Keresés

Részletes keresés

Szabados311 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 190
Egy fénykép a nagyapámról 1939-ből. Fakerekű versenykerékpár, szárnyas anyás kerékrögzités, bár a fényképen nem látszik de a korabeli versenybicajokon 2 sebességes hátsó agyak voltak az agy mindkét oldalán 1-1 fogaskerék az egyik általában fix, a másik racsnis. Csak egy fék van  valószinű abroncsfék. Sajnos a bicikli nincs meg.
pitic Creative Commons License 2006.05.25 0 0 189
Én is próbáltam volna onnan tudakozodni, de nincs meg a tábla egyszerüen üres fehér mező!
extekergo Creative Commons License 2006.05.24 0 0 188
Ja már értem, de nem bántam a kitérőt, érdekes golgokat olvasgattam a Steyr-emblema keresése kapcsán. :))
pitic talán tesz be egy képet... és nézelődünk annak kapcsán is.
Előzmény: netbalee (187)
netbalee Creative Commons License 2006.05.24 0 0 187

Pertsze nem ez az embléma van pitic kerékpárján, csak az ő kerékpárján, hasonló helyen lévő emblémát kellene megnéznie.  

extekergo Creative Commons License 2006.05.24 0 0 186
Na és olvasni való is akad, ha a keresőmbe beírom a Waffenrad szót.
Waffenrad katt
Előzmény: netbalee (184)
extekergo Creative Commons License 2006.05.24 0 0 185
http://www.steyr-puch.hu/ mintha itt látnék hasonló emblémát. :))
Előzmény: netbalee (184)
netbalee Creative Commons License 2006.05.24 0 0 184

 

Gyerekek!! DenBesteSykkel-lel azon fáradozunk, hogy a fenti emblémát pitic kerékpárján megtekintve végre rájöjjünk a bicikli márkájára. Természetesen én se, DenBesteSykkel se a "név, cím"-es táblára gondoltunk, ez elég nyilvánvaló sztem...Jajjjj:))))) Na hajrá!

DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.24 0 0 183
Nem arról beszélek hanem ami a kormányon fehér maszatként látszik :))) ami a bicikli márkáját szokta jelölni
Előzmény: Törölt nick (181)
pitic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 182
Így van, a tulajdonos neve címe van rajta
Előzmény: Törölt nick (181)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.23 0 0 180
Mintha táblája is lenne az elején azon biztos van valami...
Előzmény: pitic (177)
pitic Creative Commons License 2006.05.23 0 0 179

Jah így vettem!

Komoyl 8eft volt, de van egy másik is kilátásba az sokkal jobb állapotú!

netbalee Creative Commons License 2006.05.23 0 0 178

Háát, én ez alapján meg nem mondom, az elején látom megvan az orrdísz; meg a hátulján, a kontraféknél a kis táblácska (ami sok bicajon "Super Granat" feliratú). Szóval ha nincs felirat azon az orrdíszen, akkor tegyél fel arról is egy képet!

u.i.: még a famarkolatok is megvannak rajta, bezzeg nekem azt is csináltatni kell:) 

Előzmény: pitic (177)
pitic Creative Commons License 2006.05.23 0 0 177
netbalee Creative Commons License 2006.05.23 0 0 176
szia, a képet először feltöltöd, aztán még a beszúrás-ra is rá kell menned, úgy csatolja
Előzmény: pitic (175)
pitic Creative Commons License 2006.05.23 0 0 175
TAlán most sikerül csatolnom a képet!
pitic Creative Commons License 2006.05.23 0 0 174

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni?!

Nekem is a birtokomba került egy régi bicikli, de sajnos nem tudom a típusát!

Én Csepelre tippelem, de Ti hátha ezt jobban tudjátok!

Az eredeti rendőrségi bejelentő papírja is megvan, de ebből nem tudom kiolvasni a típust, mert nagyon csúnyán van írva!

Ebből kiderül, hogy 1951es, de sajan ennél többet nem tudok!

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv.:

Pitic

netbalee Creative Commons License 2006.05.23 0 0 173
hi, engem is a márkája érdekelne, meg további képek is! Amúgy Csepelre tippelek a hátsó sárvédő alapján...
Előzmény: bbaalliinntt (171)
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.23 0 0 172
 Gratulálok a bicajhoz! Mi a bicaj neve??
Előzmény: bbaalliinntt (171)
bbaalliinntt Creative Commons License 2006.05.23 0 0 171

Íme:

 

critical mass
bbaalliinntt Creative Commons License 2006.05.23 0 0 170

Húúú de jó! Naggggyon örülök a topiknak. Már rég keresgéltem ilyesmit.

Nekem is van egy régi bicóm. A korát sajna pontosan nem tudom, csak, hogy több mint 61 éves. Nagypapámé volt, ott porosodott már régóta Hegyfalun a garázsban, aztán tavaly nyáron kitaláltam hogy felhozom. Még ott Hegyfalun egy 82 éves ezermester - Ernő bácsi - szétszedte nekem, rendberakta, lefestette, én meg felhoztam. Iltve, mint késöbb kiderült, nem felhoztam Bp-re, hanem vissza, merthogy eredetileg nagypapám sógráé volt, aki itt (Bp) élt, csak '45-ben kiment Franciaországba, a bicó meg lekerült Hegyfalura. Szóval idősebb kell hogy legyen mint 60. Imádom. Minden reggelemet feldobja.

Most már előjött egy-két hiba rajt. Egyszer már lejött a hajtókar, de aztán Pajt bácsi visszavarázsolta. Mint kiderült Ernő bácsinak nem a bicaj volt a fő profilja.

Tegnap meg ki akartam huzatni belőle a kisebb 8asikat, de kiderült, hogy Ernő bácsi lefestette a küllők végeit, meg most tünt fel, hogy 2 küllőm ki is van törve. Úgyhogy újraküllőzést javasoltak. No de mindegy.

Lökök fel róla pár képet. Sajnos nincs direkt kép róla, de igérem pótolni fogom.

pancsimánia Creative Commons License 2006.05.22 0 0 169

Pedig jocskán be kell kenned olajjal hidd el. Az a bőr a hosszú évek alatt jól kiszáradt és törik is.

 Most a szerkezete olyan mint a szivacs..rendesen benyeli az olajat.

Addig kend csak olajjal amig látod hogy már kezdi lasabban bevenni. És mindig tarts közte rendes szüneteke akár napokat.

 Ha avégén már nehezen veszi be tedd félre jó pár napra, takard le. Azt is beveszi majd olyannyira hogy a nadágodat sem fogja majd meg.

 Hidd el apám kárpitos szokott ilyennel foglalkozni. Tőle tanultam!

Lényeg hogy türelems legyél. Meglátod még kényelmesebb is lesz.

Az olaj valósággal "újjá" varázsolja majd. Idönként természetesen azért majd be kell kenni de nem olyan sűrün.

 

  Sok sikert!!

 

 Várom én is a képeket!!

Előzmény: DenBesteSykkel (168)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.22 0 0 168
Hali!

A lószerszámolajat amit használok simán beszippantja a nyereg (én se szeretek olajtócsában ülni)..a babaolajat még nem próbáltam, de szerény véleményem szerint az nem védi annyira a nyerget az időjárástól, legalábbis nem arra tervezték.. de biztosan gyorsan beszívódik az is..
kíváncsian várom a képeket!
Előzmény: netbalee (165)
netbalee Creative Commons License 2006.05.22 0 0 167
Na emberek, merre jártok? Feldobom örömhíremet: egy hét múlva kész a bicaj, famarkolat kicsit később, addig vmit felrakok. Szal hétvégén jönnek a képek!
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.20 0 0 166
Nekem Mokányom van!!
Előzmény: DenBesteSykkel (163)
netbalee Creative Commons License 2006.05.19 0 0 165

Hi all!

 

Tegnap mit sem sejtve török előre a Mester utcán, egyszer csak meglátok egy nyerget. Ismerősnek tűnik, aztán közelebb megyek, és látom, hogy Assmann felirat virít rajta. Maga a bicó puch volt.  Az volt az érdekes, hogy elöl, az emblémarésznél tök épnek tűnt a krómozás, a hátsó sárvédő is krómos volt, viszont az már elég rendesen rozsdás, meg egy zöld csÍkot is húztak a sárvédő közepébe:(

De szép volt összeségében, és láthatóan használva van!

 

Más téma: ha bekenem a nyergemet olajjal, nem fog fogni még egy jó ideig? vagy készségesen beszippantja, és kész? Bakancsot én is szoktamn kenni, csak annak nem ülök rá a külsejére:)))))))))

extekergo Creative Commons License 2006.05.18 0 0 164
Az alábbi emailváltás történt köztem és a Schwinn között. El lehet gondolkodni rajta. Ezt írtam először:

Egy ilyen régi cég nem gondol arra, hogy talán a régebben gyártott kerékpárokról kellene egy fejezetett nyitni itt a honlapon? Mint pl. Puch, stb. Szivesen látnánk egy páran... talán emelné is kissé az ázsióját a márkának ebben a zsúfolt mezőnyben.
------------
Tisztelt *!

Valószínűleg többen gondoltak már erre, azonban minden gyártó vagy
forgalmazó cég a saját márkáját jeleníti a honlapján, talán nem elítélendő
módon.

A Puch márkát jelenleg, tudtommal nem is gyártják, beolvadt a Biachi
kerékpárok közé, így forgalmazója sincs Magyarországon. Nagy előnyt jelent a
WEB ilyen szempontból, hiszen akár közvetlenül a gyártó honlapját is meg
tudja nézni.

Üdvözlettel,
Kanász János
Schwinn Csepel Rt.
megbízott kereskedelmi képviselő

--------------

Tisztelt Kanász János Úr!

Köszönöm a gyors válaszát.

De azt hiszem félreértett, talán félreérthetően fogalmaztam. Nem a márkaidegen kerékpárok megjelenítésére gondoltam (gondoltunk), hanem természetesen a Csepel és a Schwinn termékekre.
Úgy gondolom ennek nem lehetne akadálya. Bizakodva várjuk.

------------

Tisztelt *******!

Bocsásson meg, ha félreértettem volna, nem szándékosan. Továbbra is jó az
ötlet, sajnos a megvalósítását pillanatnyilag nem látom, de dolgozni fogunk
rajta.

Üdvözlettel,
Kanász János
Schwinn Csepel Rt.
megbízott kereskedelmi képviselő

DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.18 0 0 163
Nem, az enyém egy Csepel Extra.
Van valaki másnak is ilyenje köztetek?
Előzmény: pancsimánia (162)
pancsimánia Creative Commons License 2006.05.17 0 0 162
A tiéd is mokány??
Előzmény: DenBesteSykkel (158)
trevesz Creative Commons License 2006.05.17 0 0 161

kösz szépen a tanácsot. mindenképpen megcsinálom. azon gondolkodom, ha a bőr megpuhul, megpróbálom annyira kihúzni, hogy az ép résznél szegecselni tudjam. esetleg egy pántot csinálok a nyereg hátára, ami a bőrt tartja.

szóval ez a vizes áztatás nagyon tuti ötlet.

 

egyébként nem is fontos kifejezetten bőrolaj, mert a johnson's baby oil kiválóan puhítja a bőr cuccokat.

Előzmény: DenBesteSykkel (159)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.17 0 0 160
A fotó a http://www.cykelhistoriska.se/renovering.htm oldalról származik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!