Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1196
Régiekből Panoráma. Annál jobb nincs szerintem. Bár én beszereztem egy Nyitott szemmel darabot is.
Előzmény: bbmagdi (1192)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1195

Kösz neked is és vélemény véleményét is :-)

 

A Veniceconnected-en vásárolható x napos "BKV jegyek"-hez kapunk  egy kódot a rövid tájékoztatójuk szerint, ez vili.

 

A buszon , vaporetton amikor jön az ellenőr ő összehasonlítja a PNR kódos papíroson a szereplő nevet a személyi igazolvánnyal ???  Vagy miért kell a vásárláshoz megadni nevet ?

Előzmény: Latya (K.L.) (1191)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1194
Ja, én is most jöttem a könyvtárból, szinte minden Velence könyvet kivettek. :(
Előzmény: szeretekutazgatni (1193)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1193
Utikönyv Velencéről?
Amit kapsz,mert én jelenleg sehol nem találok!
Előzmény: bbmagdi (1192)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1192

Útikönyvből melyiket javasoljátok? A Panorama, és a National Geographic javaslatokat már megtaláltam a fórumon. Esetleg még valamelyik?

 

Hány órakor kezdődik a szieszta? Pl. Murano-ra mikor ne menjünk?

 

A másik topikban (Minden ami Olaszország), a hétvégén felkerült egy csomó érdekes infó látnivalókról, templomokról. Nekem szinte már befogadhatatlannak tűnik az utazásunkra, de majd igyekszünk. :)

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1191

Hát szép hosszú sor volt a check innél. Megjött a busz. 10 percen belül kinyitott, és rögtön sor lett. AZtán biztonsági kapu. Bent a gate elött  kb -30 percet ültünk és utána felálltunk és 15 perc alatt a gépen voltunk.

Előzmény: Málnaszőr (1188)
vélemény Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1190
Én sem szeretek túl korán kimenni a reptérre. Itthon kora reggeli indulásnál max 1 óra. DE. Treviso és Velence között nagy a távolság, ha útközben történik egy baleset, útjavítás , dugó, stb., lekésed a gépet. Nem kockáztatnám.
Előzmény: Málnaszőr (1188)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1189

Találtam egy gyűjteményes info oldalt a velencei múzeumokról alapinformációkkal ( nyitvatartás, cím, megközelítés, belépődíjak, stb )  

 

Szép olasz nyelven van, de könnyen ki lehet következtetni a tartalmat.

 

http://www.informagiovani-italia.com/musei_venezia.htm

Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1188

A treviso-i reptéren valóban célszerű-e 1,5 - 2 órával az indulás előtt megjelenni, tapasztaltatok-e most télen tömegeket a check-in  -nél ? 

 

Az értelmetlen várakoztatással ki lehet kergetni a világból, ezért csak annyival igyekszem kiérkezni indulás előtt, amennyi feltétlenül szükséges, mondjuk 40-50 perc.     

 

Oslo-i fapados reptéren is alig lézengtek, bár elvileg ott is 1,5 - 2 órával előbb illett kiérni, oszt csak ültem bambán 0 perc sorbanállás után.  

vélemény Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1187
Szerintem a 3 óra az 4-et jelent, csak a 2. múzeum bejáratánál tudják ellenőrízni az időt, azt, hogy mikor jössz ki, már nem.
Egyébként is télen 5-ig, ápr.-tól 7-ig vannak nyitva, nem lenne értelme, hogy pont az utolsó órában ne legyen érvényes a du. jegy
Előzmény: bbmagdi (1182)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1186
Köszi!
Előzmény: szeretekutazgatni (1185)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1185
Én január végén ennyit fizettem,de most olvastam egy cikket,hogy a karnevál ideje alatt magasabbak a belépőjegyek árai.
A Campanile ára ezalatt az idő alatt állítólag 6.5 euro.De ezt olvastam,nem biztos,hogy valós.
Előzmény: bbmagdi (1183)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1184
6 euro/fő
Előzmény: bbmagdi (1183)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1183
Esetleg a Campanile belépő árát tudja valaki?
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1182
Köszi, megnyugodtam, hogy elég lesz az idő. A Venice Card-ból csak transport-ot vettem, mert szerintem sem éri meg a culture-ral bővített változata. A veniceconnected-en vettem meg a múzeumi belépőt, ami kettőnknek 14,5 euro volt és délután 1-4 óra között használható fel, úgy gondoltam ez így megéri.
Előzmény: vélemény (1181)
vélemény Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1181
Santa Maria della Salute ingyenes. Van egy kis múzeuma, belépő 2-3€, jó képekkel,Tiziano is. De ha addigra már 100 képet láttál, nem biztos hogy meg akarod nézni.
A Szent Márk tér 4 múzeuma valójában csak 2. A Correr Múzeumot ők 3 különböző múzeumnak tekintik. Az egyik , amit Corrernek hívnak_ én a 3-at közösen annak tekintem- jó képekkel, klasszicista terem Canova szobrokkal, dísztárgyak, hajóorrok stb. Nem kell rá 1 óra. A Régészeti Gyűjtemény a magángyűjteményekből adományozott antik szobrok, főleg kicsik. Ha láttad, a Vatikán,a Capitoliumi Múzeumok, vagy a Louvre gyűjteményét, akkor csak sétálj át rajta. Átsétálni viszont érdemes, mert ott található a 3. "múzeum" a Libreria Sansoviniana, a könyvtár. Gyönyörű, főleg Veronese freskókkal. A "3 Múzeum" bejárata közös.
A Doge Palota persze fontosabb. Napközben nagy a tömeg, a csoportok városnézésében gyakorlatilag csak ez szerepel, reggel nyitáskor, ill késő du már nincsenek. A Correrben megvett jeggyel le lehet előzni a sort. A Doge 1,5-2 óra alatt nagyon kényelmesen megnézhető, kőtárral, udvari fotózással, audioguidde-dal.
Venice Card biztos érvényes, én mindig úgy számoltam, hogy nem éri meg megvenni.
Előzmény: bbmagdi (1180)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1180
Nagyon hasznos, köszi!

Kicsit elhamarkodtam a múzeumbelépő vásárlást, mert csak délutáni belépőt vettem a Szent Márk téri múzeumokba. Kérdésem az lenne, hogy 3 óra mire elég, mit lehet megnézni ennyi idő alatt, melyik múzeumot preferáljuk a négy közül?

A Torre del Orologio-ba mennyi a belépő, esetleg adnak-e kedvezményt a venice cardra, rolling venice cardra?
Ugyanez a kérdésem a Santa Maria della Salute templommal kapcsolatban is.
Előzmény: vélemény (1178)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1179
Pompás,  köszönet.
Előzmény: vélemény (1178)
vélemény Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1178
Ha van időtök, érdemes megnézni a Doge palotában a Titkos Útvonalat, Itinerari Segreti, vezetés olaszul és angolul. A pincében, a padláson, eldugott kis helyiségekben. Én első nap bejelentkeztem a 3.-napra.
A Doge palotába csak olyan jegyet adnak, ami érvényes a Correr Múzeumba is, érdemes ott megvenni, mert ott nincs sor, a Dogenel pedig csak elsétálni a sor mellett.
Doge palotában bejárattól balra, kőtár, az eredeti kinti oszlopfők, ahogy javítják, oda már csak másolatot tesznek
Fel lehet menni a Torre del Orologio tetejére is, csak vezetéssel, a Correr Múzeum pénztáránál lehet jegyet venni.
A San Marcoban rögtön a bejáratnál meredek lépcső vezet az emeletre, ott vannak az eredeti lovak, gyönyörű kilátás a térre, közelről láthatók a mozaikok, el lehet menni hátra az érseki palotáig. Ott van wc is, ingyenes, nincs sor.
Értékekre NAGYON vigyázzatok! Amikor Jesoloban voltam telepített idegenvezető, minden héten volt olyan utasom, akitől valamit elloptak Velencében. 2 éve az én fényképezőgépem is ellopták a vaporetton.
A Brek önkiszolgálót itt is emlegették, jó. A vasútállomás önkiszolgáló étterme is elfogadható, a Rialto mellett lévő viszont rossz.
Előzmény: Málnaszőr (1175)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1177

Kösz.

 

Tetszettek a képeid is.

Előzmény: Micimalacka (1176)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1176
Nekünk nagyon bejött a Ghetto és környéke, abszolút turistamentes övezet, teljesen hétköznapi Velence. A Frari környéke is. Ott sikerült rálelnünk egy álarcos üzletre, ahol két fiatal hagyta, hogy megnézzük, hogy készítik épp az álarcákot, 100% handmade.
Előzmény: Málnaszőr (1175)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1175

Ha eszetekbe jut még valami további  apró kis saját tapasztalat, ami nincs benne utikönyvekben, netes leírásokban, örülnék, ha leírnátok itt.  Márciusban hátha rábukkanunk.

 

Múzeumokkal, templomokkal, faltöredékekkel, sikátorokkal, melléklagúnákkal, pizzériák, kávézók,  .....      

Előzmény: Latya (K.L.) (1173)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1174

Ez az utazási iroda kontra saját szervezés örök téma itt az utazós topicokon. Szerintem abszolút érthető, ha valaki nem mer egyedül szervezni/intézni egy utat. Van, akinek sokkal nagyobb biztonságot ad, ha iroda foglal szállást, repülőt. Arról nem beszélve, hogy irodánál is lehet jó árakat kifogni, és ott sem feltétlen kell csoportos utakhoz kötve lenni már manapság. Vagy csak egyszerűbb, mert nincs ideje/kedve/nyelvismerete/bátorsága maga utalgatni, érdeklődni neten. Mi preferáljuk a saját szervezést, de volt már rá példa, hogy irodával foglaltunk szállást, mondjuk jó rég.

 

Másrészt nekem nagyon jó szórakozás bújni az útikönyvet, keresgélni menetrendeket, fórumokat, és ha valami jól/nem jól sül el, én vagyok a 'hibás', vagy az ügyes:-)

 

A jó árakhoz az utazás időpontját igaztíani kell: hát igen, abszolút igazad van.

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1173)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1173

Utazási irodákhoz: azért ne feledjük, hogy nagyon sokan  nem tudnak idegen nyelveket, és nekik nagyon nagy segítség az iroda. Akár ha szállást foglal, akár ha programot szervez.  Jómagam csak annyira tudok angolul, hogy mint turista megértem az ottlétemhez szükséges dolgokat, évek óta így utazunk. Mindenhol jól éreztem magamat. A múlt évben voltam  Oroszországban, ahol angolul senki sem beszélt. Néha rettenetes dolog volt ott állni egy szituációban, amit ha megértenénk egymást másodpercek alatt megoldódna.

Nyilván aki  tud  idegen nyelvet, túl van már a bankkártyás fizetések első , sokaknak idegenkedést kiváltó aktusán,  és még szeret is szervezkedni,  annak a net segítségével  az egyéni utazásnál nincsen jobb. Ha valaki még "szűz", akkor meg remélhetően az ilyen fórumokon kedvet kap, és vállalkozó kedvét még  némi pénzspórolás is jutalmazza.

Az irodás utazásnál azért még az is mérlegelendő, hogy bizony jó dolog, ha valaki elmondja az érdekességeket, és nevezetességeket.  Már ha jó előadó, mert akár rossz is  lehet. Persze, ha van egy jó útikönyv ( sajna sok vacak is) , abból is ki kehet a heszínen olvasni a tudnivalókat.

Kinek a pap, kinek a papné...

 

A MALÉV is akciózik, de csak néhány napja, és ma éjfélig. 26E körül van a jegy. Érdemes utánajárni. Meg a bécsi reptér ( sky) is játszhat. Budapestről közvetlenül a reptérre naponta 3-4 szer jár a volán, ha időben foglalsz 3400 Ft oda vissza a jegy.

 

Azért azt is árnyaltabban mondanám, hogy a repülés a legolcsóbb. Lehet iszonyatosan olcsó, a bekerülési ár töredéke is.  Most extrém olcsó volt a jegy az tény.  A jó árakhoz  az utazás időpontját  igazítani kell.  Nem kevés ember a munkahelye miatt nem tud lenni ilyen rugalmas. Nekem, és sztem itt sokunknak a fórumon ezzel szerencsénk van.

 

 

Micimalacka Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1172

Ja, mi is így mentünk, 5200 pénz volt kettőnknek, de egy hátizsák(kézipoggyásznak) elég sok mindent elbír, akár elég is lehet, vagymax 1 feladott poggyásszal bőven ki lehet húzni 3-4 napot. Még a gumicsizma is belefér:)

Moslékot mi is ki szoktunk hagyni.

 

Bár én szeretek vonatozni, külföldön:)

Én abszolút repülő és autó párti vagyok. Abusz emberkínzás szerintem 3-4 óránál hosszabb úton.

 

Egyébként feltöltöttem a képeket, ha valakit érdekel ide , Velence és Verona album. Bár nem vagyok fotóművész, a minőséget nézzétek el, de szeretek kattogtatni.

Előzmény: Málnaszőr (1171)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1171

Az jutott eszembe, hogy jó dolog is van abban, hogy feje tetejére állt a világ.

 

Régen legolcsóbb a vonat volt  és legdrágább a repülés.

 

Ma ez pont fordítva van. Oda-vissza eljuthatok fejenként 2.600 Ft-ért  ! ! ! cakkumpakk repülővel   ( "ól inklúzív"  kivéve a moslékot, de egy órán át csak megvagyok nélküle a gépen :- )  és a vonaton való  14 órás zötykölődést is Velencében tölthetem. 

 

Eurót júliusban vettem 230-ért,  úgyhogy szép az élet  :-)  

 

 

 

 

 

Előzmény: Micimalacka (1170)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1170

Nagyon ráréek, keresgéltem én is.

Én az autót vagy a repülőt választanám.

 

Porcelan:

Ha nagyon ragaszkodsz a márc.20-hoz, akkor elég nehéz lesz pont úgy, hogy 20. és 2 éjszaka.

 

Autóval naná, hogy lehet.

 

Vonattal: fél 5-kor indul, és másnap reggel ér oda, 14 és fél óra az út, ára akciósan 29 euró egy útra, 110 euró oda-vissza, ami jelen helyzetben kábé 33-34 ezer magyar pénz. Visszaút este háromnegyed 10, út kicsivel ekvesebb, mint 1 4óra. Így megoldható az, hogy 20-án indultok, 21-én érkeztek, vissza 22-én vagy 23-án este jöttök.

 

Busszal: eurolines/volánt néztem. Oda szerda, péntek, varásnapi napokon. Márc 20. péntek oda, (vagy 18.szerda) indulás este, érkezés reggel negyed 7. Vissazút kedden és szerdán lehetséges. Vissazút kedd, péntek, varásnapi napokon, itt pl. kedden, az már 24. este, érkezés haza másnap reggel. Az út 10 óra, szerintem a legkényelmetlenebb utazási mód. Ára egy útra 14ezer HUF, retúr 21ezer HUF.

 

Repülő: bár pont erre az időre nem olyan nagyon akciós, mint amivel mi mentünk, de most foglalva márc.17-márc.21-re 21 ezer, márc.21-24-re 19ezer. Ott töltött idő szempontjából 3 éj, 3 nap.

 

Esetleg lehet variálni úgy, hogy oda vonattal, vissza repülővel(az az olcsóbb most).

 

Ha meg van valami miatt kötve a dátum, nemcsak hobbiból ragastzkodsz a 20-ához, akkor én vagy repülnék, vagy autóznék. Vagy vonat-repülő. Busz az időpont szempontjából a legkevésbé megoldható és a legkényelmetlenebb és fárasztóbb utazás, szerintem.

Előzmény: Málnaszőr (1169)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1169

Puszi Nektek!

 

Na ezt azért begyűjteném, ennyivel nem úszod meg, hogy csak úgy szóban :-)

 

 

mostmár csak el kell döntsem, hogy mivel is utazzunk ki!:)

 

ha naggyon sok pénzed van és van időd, akkor autóval,

 

ha kevesebb pénzed pénzed van vonattal,

 

ha nagyon olcsón akarsz utazni és cserébe kevés időt akarsz zötykölődni, akkor menjetek  ti is repülővel.     Ha az a március 20 nincs kőbe vésve, plusz mínusz két hét belefér, akkor nézz szét a wizznél most.  

  

 

 

Előzmény: Porcelana22 (1167)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1168
Ha jóval előbb lefoglalsz repülőjegyet,akkor szerintem nem drágább,mint a vonat.
Érdemes nézegetni.
Most március 28.-31-ig két főre 41 ezer ft.Ez már tartalmazza az illetékeket.
A busz egy szenvedés!
A wizzair megy,kedden és szombaton.
Előzmény: Porcelana22 (1167)
Porcelana22 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1167
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm Nektek!Ezek szerint a legjobb, ha kérek egy kártyát az OTP-nél külön,és annyi pénzt teszek rá, amennyit le kell majd vegyenek, a másik pedig ott lesz mindig tartalékba. Mindenképp megelőzném, hogy átverjenek!Keresgélek akkor bátran, sok bátorságot kaptam tőletek!Semmiképpen sem fogok akkor utazási irodában keresni(nekem amúgy se tetszik, ha ők szervezik nekem a dolgokat!)
Köszi még egyszer, mostmár csak el kell döntsem, hogy mivel is utazzunk ki!:)
Nagyon sokat segítettetek!
Puszi Nektek!
Ha van még majd vmi, akkor szólok!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!