Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2017.02.22 0 0 2849

Mi itt nem járunk ilyen konncertre, mert vagy nem jönnek, vagy drága, vagy későn tudjuk meg, mert 0 reklámja van. :)

A Pizzarellire is csak azért jutottam el, mert véletlenül észrevettem, és így még időben tudtam jegyet venni. 

Előzmény: besodróm (2848)
besodróm Creative Commons License 2017.02.22 -3 0 2848

Jo dolgai vannak, kicsit new ages is, beside Bistro..s mas szwingek mellett. Erdekes volt a koncertje

Előzmény: florg (2846)
florg Creative Commons License 2017.02.22 0 0 2847

Mármint a Bistro Fada a rendes címe. 

Előzmény: florg (2846)
florg Creative Commons License 2017.02.22 0 0 2846

Wrembel azért pont tud írni is, a Midnight in Paris eléggé rendben van. Meg azért Lulu Reinhardt, meg egy csomóan írtak jó számokat. Ez a Hey Joe meg ACDC most valami kattanás, talán majd elmúlik. Mert akkordmenetileg mindent el lehet játszani manuche-ban, de nem minden lesz jó, mert nem árt, ha a dallam is jó. És ami dallam elég rockban, nem elég swingben. 

Előzmény: besodróm (2845)
besodróm Creative Commons License 2017.02.21 -3 0 2845

wrembelt elfeledtem..

Előzmény: besodróm (2844)
besodróm Creative Commons License 2017.02.21 -3 0 2844

Joskó írt pár jó dolgot...


Majd egykézen meglehet számolni az igazán maradandó nótákat, mint for sephora a stokelótól, pár Jimmy Rosenberg nótát..aztán szünet.

Előzmény: florg (2843)
florg Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2843

Unatkoznak. Eljátszottak mármindent _is_. Most meg keresik a kihívást.

Mondjuk ahelyett, hogy vacakolnak itt a hülyeségekkel, írhatnának inkább saját számokat. 

Előzmény: gyrk (2842)
gyrk Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2842

mindenki megőrült már, vagy mi van?

 

https://www.gypsyguitaracademy.com/lesson/hey-joe/

 

besodróm Creative Commons License 2017.02.17 -3 0 2841

Ton

Előzmény: besodróm (2840)
besodróm Creative Commons License 2017.02.17 -3 0 2840

Casse to pied Django? :) sais pas..:)

Előzmény: florg (2838)
besodróm Creative Commons License 2017.02.17 -3 0 2839

Ez megvan mindenkinek?

 

http://odflive.com/melody/

florg Creative Commons License 2017.02.16 0 0 2838

Ezt néztem én is. Az a break a leg hülyeségnek hallatszik, de hát ki tudja. :)

Majd meglátjuk, mi lesz belőle. Valaki posztolt egy francia kritikát, ami állítólag jó. De nem olvastam el, mert már unom a kritikákat, a filmet akarom látni.

Előzmény: besodróm (2837)
besodróm Creative Commons License 2017.02.15 -2 0 2837

https://www.facebook.com/bib.bourdier/posts/10212221929087115

 

Nem hiszem el neki :) S azt sem hogy "break a leg"-el küldték a szinpadra :)

 

Rendezés jónak tűnik...

florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2836

De, láthattuk, van egy olyan kép, csak most nem találom. De azon is jobban néz ki, mint Kateb. :)

Sokminden volt, de absztinens nem. :) 

Előzmény: besodróm (2835)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2835

Nem láttuk Djangót 48 óra zsuga/lovi/kurvák után :) Mit irnak, absztinens volt?

 

Darin? Nem maradt meg a film, csak annyi hogy Kevin milyen meglepően jól énekel..

Előzmény: florg (2834)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2834

Lehet, hogy én vagyok túl faxnis. 

Djangora simán illika snájdig. Nézd csak meg, az összes képén (kivéve azt a páárat, amit orvul csináltak, és kompromittáló), egy jóképű, jólfésűlt stb. embert látni. Más a tekintete, tartása, arckifejezése, de ez semmi, az arcformája is. Arról nem is beszélve, hogy szegény meg sem érte, hogy ilyen ráncos legyen. 

 

Én elég kényes vagyok a színészi alakításra, de ha egyszer életrajzi film, akkor a hitelességre is. Nagyon szerettem a Bix filmet pl. emiatt is, mert nagyon törekedtek arra, hogy minden a legjobban stimmeljen. De ellenpélda is van sajnos szépszámmal: nem tudom, láttad-e a Bobby Darin filmet, ahol a 44 éves Kevin Spacey eljátszotta Darint, aki 37 évesen halt meg. És hiába küzdött Spacey, meg a maszkosok, nagyon durva volt a 44 éves ember 20 éves fiúként. Nekem ez hazavágta az egész filmet, mert bármekkora művész is Spacey, azt a röpke 25 év minuszt nem bírta velem elhitetni.  Még szerencse, hogy a gyerekkori szerepet valóban egy gyerekre bízták.

 

Én mindenesetre azért örülök, hogy legalább van Django film. Ennyit még anno a Woody Allen film körül sem foglalkoztak Djangóval, mint most, és ez jó. A 100 születésnapja körül sem volt ekkora felhajtás. 

Előzmény: besodróm (2833)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2833

Sokat gondolok Djangóra, de a snejdig eddig nem volt a meghatározó :)

 

Lithgow snájdig?? ;)

 

De komolyra fordítva a szót, szinészi munkában, alakitásban mindenki másként éli meg, kinek többet számít a külső, kinek az átéléses átalakulás.

 

McMurphy szagát érzed, veres haját látod, ír vagány...a könyvben

Jack után nem látod többet ugyanúgy olvasván, annyira erős az alakitás.

 

Ergo :) Egyenlőre csak a kritikákból tudjuk hogy ez a színész egy jottányit sem fog változtatni a bennünk élő zseni képén.

Előzmény: florg (2832)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2832

Elolvastad, amit írtam, vagy csak válaszoltál?

1. mondat: "McMurphy fantáziafigura, Churchill meg könnyebben elvonatkoztatható, mert ugyan egy arcot köt hozzá az ember, de csak az öregkori arcát." Itt jöhet képbe Lithgow.

2. mondat: "Itt egy színpadi művészről van szó, egy egészen jellegzetes, sokak által ismert arcberendezéssel. Rááadásul egy "snájdig" emberről beszélünk." Ez Django.

3. mondat: "Ehhez képest a szerepet megkapta egy egészen más arcberendezésű, meglehetősen rosszarcú figura. Persze, biztosan az is benne van, hogy nem bírom, de sajnos ez van." Ez Kateb.

Előzmény: besodróm (2831)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2831

Most a Lithgowt ekézed vagy a Djangót alakitó színészt? :)

 

Snejdig?? Láttad a Garp-ban Robin Williams-el? :)

Előzmény: florg (2830)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2830

Hát, lehet, nem tudom. McMurphy fantáziafigura, Churchill meg könnyebben elvonatkoztatható, mert ugyan egy arcot köt hozzá az ember, de csak az öregkori arcát. Itt egy színpadi művészről van szó, egy egészen jellegzetes, sokak által ismert arcberendezéssel. Rááadásul egy "snájdig" emberről beszélünk. Ehhez képest a szerepet megkapta egy egészen más arcberendezésű, meglehetősen rosszarcú figura. Persze, biztosan az is benne van, hogy nem bírom, de sajnos ez van.

 

Előzmény: besodróm (2829)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2829

Azt hiszem csak a Prophetben láttam.

 

Ami a fizikai hasonlóságot illeti, nem vagyunk egy lapon, csak pár példa..Lithgow egészen egyedi, csodálatos Churchill figurája a Koronában, Nicholson MacMurphieje a Száll a Kakukkbam..stb..stb.

 

Bekk to Django alors :)

Előzmény: florg (2828)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2828

Jó, de ez nem egy életrajzi film, Spacey sem Nixon forma, még csak nem is törekedtek rá, hogy elmaszkolják. És nem kételkedem, hogy Sniipes el tudta volna játszani Bird-öt, csak ez konkrétan nem erről szól, hogy el tudja-e, az szerintem a második pont. Először kell keresni x számú színészt, aki valamennyire hasonlít, aztán kiválasztani a legjobbat közülük. 

Előzmény: besodróm (2825)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2827

2009-óta egy csomó filmben. Nem amerikai szuperprodukciókban, persze (bár volt köztük olyan is), de én nagy filmfogyasztó vagyok, így elég sokat láttam a filmjeiből. És persze lehet, hogy kiváló színész szakmai szemmel, de én nem a szakmai szem vagyok, és nem szeretem. 

http://www.imdb.com/name/nm3024530/

Előzmény: besodróm (2824)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -3 0 2826

Előzmény: besodróm (2825)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -3 0 2825

Shannon aztán végképp nem Elvis, mégis élt a szerepben, igaz Ő mindenben él :)

besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -3 0 2824

Wesley elég lökött lett volna Birdhöz, csak fizikailag nem ő.

 

Te, mikben játszott ez a Kateb?

Előzmény: florg (2823)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2823

Na ja, meg biztos vannak még benne, meg a Rosenbergék nyomják a zenét stb., nem ezzel van a bajom, felőlem lehetne minden szereplő inuit vagy japán is, ha hasonlít arra, akit megszemélyesít. Egy ilyen filmnél a főszereplő esetében pláne igen fontos, hogy  emlékeztessen arra az emberre, akit játszik. És attól, hogy ragasztanak rá egy bajuszt, még továbbra sem fog nyomokban sem emlékeztetni Djangora. Hiába fut most nagyon ez a figura (nem igazán értem, miért, de az legyen az én bajom), érdemes lett volna még egy kicsit keresgélni, azért nem hiszem, hogy ne találtak volna olyat aki legalább annyira tud játszani, mint a Kateb, viszont hasonlít is egy kicsit a főhősre. Jó, persze, az átlagnézőnek jó lesz, de nálam kinn van a falon néhány fénykép Djangoról, mindennap látom, úgyhogy nagyon durván idegesít a figura,, és ismerve kvalitásait, félek, hogy a filmben sem tudja elfeledtetni.

Ez a szereplőválasztás kb. olyan, mint ha a Bird című filmben Wesley Snipes lett volna Charlie Parker. 

Előzmény: besodróm (2822)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -3 0 2822

Legalább a beus roma :)

Előzmény: florg (2821)
florg Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2821

Nyilván megnézi az ember, végre készült egy Django film. Mondjuk a főszereplő miatt sajnos én már a kezdetektől nem vagyok a rajongótáborban, ezt a színészt semmiben nem szerettem még, kicsi az esély, hogy pont itt fogom megkedvelni. És még csak nem is hasonlít Djangora, nem is értem, komolyan nem találtak egy jóképű cigány szinészt? Vagy legalább indiait?

(Én titokban abban bízom, hogy valaki felmérgesedik a filmen, és csinál egy jobbat. :))

De legalább a zene valószínűleg tuti benne.  

Előzmény: besodróm (2820)
besodróm Creative Commons License 2017.02.11 -3 0 2820

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!