Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 2023.08.08 0 0 27426

Üdv, Kérdésem, hogy amikor majd a tavaszi metszésnél 2 szemre vissza akarom vágni az idei vesszőket, akkor mi számít 1-nek?

 

Most mindjárt a vessző tövénél, max 1 mm-re van egy mini levél, kábé mint egy kétszáz forintos. A rákövetkező a vesszőn 1,5 centi után az első normál méretű levél, és onnantól 5-6 centinként egy levél.

 

A mini levél szintjében lévő szárcsomót is bele kell számolni a kettőbe?

szervezkedő Creative Commons License 2023.08.01 0 0 27425

Az esti romantika.

Előtte nem sokkal, egyik oldalon a lemenő nap festette vörösre az akácos tetejét, másik oldalon az ébredő Hold kukucskált egy felhő mögül.

 

Városban fel sem tűnik sokszor, hogy áll a Hold.

Kint a szőlőben szenzációs!

 

(Hozzánk több kilométerre van a legközelebbi lámpa, tehát máskor teljes a sötétség.)

Előzmény: van_Persil (27424)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.31 -16 0 27424

Hol loptad ezt a Caspar David Friedrich festményt? ;)

Előzmény: szervezkedő (27423)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.31 0 0 27423

Szőlő mellett ott kell mindig lenni!

 

 

Éjjel- nappal!

 

:-D))

Előzmény: Zavo (27422)
Zavo Creative Commons License 2023.07.31 0 0 27422

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

Az igazság az, hogy hétvégi házként használt ház kertjében van a tőke, ahová egy vagy kéthetente jutok csak el, és ha akkor esik, akkor nincs növényvédelem, szóval így járt, ha megreped hát megreped.

Próbálok telepíteni újabb fajtákat, van ami elindul, van ami két-három éve vegetál csak és örülök hogy kihajt tavasszal, van ami egyik évben kicsattan az erőtől, következő évben csak sárgul.

Békési fekete földben, nem hiszem hogy bármi is hiányozna a talajból, valószínű kicsit túl kötött a talaj. Egyébként melyik alany fele meg legjobban a fekete földre, milyen alanyt keressek?

 

 

 

 

Előzmény: IsKol (27419)
IsKol Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27421

Van csapadék, van meleg, van pára, van fertőző képlet, mi kell még?

 

Talán a bogyók már nem annyira érzékenyek az új fertőzésre de a levelek még mindig fertőződnek szóval nem hülyeség a növényvédelmi fordulók idejének csökkentése.

Én csütörtökön fújtam de most úgy néz ki a jövő hét 2. fele csapadékos lesz ismét... A fürtöket "letakarítottuk" az elszáradt fürtrészektől/bogyóktól de még mindig sok a kérdés pl. a parás lisztharmat jegyek a bogyón milyen hatással lesznek a továbbiakra...

 

illetve színesednek a bogyók és és megjöttek a helyi madarak is, hálózni kell újra.

 

A kabernédre nagyon vigyázz!!!  ;-) 

Előzmény: szervezkedő (27420)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27420

A héten egyik este 35mm zuttyant be nálunk. Szomszéd faluban cseresznye méretű jég is volt, bennünket elkerült!

 

A cukkínin kívül szét akar durranni minden! Reggelihez ahogy ma szedte nejem a paradicsomot, majd elsírta magát, annyi a repedt.

 

Most este úgy láttam a peronosz újra bekoppgtatott hozzánk, vagy el sem ment teljesen. :-)))

(kékfrankos).

Előzmény: IsKol (27419)
IsKol Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27419

Sokkal több csapadék volt ebben az évben mint az előző két évben (általában) vagy legalábbis hasonló időszakban...

 

Ca illetve Si erősítí a bogyó héjat, szóval érdemes vagy 3x virágzás után ilyen lombtrágyák használata...

 

Előzmény: Zavo (27417)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.30 -16 0 27418

Nem tudom, milyen fajta lehet, lehet, hogy tényleg Cardinal, lehet, hogy nem, de ha ennyire reped, akkor én a helyedben kidobnám a fenébe a tökét, mert nem sok örömöd lesz benne a fakórothadás miatt.

Előzmény: Zavo (27417)
Zavo Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27417

Sziasztok!

 

Kezdenek érni a fürtök az előzőleg említett lebújtatott töveken.

Szerintetek milyen fajta lehet? 

Régi, legalább harminc éves tőkén volt, és az ültetője is meghalt legalább tíz éve, szóval nem valami új ukrán csodaszőlő, hanem valami régebbi klasszikus. 

Én Cardinal-ra tippelek, de lehet hogy más... 

 

Mai fotók:

 

 

Előzmény: Zavo (27307)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27416

igen, az biztos, hogy raferne a zold munka, ujra, pedig csinaltam tobbszor is. alul meg konnyen megoldhato, de a lugas tetetjet mar a legmagasabb letrarol is alig erem el, azt hernyozo olloval szoktam, de nem egyszeru, az biztos, de ma ritkitok rajta

Előzmény: szervezkedő (27415)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.30 0 0 27415

Bő egy hónapja csámcsog a peronosz a szőlőkben. A legtöbb helyen ilyenkor már csak a tűzoltás, a vesszők sorsa lebeghet az ember szeme előtt. 50-60-70-80% kár amivel számolhatsz,. szőlő ilyen ültetvényen már csak mutatóban marad ha már a fürtök.is ilyenek.

 

Messziről a lombozat nem is annyira életveszélyes. Igaz nem tudom kivenni hogy is áll a szőlőd, de nekem nagyon sűrűnek tűnik.

A kapálás egy fél locsolás, a zöldelés egy fél permetezés. Félénk így mondják!

Előzmény: sujgojo (27411)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.29 0 0 27414

akkor ezt eltavolitom, talan meg nem fertozott at a tobbire

Előzmény: van_Persil (27413)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.29 -16 0 27413

helyeseben bogyóperonoszpóra

Előzmény: van_Persil (27412)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.29 -16 0 27412

fürtperonoszpórának tűnik, bár elég életlen és távoli a kép. Az elfeketedő/elliluló bogyók sajnos menthetetlenek.

Előzmény: sujgojo (27411)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.29 0 0 27411

koszonom a segitseget! csinaltam meg egy fotot, ezen a furton van nehany szem, mi nem jol nez ki. szerencsere ez meg nem tomeges.

Előzmény: van_Persil (27410)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27410

Ez valami levélnekrózis, de nem peronoszpóra, annál a levélen bárhol, a levélereket is bevonva keletkeznek a többé-kevésbé kör alakú foltok. Az okát egyelöre nem lehet megmondani, legalábbis fénykép alapján nem. Ha megfigyeled, a fö levélerek között látszik az elhalás. Ha az egyazon hajtáson lévö leveleken jelentkezik, akkor nagy valószínüséggel esca lesz. A közvetlen ok egyszerüen kifejezve: a szállítóedény-nyalábok valamiért eltömödnek, ezért nem jut tápanyag a levelekbe, több minden is kiválthatja, igazából pontosan senki se tudja mi, miért, mikor és hogyan, amikormegy ilyen beteg tökéböl kórokozót tenyésztettek, valami több, mint 70 kórokozót találtak, többek között a taplógombát si (ezért nem szerencsés pl., ha az akácfát hátolatlanul rakjuk le oszlopnak). Ellenszer az ilyen nyavalyákra sajnos nincs.

Azért a permetezést ne hanyagold el az é.v.i. fogyelembevételével.

Előzmény: sujgojo (27408)
IsKol Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27409

Egyedül romantikázol?

 

Ha igen, tipikus esete mikor hajótörést csak te + Cindy Crawford éli túl és egy lakatlan szigeten értek földet. ;-)

Előzmény: szervezkedő (27406)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27408

sikerult a kepeket attolteni a gepemre, valamiert delutan nem ment. teljesen igazad van, nem szabadott volna addig irnom, amig nincsenek kepek!

Előzmény: van_Persil (27405)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27407

én maj hajnalba megyek a hegybe permetűni, ha a ma esti viharocska után fókszanak a levelek.

Előzmény: szervezkedő (27406)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27406

 

...csak hogy legyen néha kép is!

 

:-))))

 

Kis esti, tanyasi romantika!

van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27405

Nem nekem az érdekem, hogy legyen kép meg pontos leírás, ill. nem úri kegyet gyakorolsz, amikor itt kérdezel, ill. ez nem a gyakori kérdések, örülj, ha valaki a szabadidejében rád pazarolja az idejét, úgyhogy csak szerényebben, ha lehet... Akkor és annak lehet segíteni, aki a maga részéröl mindent megtesz ennek érdekében...

Előzmény: sujgojo (27404)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27404

ja, bocs a szukszavu leirasert, igazad van, de azert ne izgasd fel magad. kar lenne igy penteken, oruljunk hogy jon a hetvege:) mar csinaltam kepet, csak most nem megy a feltoltes, de meg ma megoldom.

Előzmény: van_Persil (27403)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27403

Mondom, ezer oka lehet annak, ha “barnák a levelek”. Úgy hogy se pontos leírást, se fényképet (amin látható a teljes tőke, a beteg levél színe, ill. fonákja) nem mellékelsz, az égvilágon senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy mi a gond. Amúgy, ha peronoszpóra esetén “barnák a levelek”, akkor általában már késő. 

Ne vedd személyeskedésnek, de ha nem tudod gondozni a szőlődet, akkor minek van? Vagy add el, vagy vágd ki, mert a gondozatlan szőlővel könnyen mások munkáját teheted tönkre.

Előzmény: sujgojo (27402)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27402

korabbi evekben peronoszpora volt, ha sok volt a csapadek

Előzmény: van_Persil (27401)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27401

Igen tág fogalom az, hogy "barnulnak a levelek", nagyjából értelmezhetetlen, hogy mi a gond. Ill. a permetezésre is ugyanez vonatkozik. Lisztharmat ellen a kén gyak. bármikor mehet, a felszívódó szerek már nem mehetnek, a réz attól függöen, hogy a permetezéshez képest mikor érnek a szölök. Minden permetszer redeti csomagolásán ott van az "élelmezésegészségügyi várakozási idö (".é.v.i."), ami megmutatja, hogy a permetezéshez képest legkorábban hány nappal szabad fogyasztani a termést.

A legtöbb dolog ellen, ami miatt barnulhatnak a levelek, amúyg nincs permetszer, és kb a töke halálát jelenti (levélnekrózis). Kivéve a peronoszpóra és a feketerothadás, de ott normál esetbe a levél felületéhez képest csak kicsi a rozsdafolt.

Előzmény: sujgojo (27400)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27400

sziasztok, iden nem sikerult sem lemosozni sem majus-juniusban permetezni. bejott a csapadekos ido, minden nap esett, ha nem is sokat. elkezdtek barnulni a levelek, gondolom peronoszpora. lehet ilyenkor meg valamivel permetezni augusztusi muskotalyt? es poloskeit?

vinik táltos Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27399

Eltaláltad. Idén először nem készítek bort a szőlőből. Minden évben leszemeztem, daráltam, kipréseltem, s bort is készítettem, meg törköly pálinkát is.

Most nem vállalom  a borkészítést, az egészből pálinka lesz, meg törköly.

Előzmény: szervezkedő (27396)
zoli1437 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27398

Csak a Néróhoz. Nekem leginkább az van. Tud nagyot teremni, de túlterhelnem még nem sikerült úgy, hogy nem korlátozom.

Átoltásom csak egy van tavalyról. 50+ éves direkttermőre ment csemege. Két törzsből az egyikre ment az oltás a másikon termett egy vödör szőlő. Idén csak az oltás maradt. Van három fürt meg hozott két-három szoros vastagságú hajtásokat a ceruzához képest.

Szerintem ha a gyökér bírja, lehet terhelni.

Előzmény: IsKol (27392)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.24 -16 0 27397

a hordó már oda van készítve...

Előzmény: szervezkedő (27396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!