Keresés

Részletes keresés

Sus Creative Commons License 2005.06.17 0 0 98

Valóban!

 

Kösz!

Előzmény: tothem (97)
tothem Creative Commons License 2005.06.17 0 0 97
A Slytherin Common-on volt ilyen pályázat.

Üdv: tothem
Előzmény: Sus (96)
Sus Creative Commons License 2005.06.17 0 0 96

Uff! Akkor rosszul emlékeztem!

Bocs!

 

(Csak tudnám akkor, hogy honnan szedtem :)) )

Előzmény: geisha (95)
geisha Creative Commons License 2005.06.17 0 0 95

Hello sziasztok!

Valami félreértés adódott itten, amit szeretnék tisztázni. Nálunk a Pincén nincs ilyen jellegű pályázat. Ámbátor ettől függetlenül rendkívül szívesen látok új műveket és új írókat.

Örülök, hogy látogatod az oldalunkat.

 

Geisha

Előzmény: Sus (94)
Sus Creative Commons License 2005.06.17 0 0 94

Sziasztok ma is :)!

 

Az alább olvasott témában (pince pályázat - minisztériumi rendeletek) írtam egy fic-et, amit ezennel a köz elé terjesztek :).

 

 

Őszbe csavarodva

 

Mindenféle véleményt nagyon várok, hogy okulhassak :)

 

Sus

Sus Creative Commons License 2005.06.16 0 0 93

Enelen:

Hol is lehet elovasni angolul? :)

Előzmény: Enelen (90)
setesuta Creative Commons License 2005.06.16 0 0 92
Most próbáltam, bejön a skyehawke!
Előzmény: Szunya (87)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.16 0 0 91

Helósztok!

 

Visszatérve egy kicsit a "Botrány a Roxfortban"-ra... ez ugye az ötödik rész előtt keletkezett? Csak mert több helyen nem egyezik, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha valóban a könyv előtt keletkezett, akkor megkora jóstehetségre utal már a jóslat megtervezése, vagy épp Lockhart újabb szinrelépése... nem?

 

Donát.

Enelen Creative Commons License 2005.06.16 0 0 90

Tartózkodó kérelem :)

 

Hosszú töprenkedés után, meg mert a szerencsétlen Ophidiae síkideg lett, mikor megkérdeztem, h fordíthatom-e a "Devil's Advocate" és a "Love, Blood & Rhetoric" ficjeit magyarra (szegény, szerintem most hallott először a magyarokról - leszámítva a mennydörgőt :) úgy döntöttem, h jó volna bétát szerezni rá (sőt kis híján editort:), h tuti jó legyen a dolog. Nem sok az egész, a kettő együtt talán 30 oldal lehet, de ha szabad tovább szűkítenem a kört, jobb szeretnék valaki olyat, aki angolul is tudja, miről van szó, arra az esetre, ha véletlenül elnéztem valamit. Jövő pénteken tudnám dobni az egészet.

 

Jelentkezők?

 

A sztori enyhén slash (egy egész soros említés van róla, ha jól emlékszem), Tom/Harry filozófiai eszmefuttatás, és egy érdekes ötlet Voldemort kiirtására. Nálam megüti az igen magas színvonalat.

 

*hátradől és malmozik*

Enelen Creative Commons License 2005.06.16 0 0 89
Jééé! Account Suspended... Lőttek a skyehawke-nak?
Előzmény: Szunya (87)
setesuta Creative Commons License 2005.06.16 0 0 88

Nekem sem :-(

Szokott néha vacakolni, aztán rendbe jön.

Előzmény: Szunya (87)
Szunya Creative Commons License 2005.06.16 0 0 87

SOS!

A páratlan év... nekem nem nyílik meg...:(

Enelen Creative Commons License 2005.06.16 0 0 86

Nekemmár niincs vizsgáám! :) Viszont úgy néz ki, h dolgozni fogok a nyáron, azért majd nem hajtom túl magam :) Ez ugye egyrészt rossz, mert nincs annyi időm, másrészt jó, mert ha már egyszer eljárok a netkávézó mellett, akkor be is nézek :)

 

Nade nekem miért nem árultad el, h már van ötleted a címre? :) Már kb. az első rész első fejezetének fordítása óta azon gondolkodom, h mi legyen az :) /Nem baj, lényeg, h most már van cím, és nem nekem kell gondolkodnom rajta :)/

Előzmény: Enahma (82)
Sus Creative Commons License 2005.06.16 0 0 85
Kalappal! :))
Előzmény: Enahma (82)
Enahma Creative Commons License 2005.06.15 0 0 84

Ha

 

1. tudsz egynyelvű szótárt használni, és

2. jössz a nyitóbulira

 

szívesen hozok neked egy CD-t, amivel még kattintgatnod sem kell, csak az egeret a kívánt szó fölé húznod. Intelligens kis dög: még a phrasal verb-eket is felismeri ;-)

 

E.

Előzmény: N Nycky (83)
N Nycky Creative Commons License 2005.06.15 0 0 83

Végre egy jó hír!

 

Igaz, még várni kell rá kicsit, de addigra talán túlleszek a peda szigcsin, és lesz egy kis kikapcsolódás lehet majd a másikra való (újboli) felkészülés előtt. Igaz, az angol verzióból már elolvastam az első két fejezetet (tanulás helyett, aztán meg csodálkoztam, hogy nem sikerült a vizsga), de azért van néhány homályos részlet, amit angolul valahogy nem sikerült megértenem.  A fordításból biztosan kiderül majd minden, és alig várom, hogy elolvashassam.  Viszont ha levizsgázom, akkor menthetetlenül nekiugrok a többi résznek is, még akkor is, ha folyton kattintgatnom kell a mű és a szótár között, mert elég sok számomra ismeretlen szó van benne, de azért már fejlődök. 

Csak azt nem tudom, hogy majd mit csinálok nyáron a félvér herceggel, mert ott nem lesz elég kattintgatni. (A hagyományos szótárakban meg órákig tart, mire kikeresek 1-1 szót, bár lehet, hogy csak én vagyok béna és másnak gyorsan megy.) 

Előzmény: Enahma (82)
Enahma Creative Commons License 2005.06.15 0 0 82

Holnap latinvizsga, de este átnézem a Boldog napok a pokolban folytatásánal, a "Lehulló kötelek"-nek az első lefordított fejezetét (köszönjétek Enelennek), aztán jinjang bétázik egyet, és már *csiribú-csiribá* fent is lesz...!

 

E.

dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 81

Hopsz,ez nem ide jön!:)))))

 

 

Más: Kár, hogy nincs előzménye, de akkor mire utalgathat a szerző? Esetleg egy másik műre?

 

Donát.

Előzmény: dskywalker (80)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 80

Hát, akkor ez kizárja Sirius és Harry esetét, mert Harry nem rend tag... tényleg, az események hatására a fiú vajon felvételt nyer a Rendbe?

 

Donát.

Előzmény: dskywalker (78)
NAR Creative Commons License 2005.06.15 0 0 79
Márcsak annyi lenne, hogy nem tudnád-e véletlenül a Botrány... előzményét?:)

Tudtommal nincs előzménye, csak folytatása.

Bye,NAR

Előzmény: dskywalker (74)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 78

Kár, pedig szivesen olvastam volna. Esetleg valaki más?Nem hallott még valaki a Botrány a Roxfortban előzményéről?:))))

 

Donát.

Előzmény: tothem (77)
tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 77
Én sem tudom, hogy lenne előzménye. De a folytatás tetszett! :)) És mindent nagyon szívesen!

tothem
Előzmény: dskywalker (74)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 76

Hát ilyenek vannak, hogy Harry segített hatodikban Blacknek megmenteni az iskolát Voldemorttól, meghogy Black bizonyította ártatlanságát, így a Mágiaügyi minisztériumban dolgozhat, meg, hogy Trelawney azt jósolta hatodikban Ronnak, hogy teherbe ejti Hermionét, stb... ezek csak utalnak valamire, nem?

 

Donát.

Előzmény: JÉGmadár (75)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.15 0 0 75
Szerintem a Botranynak nincs "elozmenye". Ez egy trilogia elso resze. A masodik resz az "Egy varazslo szegyene" , a harmadik pedig csak angolul letezik egyelore ("The greatest enemy ever faced"). Nem tudom, milyen utalgatasra gondolsz...Egyszeruen csak ott kezdi el a sztorit ahol elkezdi es kesz..:))
Előzmény: dskywalker (72)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 74

Igen, rájöttem:))) Azért köszi, és így utólag köszi a Voldis képet, és a Remus-os kérdésemre a választ:) Márcsak annyi lenne, hogy nem tudnád-e véletlenül a Botrány... előzményét?:)

 

Donát.

Előzmény: tothem (73)
tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 73
Szerintem nyisd meg, és a legördülő tartalomjegyzékből azt a fejezetet nyitod meg, amelyiket akarod. :)

Üdv: tothem
Előzmény: dskywalker (72)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 72

Hali!

 

Nekem a Botrány a Roxfortban nagyon tetszik... de ez a hetedik részről szól, és utalgat előzményre. Ehhez kérhetek linket?

 

És a Páratlan év első fejezetét az említett linknél 31-es számát 1-esre kicserélve kapom meg?:))))

 

Donát.

tothem Creative Commons License 2005.06.15 0 0 71
Tulajdonképpen zsömle-féleség volt. A középső gyermek kirándulni ment ma, és neki kellett v.mi szendvics. Megvártam míg lehűl egy kicsit a lakás, mielőtt befűtök a sütővel.
Egyébként, szeretek a magam lelki csendjében tevékenykedni. Előtte angoloztam, mert már CSAK 1 HÓNAP-om van, hogy megtanuljak annyira, hogy el tudjam olvasni a 6. könyvet. :))))

De...!
addig, amíg sült, volt mit olvasnom:)))))
Hála nektek!

Köszi: tothem
Előzmény: karbalán (70)
karbalán Creative Commons License 2005.06.15 0 0 70
Te hajnali kettőkor sütsz sütit?
Előzmény: tothem (63)
feketekavics Creative Commons License 2005.06.15 0 0 69

A revjúkban sírnak, hogy mikor lesz a folytatás. Pontos ütemterv van, de ha nyilvánosságra hoznánk, nem lenne több hozzászólás a skyehawk-on. (;-)

Aspen nagyon jól ír, GuesLess nagyon jól fordít, én pedig igyekszem nem elrontani, ami a kezem közé kerül.

A 25-ösnél begörcsöltem, utána cenzúráztam, a saját lányom(13) pedig a teljes verziót olvassa.

További kellemes szórakozást!

_FK

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!