Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.01.24 0 0 2555
Megneztem a kepeket, es rogton a tobbi hegymaszosat is. Nagyon tetszik a lelkesedesetek, egy darab ram is rogton atragadt, lehet hogy megprobalom a hegymaszast, (ha mar ilyen kozel kerultem az Alpokhoz.)

asciimo

Előzmény: Lud (2547)
asciimo Creative Commons License 2003.01.24 0 0 2554
mikor akartok menni?
hanyan vagytok?
milyen a tempotok?
Hany nap alatt akarjatok lenyomni?
teljesitmeny vagy bambulos/dumalgatos jelleggel?

asciimo

Előzmény: szjános (2552)
Vlaszij Creative Commons License 2003.01.24 0 0 2553
LUD!

HUh fanatsztikus képek!!!
Esküszöm irigyelllek titeket hogy ilyen jó szép időben túráztatok:) Én arrafele még csak nyáron jártam:) Egy bztos szívesen ott letttem volna:)
Egyébként ez mikor volt?

Előzmény: Lud (2547)
szjános Creative Commons License 2003.01.23 0 0 2552
Sziasztok!
Az OKT. Írottkő- Tapolca közti szakaszára keresünk társakat, vagy csatlakoznánk ezt a szakaszt bejáró csapathoz. Tavaly a Dorog-Visegrád távot teljesítettük.
Zolas Creative Commons License 2003.01.23 0 0 2551
Szóval ezen a néven is futunk!Megkaptam a leveled,már válaszoltam is!
Előzmény: Güsziológus (2544)
Lud Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2550
Köszi.
Nem vagyok a szavak embere, ezért csak azt tudom mondani, hogy a Zemplén páratlanul szép, mindenkinek csak ajánlani tudom. Ezt megelőzően öt éve jártam itt, de nem akarok még öt hónapot sem várni hogy megint arra túrázzak.
Előzmény: larzen (2549)
larzen Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2549
húha, ez a túra nagyon ott volt! gratulálok nektek és irigyellek benneteket!
Előzmény: Lud (2547)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2548
Elolvastam a hozzászólásokat.

Cél nélkül valóban nem szabad belevágni. Márpedig megfogalmazott és többek által elfogadott cél nincs. Az ötlet még nem cél, legalábbis szerintem.

Kétségtelen, hogy a jövő évi két jelentős esemény önmagában még nem cél. Azt azért szeretném kiemelni, hogy nem azon gondolkodom, hogy vándortúrát szervezzek Brüsszelbe!!! De ne politizáljunk, ha lehet!

Az is biztos, hogy bennem nem fogalmazódott meg olyan cél, hogy jó legyen nekem, vagy hogy magamat előtérbe helyezzem.

Talán eljutok addig, hogy megfogalmazzam a célt, most csak arra van kapacitásom, hogy megfogalmazzam, mi nem a cél. Ez is valami.

Persze ettől másnak még lehet más célja.

Lud Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2547
Előzmény: Múzsla (2546)
Múzsla Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2546
Köszi szépen!
Rendes vagy!
Igen, egyenlőre a Téli Mátra van tervbe véve.
A többi még talány.

Zsdu otvéta!

Előzmény: Güsziológus (2545)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2545
Múzsla!

Tegnap megkaptam az igazoló füzeteket (Bács-Kiskun megye). Majd egyeztetünk. Nem biztos, hogy megyek a Téli Mátrára, de ha igen, akkor majd jelentkezem.

Részletes leírás van benne.
Pontos távolságadatok, Bajától számítva.

Güsziológus Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2544
Zolas!

Írok majd itteni címedre.

Előzmény: Zolas (2535)
Zete Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2543
Nem csak politikai tema. Ha megcsinaljak, szetcseszte volna a csodalatos Dunakanyart, ami MO egyik legszebb helye es az egyik legvonzobb hely a kulfoldi turistak/utazok szamara is. Volt "szerencsem" latni az epitkezest a 80-as evek vegen tobbszor is. Aligha felejtem el azt a latvanyt, ami a Fellegvarbol akkor kitarult.
A szakmai oldalt en sem ismerem, de a Dunakanyar eredeti kepet nem ronditanam ossze semmilyen gazdasagi haszonert.
Temetobe meg az otlet arnyekaval is!
Előzmény: KrónikáS (2541)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2542
Előzmény: KrónikáS (2540)
KrónikáS Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2541
Nagymaros - Vízlépcső

Szerintem ez elsősorban politikai téma, annak is lerágott csont. Másodsorban szakmai kérdés, de ez azt hiszem nem igen érdkelte a vitázó feleket.
Igaz a kérdés komplex szakmai értékelése, összevetni előnyöket és hátrányokat, meghaladja a lakosság 99,9%-ának képességeit. Az enyémet is. Így nekem fogalmam sincs róla, hogy jó lett volna-e, vagy sem ha elkészül.
Szerintem kár lett volna kiemelt helyet biztosítani neki egy turisztikai músorban.

Előzmény: Zete (2537)
KrónikáS Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2540
Látom nagy vihart kavart a 80 nap alatt, a KéK körön című téma. "Sport értéke" biztos van, de egyébként nem látom túlzott értelmét A 30km/nap átlag kellő erőnlét esetén teljesíthető, vannak némi vándortáboros tapasztalataim, de csak az vágjon neki aki magasan az átlag feletti túrázó. Azt viszont nem hiszem, hogy túl sokan lennének, akik mondjuk egy havi túrázás után még élveznék az egészet. Akkor meg minek?
Ha már a Kék túrához kapsolódó különlegességeknél tartunk, had említsem meg, hogy volt egyszer egy sikeres akció, "OKT egy nap alatt" néven.
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2539
Bocsánat, Hazslinszky Tamás nevét természetesen nagy kezdőbetűkkel akartam írni, csak mellényúltam a SHIFT-nek, kétszer is!
Előzmény: Zolcsi67 (2538)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2538
"3. Az eddigi részek alapján meglepett, hogy szó sem volt a tervezett nagymarosi vizlépcső természetromboló hatásáról. De talán jobb is ha nem emlegetik annyit, igy hamarább feledésbe merül az egész ötlet."

Valóban ez lehetett a céljuk, nem aktuális a téma. Nagymarosnál azért megemlítették a "feleslegesen megépült lakótelepet".
Emlékeztek? A "Másfél millió"-ban hazslinszky tamás (hidrológus, na meg barlangász) agyba-főbe dicséri a Julianus-toronyban állva a vízlépcsőt. Ez lett volna az a bizonyos "kötelező vörös farkinca"?

Előzmény: Zete (2537)
Zete Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2537
Alig győztem végigolvasni ezt a rengeteg hozzászólást...
Kék kőr 80 nap alatt - fantasztikus ötlet... Kiváncsi lennék, hányan tudnának kellő időt találni ehhez. Ha sikerülne, az biztos, hogy nagybetűkkel szerepelne majd a Kéktúra mozgalom történetében. Bár ki tudja, hogy milyen "hozadéka" lenne a résztvők számára. Ekkora menniységben az élmények lehet hogy már nem halmozhatók tovább /mint amikor vég nélkül eszi az ember a fagylaltot, vagy kinek mi tetszik, és a következő sokadik adag "hasznossága" már ált. jelentősen lecsökken - kis közgáz alapfokon :)/
A Kéktúrában szvsz az is tök jó, hogy a legtöbb embernek több évig is eltart, és igy igazán hosszú időre szóló élményt nyújt.

Más: Szt. István Vándorlás film újra
1. Nem volt semmi a Börzsöny 2. részben, amikor elhangzott, hogy azért Visegrádra épitették a kiráyok a várat, és nem Nagymarosra, mert a várból akarták csodálni Nagymarost...

2. a Visegrádról szóló részben kellemes meglepetéssel láttam, hogy 2x is megszólaltatták Gróf Péter régészt. Többször is dolgoztam nála diákként az ásatásain. Ő volt az, aki a Dömös előtti (Diós, lovastanya) római erőd feltárását is vezette. Nem semmi arc, nagyon tudta motiválni az embereket, hogy az augusztusi 40 fokban is ássanak a tűző napon...

3. Az eddigi részek alapján meglepett, hogy szó sem volt a tervezett nagymarosi vizlépcső természetromboló hatásáról. De talán jobb is ha nem emlegetik annyit, igy hamarább feledésbe merül az egész ötlet.

Franken Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2536
Még egy ötletet felvetnék, csak a kivitelezése nehéz, mert az idei évre szólna.

Egy kis történelem: Rockenbauer Pál idén lenne 70 éves (évforduló), halálának időpontja november 26. (ezen a napon a néhai TV-s kollégák is megjelennek), sírjának helye a zengővárkonyi (volt) gesztenyés. (Egyébként 2003. január 14-én lett volna 70 éves.)

Az ötlet: 2003. szeptember 17-én elindulni Zengővákonyból és 70 nap múlva, november 26-án, ugyanide megérkezni VAGY (ha két félkörről van szó) megkeresni az egésznek a felét, onnan elindulni két irányba október 22-én és 35 nap múlva találkozni Zengővárkonyba.

Egy hiba van: kényelmesen 80 nap alatt lehet teljesíteni a teljes távot.

Tisztelni tisztelem az ötletet, de nem tudom mikorra datálódik (tiszta Egres Béla). Én egy emberről tudok, aki 8 éve az OKT-t és a RP-DDK-t egyben végigjárta 44 nap alatt, és hasonló ötletek, minthogy a teljes kört egyben végigjárni, felröppentek más emberek agyából is, mintegy 4 évvel ezelőtt.

Előzmény: Güsziológus (2531)
Zolas Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2535
Tetszik az ötlet,ez úton felajánlom a segítségemet a "mű" elkészítéséhez,legyen az bárminemü feladat.Utazás sem akadály.
Előzmény: Güsziológus (2531)
Zolas Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2534
Asciimo,kvte!Köszönöm!
Előzmény: asciimo (2503)
kvte Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2533
A másik gondolat az AK-hoz kapcsolódik. A szabolcsiak túraleírásában az egyik végpont a Hoportyó-hegy (az Alföld "csúcsa"). Eddig van kimérve a táv, itt van a túra végpontja. Végén egy megjegyzés, hogy lehet eljutni Encsencsbe, vagy Nyírakárhová. Hol van akkor a túra vége?

Szerintem kevered a Gánás-heggyel. A Hoportyó Nyírbogát után van, és csak a kék háromszög (micsoda nagyképűség az Alföldön!) ágazik le hozzá. A Gánás-hegynél a HB megyei kék visz tovább, de a konkrét megyehatár a Nyírlugos-Nyíracsád műúton van. A jel rögtön egy szép kilátású buckaoldal felé visz. A Gánás-hegy tetejét négy éve még keresgélni kellett.

Most nézem, hogy h tényleg a Hoportyó érdekel, akkor onnan nincs messze Encsencs, de érdemesebb a kéken maradni Nyírlugos felé. Főleg málnaérés idején nem marad el a jutalom...

kvte

Előzmény: Güsziológus (2528)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2532
Írtam levelet, de vissza lett dobva.
Előzmény: d_laci (2523)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2531
Nem hinném, hogy ennek a körtúrának arról kéne szólni, hogy néhány ember végigjárja. Nekem szimpatikusabb lenne az, hogy van egy forgtókönyv (mikor hol van a pihenőhely), ha úgy tetszik menetrend és lehet csatlakozni.
Magam részéről a menetrend megalkotása a "mű", a menet megkezdése még odébb van.
De egyedül egy ekkora vállalkozás nem megy. Van néhány fixnek tűnő pont, de mint mondtam, még cseppfolyós az egész.
Azért jó, hogy megismerhetek más nézőpontokat is.
Kérek tehát mindenkit, tisztelje meg az ötletet.
Ja, és az ötlet szerzője P-ista.
Kár hogy mostanában álnéven ír.

SZÜNET

Előzmény: Franken (2526)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2530
Én.
Előzmény: asciimo (2527)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2529
Nem rossz ötlet, a probléma csak az, hogy én lelkes amatőr vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy a más alkatrészével verem a csalánt, csupán annyit, hogy momentán nem vágnék bele. De egy évvel ezelőtt egy 50-es ttúrán sem indultam volna.

A hosszú előkészítésnek többek között az az oka, hogy nem nincs a háttérben akkora elszántság, melynek hatására csak úgy elindulnék. De a közös gondolkodás nem árt az ötletnek. Igaz ez még akkor is, ha nem minden részletbe ért egyet mindenki.

Előzmény: Lud (2524)
Güsziológus Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2528
Érdekes ötlet.
Két asszociáció, ha megengeditek.

Az első a hellyel kapcsolatban.
Mikor elértük a "csúcsot", mi is ledöbbentünk, bár az erdő tiszta és "katonás" volt. Nem az a sűrű dzsungel, mint az Alföldön. De az igazi meglepetés utána jött. A szép völgy végén az atlasz kövesutat igért. Megtaláltuk a famatuzsálemet, rajta a jelet (nekem az ilyen jelek tetszenek legjobban), de út nem volt. Igaz, hogy terméskövek voltak a lábunk alatt, de csak egy jó idő után döbbentünk rá, hogy itt ez jelenti a kövesutat. Az Alföldön az országút volt a kövesút.
Nem lehetett kis munka "kikövezni" az utat. Bát a Csrhát agyagos talaja nem alkalmas másként közlekedésre. Komoly okának kellett lenni, hogy megépítették.

Mikor átkeltünk a vasúti töltésen a jel hirtelen eltűnt. Az irány egyértelmű volt, balra a község jobbra a vasút. De nem volt bizalomgerjesztő a rét. Elnidultunk hát a műút irányába egy kellemes fasorban. Egy rozoga, de méltóságteljes kastélynál kötöttünk ki. Valaha ez lehetett a központ, ezért épülhetett az út és ezért állhatott meg régen itt is a vonat. És ami a legérdekesebb, kék jeleket is találtunk. A kastélytól már nem volt messze az országút, a nagy fákon ott is voltak jelek.
Az a különös ebben, hogy az atlasz nagytudású szerzőjének figyelmét elkerülte ez a szakasz. Pedi elég sokszor visszaemlékezik (Bakony, Mile-hegy, stb.) Ez valahogy kimaradt. Mi mindenesetre felfedeztük a helyet. Kár, hogy az enyészeté lesz a szép kastély.

A másik gondolat az AK-hoz kapcsolódik. A szabolcsiak túraleírásában az egyik végpont a Hoportyó-hegy (az Alföld "csúcsa"). Eddig van kimérve a táv, itt van a túra végpontja. Végén egy megjegyzés, hogy lehet eljutni Encsencsbe, vagy Nyírakárhová. Hol van akkor a túra vége?

Nem vagyok gyakorlott túraszervező, de a végén jó lenne leülni és jó lenne kényelmesen négy keréken hazajutni. De ez még odébb van.

Előzmény: Múzsla (2514)
asciimo Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2527
Na de eppen ezert van szo a ket reszre bontott teljesitesrol, igy mindket csoport 40 napot lenne uton, ami mar "csak" 5 het. Jo, ennyi szabit nem nagyon lehet egyben kapni, de a pedagogusoknak mar jobban emesztheto az 5 het.

"kör kezdésére jónak tűnik Szekszárd, de meggondolandó, hogy a másik irányba (Alföld)."
Igen de mi nem 1 kort akarunk itten, hanem ket felkort, tehat mindket iranyba indulna resztvevo!
Mondjuk kivancsi vagyok ki az, aki az Alfold fele indulo csoportban lenne szivesen...

Előzmény: Franken (2526)
Franken Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2526
A kezdési időpontra talán a március közepe-vége lenne a legjobb, hogy még a nagy nyári melegek előtt be lehessen fejezni.
A kör kezdésére jónak tűnik Szekszárd, de meggondolandó, hogy a másik irányba (Alföld).
A 80 nap is elfogadható, de inkább több pihenőnappal. Nem tudom mennyit vándortúráztatok, nekem van némi tapasztalatom. A RP-DDK útvonalán (némi módosítással) 13 nap alatt mentünk végig pihenőnap nélkül, ebből a legrövidebb nap 30, a leghosszabb nap 48 km volt (lehet, hogy hosszúnak tűnik, de az embernek nincs más dolga, mint reggel 6-tól este 6-ig sétálgatni az erdőn, cipelni a zsákot, fotózni). Ebbe a 12 órába kényelmesen belefér egy éttermi, kisvendéglői ebéd. A szállásunkat sátorral oldottuk meg, két helyen aludtunk ágyban, de azért sem kellett fizetni. Minden amit megkívántunk, megvettünk, megettük, megittuk, az utazással együtt a 13 nap került 12 e Ft-ba (1996-ban; szállás nélkül!). Ma minimum a 1,5-szerese + a szállásdíjak.
Az ötlet a kör egybeni teljesítéséhez nagyon jó, de a munkahelyek tekintetében talán a pedagógusok tudnak elszakadni, de még ők is ettől kevesebb időre. Nem tudom melyik munkáltató látná szívesen, ha egy alkalmazottja 11-12 hétig nem dolgozna.
(A táv kb. 2400 km, a szint kb. 33000 m; utána kell számolnom.)
Előzmény: Güsziológus (2493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!