én írok ide :)

Előzmény: mestska (87201)
mestska Creative Commons License 2016.08.03 0 0 87201

húha, elég furcsa, hogy másfél hónapja nem szólt itt senki hozzá, csak Hamster.

Hamster Creative Commons License 2016.08.03 0 0 87200

Brummogda

A pécsi Széchenyi térről nyíló Ferencesek utcájában láttuk ezt a kirakatot júniusban. Le kellett fényképeznem: Sajnos nem tudom megmondani, hogy' létezik, hogy nem mentünk beljebb; nem tudok másra gondolni, mint hogy be volt zárva. A neten olvastam utána, hogy a Brummogda[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.30 0 1 87199

Csepel-kerregés a fák közt

A pécsi állatkertben tett látogatásunkkor a bejárat környékén nem volt szabad hely, ezért a közelmúltban bezárt vidámpark meglehetősen üres parkolójában raktuk le a kocsit, és kötöttpályán folytattuk utunkat: Az 1962-ben átadott keskeny nyomtávú úttörővasút[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.27 0 0 87198

Egy kis kikapcsolódás: Fleetwood Mac - Albatross

Amikor a Fleetwood Mac még nem amerikai popbanda , hanem angol blues-rock együttes volt... A klipben (erősen playback érzésem van, a slide gitáros például néha mintha egyátalán nem tudná, mit kellene csinálnia) a szakállasabbik szólógitáros Peter Green (a dal szerzője), a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.24 0 0 87197
Hamster Creative Commons License 2016.07.22 0 0 87196

Se nem sín, se nem zene:

 

Az avasi református temető

Az avasi református templom fák takarásában tör a magasba a belváros szélén , és mivel szerintem valamikor '91-ben jártam utoljára a környékén, ideje volt megint felkapaszkodni hozzá! A templom a XIII. században épült, román stílusban, majd később gótikusra[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.17 0 0 87195

A visszatérés, ami elmaradt

A hétfői bejegyzés óta nem tudok leszakadni a youtube-ról - ugyan nem találtam olyan videót, amin Gary instrumentálisan játssza a Parisienne Walkways -t , hogy sejtésünk lehessen, milyen gitárt használt azon a bizonyos felvételen, viszont végignéztem egy csomó koncertet. Részben[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Hamster (87193)
Hamster Creative Commons License 2016.07.15 0 0 87194

Hamster Creative Commons License 2016.07.11 0 0 87193

Parisienne Walkways, ahogy annak idején először hallottam

A múltkori Phil Lynottos írásból kimaradt a vélhetően egy régi jazz standardre alapuló Parisienne Walkways , mely Gary Moore '79-es szólemezére íródott, és mely "síró" gitárhangzása miatt lett sláger. Nem a szóló bonyolultsága vagy gyorsasága zseniális, hanem AHOGY fel lett[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.11 0 0 87192

Ma reggel és este is 5 perceket vártam a Fehérvári úti pótlóbuszra... nagy öröm esz így, hogy a villamosnál kisebb buszok is valami kiiktatásszerű menetrenddel járnak. De legalább alig lehet elférni rajtuk, és még büdösek is. Mondjuk hazfelé láttam 280-ast 17-esként, és 415-öst 47-esként, szóval lehet, hogy a biciklsi felvonulás is belejátszott. De reggel még nem, akkor csak úgy magától votl utaslemeradás a Hauszmannál..

Hamster Creative Commons License 2016.07.10 0 0 87191

Vonat az utca közepén

Az Egyesült Államok tömegközlekedésileg gyakorlatilag ismertlen terület számomra: sosem jártam ott, és mivel túl messze van ahhoz, hogy érzelmileg kötődni tudjak ottani üzemekhez csupán képek alapján, bevásárláskor is rendre ki szoktak maradni a kosárból a róluk szóló[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.08 0 0 87190

Pécsi magasház: gyors helyzetjelentés

Alig több mint egy éve jártam körül a pécsi Magasházat , melynek sorsa akkor még bizonytalannak tűnt. Pontosabban tudták, hogy le akarják bontani, csak nem kezdtek neki. Idén aztán végre felállítottak egy toronydarut mellé, és belebontottak - legalábbis a videókamera[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.07.07 0 0 87189

Hamster Creative Commons License 2016.07.03 0 0 87188

Na, hát én még nem vagyok überzenész, de azért megcsináltam életem első instrumentálisát. Hallom én is, hogy hol voltam pontatlan, nem kell mondani :)

 

https://soundcloud.com/hamsterhamster2002/29celsius

Előzmény: Hamster (87187)
Hamster Creative Commons License 2016.06.27 0 0 87187

Most pedig zene. Ír népdaltól a hadr rockig, bleustól a majdnemmetálig, majdnempunktól a konkrét Mark Knopflerig:

 

Überzenészek Phil Lynott körül: Gary Moore-tól Mark Knopflerig

A Thin Lizzy tipikusan az a zenekar, amelyik ha nem Írországból indul, sokkal híresebb lehetett volna - és szerintem járt is volna nekik a siker. Ugyan egy ír népdal feldolgozásával (amit később a Metallica "továbbfeldolgozott" ) lettek híresek, a korai hard rocktól a később Jon[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Hamster Creative Commons License 2016.06.25 0 0 87186

És megint más:

 

Pécsi nyáreste

Amikor két hete elkezdtünk készülődni a pécsi nyaralásra, elhatároztam, hogy viszek magammal állványt... de persze ahogy kell, otthon felejtettem :-/ Szóval tripod helyett maradt a bipod (hogy mondják azt külföldiül , hogy mindkettő bal?), meg a magas ISO-érték. Talán[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!