Keresés

Részletes keresés

Decorland Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7589

na most akkor feltennek par total amator kerdest,ugyanis eddig egyszer probaltam futballt fotozni.. milyen vazon van ,es meddig latsz vele?? pl ha a kapu volalaban fotozol epp.. esetleg vannak kepek ??

Előzmény: Bubinko (7588)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7588

Ugye nem vagyok dicsekedő disznó, ha azt mondom, hogy 300 f/2.8 -al nyomom!?

Előzmény: Sasi82 (7587)
Sasi82 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7587

Egy kollégám használ egy Sigma 120-300 2.8 Sport változatot és nagyon meg van elégedve vele. (Mondjuk ez is egy elég drága objektív)

70-200 2.8-nak nem nagyon van alternatívája hasonló árban, mert ez a Sigma is igen drága és a Canon 200-400 F4 és a Canon 300 2.8 is "megfizethetetlen kategória".

Előzmény: Bubinko (7586)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7586

Volt szerencsém kipróbálni a 300 f4 -et. Nem nagyon mernék vele bevállalni futballt, mert nagyon lassúnak éreztem az élesítést.

Van ugyebár a 300 f/2.8, nah az igen - viszont árban a sokszorosa.

Előzmény: Decorland (7584)
Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 1 7585

mozgalmas hetvege volt..

 

Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7584

7d mark 2 vazra raknam.. minap elkaptam ket focimeccset /az elso probalkozasom/. ott ereztem hogy sokmindenrol lemaradtam a 70-200-al.. meg persze egy vazzal.. tahat arra gondoltam hogy egy masik vazon jo lenne egy nagyobb cso.. vagy egy fix de hat azok irdatlan dragak.. amit emlitettel fix 300 f/4 ez pl egy focimeccsen hogy allja a sarat?

 

ezeket sikerult elsore /f/2.8/..viccs jelenetek vannak kimerevitve az teny :) velemenyezzetek mert meg nemigazan tudom mit kellene elkapni.. koszi

 

Előzmény: 323d (7583)
323d Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7583

Helló!

Jó lenne tudni milyen vázon szeretnéd használni. Croppra sztem nem kell 3-400-tól több. Az 5,6-6,3 fényerő már önmagában is gond, nem beszélve az AF rendszer gondjairól ilyen fényerő mellett. Én inkább egy 300/4-ben gondolkodom, azt olyan 200-tól 400-ig meg lehet venni állapottól függően (Canon).

Üdv.: 323d

Előzmény: Decorland (7582)
Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7582

Udv

mi a velemenyetek a sigma 150-600 sport objektivrol?? hasznal valaki itt pl sportra? foci auto..mik a tapasztalatok? azt tudom hogy nehez ,meg f/5-6.3 tobbnyire csak napos idoben .. de valami kellene focira ,esetleg valami alternativa.. ? van egy 70-200-om tehat ez fole szeretnek menni..

nemethla Creative Commons License 2016.04.26 0 1 7581

Nagyon egyszerű: Total Commanderbe tedd be, és rendezd készítési idő szerint. Nekem hangfálj sszéttöredezett mentési helyreállításából ( audacity, oh ) sikerült a látszólag azonos felvételi időpontú 20 mp-es töredékeket eszerint helyreraknom.

Előzmény: csg78 (7577)
taylor67 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7580

File számozás nem játszik?

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7579

oké, köszönöm. Nomeg az esővédőt amit tőled vettem, remek szolgálatot tesz ! Pont a kérdéses esetnél is fennt volt:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153650231967711.1073741870.139874622710&type=3

Előzmény: szl1973 (7578)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7578

Abból kiindulva, hogy a fényképezőgép (esetemben Canon 1Dx) órája másodpercre állítható, szerintem nem.

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7577

Sziasztok ! Az exifből a kép készítésének az idejét ki lehet a másodpercnél pontosabban olvasni vmilyen módon ? Tized?Ezred ?  Van egy elég húzós sorozatom, pár kép 1 sec-en belül s szeretném tudni pontosabban. A záridő ad némi támpontot, de hátha van más mód is. Köszi

Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7576

Nem is sajat csonakra gondoltam, csak vannak vizes versenyek (pl. Kajak-Kenu) ahol a rendezo biztosit csonakot kormanyossal a fotosoknak es bevisz a megfelelo helyre. ;)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7575)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7575

Nem,csónakból nem is engednèk. Hol nyakig a vízben, hol a fáról ,a helyzet adja meg az időjárás.

Előzmény: Chip-TFF (7574)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7574

Az effektive 224-896 mm... Durva tavolsag. Ezek szerint nem kozelrol, ill. csonakbol keszited a kepeket. :)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7573)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7573

Váz.: Eos 70d obi.: canon 100-400 + 1.4 telekonverter. A 70-200 is bevetésre kerül néha de az kevés sokszor, az OB összes versenyén ott vagyok és az EB is Horvátország stb..

Előzmény: Decorland (7571)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7572

Facebook.:Jesse James Photo

 

 

Előzmény: Decorland (7570)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7571

Mivel otted ezeket?? Es milyen messzirol?

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7570

Udv! Gondolom vannak meg kepeid..hol?? Nagyon jok ezek, megneznem a tobbit is..Hova jarsz versenyekre??

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
323d Creative Commons License 2016.04.17 0 0 7569

Az a jobb láb nagyon ott van a szeren))).

Előzmény: Sasi82 (7568)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.17 0 2 7568

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7567

Ezek nagyon ott vannak :)

 

Bizony a szűk vágás (vagy szűk kompozíció) lényege , hogy csak a lényeg látszódik a képen és nincsenek zavaró dolgok, amik elvonják a tekintetet.

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7566

Na, igy kell ezt csinalni. :) 

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.15 0 2 7565

Szia! Lassan kezdődik a szezon.. én jetski-versenyeket fotózom ha van kérdésed szívesen segítek,már ha tudok.. :-)

Előzmény: Decorland (7553)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7564

Ok, köszi

70-200-at használok

Előzmény: Chip-TFF (7563)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7563

Napellenzot leveszed (ha rajta van) es atdugod a halo lyukon. Sokszor csinaltuk ezt kezin. :)  Kezire szinten a 70-200-at tudnam ajanlani. Azzal kelloen kozel tudsz 'menni'.  Tovabba az a gond a legutolso keppel, hogy az alany szeme nem latszodik. A szem a lelek tukre szoktak mondani, de szem nelkul szemelytelen egy felvetel. Nem sokban kulonbozik egy olyan rendorsegi fototol ahol kitakarjak fekete csikkal az alany szemet. Szoval olyanokat valogass be ahol jobban latszodik a szem. Persze ha szemuveget visel, akkor tokeletes ugysem lesz, de akkor se a feje vagy mas testresze ne takarja.

Előzmény: lendvaizs71 (7561)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7562

LR-t használok, próbálgattam is különböző vágásokat, de valahogy egyik se tetszett.

Lehet többet kellene szoktatni a szemem a nem megszokott arányokhoz.

Próbálkozom :-)

Köszi

Előzmény: Sasi82 (7560)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7561

Alapvonalról fotózom, csak a sarok felőli részről inkább.

Megpróbálok közelebb menni a kapuhoz, csak a kifeszített háló miatt elég macerás.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7559)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7560

Én is azt tudom javasolni, hogy sokkal bátrabban vágjál.

Az sosem baj, ha nagyon szűk, legalább a sok egyéb figyelmet elvonó dolog kikerül belőle.

Arányosított vágást is be tudsz állítani PS-ben és LR-ben is.

 

Az is nagyon jó ötlet volt, hogy a kapu mögül próbálj meg fotózni.

Előzmény: lendvaizs71 (7555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!