Keresés

Részletes keresés

trevesz Creative Commons License 2006.05.17 0 0 156


kissé lestrapált
Előzmény: trevesz (155)
trevesz Creative Commons License 2006.05.17 0 0 155
ezek a képek
Előzmény: trevesz (154)
trevesz Creative Commons License 2006.05.17 0 0 154
kösz szépen a választ! megpróbálom az olajos kezelést! teszek fel képet. sajnos bal hátul teljesen kiszakadt a szegecs, és még utána is aszalódott egy kicsit. egyébként nagyon kis kényelmes nyereg lehet, szinte csak kipróbálás szintjén próbáltam, de már akkor megfogott. esetleg bőrös tud ezzel még kezdeni valamit?
Előzmény: DenBesteSykkel (151)
Szabados311 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 153

Örülök, hogy eredetin hagyod, én még lámpát dinamót sem tennék rá. Amit ráteszel nem együtt öregedett, patinásodott a géppel, látszanifog hogy összeépitett. Az alap biciklikhez, mint korabeli katalógusokból is kiderűl nem vagy csak nagyon ritkán adtak alapból világitást. Sokfélét forgalmaztak, többek között Bosch termékeket is, acetilén, dinamós de teleppel műküdőket is. Konfekcionált termék volt a legtöbb kerékpár, mint ahogy ma is. Különféle német, angol, francia, magyar alkatrészekből lehetett választani kiegészitőket igénynek, pénztárcának megfelelően.

 

Előzmény: orarugo (152)
orarugo Creative Commons License 2006.05.16 0 0 152

 

  Valószínű,hogy eredeti marad  megpucolom olajjal átkenem,az dob az állapotán talán bosch lámpát meg dinamót rakok rá. Nemtudjátok rágen milyen elektromos szerelvények voltak a Magyar bringákon?

Előzmény: Szabados311 (148)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.16 0 0 151
A bőrüléshez én lovasboltban vettem olajat (amivel a lószerszámot szokták kezelni) a repedéseket nem tünteti el, de megakadályozza a bőr további száradását és kicsit visszaadja a rugalmasságát (persze csodákra ez sem képes).
A vetemedésre így látatlanban nehéz mit javasolni, attól függ, hogy hol és hogyan,vetemedett. Nincs véletlen fotód?
Előzmény: trevesz (147)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.16 0 0 150
Jó neked, hogy az őseid bicikliztek és fotóztak is!
Az enyémek akik tekertek nem fotóztak, akinek meg volt kamerája nem biciklizett:(((
Az első villának kicsit furcsa szöge van, lehet hogy csak nekem tűnik úgy, de mintha nem ahoz a bicóhoz tartozott volna...
Előzmény: cm5499 (142)
lakos Creative Commons License 2006.05.16 0 0 149
Hű, egy ilyen piros SR26-os nekem is van a pincében, persze messze nem ilyen szép állapotban. Ez volt a "gyerekbiciklim", annak idején még váz alatt átlépve is tekertem úgy féloldalasan, mert felülni rá még kicsi voltam:)
Előzmény: cm5499 (121)
Szabados311 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 148

Orarugo

Ritka szép egészben fennmaradt a biciklid.Véleményem szerint te vagy a legkönnyebb helyzetben, mert nem kell felújitanod, csak az első sárvédőt ügyesen kiegyengetni, a csapágyakat megkenni, lehetőség szerint korabeli gumit szerezni rá (ez a legnehezebb mert a korabeli gumik még szakszerű tárolásnál is tönkremennek ennyi idő alatt, de barum gumi falcos új gumi kapható 28x 1 1/2-es méretben, ennyi még belefér) és máris van egy korabeli állapotú remek kerékpárod. Feújitott csillogó - villogó bicaja "mindenkinek" lehet, azt össze lehet szedegetni sokhelyről, lefesteni, lekrómozni és kész. Ezt persze leirni könnyebb volt, mint megcsinálni és távol álljon tölem, hogy a felújitott bicikliket és tuljdonosait másodrangúnak tekintsem, mert kevés igy fennmaradt szerkezet van.Sokkal több a felújitásra érdemes maradvány, de ez mutatja, hogy ténylegesen milyen is egy volt akkori bicikli.

Előzmény: orarugo (139)
trevesz Creative Commons License 2006.05.16 0 0 147

Szevasztok!

nagyon tetszik, hogy ezt a topikot csináljátok. megörültem mikor láttam, mert én is egy lestrapált bringa felújításában vagyok.

Zeman-hoz hasonló bringám van, kissé jobban lerobbant állapotban. az ülés bőr berepedezett, és "elvetemedett" a rugóktól. tudtok valami módszert, hogy lehet visszapofozni? illetve néhány alkatrész hiányzik a teljes képhez (csomagtartó, lámpa...), valakinek vannak fölös cuccok?

előre kösz

Előzmény: Zeman (-)
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.15 0 0 146
Csak így tovább srácok menni fog ez. Minden kezdet nehéz!!
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.15 0 0 145

Orarugo szaki!!

 

Köszi a képeket már ez nagy segítség nekem a restauráláshoz.

A váztáblám sajna nem ilyen szép. Én ezt a méh telepen találtam és mindössze  egy jól behűtött másfél liter kolát adtam érte.

De azért mondom elégedett vok vele. Bár kerék jó lenne. Megtudnád mondani hány colos kerék kell hozzá??

 

  Lámpád milyen volt rajt hátul?

Előzmény: orarugo (139)
extekergo Creative Commons License 2006.05.15 0 0 144
Vettem a bátorságot és "üzentem" a Csepelnek:

"Egy ilyen régi cég nem gondol arra, hogy talán a régebben gyártott kerékpárokról kellene egy fejezetett nyitni itt a honlapon? Mint pl. Puch, stb. Szivesen látnánk egy páran... talán emelné is kissé az ázsióját a márkának ebben a zsúfolt mezőnyben. "

nézegetve a honlapjukat elégé hiányosnak érződik. Kíváncsi leszek reagálnak-e rá valamit?
Előzmény: netbalee (141)
extekergo Creative Commons License 2006.05.15 0 0 143
Azért nem semmi a lánckerék mintázata! Na és a cégér! A régikorokban amikor még nem volt szitanyomott matrica, bádogból is tudtak szépet (maradandót) csinálni.

Fel lesz újjítva ez a bringa? Megnézném akkor is a fotóját.
Előzmény: orarugo (139)
cm5499 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 142

Hát, legyen! Mi már közel 100 éve tekerünk... :o) A kép a családi archivumban van és nagy-nagybátyámat ábrázolja 1909-ben, valahol Újpesten. A bicikli típusáról fogalmam sincs, jó a csengő, meg a kormány alakja.

Üdv,

Előzmény: pancsimánia (133)
netbalee Creative Commons License 2006.05.15 0 0 141
Ugyan nem magyar bringákról, de érdekes, régi katalógusokat találhattok itt: http://www.waffenrad.at/waffenrad/datenregister.htm
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.15 0 0 140
A reklámot már a háború előtt is feltalálták, gondolom a Csepel gyár is meg akarta győzni a népet hogy Mokánnyal tekerjen, ne Puch-al, úgyhogy szerintem ha máshol nem, korabeli magazinokban föl lehetne néhány képet lelni vm "Tekerjen Mokánnyal" szlogen alatt...
Előzmény: netbalee (138)
orarugo Creative Commons License 2006.05.15 0 0 139

 

 Itt a kép a mokányról

Előzmény: pancsimánia (133)
netbalee Creative Commons License 2006.05.15 0 0 138

Persze nem lehet csodálkozni azon, hogy célirányosan nem készültek képek ezekről a biciklikről, használták őket és kész.

Rajtam is követelhettek egy képet, este felteszem, sajna elég pici.

pancsimánia Creative Commons License 2006.05.14 0 0 137
Nincs valakinek ötlete honnan lehetne fellelni ezekhez a bicajokhoz dokumentumokat??
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.14 0 0 136

Jajj bocsi elbeszéltünk egymás mellett. Én arra képre értettem amit fel raktam amin 3 emberke bicajjal van. Ott ha jobban megnézed a középső bicajos az orosz bicaj lehet.

 Asszem nagymamámank még volt olyan. :)

Előzmény: extekergo (135)
extekergo Creative Commons License 2006.05.14 0 0 135
De hol látsz itt csomagtartót?
Előzmény: pancsimánia (133)
extekergo Creative Commons License 2006.05.14 0 0 134
Nézd én kaptam ezeket a képeket, nem ismerem a rajta lévőket. De ezek a képek kb. 40-50 éve készültek. Voltak akkor itt forgalomban orosz biciklik? Én nem hiszem. De azért mindenki mondja mit lát, mit gondol.
Előzmény: pancsimánia (133)
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.14 0 0 133

Pedig a középső bicaj az egy orosz tanya bájk nem nagy szám mert sok futkározik belőle még most is az országban főként faluhejen. Ezt főként a csomagtartó bordáiról lehet észre venni mely eléggé jellegzetes.

 

  További képeket kérnénk! Gyerünk mindenki szedjétek már össze magatokat.

Pörögjön a topic.

Előzmény: extekergo (131)
extekergo Creative Commons License 2006.05.14 0 0 131
régi bicajok Nos tessék mazsolázni! :))
extekergo Creative Commons License 2006.05.14 0 0 130
Hát erről aztán nemigen lehet felismerni a tipust. Ilyesmi kép nállam is van. Keresem is, akinek van jó szeme, biztos meglát rajta valami hasznosat, érdekeset. Türelem...
Előzmény: pancsimánia (129)
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.14 0 0 129

 

 

 Sziasztok!!

 

 Köszönöm a dicsérő szavakat és a bíztatást. Igyekezni fogok.

 Orarugo szaki a képeket epedve várom a csíkozás különös keéépen érdekelne!!

 

  Mindneki!!

 

 Szerintem nézzetek körül nagyapáitok vagy családi fénykép tárában. Lehet találni érdekes dolgokat. ezt ma nagyapám fotó tárában találtam.

Hátha valakineksegítséget nyújt egy restauráláshoz.

 Szerintem itt mindent meg kell ragadni, mivel dokumentumok a bicajokhoz nem igen maradt fenn.

Felismeri valaki a bicajokat??

Ime a fotó:

 

DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.11 0 0 128
Még így rosdásan is nagyon szép!
Előzmény: pancsimánia (125)
orarugo Creative Commons License 2006.05.11 0 0 127

 

  Hali!Rakok holnap pár képet róla, nekem elég jól megmaradt, a csíkozása az nem semmi,bár azt gyengén látni képen.

Előzmény: pancsimánia (125)
netbalee Creative Commons License 2006.05.09 0 0 126

Szia, hát olyan szempontból jó helyzetben vagy, hogy teljes a biciklid. Na jó, kerék nincs benne, de ha urambocsá' nem sikerül eredetit szerezned hozzá, sztem az sem olyan gáz, mert azt észre se veszi senki.

Amúgy csak annyit tudok mondani, hogy szép lesz eza bringa, ha megcsinálod, meg külön jó, hogy még a sárvédőszobrocska, vagy hogyishijják is rajta van. Az én puchomról elveszett sajna, ilyen elhetett rajta eredetileg:

http://www.waffenrad.at/waffenrad/silberrad.htm

 

Na, szóval hajrá a felújításhoz!

Előzmény: pancsimánia (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!