Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2488
Konnyen lathattad, mert lehet kapni a boltban un. "Tirpak lisztet"! Ahanyszor ismeroseimnek azt mondom Nyiregyhazarol, hogy TirpakCity, azt mondjak, hogy nem mondjak ilyen csunyakat, pedig eleg sok "nyiregyi" hivja igy a sajat varosat...

Nekem is tetszik, hogy nem szegyellik kimondani.

asciimo

Előzmény: Güsziológus (2484)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2487
"Ha jól tudom, a tirpákok nem nyírségiek"

Belefér. 18 éves voltam akkor.

Jó pap különben is holtig tanul.

Előzmény: nagypapi (2486)
nagypapi Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2486
Az tetszik igazán, hogy ők ezt nyíltan és bátran vállalják, sőt, büszkék is rá, szerintem joggal, pedig a tirpák szónak országszerte elég pejoratív jelentése van.
Ha jól tudom, a tirpákok nem nyírségiek, hanem beregiek. Nem nagy különbség, de az ottaniak kényesek rá.
„Nagyon a bögyödben van a síkság:o)" Na ja, amúgy is jobban szeretem a hegyes-dombos vidéket, ráadásul az Alföldön lakom.
Előzmény: Güsziológus (2484)
Váci Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2485
A 4-es úton, Budapest felé, Nyiregyháza határában van egy "Tirpák csárda".
Előzmény: Güsziológus (2484)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2484
Úgy látszik, újra divatba jött az eredet hangoztatása.
Mikor katona voltam, a mi szakaszunk "vegyes" volt. Voltak sokacok, bunyevácok és tirpákok is.

Láttam a szót Nyíregyházán, ha jól emlékszem egy gabonasilón.

Ezek szerint a természetbarátoknak is fontos, hogy mindenki tudja, a nyírségi emberek tirpákok.

Más.
"Különben is durva lenne kétszer végigjárni az AK-t..."

Nagyon a bögyödben van a síkság:o)

Előzmény: nagypapi (2482)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2483
Van vmi Mátra-Bükk útjain nevű is, a kiírásban ha jól emlékszem szerepel is, hogy az OKT teljesítőknek automatikusan jár a jelvény.

Az OKT füzettel kell igazolni a teljesítést, de nem feltétlenül kell az OKT teljesítése után. Elég ha a Mátraverebély-Sirok szakasz igazolása rendben van.
Ugyanez igaz a CSMTSZ által meghirdetett Dorogtól - Nógrádig mozgalomra is.

Előzmény: nagypapi (2482)
nagypapi Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2482
Nyáron volt szerencsém kapcsolatba lépni a SzSzB megyei szövetséggel. Nem semmi az emil címük! tirpakturista@freemail.hu
Egyébként - hogy ne legyek teljesen off - szvsz az AK-n "kétfelé" is lehet bélyegezni; az OKT-nek is vannak olyan szakaszai, amik egybeesnek más jelvényszerző túrákkal. Van vmi Mátra-Bükk útjain nevű is, a kiírásban ha jól emlékszem szerepel is, hogy az OKT teljesítőknek automatikusan jár a jelvény.
Különben is durva lenne kétszer végigjárni az AK-t...
Előzmény: Múzsla (2480)
Váci Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2481
Légyszi' nekem is! Köszi!
Előzmény: Múzsla (2480)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2480
Én sem gondolom, hogy tilos lenne.

Güszi! Az elérhetőségeket küldöm e-mailben. (A címekkel nem akarom teleoffolni a topikot.)
Mindenhová levelet írtam.
A szabolcs-szatmár-beregi már 97-óta megvan, a többit a múlt évben igényeltem. A bács-kiskuni kivételével küldték a igazolófüzetet egy csekkel együtt. Az utóbb említett szövetség sajnos a telefonon történt beszélgetés után sem tudta számomra eljuttatni az igazolófüzetet.

Előzmény: Güsziológus (2478)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2479
Meleg kézfogást is kaptam a jelvény mellé.

És egy formalizált levelet, melyben az MTSZ gratulál és felhívja a figyelmet az RP-DDK - ra és az AK-ra.

Az ünnepélyes kereteket az MTSZ szerintem nem tudja biztosítani. Ez a szakosztályok (egyesületek) feladata lenne. A magányos farkasok meg örüljenek, hogy mehetnek egyedül:o)

Előzmény: asciimo (2468)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2478
Nekem azt tanácsolták, hogy a kettőt ne kombináljam. A megyei szakasz önálló is, ha valaki megcsinálja az AK-t, az még önmagában nem jelenti azt, hogy teljesítette a megyei szakaszokat.
Meglátásom szerint nem tilos mindkét füzetbe pecsételni, de a hivatalos véleményt nem tudom.

Múzsla!

A Békés megyei nagyon érdekel. Elérhetőség?

Ui.:
A többi is érdekel.

Előzmény: Váci (2473)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2477
Én úgy tervezem, hogy beszerzem valamennyi füzetet (már csak a bács-kiskuni hiányzik) és haladva az útvonalon, pecsételek.
Lesznek olyan alkalmak is, amikor több helyre is nyomok.
Előzmény: Váci (2475)
Baggins77 Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2476
Ez van a kiírásban:
"Kéktúra jelvény:...A jelvényt az MTSZ adja ki. Átadásáról - lehetőleg ünnepélyes keretek között - gondoskodik."

Ergo csak az ünnepélyes keretek közti átadás lehetőségét említik.
De szerintem nem ez a lényeg, hanem a kirándulás. :-)

Előzmény: asciimo (2468)
Váci Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2475
És azokról is van külön füzet? És a gyakorlatban akkor hogy érdemes pecsételni? A nagy-füzetbe?
Előzmény: Múzsla (2474)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2474
Úgy is lehet mondani, hogy a Hajdú-Bihar megyei kék túra, az AK része.
Több helyen kell bélyegezni, mint az AK-n, de az útvonaluk megegyezik.
Tudomásom szerint igaz ez a bács-kiskuni, a csongrádi, a békési és a szabolcs-szatmár-beregi szakaszra is.
Előzmény: Váci (2473)
Váci Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2473
Külön igazoló füzet van az AK Hajdú-Bihari részére? Hogy lehet ezt használni vagy össze-kombinálni a teljes AK füzettel?
Előzmény: Güsziológus (2467)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2472
Amugy ha valaki keszen van, az "unnepelyes keretek kozotti atadasrol" tudtok valamit? Nekem eloszor csak ugy odaadtak a jelvenyt, es kesz.

Ugyanígy történt az én esetemben is (2002. novembere), de azért egy jót beszélgettünk is.

Előzmény: asciimo (2468)
ssimi Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2471
Tudomásom szerint "a három kék" közül csak az Alföldi Kék Túra esetében van lehetőség a kerékpáros teljesítésre.
Előzmény: paskat (2469)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2470
Azt hiszem, azért, mert nagyon sok helyen elvileg nem szabad kerékpározni, és ezt a szabályt akarják erősíteni.
Előzmény: paskat (2469)
paskat Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2469
Szevasztok!
Tudja valaki, hogy a kerekparos teljesitest miert nem fogadjak el? Szerintem a DDK kifejezetten adja magat a kerekparra. Most jut eszembe: Lehet hogy mar elfogadjak? Amikor en a Kek turat 93-ban teljesitettem, meg nem fogadtak el.
Udv:Paska
asciimo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2468
Hat meg nem irtam beszamolot, de december 22-en a Kab-hegyre a folmenet se volt leanyalom. Meg ha meg nagy is a ho, azert 1 nap alatt csak meg lehet csinalni a Fuzer-NagyMilic-Hollohaza szakaszt. De ezt meg at kell gondolni.

Guszi! Koszi az infot.
Amugy ha valaki keszen van, az "unnepelyes keretek kozotti atadasrol" tudtok valamit? Nekem eloszor csak ugy odaadtak a jelvenyt, es kesz.

asciimo

Előzmény: nagypapi (2466)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2467
Tegnap megkaptam a "HAJDÚ-BIHAR MEGYEI ALFÖLDI KÉKTÚRA" igazolófüzetét. Igényes, szép munka. Azt hiszem, jól döntöttem, hogy megszakítottam a túrát Nyírbogátnál. Egész más lesz egy ilyen részletes útleírás ismeretében. Térkép is van a füzetben.

Mindenkinek ajánlom, hogy szerezze be, ha nekivág a túrának.

nagypapi Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2466
Igazán nem akarlak lebeszélni a december 31-i teljesítésről, de nagy hó esetén a Füzér-Nagy Milic szakasz elég húzós lehet! Ha idén nem sikerül, szerintem még 2004. dec. 31-gyel is benn leszel az első 4000-ben.
Előzmény: asciimo (2463)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2465
A portásnál van a pecsét és a portaszolgálat folyamatos.
A múzeum egy picit odébb van.

Sok sikert!

Előzmény: asciimo (2463)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.13 0 0 2464
Sikerült becserkészni Zsákán a szállást.

(Zsáka Berettyóújfalu és Körösszakál között van, kb. félúton. Van látnivaló is. Kedves kis falu, el lehet tölteni egy estét.)

42 férőhely, zuhanyozók és konyha (hűtő, főzési lehetőség) is van.

2 db 2 ágyas
2 db 4 ágyas
1 db 8 ágyas
1 db 22 ágyas

Ára igen kedvező (600 + 150 mosás).

Sajnos júliusban és augusztus első hetében már foglalt.

Itteni címre küldök elérhetőségi adatokat (telefon, e-mail).

Nem publikus mobil számot kaptam, nincs felhatalmazásom a publikálásra.

asciimo Creative Commons License 2003.01.13 0 0 2463
Jo lenne elcsipni a 4000-est, de legalabb meg elotte teljesiteni.
Ugy gondoltam, hogy nagyon meghuzom 2003-ban, es 2003.december 31-en az ev utolso napjan, beutom az utolso pecsetet,(meghozza a kektura utvonalanak vegen, mondjuk Hollohazan) stilusosan, es akkor a 4000. alatti sorszamom lesz. De ahogy elnezem, raerek, annal is inkabb, mert nem hinnem hogy Hollohazan nyitva van a muzeum december 31-en....

Koszi a szamokat.

asciimo

Előzmény: kvte (2462)
kvte Creative Commons License 2003.01.13 0 0 2462
Pálmai Vencelt kérdeztem a kéktúra teljesítők számáról, talán a topikot is érdekelheti:

OK : 3777
RPDDK : 248
AK : 11

kvte

Múzsla Creative Commons License 2003.01.13 0 0 2461
Igen Zete és remélem azóta is minden OK!

A RP-DDK nem járom, valószínűleg azért nem került szóba. Az igazolófüzetet még 1993-ban vettem és 97-ben megcsináltam az Írottkő - Ivánc szakaszt. Utána nagyon elmentem a teljesítménytúrázás felé, az utóbbi két évben pedig az OKT volt a téma.
Idén AK-t tervezek bicajjal (mint már többen tudjátok), de jövőre szeretném folytatni a RP-DDK-t.

Előzmény: Zete (2445)
HEV Creative Commons License 2003.01.12 0 0 2460
>Szerintetek ki változtatta meg az utat? Vagy egyből nem a filmben bejárt útvonalat adták meg a túramozgalomban, hanem módositottak rajta?

A RPDDK már eredetileg is ott lett kitűzve ahol jelenleg van, természetesen eltekintve kisebb helyi akadályokból eredő változásokra. A tuta kitűzésében résztvettem anno nagyon régen és a fő ok ami miatt el kellett térni a Rokiék által bejárt utvonaltól az az akkori Jugoszláv határ közelsége volt. Nézzétek meg az évszámokat, hogy mikor is volt ez! Bőven a rendszerváltás előtt!!!

Előzmény: Zete (2430)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2003.01.10 0 0 2459
Üdvözlet, csak ma éjjel újra itt vagyok.

Tavaly év végén egy társasággal a Mecsekben, a Lóri kulcsosházban töltöttünk pár napot (én csak egyet). Igen mély nyomokat hagyott bennem...

A Lóri az kulcsosház és nem turistaház. A turistaház a tapasztalataim szerint már-már a panzió kategóriába tarozik és én túlságosan drágának tartom.
Erről a Lóri témáról már volt szó itt, éppen egy éve.

Előzmény: Váci (2456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!