Keresés

Részletes keresés

Jeges84 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10929

Szia!

Már rég elkeltek,de már úton vannak a kicsik.

Előzmény: katalin007 (10918)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10928

kis drágák :-)))) Nagyon aranyosak! Főleg Mogyiról a középső kép, az haláli :-)))))))))

Előzmény: MogyiGazdik (10921)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10927

Nem lesz semmi baja a bogártól. Most vettem lisztkukacot és volt már benne kikelt bogár, azt mondta a tenyésztő, hogy nyugodtan oda lehet neki adni.

Előzmény: bogyo1976 (10915)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10926

Előzmény: MogyiGazdik (10925)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10925

Mogyi a hancúr után piheg és tűri a simit és a masszírt:)

Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10924

Ha gondolod, montázst is készíthetsz, ami azért jó még egyenlőre, mert viszonylag kevés képet tudok most feltölteni az elején, én viszont nem tudom, hogy kell készíteni.

Előzmény: MogyiGazdik (10922)
Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10923

mindent szeretettel fogadok, és kérlek írd meg, milyen nevet tüntessek fel.

 

Előzmény: MogyiGazdik (10922)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10922

Szia!

 

Ha neked kell, én sok egyedi képet tudok neked küldeni. Nem sok embernek sikerült ilyen helyzetekben, pózokban lekapni a mókusokat. De néha csak egyszerűen édesek a képeken.:)

Előzmény: Lászy (10920)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10921

Sziasztok! Hoztam nektek pár új képet.:) Az elsőn Alma látható óriási pofival, a másik kettőn pedig Mogyi, a szokásos cuki pózokban.:)

Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10920

Sziasztok!

Mint mókustartó és tenyésztő, sokszor ütközök olyan problémákba, hogy nem találok a kedvencről megfelelő infót. Ezért arra gondoltam, készítek egy weboldalt, ahol összefoglalhatnám az ismereteket azokról a lakásban leggyakrabban tartott mókusokról, amelyekről kevés az információ, így segítve a gazdikat is a mókikat a jobb életkörülmények kialakításában. Ezért indítottam útjára a http://mokustanya.5mp.eu/web.php?a=mokustanya nevű, tisztán információs bázisnak szánt oldalamat, ahol kísérletet teszek az eddigi ismeretek összefoglalására annélkül, hogy az egyre terbélyeedő chatszövegekben eltűnnének a fontos kérdések és válaszok. Ebben kérném a segítségeteket. Minnél többen látogattok el az oldalra, annál több fényképet tudok feltenni, és annál több segítséget és ötletet tudok adni mindenkinek. Nézzétek el, hogy kicsit kezdetleges az oldal, még sokmindent nem tudtam feltenni, amit szerettem volna, valamint nagyon kezdő vagyok még ebben a honlapkészítő témában. Kérnélek benneteket, hogy ha van olyan ismeretanyagok, amelyet szeretnétek megosztani az emberekkel- bármely mókusfajról-, illetve jó eleségről, ketrecről, stb, megbízható, hozzáértő állatorvosról, tapasztalatokról, betegségekről, azok gyógyításáról, az alkalmazott gyógyszerekről, azt küldjétek el nekem, hogy közzétehessém, természetesen feltüntetve a küldő személyét. Sokat segítene az is, ha az idegen nyelven íródott oldalakról is tudnának ismereteket szerezni azok, akik értenek az adott nyelven _főként német oldalakról lehet infót szerezni, mert ott nagyon sokminden van leírva.

Semmiképp nem szertném elvenni a fórum szerepét, tehát beszélgetős részt nem is indítottam, az ilyen irányú igényekhez a fórum használatára buzdítok mindenkit.

Tehát ebben szeretnék segítséget kérni Tőletek. Örömmel fogadok minden ötletet, kérdést, tanácsot, infót, és ha van olyan igényetek, szívesen felteszem a megfelelő helyre a saját honlapotok címét is, ha az témában kapcsolódik a mókusokhoz.

 

Az emilcímem változatlanul a laszy1@gmail.com, ide küldjétek azokat az esetleges anyagokat, amiket az oldalra szántok.

 

Kérek mindenkit, látogasson el hozzám, és ha lehet, ismertese meg minnél több emberrel az oldalt!

 

Előre is köszöök mindent!

 

Üdv, Lászy

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10919

Van valakinek mára Pesten fiú partnere? Olyanra lenne szükségünk, aki biztosan termékeny, vagyis voltak már gyerkőcei. Nálunk többször volt már párzás Mogyival és Almával, de eddig egyszer sem volt sikeres. Szeretnénk ha ezzel kiderülne, hogy Alma hibás-e. Mogyi egyelőre vadóc, így nem lehet pározni vele... Hetek után tegnap újra kézbevettem, megsimogattam. Ma reggel már támadott, most nem. Aranyos, lehet simogatni, odajön, nem harap. De nem akar kijönni. Nem engedi megfogni magát, olyankor odakap. Szóval ma nemet mondott, pedig itt fütyül mellette a lány. Tudja, hogy megfogással jöhet ki. Nem sejtitek miért lehet ilyen? Nekünk is fura ez a viselkedése. Pláne hogy ki se akar jönni...:S

katalin007 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10918

Szia..

Milyen árban adnád? "baráti":-)

 

Szia Kati

Előzmény: Jeges84 (8852)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10917

A dobozon az áll, hogy azt már nem szabad állatnak adni. Szerintem jobb nem kisérletezni.

Előzmény: bogyo1976 (10915)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10916

Újra csipogunk Almával...:S két alkalom volt eddig idén, egyik se sikerült. Remélem sikerül Rolit elérnem fiú ügyben.

bogyo1976 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10915

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy a lisztkukac bogarától nem lesz-e semmi baja a mókimnak, ha megeszi?

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10914

Nekem egy bartánőm vitt volna ki tengerimalacot magával, de nem szálított már ki állatot a malév. Szerintem jobban jársz ha nem teszel ki mókust ilyen tortúrának és inkább rábízod valakire. Amúgy sem szeretik a változatosságot.

Előzmény: bbabu (10902)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10913

Hacsak  át nem helyezi máshová a wc-jét :-) Az én Mazsolámnak alu alomtálcája van, rajta forgács, széna és nem tudom miért, de időnként váltogatja, hogy melyik részére vécézik. Egy-két hónapig a belső sarok volt a "menő", aztán 1-2 hétig egy másik sarok, aztán most a lenti odu tövében végzi a kis dolgát,pedig hetente szépen ki van takarítva, szóval nem tudom mi benne a logika..

Előzmény: CirqueduSoleil (10912)
CirqueduSoleil Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10912

Nálunk a kajával nincs gond bírja nagyon a szotyit, zöldésgeket, gyümölcsöket csak ez h nem sokat látjuk de  akkor türelem aztán majd rózsát terem:) MEg nagy franc kapott a sarokba ahova piszkít egy kis műanyag cuccot h azt jobban ki tudom takarítani. Reggel látom eltuszkolta:D nem igazán tetszett neki csak így meg h fa az alja beveszi a szagot uh kénytelen lesz megszokni, majd odarögzítem:D

Nyunyelló Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10911

Szia! Mi teljesen ugyanígy vagyunk a mókinkkal... Mi december elején vettük és azóta ilyen, alig jön elő, csak ha csend van akkor bújik ki...eszik, elvégzi a dolgát, néha mászkál az ágakon, de ahogy megmozdulok már fut be, mintha azt hinné hogy bántom. Nekünk olyan odúnk van ,aminek nincs alja, tehát ha felemeljük az odút akkor meg tudjuk nézni hogy él -e még egyáltalán...akkor aztán azt sem tudja hova meneküljön, viszont mi akkor meg tudjuk simogatni, azt hagyja, de látszik hogy parán van. De van esze, mert az odú 2 szintes és a felső szintre szokott mostanában elbújni ilyenkor, mivel onnan nem tudjuk így kiszedni! A kaját abszolút nem fogadja el a kezünkből. Még a lisztkukacot sem. De érdekes, hogy a régi mókink mindent megevett, most meg olyan furcsa hogy ennek semmi nem jó..joghurtot se,tejfölt se,kukacot se,csokit se és még a kukoricát sem eszi meg!! Hát ez a nem semmi hogy ilyen finnyás legyen... Remélem sikerrel járunk majd azért idővel...nagyon sok türelem kell ide! :)

Előzmény: CirqueduSoleil (10904)
TGergo79 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10910

Egy van csak vagy egy pár a szibériai vörös mókusból? Kicsiket nem adsz el, vagy nem tudod hol lehetne venni?

Előzmény: gaborr81 (10907)
gaborr81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10909

költözöl ki? Mert ha nem, csak mondjuk néhány hónapra mész, akkor mondanám, hogy bízd rá a mókusodat valakire, akiben megbízol, és tudod, hogy állatszerető, így nem fogja sem zavarni, sem éhen dögleszteni szegény mókit. :)

 

Én mindenesetre biztos, hogy nem engedném a mókit a raktérbe pakolni, főleg, ha esély van, hogy megfagyjon szegény. Egy emailt érdemes lenne írni mondjuk a Malév-nek, mit mondanak rá. Szerintem kézipoggyászként felvihető lesz - főleg, ha leírod nekik, hogy annak az esélye, hogy szemeteljen útközben, vagy elszökjön, nulla. :)

Előzmény: bbabu (10902)
gaborr81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10908

Szerintem ne parázz, előbb-utóbb hozzátok fog szokni. Van akinél gyorsan megy, van akinél lassan. Én 3 évesen kaptam egy mókust ismerősömtől, akinek kellett legalább fél év, mire azt megengedte, hogy megsimogassuk. Addig akárhányszor otthon voltunk, mindig az odujában volt, ha épp mászkált, és észrevett, akkor megint elbújt, etetésnél úgyszintén, szóval kitartást. Mindenesetre erőltetni nem szabad!

Előzmény: CirqueduSoleil (10904)
gaborr81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10907

Ha közel olyat szeretnél, mint az erdei vörös mókus, akkor a szibériai vörös mókus a nyerő. Nekünk van egy, még nincs egy éves, de bűn rossz... :D

 

Egyébként nem rossz, csak vicceltem. :) Megfogni ritkán engedi magát, viszont ha kajáról van szó, akkor nem lehet lerázni rólad, mert állandóan vagy rajtad van, vagy pedig a nyomodban, hogy utána megint rajtad legyen. :) Ha kell, majd 1-2 képet feltöltök, de korábbi hozzászólásaimnál (vagy Ipszy hozzászólásainál) is találsz képeket.

Előzmény: Törölt nick (10903)
horfi Creative Commons License 2011.02.25 0 0 10906

Szia! Köszönöm szépen,de sajnos  nagyon messze vagytok!

Előzmény: Titi 1 (10905)
Titi 1 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10905

Szia!2éves fiú csíkos mókusomat fedeztetésre ajánlom!Képek megtekinthetők róla:iwiw közösségi oldalon,Név:Kőrösi Tímea,Város:Marcali!!!Ott kapcsolatba is tudsz lépni velem!Timi.

Előzmény: horfi (10897)
CirqueduSoleil Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10904

Sziasztok

 

Egy kérdésem lenne. Már lassan több mint egy hónapja h hazahoztam Dorkát és nem igazán akar előbujni: Mindig vagy benn van az oduba vagy az egyik csőbe és általába ha nem vagyunk itt csak akkor jön elő és mikor meglát minked azonnal visszaslisszan. MEg reggelente szoktuk látni mikor megy a dolgát végezni:S Mikor kezdjek el aggódni h nem fog hozzámlszokni? VAgy mit tudok tenni hogy kicsit előbbre jussunk? Volt h egy délutánt majdhogynem mozdulatlanul végigültem hátha előjön de csak a fejét dugta ki. De amikor meg a kicsi ketrecbe volt ideiglenesen akkor amikor beraktuk a kajáját hagyta megsimizni magát meg nem zavarta. Szal nemtom mit csináljak h jóba legyünk és azért kiengedhessem szobába meg futkorásszon. JAj erről jut eszembe nem is vmi aktív télleg majdnem egész nap el van bújva vhol:S Pedig általában szeretnek az állatok, sokminden fajta féle állatom van/volt.

HA tudtok vmi tanácsot adni azt megköszönöm:)

Szép estét Nektek

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10903

Sziasztok.

 

Pár napja a (bpi) baleseti intézetnél látunk párommal egy gyönyörű szép vörös mókust a parkoló autók között bujkált majd a 2*2 sávon átment (ügyesen nem jött autó akkor) és a temetőbe ment be az ágakon keresztül. Olyan szép harmonikus volt a mozgása és nem olyan gyors mint ahogy gondoltam volna. Nagyon szép állatnak tartom, komolyan egész belezugtam :) Utánna néztem amennyire tudtam, gondolom europai erdei mókus volt ami védett, ha jól vettem ki bár tenyészetben lehet, talán? A Kanadait néztem még azt a Szabó úr honlapján drágának tartom, hirdetésben láttam máshol de azt sem tudom most megengedni magamnak. 

 

mynameistrish mókusa egy tünemény! Most, hogy láttam végül is a szín talán mindegy......

 

Tudtok adni infot, hol érdeklődjek, merre kérdezzek? 

 

Köszönöm

bbabu Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10902

vinném ki külföldre a mókit

Előzmény: gaborr81 (10899)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10901

hát még a csokisat hogy szeretné :-)) Mazsolám is nagyon édesszájú: a sima túró nem kell ám neki, de a túró rudi túrója az bezzeg jöhet.. ami édes, ami ropog, az minden .... pl a CiniMinis-ről alaposan lesodrom a cukrot, de addig forgatja, amíg a maradékot le nem nyalogatja, aztán jöhet a ropogtatás :-)  persze ritka pillanatok ezek, nem akarom, hogy elhízzon. Már van kb. 3 hete, hogy kapott egy szem szelídgesztenyét, amt akkor elraktározott és most hétvégén vette elő a kincseskamrából és megeszegette...

Előzmény: Snickers88 (10892)
Nyunyelló Creative Commons License 2011.02.24 0 0 10900

Nekünk is csíkos mókink van, és nekünk is fiúnk. Bendegúz a neve. Pontosan nem tudjuk a korát, de még nem ivarérett. :)

Előzmény: !MOGYORÓ! (10890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!