Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 7938

Kíváncsi vagyok, hogy Franziska Preuss és Laura Dahlmeier milyen szintre jutnak el a biatlonban! Remélem minél magasabbra tőrnek! Én nagyon szurkolok nekik ebben!

zi_laj Creative Commons License 2015.12.02 0 0 7937

Nagy nagy gratula az Öregnek!

F1mre Creative Commons License 2014.11.12 0 0 7936

Return to World Cup

 

In an interview earlier in the summer, Dorin Habert was eager for the baby to be born so she could return to full training as soon as possible. She plans to compete this winter but has no timetable for returning to the World Cup circuit.

Előzmény: F1mre (7935)
F1mre Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7935

Helló, Dorinről lehet tudni, hogy versenyez-e idén?

slybácsi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 7934

elég sokat edz pl szibériában, nem ritkán -30 fokokban, olyan szálláson, ahol napközben is kicsit folyatni kell a vizet, mert amúgy megfagyna :) nézd meg a filmet amit csinált, sokmindent meg lehet tudni belőle a felkészülésről.

Előzmény: Butch Cassidy (7930)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7933

Jó kis verseny volt ez a mai, OEB-t sajnáltam...

Isthy1 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7932

Ha jól tudom ő az egyetlen 3x női biatlon olimpiai bajnok. Jár a gratuláció neki!

 

Ugye emlékszünk még rá mikor nem is olyan régen hazájában durva bírálatokat kapott az edzőjével együtt sokaktól és a "legmagasabb helyről" is. Most csattanós választ adott nekik. Ahogy olvasom a "legmagasabb méltóság" is változtatott a véleményén és a legmagasabb állami kitüntetést adományozta neki.

Előzmény: Holgery (7928)
biathlon Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7931

Az ARD és a ZDF nagyon jól közvetít mindent. Nekik miért megy?

Butch Cassidy Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7930

Biztos a belorusz magaslatok...

Előzmény: Holgery (7928)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7929

A jó fizikai állapot (meg a tudat, hogy így egy-két lövőhiba is beférhet esetleg) nyilván ad kellő önbizalmat is, nem 'görcsöli' el a versenyt.

Úgy tűnt a mai versenyen, mintha meg sem kellett volna erőltetnie magát hogy nyerjen.

Előzmény: Holgery (7928)
Holgery Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7928

Sokszor ez egy megmagyarázhatatlan dolog. Van egy párnapos periódus amikor minden sikerül, minden bejön!

(Persze anélkül nem menne, ha nem volna iszonyat erős futásban. Ráadásul ő még adottságilag jobban is bírja a magaslatot, mint a mezőny zöme.)

Dasha most nagyon elkapta a fonalat, de tény hogy sokat dolgozott érte.

Előzmény: armadillo_ (7927)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7927

Domracseva nagyon összerakta magát erre az olimpiára, 3. aranya - tud valamit formaidőzítésről.

 

Nem úgy a norvégok...

Holgery Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7926

Van azért reklám csak nem a molinókon! Szűk kör reklámoz csak egy-egy olimpián, de igen magas tarifáért!

Előzmény: F1mre (7925)
F1mre Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7925

Egy másik fórumon vetették fel, hogy money money money, de a képmutatás megvan, egy darab reklámfelületet nem hajlandó eladni a kedves olimpiai bizottság. Mert az milyen már. így meg aki amúgy az összes világkupát adja, az olimpiát képtelen megvenni.... vicc

Butch Cassidy Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7924
Money money money...
Előzmény: armadillo_ (7922)
csecsaba2 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 7923

menj fel az Eurosport.hu-ra ott részletesen elmagyarázza Szabó Gábor, aztán készülj lélekben Rióra, mert abból sem sokat fogsz látni.

Előzmény: armadillo_ (7922)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.10 0 0 7922

Én sem értem, hogy az Eurosport hogy maradt ki a közvetítési jogokból...

 

Annyiban nem egyszerű az mtv-s műsorszerkesztők dolga, hogy sok sportág eseményei zajlanak egyidőben, így szelektálni kell. Ahol magyarok érdekeltek + az alpesi sí, síugrás, műkorcsolya és jégkorong nyilván elsőbbséget élvez.

 

 

Előzmény: esz-ki-mo (7918)
esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7921

Végül is teljes 26 percet adtak a síugrásból...bár jobban belegondolva elég lett volna az első 3 helyezett ugrásait megmutatni, persze szigorúan fordított sorrendben...

 

Eszk

Előzmény: esz-ki-mo (7920)
esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7920

Ne is mondd.. a lányom délután a korcsolyát nézte volna, nem volt, én most a síugrást, helyette korcsolya van...

 

Ez viszont a m1 sara, hogy az előre tervezetthez képest össze-vissza adják a sportágakat...

 

S mondom, a legszomorúbb, hogy ez lesz 2 év múlva is, s ki tudja, hogy utána még meddig...

 

Eszk

Előzmény: Holgery (7919)
Holgery Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7919

A síugrás kedvelői is felrobbannak a méregtől! Iszonyúan ki van itt tolva mindenkivel!  :-(

Előzmény: esz-ki-mo (7918)
esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7918

Az oroszok több képet adnak egy időben, ez mindig így van évtizedek óta.

A stúdióban döntik el, melyiket adják be közülük. (mármint az élő adásoknál, s felvételről menőknél meg pláne)

Itt úgy döntöttek, hogy a szánkót adják, mert az olyan különlegesen egzotikus. Illetve Gombos apukát, mert ő szintén, hiszen a fia személyében  magyar ember is képes volt lécre állni , sőt még puskát is visz a hátán.

 

Én nem az mtv-t szidom alapvetően, hanem azt, aki a közvetítési jogokat ilyen elven (területi kizárólagos) adta el.

 

Épp amiatt, hogy csak néhány (tíz)ezer igazi rajongó van, aki az Eurosportot nézte volna, ez nem ártott volna a köztévének (legalábbis hazánkban, külföldön lehet, hogy másképp van)

 

Nem tudom , ez a jelenlegi helyzet mennyire sok embernek fáj, de nekem nagyon, az biztos.

 

Eszk

Előzmény: armadillo_ (7915)
swedski Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7917

Knézi szerint OEB még nős és Santer a felesége. Mint hallhattuk.

slybácsi Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7916

persze, hogy azt adják, amit az oroszoktól kapnak. pontosabban, amit megvesznek. de ezek nem vesznek meg semmit, mert másra kell a köztévé pénze. le kell nyúlni választási kampányra. mindegy, ez nem politikai fórum, de sajnos itt a politika mindenbe belemászott.

 

az osotbaságról meg csak annyit, hogy egyáltalán nem a kommentátorokról volt szó, hanem a fejesekről. Szujó meg aztán tényleg nagy biatlon szakértő...  Gombos papával meg lehet beszélgetni a verseny után is, ez is csak szervezés kérdése.

Előzmény: armadillo_ (7915)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7915

Részben igazatok van, részben meg hülyeségeket írtok.

 

Gombos papa túltengése engem is zavart (ahogy néztem a vendéglátót is), de ha már behívták, nyilván nem dobhatják ki.

 

A közvetítésről: mivel nincs ott saját közvetítési lehetőség a tv-nek, így azt adnak, amit az oroszoktól kapnak - akik nem túl profik, pláne a hagyományos európai versenyeken megszokott színvonalhoz képest. A saját versenyzőikre fókuszálnak, és valahogy úgy tűnt mintha nem igazán ismernék a mezőnyt. Erről tehát a hazai tv nemigen tehet.

Az a vád is ostobaság, hogy elmentek a jók a csatornától; merthogy épp a sport csapatnál évek, évtizedek óta nagyjából ugyanazok vannak, ráadásul most ott van Szujó Z., Szabó G., stb.

 

A 'tízezrek' mint szakértő néző - ez finoman szólva naivitás. Ezrek talán. És mivel az m1 nem tematikus tv csatorna, nyilván nem a néhány hozzáértőnek ad (pláne 'hozott' anyagból), hanem a tömegeknek, mert ez a dolga.

esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7914

Azzal, hogy az Eurosport nem közvetítheti az olimpiát, el van szúrva az egész.

A közszolg. csatorna eleve nem rendelkezik olyan rutinnal, szakértelemmel, amellyel hasonló színvonalon meg lehetne csinálni a közvetítéseket, s az egészet megtetézik ezzel a dilettáns hozzáállással.

Egyértelmű a kiindulópont: a téli olimpia, s ezen belül a téli sportok többsége egzotikus dolog a magyarok döntő részének, ezért megmutogatjuk, mint valami ritka érdekességet.

Ez lehet, hogy sok emberre nézve igaz, de a néhány ezer (tízezer) igazi rajongónak teljes tönkreteszik az élményt, amit egy olimpia jelent(hetne)

Én dühömben majdnem sírtam, amikor a legizgalmasabb részeknél a kedves apukát kellett néznem, amint nagyon elégedett volt a fia lövőteljesítményével (egyébként joggal, más kérdés, hogy így is mire volt ez elég) és egy katartikus OEB győzelem helyett egy torzót, egy töredéket láthattam.

 

És a szörnyű, hogy Rióval is ez lesz, és utána még ki tudja, hány olimpiával...

Eszk

slybácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7913

Ne haragudj, tudom, hogy új vagyok a fórumon és nem is akarok arcoskodni, de az pl szégyen, hogy egy interjút vágnak be, mikor dobogóra esélyesek lőnek. Nem akarok megbántani senkit, de nem a 79. helyezett apukájára vagyok kíváncsi az olimpián, hanem Shipulinra meg a többire. Kövezzetek meg érte. Björndalen befutóját meg pl nem mutatták. Utána meg már a közvetítéssel sem bajlódtak, valami k*b@szott főzős műsor volt. Gondolom azt többen nézték, mint ahányan az olimpiát nézték volna. Ja, holnap a női sprint helyett meg valami idióta tizenhárom éves sárkányos filmet tolnak. Sajnos az van itt, hogy aki értett valamihez, azt kitakarították a köztévéből, mára csak a seggnyalók maradtak.

Előzmény: armadillo_ (7912)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7912

Mi a szégyen? Azt közvetít, amit kap.

Előzmény: malactarja (7910)
Holgery Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7911

Érthetetlen az adásrendező döntése, hogy a jól felvezetett, és beharangozott biatlon versenyt szinte teljesen beáldozták, hogy egy szánkófutam töredékét megmutassák. (A szánkó egyáltalán nem olyan népszerű sport Magyarországon, hogy attól kelljen tartania, hogy tüntetők vonulnának a Kunigunda utcába! Ráadásul a biatlon után, a 3 legjobb szánkós csúszását leadták újra ismétlésben.) Gyakorlatilag nem láttunk senkit, semmi lényeges momentumban a versenyről. Nem láttuk  Bjørndalen-t befutni sem, pedig biztosan izgalmas lehetett, ahogy 1 mp-re befutott Landertinger elé, nem láttuk Fourcade-ot a számára ma sorsdöntő fekvő lövészetben, Svendsenből szinte semmit nem láttunk ...

 

Ennél már egy nem élő, de ésszel összevágott utólagosan leadott félórával is jobban jártunk volna!

Előzmény: malactarja (7910)
malactarja Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7910

Bravó OEB!

(Szégyen az MTV közvetítése.)

armadillo_ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7909

40 évesen, 1 lövőhibával, fantasztikus.

A többi norvég nem villogott ezúttal lövésben.

Előzmény: armadillo_ (7908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!