Keresés

Részletes keresés

borcsősz Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23754
Erre lehet még jó példa a BOCK pince ahol a legszebb tételek külön vannak letöltve és soha nem kerülnek kereskedelmi forgalomba csak a pincében kaphatóak. Csodák vannak ám ott is, csak igazán szerintem a forgalmi tételek alapján ítélik meg a pincét.
Előzmény: GLEVENTE (23749)
Bortárs Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23753
'...márcsak ezért is becsülöm a Gere Kopárt"

Sőt a Cabernet Sauvignon Barrique sem jön ki csak a jó években. De hozza is a standard minőséget (persze a stndardról lehet vitatkozni, én szeretem).

Amúgy a Tiffán-éknál a Grand Selection, A Thummerernél a Vili Papa, stb., vannak jó példák az önkorlátozásra. Szerintem lenne még mit javítani.
Szepsy mesternél működik a dolog, ha kevésbé jó (netán rossz) az évjárat, akkor is megveri a mezőnyt, de Ő nem elégedett annyira.

Előzmény: knight bandit (23750)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23752
Köszönöm robicsek!
Engem is érdekel valami komolyabb-féle kurzus, kóstolás-hangsúllyal...
Előzmény: robicsek (23728)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23751
Én mostanában kostoltam a Duenniumot és a 2001-es Carissimae-t is.Azt kell mondanom, hogy mások a tapsztalataim.A 99-es Duennium szerintem kezd kerekedni és emberszabásúvá válni, kifulladásról szó sincs. Az illata kellő levegőztetés után gazdag volt, ízben tanninhangsúlyos, de már nem adstrigens. Szerintem most szebb állapotban van, gyümölcsösebb, mint a 99-es CS. Selection.
A 2001-es Carissimae illatában én nem nagyon találtam lekvárosságot, inkább egy kis karamelt, csokoládét, konyakos meggyet-barikk fűszereket.Az ízben fiatal, de szép volt.Mindezek ellenére nyíilván nem éri el a korábbi évjáratok szépségét, de 2001-hez képest nem rossz teljesítmény.

kifli!
Te ezek szerint az ízében érezted túl fásnak????

Az árképzésben egyetértek veletek!De ez elmondható minden pincéről sajnos...
Taklerék Kékfrankos Selectionje is ugyanannyi, mint a 2000-es...

knight bandit Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23750
pontosan, amikor a fogyasztó elkezd büntetni akkor lesz kényszer az ilyen tudatosságra a termelőre nézve is
márcsak ezért is becsülöm a Gere Kopárt
Előzmény: GLEVENTE (23748)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23749
A Gere Kf esetében a Prestige tétel "kiemelése" sem biztos, hogy jó ötlet. Hasonló cipőben járnak a szexárdi Taklerék is, hiszen a "Barrel Selection" Kf bőven veri a "sima" Kf-t. A hírverésnek köszönhetően a vevők többsége keresi a magasabb minőségű Kf-t, a "sima" Kf-t szerintem csak az veszi meg, aki még egyáltalán nem hallott róla. A címke nagyon hasonló, több ismerősöm járt úgy, hogy megvette a "sima" Kf-t, abban a hiszemben, hogy a "jobbikat" kapja.
GLEVENTE Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23748
Tiffánék kapcsán:laikus vagyok marketing terén, de azt hiszem, hogy a márkaépítés akkor lesz hatékony, ha egy un. gyengébb évben nem jön ki a pince az adott márkájú borral, vagy esetleg egy második borként. Az az érzésem, hogy ugyanazon márka két eltérő évjárata esetén, ahol a minőség is jelentősen eltér, a fogyasztó előbb-utóbb elbizonytalanodik a különböző árak kapcsán és nem fogja komolyan venni termelőt. Magyarul ne az árral kövesse a minőséget, hanem csak minőséget adjon (vagy ne adjon).
Bortárs Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23747
"Egyébként több esetben tapasztalom, hogy a termelő olcsóbban adja a nem kiemelkedő évjárat termését, de a kereskedéseknél ugyanazon az áron jelenik meg, mint a nagy évjárat."

Ezzel viszont a kereskedők rontják a borász megítélését. Mert ugyebár ár alapján is kategorizál a vevő. Tehát egy bizonyos árhoz elvár egy standard minőséget. Persze ettől lehet eltérés +/- (ár/érték arány), de az igen jó 2000-es Gere Kf után, ugyanannyiért kicsit durva a 2002-es. Gondolom a szebb alapanyag a Prestige-be került. Bár szerintem ez is kicsit veszélyes, mert a fogyasztók nagy része nem fogja megismerni a Prestige-t és így az terjed el Gere A-ról, hogy nem túl nagy a Kékfrankosa.
Ejnye Kereskedők!

Előzmény: borcsősz (23743)
kifli Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23746
ja és ez nem egy árazási, hanem egy megbízhatósági és renomé kéerdés a pince vonatkozásában
Előzmény: kifli (23745)
kifli Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23745
El vagytok tévedve. Ezt a bort (Tiffán CC 2001) ezen a márkanéven egy valamirevaló pincének
NEM SZABADOTT VOLNA FORGALOMBA HOZNIA!

ugyanis az pocsék.

szerintem pedig a küvé klarisszimé az EGYIK csúcsbora Tiffánéknak.

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.04.26 0 0 23744
Mondavi white zinfandel 2003: amolyan merlot-s roze, gyumolcsos illattal es izzel, nekem egy kicsit edeskes volt, de azert kellemes. Az ara 6 dollar.
borcsősz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23743
Egyébként több esetben tapasztalom, hogy a termelő olcsóbban adja a nem kiemelkedő évjárat termését, de a kereskedéseknél ugyanazon az áron jelenik meg, mint a nagy évjárat.

Gere KF'00 pincénél 2.200 volt és a KF'02 1.100-1.300 körül.

Előzmény: Bortárs (23742)
Bortárs Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23742
"de lehet kapni olcsóbban is."

Ejnye-bejnye Marcellus, csak nem a ti üzletetekre gondolsz? Ez nem burkolt reklám? :))

"A Carissimae 2001 meg majd 2000 pénzzel olcsóbb, mint a 2000-es évjárat."

Hol? Mert szerintem nálatok ugyanannyi, mint a 2000-es volt.

Előzmény: Marcellus (23738)
Marcellus Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23741
Van benne valami. :-)
Gere Cab.Franc selection 99-ese most nagyon jó.
A Duennium vagy valóban szétesett vagy még nem érett össze. Én nem tudnám megmondani melyik fázisban van, de az biztos, hogy nem kerek a bor most.
De kostolhatjuk egyszer együt is és majd kiderítjük, mi lehet.
Előzmény: BZoltan (23740)
BZoltan Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23740
Egy 4-5 éves bornak azért nem szabadna fiatalnak lenni szerintem.
Előzmény: Marcellus (23739)
Marcellus Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23739
A Gere KF'02 hol kerül fele annyiba, mint a '00?

Duennium '99 szerintem még nagyon fiatal. Szinte csak tanninok vannak benne.

A Carissimae 2001 meg majd 2000 pénzzel olcsóbb, mint a 2000-es évjárat.

Előzmény: borcsősz (23737)
Marcellus Creative Commons License 2004.04.25 0 0 23738
Hát 7000-ért valóban sok.
bár ilyen borért mindegy mennyit kérnek.

de lehet kapni olcsóbban is.

Előzmény: kifli (23735)
borcsősz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 23737
A Carissimae nem a csúcsboruk, inkább divatbor. A Kopár dűlő termése, mely minden évben forgalomba fog kerülni. Ez is mutatja mit tud a dűlő akár gyengébb évben is. Az árát szerintem ehhez kellene igazítani!!! Ha gyengébb volt a minőség az ÁRA MIÉRT NE LEHETNE OLCSÓBB???
Lásd Gere Kékfrankos'02 kb fele annyi, mint a 2000-es volt.

Ma esti borélményeim:
Vylyan Kadarka'03: remek borocska, jó volt inni fűszeres játékos sima nem savas meglepően jó még nem kóstoltam eddig.

Vylyan Duennium'99: LUFI LENNE? A bor teljesen üres volt semmi gyümölcs csak fa, íze RÖVID, a végén kerserű íz maradt a számban. A bornak nagy potenciált jósoltak és fiatal korában el is hittem róla...ennyi lenne? Remélem nem, de nekem úgy tűnt, mintha kezdene szétesni.
Van valakinek friss tapasztalata erről a borról?

Előzmény: kifli (23735)
em_laci Creative Commons License 2004.04.24 0 0 23736
Köszi!
OFF
A rövid határidő miatt okafogyottá vált a dolog.
ON(?)
Kapott az illető egy Claudius Caesar-extra dry-t...
Előzmény: csite (23706)
kifli Creative Commons License 2004.04.24 0 0 23735
Szomorú vagyok. Folytatódik a lehúzás és a fogyasztók átverése:-((

Miért?

Az okok Tiffánék 2001-es Küvé Clarissimaejében keresendők.

A bor tiszta fa, de bor nélkül. Tehát nem az a baja, hogy sok a fa benne, hanem az, hogy egy erős fa amelyből hiányzik a bor, mintha ott sem lenne, mindez majdnem 7000, azaz HÉTEZER forintért.

Az illata lekváros, ami szép, de nem egy friss bortól várná az ember. Semmi potenciál nincs benne szerintem. Az íze üres és hihetetlenül rövid.

Felháborító, de inkább szomorú, hogy a mai magyar piacon ezzel ki mernek jönni egy ilyen, prémiumnak szánt márkanév alatt. Ezt a bort nem szabadott volna 2001-ből forgalomba hozni.
De mindig lesz elég sznob köcsög, aki megveszi a bort és szivarral a kezében Riedel poharából műértő arccal 'élvezni' fogja...

Ha pl összehasonlítom az egy kicsit több mint ennek a bor árának harmadába kerülő 2001-es Evolutionnal, hát nem lehet ezeket egy napon említeni, pedig az Evolution nem egy nagy bor és az évjárat jegyeit magán viseli.

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23734
Mesterem, a 99-es kesei harslevelu itt Ankenyben is osztatlan sikert aratott... :-)
Előzmény: cere (23719)
BZoltan Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23733
:) bár tizede olyan tájékozott lennék mint szeretnék, de sajnos hétről hétre szembesülök, hogy menyivel nagyobb a világ a lehetőségeimnél.

A riojaival speciel a gyengémre tapintottál. rajongok a vidék boraiért, mintha az előző életemben riojai hordó lettem volna. Nagyon az én fajtám a tempranillo és valahogy az amit rioja hoz ki ebből a fajtából az fantasztikus. Az meg, hogy emberi áron lehet a vidéket nagyszerűen visszaadó bort venni meg maga az űbermázli.
Ami pedig extradöbbenet, hogy kényelmesen és egymás piacának és jóhírének rontása mellet megférnek a milliós palackszámú gigászok az amerikai ízlésre gyártott boraikkal a tradicionálisnak tartott kisebb helyi borászatokkal. Sőt sokan keverik, kombinálják a dolgokat. Mintha ráéreztek volna, hogy a világ riojai felvevőképessége jóval nagyobb mint Rioja és nincs értelme a torokszorongatásnak :) De ez csak megérzés... vagy belemagyarázás :)

z

Előzmény: Sommelier (23731)
robicsek Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23732
Különböző bírálati rendszerek, jogszabályok, ilyesmit.
Előzmény: Sommelier (23730)
Sommelier Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23731
Zavarbaejtően tájékozott vagy a borok világában! :-)
A Rioja borokat hol ismerted meg ilyen szinten?
Ha még nem kóstoltad a korábban említett bort (M.C.), tedd meg! Hidd el, hogy nagyot fogsz nézni!

Üdv!

S.

Előzmény: BZoltan (23727)
Sommelier Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23730
Robicsek!
Horváth Csaba mit adott elő?
Előzmény: robicsek (23728)
robicsek Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23729
perszehogy kihagytam valakit, de miért a hozzászolásom elküldése után nézem meg a programot? :)
volt még dr Séllyei Gábor, aki sokkal jobb előadást tartott mint némelyik külföldi bor volt amit hozott kóstolni.
Előzmény: robicsek (23728)
robicsek Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23728
Öthetes Juzer, csite, stb.

ez volt a kurzus: http://www.magyarborokhaza.hu/borstudiumok.php?page=2

kilencen voltunk, a többség igen komolyan kapcsolódott a borászathoz (kereskedő, szőlőtulajdonos, stb), én mint amatőr borszerető voltam jelen, de hát az ilyenekből élnek a többiek:-)

Az előadók többsége a Szt. István egyetem (azaz mostmár a BKE-hez tartoznak, szoval ott vannak a Ménesi uton na..) oktatója volt - remélem nem sértek meg semmilyen szabályt azzal hogy írok neveket, de hát ez egy nyilvános tanfolyam volt - (dr Nagyné, dr Pásti, dr Lőrincz, Sárdy Diána
(sose gondoltam volna hogy a kémiát ilyen érdekesen lehet magyarázni, de nagyon csini a hölgy :-),
dr Magyar I)
Meg volt a Horváth Csaba a hegyközségek nemzeti tanácsától, aki egy egyébként nagyon száraz anyagot nagyon profin adott elő, Csizmadia életművész úr:-) a sajtokkal, Szoghy sommelier, és dr Lugasy Andrea aki tudományosan bebizonyitotta hogy vörösbort kell inni.

remélem nem hagytam ki senkit.

És persze rengeteg szép (meg nem szép hanem direkte hibás) bort kóstoltunk.

Én sokat tanultam, bár bulinak fogtam fel az egészet, annak is jó volt:)

BZoltan Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23727
köszi :)

Hozzáteszem, hogy emlékeim szerint az általad említett pincének tényleg kimagaslóan jók a fiatalabb boraik a kategóriájukban.

z

Előzmény: Sommelier (23725)
BZoltan Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23726
"én inkább somlait bontanék! mégiscsak az dukál!"

meggyőztél :) azt bontok.... először :)

z

Előzmény: csite (23714)
Sommelier Creative Commons License 2004.04.23 0 0 23725
Lehetséges :-)))

Gratula' az új munkahelyhez!

Előzmény: BZoltan (23699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!