Keresés

Részletes keresés

Véregér Creative Commons License 2008.04.03 0 0 631
Gyöngyös elvileg nincs messze Pesttől, de gyakorlatilag úgy tűnik igen. Ha nem is napi szinten, de rendszeresen látok japán táncolókat. Patkányszinten is elég drasztikus a különbség a főfalu meg a minden más között. Amíg Pesten előfordul, hogy sziámit vagy vöröset is találok boltban, a kék meg szinte általánosnak számít, addig más, megyeszékhely kaliberű városokból sírnak a népek, hogy ott csak albínót meg csuklyást lehet kapni.
Előzmény: Pötyike83 (629)
Pötyike83 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 630
Japán táncolóegerek és csuklyás patkányok április 15-től INGYEN elvihetőek Gyöngyösről!
Érdeklődni e-mailben: lokhan@citromail.hu, vagy telefonon: 06-30/407-0031
Pötyike83 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 629
Szia Véregér!
Nem szeretnék összeveszni senkivel, így veled sem. Hiszen mindenkinek van egy saját véleménye. Részben persze igazad van, sokszor én is elcsodálkozom, hogy hogy wc-zhet ennyit egy ilyen apró állat. :)
Patkányok nekünk is vannak (jelenleg pontosan 20...), mondjük ilyen létszámban azért már ők is termelnek!
Viszont ami a kereskedéseket illeti: akkor lehet, hogy a gyöngyösi kereskedőkkel van a probléma...? Ugyanis nekem az eladó mondta, hogy a "táncoló" fajta már nagyon ritka, és valóban erre felé már nem nagyon látni ilyet. Ahogy ő is mondta ezek nem mások, mint "foltos kis egérkék".
Előzmény: Véregér (616)
Ricanta Creative Commons License 2008.03.31 0 0 628

Ilyen szépek lettek a szaténkákok :)

 

 

 

 

 

Ricanta Creative Commons License 2008.03.28 0 0 627

Sziasztok!

 

Vannak eladó egereim :)

Sima házi egér, foltos és színes egér, mongol futóegér, egyiptomi tüskésegér, nemsokára lesz szatén egér és afrikai fűegér, táncoló egér.

Érdeklődni bármikor lehet:

E-mail/Msn: ricanta@gmail.com

Telefon: 06 20 99 23 556

Web: www.ricanta.gportal.hu

 

novakszilvi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 626
Azt nem tudjátok hogy van e olyan futár szolgálat aki az egereket szállítaná Salgótarjánból B.pestre?Szilvi.
novakszilvi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 625
Köszi szépen...én is bizakodom.Az is vigasztal hogy a környékünkön most szinte mindenki benne van/volt ebben a hosszú vissza esős náthában.Az ovit sem régen kezdte a fiam,lehet az is gyengíti az immunrendszerét.
A KIS FŰEGEREKNEK MÉG MINDIG GAZDIKAT KERESEK!!!Szilvi
kis füli Creative Commons License 2008.03.25 0 0 624
Szia!
Én porallergiás vagyok. Úgyhogy a forgácsot nem szereti az orrom, de igazán csak akkor érzem, amikor takarítom az állatokat. Egyébként ha porallergiás lenne, még van megoldás, mondjuk ha csutkaalomra váltasz. Az nem poros szerintem.. Valamint a légtisztó sokat javít.:)
Persze remélem nincs semmi allergiája fiadnak. :))
Előzmény: novakszilvi (623)
novakszilvi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 623
Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
Írtam már itt régebben is az afrikai csíkos fűegereimről.Még azt tudni kell hogy van egy 7 és egy 4 éves kisfiam.A kisebb szinte egész télen és még mont is náthás volt.Beutalt a dokink allergia vizsgálatra,remélem nem az derül ki hogy az egereimre vagy az alomra allergiás.
Aki ezekre allergiás annak milyen tünetei vannak?Tudja valaki?
Ha mégis allergiás akkor meg kell válnom az egereimtől,sajnos.
Szilvi.
kis füli Creative Commons License 2008.03.23 0 0 622
pontosan;)
Előzmény: poszmete (621)
poszmete Creative Commons License 2008.03.23 0 0 621
S a kereskedésekhez még tegyük hozzá, hogy jó eséllyel kérsz egyneműt - pl. két fiút - aztán 2 hónap múlva hirtelen lesz 8, mert a kereskedéses dolgozók olyan jól meg tudják állapítani a nemeket... :D Most nem leszólni szeretnék senkit, csak sajnos nagyon sokan jönnek hozzám ilyen problémával, ill. én is tapasztaltam már, amikor kíváncsiságból érdeklődtem.
A szelídítéssel pedig tényleg jobban állunk - mármint a megbízható tenyésztő sokat foglalkozik a kölykökkel, nem csak elészórja a kaját és néha kitakarítja.
A legfrissebbek nálam 4 hetesek:




Előzmény: kis füli (618)
novakszilvi Creative Commons License 2008.03.23 0 0 620
Valami miatt nem sikerült felraknom a képeket,pedig tallóztam.Megpróbálom újra.Remélem most sikerül,ha nem sajnálom.
novakszilvi Creative Commons License 2008.03.23 0 0 619
Sziasztok!
Egy pár afrikai csíkos fűegereimnek ma reggelre ismét kicsinyei születtek.Szívesen adok annak aki kb 3 hét múlva Salgótarjánban személyesen át tudja venni.
Rakok fel pár képet az előző kicsikről és a szülőkről.
Szilvi.
kis füli Creative Commons License 2008.03.23 0 0 618
Szia!
Lehet, hogy valahol, mondjuk állatkereskedésekben megkapod 200-800 ft-ig, de az lehet, hogy olyan is. Kereskedésben mongolt nem biztos, hogy jó ötlet venni. Vagy ha mindenképpen kereskedési mongira szorulnál, készülj fel, hoyg nehezen fog megbarátkozni veled. Feltehetően nem sokat foglalkoztak velük, nem lettek emberhez szoktatva.
Tenyésztőknél viszont egy tök jó fej egeret kaphatsz. :P Bár annak ára is van. Sokféle színben, különleges egerek is.. Ott az árak 800ft-től 2-3000-ig is mehet.
És ezt a fajt tényleg párban kelll tartani. Egyedül nagyon magányos..

Mostani kölykeim, különlegesebb (méz és dió) színváltozatok


Előzmény: OG1 (613)
Véregér Creative Commons License 2008.03.23 0 0 617
A mongol szerintem marha jó fej állatka, csak elég nehéz megfelelő méretű terráriumot beszerezni hozzá, mert ők inkább vízszintesen terjeszkednek. Egyedül nem szabad tartani, a legjobb 2 azonos nemű testvért hozni. Nekem nem kapartak éjjel, hanem tekertek. Én remekül aludtam mellette, de senki más nem :) Ez szinte minden rágcsálónál így van, éjszaka szeretnek bulizni.

Sokat hirdetnek ingyen, boltban változó, egy plázás kereskedésben 1000 Ft körül kapod meg. Tenyésztőt sem nehéz találni, sokkal szebb állataik vannak és a szelídítéssel is jobban állnak, mint a boltok.

Aztán van még jó pár nálunk is beszerezhető egérszerű rágcsáló: csíkos fűegér, egyiptomi tüskésegér, versenyegér, sztyeppi lemming, ecsetfarkú pele és rengeteg másféle anyámkínja. Így nehéz valamit ajánlani, mert nem tudom, hogy mennyit tudnál rászánni ketrecre, mekkora helyed van, mennyit tudnál foglalkozni vele. Nyugodtabb, állatot szeretnél, vagy valami hiperaktívat, dögönyözni szeretnéd vagy csak nézegetni, mehetne-e szabadon a szobában...stb.

Illetve ha nem tévedek már vannak patkányaid. A patkány, ha nem szoktatod össze őket kitartó munkával, akkor a nála kisebb állatokat prédának tekinti, levadássza és megeszi, ezért erre nagyon oda kell figyelni.
Előzmény: OG1 (613)
Véregér Creative Commons License 2008.03.23 0 0 616
Szerintem büdösek. Persze ez ízlés kérdése, én minden nap takarítottam az 1 db. hímnemű háziegerem és úgy is penetráns szaga volt. Tudom hogy nem az egér büdös, hanem a vizelete, de az nagyon és egyfolytában termeli. 3 felnőtt hímpatkányom nem termel egy hét alatt sem olyan szagot, mint amit az a pöttöm egér tudott egyetlen nap alatt.

Én nem vettem észre hogy felhígult volna a táncoló vérvonal, rendszeresen látok boltban echte kerge kis foltos jószágokat, a ránézek és szédülök fajtából. Az agyilag zokni lehet, hogy erős kifejezés volt tőlem, de hát ezt a fajta mégiscsak genetikailag agykárosodott és azért kereng. Azért hozták őket létre, hogy az efféle defekteket tanulmányozzák. Persze ettől még lehet egy nagyon kedves és bújós állat.

Előzmény: Pötyike83 (612)
dr.gerzson Creative Commons License 2008.03.23 0 0 615
Ja és még valami a Mongol Futóegerekről!:Este néha ha nem alszanak vagy ilyesmi a kkor az akváriumot kaparják!nekünk akváriumba volt és nem lehetett aludni!De ha ezt az egeret választod 2db-ot kell venned mert egyedül nem bírja!
dr.gerzson Creative Commons License 2008.03.23 0 0 614
A Mongol Futóegér kb.:400FT mert volt a tesómnak és én vettem neki!De azért már lehet,hogy felvitték az árát!
Előzmény: OG1 (613)
OG1 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 613
Akkor milyen egeret ajánlanál? Mondjuk mongol futóegér? Jó állatka, mennyibe kerül?
Pötyike83 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 612
A japán táncoló egerek eredetileg tényleg bohókásan lépkednek, de sajnos már nagyon ritka az ilyen, mivel a vérvonaluk már nem tiszta. Így az ilyen egér (ami tényleg "táncol) már ritkaság számba megy.
Az viszont, hogy agyilag zoknik lennének egyáltalán nem igaz! Ugyanis az én lányegerem pl. kifejezetten okos! Jelzi, ha egy kicsit ki szeretne jönni, a kezemből eszik, és nyugodtan lerakhatom a földre, nem szökik el.
Az is igaz, hogy 2-3 naponta bizony takarítani kell, különben kellemetlen szaga lesz a forgácsnak. De nem az egerek a büdösek!
Véregér Creative Commons License 2008.03.18 0 0 611


Vannak eladó afrikai törpeegereim(Mus minutoides)!

Leírtam mindenfélét a tartásukról:
http://patkanylik.freeblog.hu/categories/Bableves/
Véregér Creative Commons License 2008.03.18 0 0 610
Japán táncolót ne vegyél! Azért kerengenek, mert nem működik az egyensúlyérzékelésük, agyilag zoknik és jó ha egy évig élnek. A normál egér meg elég büdös, bár jó fej állat. Tudom javasolni a sokcsecsű egeret, majdnem úgy néz ki, mint a házieér, de nincs egérszaga.
Előzmény: OG1 (609)
OG1 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 609
Csako! Azt fogom csinálni, hogy pénbteken elmegyek a legközelebbi kisállatkereskedésbe, és veszek egy csomó egeret. Közöttük veszek egy kis japán táncolóegeret. mi a véleményetek róla? Hogyan kell tartani stb...?
Pötyike83 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 608
az egyik kicsiGyöngyösről kisegerek INGYEN elvihetők! E-mail: lokhan@citromail.hu
Pötyike83 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 607
Gyöngyösről kisegerek INGYEN elvihetők! E-mail: lokhan@citromail.hu
Zuzuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 606
Sziasztok!
Ha valaki tud, kérem s.o.s.-ben segítsen!
Van néhány japán táncoló egerem, néhány hete vett a fiam egy nőstényt
aki már akkor nem tetszet a bozontos szőre miatt.
Persze én naív, gondolván majd én kikúrálom, beraktam a többi köze!
Persze, hogy most már az összes egerem szőre csúnya, ritka, néhol hiányos is.
Vajon mi lehet a bajuk?Milyen fertőzés lehet, és hogy lehet ezeket az apró állatkákat
gyógyítani???
Köszönet: Zsu
novakszilvi Creative Commons License 2008.01.26 0 0 605
Sziasztok,keresek egyiptomi tüskés egeret párban.Cserébe tudok adni afrikai csíkos fűegereket vagy ha nem felel meg,kifizetem őket. (ide írjatok ez ügyben:novakszilvi@vipmail.hu)Én Salgótarjánban lakom.
Véregér Creative Commons License 2008.01.17 0 0 604
Ma megharapott takarítás közben az egyik afrikai törpeegerem. Hosszú másodpercekig cibálta a bőrömet, de még csak meg se karcolt :) Olyan szerencsétlen állatok...
kis füli Creative Commons License 2008.01.16 0 0 603
CarloB Creative Commons License 2008.01.13 0 0 602

Sziasztok.. ezt a madaraknak szánták, de mi egerek is megkóstoljuk..-:))

--

Ob die beiden Leckermäulchen Hausmäuse sind, wissen wir nicht. Auf alle Fälle haben sie das tönerne Vogelfutterhaus von tz-Leserin Nicola Perl kurzerhand zum Maushaus umfunktioniert. Schließlich gibt’s da täglich frisches Knabberzeug frei Haus. Frau Perl hat halt auch ein Herz für hungrige Mäuse und die Vögel in ihrem Garten haben längst ein neues „Bistro“. (Der heutige Schnappschuss kommt von Nicola Perl aus München.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!