Keresés

Részletes keresés

puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1561

EZT ,hogy erted hogy felcserelodtek a szerepek,Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Hierro Nyh. (1533)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1560

Vagy nalatok nem is elnek kissebbsegek? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: FriendlyFire (1534)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1559

Igen az allamnyelv elsajatitasa,mert szerintem nalatok,se a osszes kissebbseg nyelvet tanitsak,hanem a kissebbseg,tanulta meg a hivatalos allamnyelvet,nalatok a magyart,vagy nem igy van? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: barka (1531)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1558

Hat ezt igy most a par ev elteltevelmeg nem mondom,hogy hanyat vertek,meg

de bizonyara nyomos okuk volt,hogy a MAGYAR-kiralysag-bol,kiszakadjanak,es a CSEH-testverekkel alapitsanak allamot,hol aztan ,nem volt,nemzetisegi elnyomas

mindt azt a tortenelem,konyvek-bol is tanitottak,meg lasd a MATICA-beszuntetese,majd a kivalas utan ujboli tevekenysege. www.matica.sk

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: őszkaján (1528)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1557
na ez a hsz úgy épül valós élményekre, mint münchausen báró összes története.
Előzmény: stalisman (1553)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1556
bazzeg okoska ne kérdezgess már hülyeségeket.
Előzmény: hatodikk (1552)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1554

Én csak néhányszor voltam a Tátrában. Nekem az volt a meglepő, hogy a (fizető) vendéglátóim nekünk mentegetőztek, hogy a mi pénzünk is olyan, mint a másoké. Pedig mi nem kérdeztük őket ilyen dolgokról.

De úgy látszik, akkor, és ott enyhén renitensnek számítottak a magyar vendégeikkel.

Előzmény: stalisman (1553)
stalisman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1553
Én vagy 100-szor jártam Szlovákiában, még anno a közös időkben is. Nem hogy nem utáltak, hanem alig tudtam őket levakarni magamról. Szlovák lány,akit kávéházban ismertem meg,meghívott az esküvőjére, és olyan jó fej emberekkel, mint azok az "ehte" szlovákok ( a tátrában volt a lagzi) én még nem találkoztam.

Volt szlovákiai magyar barátőm is. Tudjátok, kit utált a legjobban? A magyarokat. Mert gerjesztik az ellentétet. Ismétlem, magyar volt, és szlovákiából.

Soha nem találkoztam szlovák sovinizmussal, sőt, az a nép más mint mi, valahogy nem ilyen. Ha valakinek negatív tapasztalatai voltak, talán magába kellene néznie: nem tahóként közelített feléjük? Mert a szlovákok szerintem irtó jó fejek.
Előzmény: hatodikk (1550)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1552
A közoktatás nem eleve az ördögtől való. Azt is emberek csinálják. Miért is utálják a szlovák "közoktatók" a magyarokat?
Előzmény: Joranne_Sutt (1551)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1551
evidenciát minek magyarázzak? azért mert a közoktatás ezt neveli beléjük.
Előzmény: hatodikk (1550)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1550
Hiányzik a magyarázatod. Miért is utálják a szlovákok a magyarokat? (Ha már tényként elfogadjuk, meg kellene találni az okát is.)
Előzmény: Joranne_Sutt (1549)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1549
megmondtam hogy mi a bajom, az, hogy tipikus miépes duma: adott egy önmagában igaz állítás, és hozzátesz valami jó nagy faszságot és a kettőt összeköti. pl. " a szlovákok utálják a magyarokat - mert tudat alatt bennük van hogy lopott földön élnek". a második része nyilvánvaló ostobaság.
ennyi.
Előzmény: Eric Theodore Cartman (1544)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1548

Szerintem elsősorban hozzáértő és tárgyilagos történészeknek kell összeállítaniuk az anyagot.

 

Mellesleg a régi krónikák alapján hogy lehetne a XIX-XX. századi történelmet tanítani?

 

Egyébként valóban egészséges nemzettudattal rendelkező emberekre lenne szükség. Olyanokra, akik nem mondja azt, hogy a szlovákoknak nincs országuk, mert az elbitorolt magyar terület, ezért vissza kell venni mindet; ugyanakkor a felvidéki magyarokat sem szlovákozzák le és nem a Bratislava, Kosice, Banska Bistrica neveket használják magyar szövegben.

Előzmény: Eric Theodore Cartman (1546)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1547

Hat igen-SLOVAKIA--kiszakadasa a MAGYAR-kiralysag-bol,egy megvaltas volt a nepnek megszunt a zsarnoksag es a nemzetisegi elnyomas

 

Van valamilyen közvélemény kutatásod, vagy csak hantázol????Honnan tudod, hogy mit éreztek az akkori emberek, amikor nem kérdeztek meg senkit?

Előzmény: puntik (1522)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1546

Esetleg konkrét példákkal tudnád szemléltetni, hogyan lehetne rendesen tanítani a magyar történelmet?

 

Erről lehetne egy topikot is nyitni, ha lehetne. Röviden, hazafias nevelést kellene tanítani, amit a régi krónikáink alapján, hazaszerető magyar történészek állítanának össze. Ez a történelemszemlélet nem mások ellen irányulna, csak a helyén kezelne mindent. A felnövő új állampolgár nem kisebbrendűséggel küzködő félember, hanem egy egészséges nemzettudattal rendelkező egész ember lenne. A végtermék a lényeg!

Előzmény: Hierro Nyh. (1518)
orientalisporta Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1545
olyan zsarnokság volt h Csernovai sortűznél a sortüzet szlovák rendőt vezényelte és a sortüzet szlovákok adták le....(kiváncsi lennék h az Eu-s romániában szlovákiában hány faluban lehetne színmagyar csendőrséget/rendőrséget találni...)
Előzmény: őszkaján (1528)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1544
Szerintem meg elkezdtél alfonzósodni! Nem mondod meg, hogy mi a bajod az idézett hozzászólással, csak úgy lefaszozod! Nem tudod megérteni, hogy nem lehet a homokba dugni a fejünket örökké. Vagyis, inkább ki kellene húzni a fejünketa homokból!
Előzmény: Joranne_Sutt (1515)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1543
Rájöttem már, hogy miért tartják szlávok és románok, hogy nemzetiségi elnyomás volt az Osztrák-Magyar Monarchiában: saját magukból indulnak ki. :)))
Előzmény: őszkaján (1528)
nannaa Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1542

És az is feldühitett, hogy mi a fene az a marhaság, hogy bejönnek egy információs közponba valamilyen miniszteri muftik ellenőrzésre, és belekötnek abba, hogy miért van ott magyar könyv kitéve - miért nincs az meg szlovákul is? Mert szlovákok is bejöhetnek oda, és akkor nem tudják, hogy miről szól a könyv!!!

 

Csak mer!

Csak mer magyarul irták meg, és ez a könyv nem létezik szlovák nyelven is. Oszt most mi?

Azon az egy szerencsétlen könyven kivül egy rakás szlovák publikáció is van ott. Meg egy rakás ukrán nyelvű is, ami szintén nincs leforditva - az mér nem zavarja őket?

 

Meg az mér nem zavarja őket, hogy a roma publikáción a roma nyelvű felirat van felül és dupla nagyságú betűvel, mint az alatta lévő angol, oszt csak utána jön a szlovák cim, de azt már sérti a nyelvtörvényt, hogy a magyar felirat a szlovák mellett szerepel a leporellón, és nem alatta.

Előzmény: nannaa (1541)
nannaa Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1541

Átjöttem egy kicsit, mert most épp...ö... dühös vagyok. És a törin nem jó dühösnek lenni.

 

Miért nehéz felfogni a szlovákoknak, hogy van anyanyelv, meg idegen nyelv és nincs harmadik kategória?! Az "államnyelv" nem egy harmadik kategória, hanem:

 

A szlovákok anyanyelve - ami Szlovákia államnyelve is.

A magyaroknak idege nyelv - ami SZlovákia államnyelve, ezért az az idegen nyelv, ami minden más idegen nyelv előtt prioritást élvez egy szlovákiai magyarnál. 

 

DE IDEGEN NYELV! és attól, hogy államnyelv még egy fokkal sem könnyebb megtanulni, mint bármely másikat. Csak fontosabb.  Az államnyelv nem alkot köztes nyelvi kategóriát az anyanyelv meg az idegen nyelv között.

 

Mi a fene az, hogy a monitoron a szlovákiai magyar iskolásoknak a szlovák nyelvből ugyanazt a tesztet kellett megcsinálniuk, mint egy szlovákiai szlováknak?

Ha azt akarják ezzel bizonyitani, hogy a szlovákiai magyarok nem beszélik alapiskolás korukban anyanyelvi szinten a szlovák nyelvet, akkor - jé! Télleg nem!

 

MERT NEM AZ ANYANYELVÜK! 

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1540

Tudom, de pont azért kéne, hogy lehetőség nyíljon a kitelepítések előtti etnikai arányok helyreállítására.

 

 

Előzmény: Hierro Nyh. (1539)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1539
Azóta már romlottak az arányok. :(
Előzmény: Törölt nick (1536)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1538

 a nemzetisegnek is kell is mernie tudnia ertenie,a hivatalos nyelvet,nalatok a MAGYART-itt  SZLOVAKOT,vagy a CSEH-nyelvet

 

És egyesek még csodákoznak, hogy van, aki nálunk Nagy-Magyarországot lobogtat. :))

 

A cseh mióta államnyelv Szlovákiában? Egyáltalán, kikből van több Szlovákiában: csehekből vagy magyarokból?

Előzmény: puntik (1526)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1537

Számomra nem nyújtott sok újdonságot a videó, nagyjából eddig is tudtam, hogy a szlovákok többsége utál minket, méghozzá nagyon... 

Előzmény: csabiman (1510)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1536

Nagyjából a második bécsi döntés által 1938-ban visszacsatolt területeken lenne indokolt a dolog.

 

 

Előzmény: FriendlyFire (1535)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1535

"Délszlovákiában"

 

Nincs szó akkora területről!

Szlovákia déli határmenti peremén illene közigazgatásilag is elismerni a magyar nyelvet.

Előzmény: barka (1531)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1534

"mindt nalatok is a nemzetisegnek is kell is mernie tudnia ertenie,a hivatalos nyelvet,"

 

Jogilag nem kellene, de történelmileg úgy alakult, hogy a Mo-n élő nemzetiségek kétnyelvűek. Ezért egyesek megis kérdőjelezik, hogy élnek-e valódi nemzetiségiek Mo-n?

Előzmény: puntik (1526)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1533
A zsarnokság és a nemzetiségi elnyomás nem szűnt meg, csak felcserélődtek a szerepek. :/
Előzmény: puntik (1522)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1532

Erről a fene nagy "zsarnokságról" csak annyit, hogy nagyszüleim - akik Felvidékről származnak -  gyerekkorukban a nyarakat tót és német családoknál töltötték, megtanulva azok nyelvét, cserébe azok gyerekei meg a dédszüleim házában tanulták a magyart. Ezek a népek akkor békében éltek egymás mellett és szó sem volt semmiféle üldöztetésről, ellentétben a mostani állapottal. 

 

Szerinted ma hány szlovák család lenne hajlandó a magyarul taníttatni a gyerekét?

Előzmény: puntik (1522)
barka Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1531

Az államnyelv ismeretére való hivatkozás szép dolog lenne, ha - ismerve a szlovák soviniszta törekvéseket -, nem lenne roppant átlátszó és álságos.

Tekintettel a szlovákiai magyarság nagy létszámára, az egyetlen helyes és követendő meoldás az lehetne, ha legalább Délszlovákiában a szlovák mellett hivatalossá tennék a magyar nyelvet is. Persze ettől még ti szlovákok fényévnyi távolságokra vagytok, mert nektek fontosabb a gyűlöletkeltés, mint az egymás nemzeti- és kulturális tiszteletén alapuló békés egymásmellett-élés.

 

barka, Magyarország

 

Előzmény: puntik (1529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!