Keresés

Részletes keresés

jamelia Creative Commons License 2006.11.29 0 0 72119

Köszi, tündér vagy, jól esik.

A három hónapos pihi 2 stimu között kell legyen???

Erre most nem emlékszem... hogy egyáltalán beszéltünk-e már erről a dokival.

 

Előzmény: manó-71 (72115)
zsebi09 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 72118
Sziasztok!

 

Most írok először, de már egy pár napja olvasgatlak benneteket. Nagyon jó a bizonytalanság napjaiban hallani, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.

Öt sikertelen inszemináción vagyok túl, és ebben a hónapban elkezdtük a lombikbébit.  Ez sem indult túl szerencsésen, mert nagyon nehezen kezdtek megnőni a petéim. A sok injekcióra a bal petefészkem reagált jobban, de mivel a méhem felett helyezkedik el, esély sincs rá, hogy meg lehessen szúrni. /Megjegyzem, hogy amíg nem kezdtem a szegedi K-ba járni, a kutya nem mondta, hogy rossz helyen van a petefészkem/. Nagy nehezen megnőttek, de így is csak 2-t tudtak leszívni a múlt héten csütörtökön. Hát nem voltam elégedett, de reménykedtem. Mellette megcsináltak még egy inszeminációt, hogy  a bal petefészkemnek is adjunk egy esélyt. Aztán jött a feketeleves – nem kezdtek el osztódni a sejtek. Teljesen letörtem, mint a bili füle. De megpróbáltam nem feladni, hátha az inszemináció most sikerül. Az azonban eddig eszembe se jutott, hogy ez is megtörténhet, hiszen végig azt mondták jó a hormonszintem, ami azt jelenti, hogy életképesek. Akkor mégsem? 

 A legnehezebb az , hogy nem tudják miért esem ilyen nehezen teherbe. Az összes vizsgálat negatív, nem találnak semmit. De akkor miért? /erre persze nincs válasz/

Ne haragudjatok,hogy elsőre ilyen hosszúra sikeredtem, de olyan jó kiírni magamból, tudva, hogy aki elolvassa átérzi a problémát. A család, barátok az ember mellett állnak, de igazán az tud erre vmi vigasztalót mondani, aki átélt már hasonló helyzetet.

 sziasztok

cuna1989 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 72117

jo reggelt csajok! szerintetek a fagyasztott embrio az beültetésnek számit? mert ugy hallotam hogy az nem mert nem adnak stimulácios kezelést . tudtok erre valamit mondani? köszike

 

manó-71 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 72116

Szerintem teljesen mindegy, hogy valaki szingli vagy nem, ezen kár vitázni. Ha valaki babát szeretne, de nincs párja, akkor miért kéne kizárni? Rengeteg egyedülálló nevel gyermeket-gyermekeket és remekül megoldja. Olyat meg nem hallottam, hogy valakinek azt mondták, hogy nem jöhet, mert egy szingli elvitte a lehetőségét. A mai világban nagyon sok nő él egyedül, mert nem talált megfelelő társat, akkor ő már nem alkalmas anyának. Itt mindenkit egy cél vezérel családi állapottól függetlenül.

Tudtommal a BMC-ben folyamatossak a kezelések, nem mondták, hogy idén már nem lesz, de lehet, hogy tévedek. Mikor másfél hete voltam, akkor is rengetegen voltak és volt aki akkor indult TB-re.

A BMC-ben nagyon sok táblázat van kifüggesztve, különböző kezelések, eljárásokról és az eredmény mindig úgy van kiírva, hogy létre jött terhesség és szülésig eljutott.

Fagyasztásos beültetésnél akkor gyógyszereznek, ha nem megfelelő a ciklus. Ez szerintem nem intézet, hanem egyénfüggő.

Előzmény: Törölt nick (72114)
manó-71 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 72115

Mi most a kötelező három hónapos pihin vagyunk. Ha minden OK, akkor február-március körül megyünk. Csak nyugi és ne izgulj. Egy babához egy petesejt kell, persze ha több van az növeli az esélyeket. Pénteken jelentkezz, hogy mit mondott a doki.

Előzmény: jamelia (72093)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72114

ezek sztem nagyon is azok, merthogy reálisak. és pontosan azt igazolják, amit én mondok: kb. 30% a terhesség aránya, de csak 20% a hazavitt babák aránya. ez hiteles, még ha nem is független. de a 30+% mint hazavitt baba, az sajna khm... hogyismondjam... túlzás.

 

kinga, te is tudod, hogy épp úgy, mint a fagyibabáknál, ezt nem teszi meg mindenki, úgyhogy máris torzít a statkó. szted a nem jelentkezőket hova sorolják?

nehéz nem magamra venni a szingli lombikot, ha felhozod. :-)

Előzmény: fr.uzsi (72113)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72113

http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=25

 

Szerintem ezek elég konkrét adatok. Vagy ez sem hiteles, mert nem valami független állítja, hanem maga az intézet vezetője?

Előzmény: Törölt nick (72110)
kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72112

Engem a 12. héten adtak át a szülészorvosnak, úgymond, akkor "tettek ki" és megkértek, ha megvan a baba akkor a záróból legyek szíves vigyek egy másolatot. Szerintem ezt megteszik mindenkivel, aki odajár ahova én, vittem másolatot, nem volt egy nagy erőpróba.

 

Bennem semmi rosszindulat nem volt, összecsúsztattam, igen, mert nem az volt a lényeg, hogy szingli vagy nem szingli, az intézetek statisztikáját nézve ez az adat szvsz sosem fog megjelenni, náluk a home taking baby számít, semmi más. Mint ahogy a statisztikákban külön az sem jelenik meg, hogy támogatott vagy finanszírozott volt-é a beavatkozás. Nem kell mindent magadra venned.

 

Előzmény: Törölt nick (72110)
Henna1 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72111

Sziasztok!

 

Mit tudtok a Budapesti lombikos intézményekről? Idén már seholsem indul TB támogatásos lombik?

 

Nem mintha váltani akarnék, de azért érdekel.

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72110

sajnos nem így van, kérdezd meg a lombikbaba.hu-sokat, ők anno ezért is indítoták az első peticiót.

 

a másik: x intézet engem spec a kórházban hívott föl, hogy kedves xy, mostanában esedékes a szülés, mi újság. és szépen visszahívtam őket pár nap múlva, bediktáltam 2 db-ot. :-) vagyis nem bízzák rád, ők keresnek.

 

a szingli lombiknak meg végképp semmi köze ehhez, egyrészt az én időmben még nem volt (kicsit számolj, 3 évesek). másrészt ez egy nagyon rosszízű összecsúsztatás (több szingli, kevesebb pár), bár tudom, hogy nem annak szántad. vagyis remélem.

Előzmény: kinga71 (72108)
krisina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72109
Én is úgy tudom, hogy ha már létrejött a terhesség, akkor a végkifejlett szempontjából mindegy, hogy lombik vagy nem a baby. Ergo nem tudom mi értelme lenne ezen alapuló statisztikát készíteni.
Előzmény: kinga71 (72108)
kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72108

nem, nem, egy statisztikai adat mindegyik intézetnél azonos: ez pedig a home taking babyk száma. Csakhogy, az emberi tényező itt is közbeszól, nem mindenki érzi úgy, hogy szólnia kell, hogy megszületett az esetleg ott készült gyereke. Statisztikailag te sem a szingli lombikos arányt növeled, érted.

 

Az meg egy másik dolog, hogy  jelenlegi erőforrásaikkal szvsz egyik intézet sem akarja elhappolni a másik elől a pacienseket,  amikor egy embriológus, ha nem akar éhenhalni szépen elkocog egy ausztrál, dél-afrikai vagy akármilyen ivf centrumba. Amúgyis, egyik kézzel adott a liebe állam (szingli lombik), másik kézzel elvett, értsd, 5%-os csökkentés. A kvótát a szinglik beemelésével nemhogy növelték volna, hanem csökkentették. Miről beszélünk?

 

 

Előzmény: Törölt nick (72106)
noaaa Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72107

Jól van-jól van, no. Ezt mondták és kész :-))). Én is letörtem, mint a bili füle, amikor a 10%-kal fogadtak: -( Valakinek pedig sikerülnie is kell, nem :-))))? Ezek vagytok Ti. 

A Babavár honlapon vezettetett annak idején egy jó kis táblázat, azzal mi van?

Előzmény: kinga71 (72104)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72106

na, látod kinga, nem kell olyan nagyon törni a fejed: íme a versenyzés egy másik tipikus jelensége: megy a nagy számok puffogtatása, minden megbízható (egységes) statisztika nélkül. az intézetek maguk vezetnek statkót, és kapaszkodj meg: nem azonos alapon. ugyanis a 30+%, amit egyes intézetek hirdetnek, a sikeres beültetések (létrejött terhességek) száma, a 20% meg a megszületett és életképes lombikbabák száma. ezért van amúgy 5 db támogatott: 5 x 20 = 100, vagyis 1 db baba

 

(ez sztem így kicsit még "túl" becsületes is, hiszen egy terhességel millió dolog történhet, a lombiktól tök függetlenül. de spec tudom, h X intézet így mér.)

 

és bizony, attól még, hogy sok a fóka és kevés az eszikmó, még nagyon jó üzlet a lombik.

 

csillag, honnan ez az info?

Előzmény: noaaa (72101)
krisina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72105
Nekem már volt fagyis beültetésem a BMC-ben, és ott nem adnak semmileyn gyógyszert, kivéve az utro kúpot a beültetés után.
Előzmény: noaaa (72101)
kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72104

Fokozom :) Az én eszkimó gyerekem egy teljesen gyógyszermentes ciklusban lett beültetve, még repesztőt sem kaptam :))

 

 

kollina, valaha volt egy táblázat, abban szerintem  volt vezetve valami hasonló, megkeresem :)

Előzmény: noaaa (72101)
kollina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72103
Valahol nincs nyilvántartva, vagy emlékszik rá valamelyikőtök, hogy itt a topicon hányunknak volt fagyibabás akciója és abból hány baba van?
kollina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72102
Nekem is ugyanezt mondta Urbancsek a SOTE-n. Igaza lett. :)))
Előzmény: krisina (72099)
noaaa Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72101
A 10-15%-ot egészen konkrétan a most szeptemberi próbálkozásunkkor mondták a Kaáliban, azzal, hogy mivel minden OK és már szültem, esetleg 20% is lehet. Azt gondolom, nem egészen hasraütve mondták... A Konczék cikkeiben én is 30% körüli eredményeket olvastam, de ne felejtsük el, hogy nem mindenhol teljesen gyógyszerezés nélkül csinálják. A Kaális adat arra vonatkozik, amikor egy totál rendben lévő nő spontán ciklusába teljesen gyógyszermentesen teszik vissza az embriókat. Ezzel szemben hallottam több olyanról, ahol ilyen vagy olyan okból (mondjuk ha a peteéréssel vagy a hormonális ügyekkel van gond) majdnem teljesen vagy teljesen úgy gyógyszereztek, mint a stiumlációnál. Na, ez nagyon nem mindegy, innen az eltérő adatok.
kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72100
Én is úgy tudom, hogy alig van különbség, sőt én vagyok rá az élő példa, hiszen én csak így lettem terhes. Messze jobbak ma már a fagyasztott beültetés sikermutatói, hogy pusztán becsületbeli dologként beszéljünk róla.
Előzmény: noaaa (72098)
krisina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72099
Én meg pont azt hallottam, hogy elenyésző a különbség a fagyibabás beültetés és a "sima" között. 37/30. Vagy vmi ilyesmi. Nekem a Koncz mondta egyébként.
Előzmény: noaaa (72098)
noaaa Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72098

Na, ez a fagyasztásos ügy tényleg lidérces, és furcsa, hogy mintegy tíz év után csak most került az emberek látóterébe. Egyébként én is ismerek egy lányt, akinek kétszer is sikerült a Sote-n és amikor kérdeztem, hogy a második fagyiból-e (tudtam, hogy rengeteg embriójuk lett), akkor csak megvonta a vállát, hogy a "Sote-n nem fagyasztanak", pedig mindez nem olyan régen történt. Akkor nagyon megütköztem magamban a dolgon, de mivel láttam, hogy őt nemigen érintette meg a dolog, nem feszegettem a technikai részleteket.

 

Amit igazán nem értek, hogy ezek a cikkek egy nagyon fontos dologról nem szólnak, ami pedig befolyásolhatná a legtöbb pár döntését. Mégpedig az, hogy a fagyis beültetések sikerességi aránya egyelőre nagyon rossz (10 és 20% között, döntően például attól függően, hogy az illető szült-e már), vagyis a fagyis próbálkozás még mindig inkább "becsületbeli" ügynek tekinthető. A cikkek azt sugallják, hogy ezekből az embriókból tuti baba lesz és ez "elrettenti" a párokat.

Nekem a hat év alatt nem volt nap, hogy ne jutottak volna eszembe a lefagyasztott embriók és ha négyesikreim lennének, akkor is visszaültettettem volna őket. Ha pedig annyira sok petesejtet szívtak volna le és a férj futkosói is tutik lettek volna, akkor nem kértem volna, hogy az összeset termékenyítsék meg, mert ezen az áron nem kellett volna a siker. A jövő tényleg a petesejt-fagysztásé lesz, jó lenne odaáig eljutni, hogy az rutinból menjen.

kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72097
tegnap óta azon agyalok, hogy milyen harc kezdődhetne meg az intézetek között amikor 150 ezerre becsülik a meddő házaspárok számát az országban? még ha csökkentik is a támogatott beavatkozások számát, röhögve fel fogják tölteni a kvótájukat új és új párokkal.
barna27 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72096
énnekem most lessz a második lombik vagyis az első mert fagyis!
Előzmény: mullyka (72091)
barna27 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72095
januárba megyek a fagyikért azt hiszem most készülök az ünnepekre! te,
Előzmény: mullyka (72091)
kollina Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72094
Én a felszínből is csak egy nagyon keveset ismerek ott. Ettől még bármi megtörténhet, és bármi lehet.
Előzmény: kinga71 (72089)
jamelia Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72093

Persze, tudom én, hogy elsőre baromi nehéz, és tényleg az a legjobb, ha bébi adaggal kezdik....

A tegnapi dupla adag után ma már sokkal jobb volt a helyzet az UH szerint, a vérv. eredményét még nemtom. Elméletben így minden OK lesz, pénteken megnézik megint, és kb. hétfőn punkció. :-) Te hol tartasz???

 

Előzmény: manó-71 (72084)
jamelia Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72092

Köszi!!! :-)

Ma megnézték, a tegnapi dupla adag után már elindult valami, sőt!!! Tetszett a dokinak:)

Folyt.köv. az emelttel, és talán úgy fest, hogy OK lesz minden, és ha pénteken azt látja az orvos, amit szeretne, és jó esély van rá... nos akkor hétfőn punkció! :-)

Köszönöm még egyszer! Én is szorítok, ezerrel....

Te hová jársz??

Előzmény: kinga71 (72070)
mullyka Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72091
A válaszom igen.Ti most hol tartotok?
Előzmény: barna27 (72062)
kinga71 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 72090

Értem, értem, amit írsz, de nem jó a terminus technicus, úgymint lombikozó párok "felesleges fagyasztott embriói". Azokrók is kellene rendelkezniük a pároknak egyrészt, másrészt x idő után az intézetnek is kellene írnia, hogy hahó, nem tudjuk tovább tárolni, mi legyen? és hogy válaszoljanak valamennyi időn belül, mert akkor megsemmisítik, örökbe adják, kutatni fogják, akármi. Azért nem az az általános, hogy egy stimulációból le tudnak fagyasztani hat-nyolc-tíz embriót, ugye. Nem tudom, hogy maga a törvény hogy rendelkezik a fagyasztott embriókról, de olvastam valami amerikai site-on, hogy ez mindenhol probléma, hogy fagyasztatnak, aztán hagyják őket állni, a morális döntést meg az intézet nem akarja/tudja meghozni a kámfort játszó páciens helyett.

 

 

Előzmény: Törölt nick (72081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!