Keresés

Részletes keresés

Papo 45 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10945

Kedves Seems.Valóban a fogalmazásod nem volt egyértelmü, ha átolvasod ujból magad is rá jössz. Nem akartam senkit megbántani.Ez jó poen volt. üdv 

 

Előzmény: Seems (10941)
Lászy Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10944

A honlap új ismeretekkel bővült, különös tekintettel próbáltam lenni a japán mókus és a tamiops terén.

mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10943

Azt hiszem, alapvetően ott van az eb hantja, hogy nem volt egyértelmű a fogalmazásod: első olvasatban bevallom, én is félreértettem, gondolom, Papo45 is így volt ezzel. Megszokott dolog itt, hogy párt keresünk kedvenc mókinknak. Nekem például egy fehér tibeti fiúm van, és ahogyan látom, igen csak hancúrozna. Az a baj, hogy nem Pesten lakunk, ott már biztosan akadt volna partnere, sok kislány mókinak keresnek fiút. Itt, Salgótarjánban nem is tudok senkit, aki tartana. Egy lehetőség volt, hozzánk úgy 15 kilométerre egy tibeti kislánynak kerestek partnert, el is mentünk, hogy megnézzük, de sajnos, örök álomba aludta magát... Nagyon sajnáltam, és azóta el is ment a kedvem egy kicsit a keresgéléstől... Pedig Móki is elég nyugtalan: nem vadult el, most is barátságos, de nem annyira, mint szokott: nem jön úgy fel a kezemre, mint szokott, jobbára csak villámlátogatást tesz, a kaját elveszi, de csak rohan egész nap... Máskor kedvenc pihenőhelye a vállamon volt, most felköltözött a szekrény tetejére...:-) Gondolom, így fejezi ki, hogy most nem az én társaságomra vágyna! :-)

Úgyhogy szerintem ne vedd zokon Papo hozzászólását, hiszen látod, a többi mókusgazdi is itt keres párt a mókucinak... Remélem, sikerrel jársz! :-) És május-június környékén már a kis mókikról olvashatunk! :-D

Előzmény: Seems (10941)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10942

Nem vagy rossz helyen.:) Viszont mostanság eléggé gondban vagyunk itt pesten, partner terén. Nem nagyon vannak.:S Az én fiúcskám is most vadóc, és nem akar odajönni hozzám. Illetve a csajszijával eddig egyszer sem voltak sikeresek, de nem tudjuk kinek a "hibája" ez, szóval ő sem garancia. Most megpróbáljuk majd más partnerrel valamelyiket, ha lesz rá lehetőség. Talán a mi csajszink 10 nap múlva újra fütyül. A fiú... Hát várunk, hátha pont jókor hívnak pásztorórára, és ő épp nyugis és van kedve hozzá:)

Előzmény: Seems (10941)
Seems Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10941

Kedves Papo!

Mint írtam nem vagyok nagy fórumos.

És itt láttam, hogy jó emberek, jó gazdik vannak.

Bocsánat ha rossz helyre tévedtem volna, de úgy látom a többi hozzászólásból, hogy nem így történt.

 

Az én mókicám egyedül van nálunk, és szüksége lenne egy partnerra, hogy legyenek kicsinyei. Nem tudom, hogy ezzel mi a probléma.

Azért köszönöm az értékes hozzászólást.

Előzmény: Papo 45 (10937)
mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10940

Tündéri!!!! Nagyon szép kis mókuska! Ő pedig az én kis tündérkém!

 

Pumukli48: Nagyon örülök, hogy a gyógyulás útjára lépett, nagyon-nagyon szurkoltunk neki Mókival! :-)

Előzmény: MogyiGazdik (10933)
Lászy Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10939

Kedves!

Felvilágosítanálak, hogy jó helyen járt, ezen az oldalon randiközvetítéssel is szoktunk foglalkozni, és ezt nem tekintjük erkölcsrombolónak. Olvass vissza és nézd meg, miről szól a fórum sok éve...többek között erről is.

Előzmény: Papo 45 (10937)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10938

Ez most ugye vicc?:o Más is szokott itt partnert keresni a mókusának. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy egyszerre tartson fiút meg lányt is. Külön ketrec, meg minden. Szóval ez megszokott itt.

Előzmény: Papo 45 (10937)
Papo 45 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10937

Kedvesem ez nem az a fórum amit te keresel,nagyon eltévedtél.Elég sok olyan oldal van amit keresel,a Mokik erkölcseit nem engedjük általad lerontani!!!!!!!!

 

Előzmény: Seems (10935)
pumukli48 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10936

Beszámoló Pumukli lábadozásáról.

Január 31-én kezdődött. A mókus szédült, leesett az ágról és lábai remegtek, alig tudott járni. 2 hét alatt 4x jártunk orvosnál, minden alkalommal injekciót kapott, infuziót is, mert nem is evett-ivott.

Bakteriális fertőzést mondott a doki a belső fülnél, ezért szédül.

Aztán, amikor már kezdett jobban lenni, hasmenést kapott és folyamatosan kakilt, viszont nem akart megint enni-inni. Ismét orvos, ismét infuzió. Ez aztán kb 5 nap alatt elmult.

Most ott tartunk, hogy az életkedve jó, szaladgál a ketrecben is és a szobában is. De nem a régi.

A fejét félretartva emeli csak fel, az ágakon nem járkál, csak a rácson, nem mer ugrani sehonnan, ahol régen vígan ugrált. És nem talál vissza a ketrecbe. Azelőtt, ha kint volt a szobában, mindig visszaszaladt a ketrecbe inni, vagy csak épp 1-2 kört futni. Most nem megy vissza, és mivel megfogni sem engedi magát, elég körülményes a visszatessékelése a ketrecébe.

Mivel nekik mindig körbe-körbe kell szaladgálniuk (mókuskerék) - azelőtt az ágakon szaltózva függőlegesen tette meg a köröket. Most viszont a ketrec aljában rohan körbe-körbe (vízszintesen téve a köröket)

Ma viszont már ül az ágon (4 hét után először) igaz, eléggé billegve, de ez már nagy öröm nekünk.

A doki azt mondta, lehet, hogy a feléreforditott fej megmarad örökre nála, hát egyelőre valóban igy vagyunk. De talán ez is idővel visszaáll majd.

Régen a szobában nagyon sok helyre felugrált, felmászott. Most először még csak a diványra, de már egyre több helyre. Nagyon-nagyon lassan, de azt hiszem, hogy rendbe fog jönni teljesen. Sok türelem részünkről és sok kitartás a kis mókus részéről !

Seems Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10935

Sziasztok!

Én nem vagyok nagy fórumozó, és most találtam rá erre az oldalra.

Van egy mókusom (Cuncinak hívják) és most nagyon nagyon sípol.

Pasira van szüksége a drágámnak.

Ha van valaki ezt Budapesten képes megadni neki, akkor jelenkezne?

Mivel sosem csináltam még ilyet, ezért ha lehet gyakorlot legyen. (mármint ő sem gyakorlott :D)

Köszi

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10934

És Alma:)

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10933

Elkészültek a montázsok, amiket Lászynak csináltam, gondoltam ide is felteszem őket:) Először Mogyi, ő a fotógénabb, így róla több kép van:)

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10932

Szerintem is:) Vannak nézései a kis drágámnak:))))) Csak lenne már újra szelíd.

Előzmény: Ditty73 (10928)
Sipy00 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10931

Sziasztok! Ha lesznek, akkor kitől mennyiért tudnék venni tibeti fehér mókit?

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10930

Mogyi a hím csíkos hátú mókus a hancúr után élvezi a masszírozást és közben piheg:)))))))

Jeges84 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10929

Szia!

Már rég elkeltek,de már úton vannak a kicsik.

Előzmény: katalin007 (10918)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10928

kis drágák :-)))) Nagyon aranyosak! Főleg Mogyiról a középső kép, az haláli :-)))))))))

Előzmény: MogyiGazdik (10921)
Ditty73 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10927

Nem lesz semmi baja a bogártól. Most vettem lisztkukacot és volt már benne kikelt bogár, azt mondta a tenyésztő, hogy nyugodtan oda lehet neki adni.

Előzmény: bogyo1976 (10915)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10926

Előzmény: MogyiGazdik (10925)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10925

Mogyi a hancúr után piheg és tűri a simit és a masszírt:)

Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10924

Ha gondolod, montázst is készíthetsz, ami azért jó még egyenlőre, mert viszonylag kevés képet tudok most feltölteni az elején, én viszont nem tudom, hogy kell készíteni.

Előzmény: MogyiGazdik (10922)
Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10923

mindent szeretettel fogadok, és kérlek írd meg, milyen nevet tüntessek fel.

 

Előzmény: MogyiGazdik (10922)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10922

Szia!

 

Ha neked kell, én sok egyedi képet tudok neked küldeni. Nem sok embernek sikerült ilyen helyzetekben, pózokban lekapni a mókusokat. De néha csak egyszerűen édesek a képeken.:)

Előzmény: Lászy (10920)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10921

Sziasztok! Hoztam nektek pár új képet.:) Az elsőn Alma látható óriási pofival, a másik kettőn pedig Mogyi, a szokásos cuki pózokban.:)

Lászy Creative Commons License 2011.02.27 0 0 10920

Sziasztok!

Mint mókustartó és tenyésztő, sokszor ütközök olyan problémákba, hogy nem találok a kedvencről megfelelő infót. Ezért arra gondoltam, készítek egy weboldalt, ahol összefoglalhatnám az ismereteket azokról a lakásban leggyakrabban tartott mókusokról, amelyekről kevés az információ, így segítve a gazdikat is a mókikat a jobb életkörülmények kialakításában. Ezért indítottam útjára a http://mokustanya.5mp.eu/web.php?a=mokustanya nevű, tisztán információs bázisnak szánt oldalamat, ahol kísérletet teszek az eddigi ismeretek összefoglalására annélkül, hogy az egyre terbélyeedő chatszövegekben eltűnnének a fontos kérdések és válaszok. Ebben kérném a segítségeteket. Minnél többen látogattok el az oldalra, annál több fényképet tudok feltenni, és annál több segítséget és ötletet tudok adni mindenkinek. Nézzétek el, hogy kicsit kezdetleges az oldal, még sokmindent nem tudtam feltenni, amit szerettem volna, valamint nagyon kezdő vagyok még ebben a honlapkészítő témában. Kérnélek benneteket, hogy ha van olyan ismeretanyagok, amelyet szeretnétek megosztani az emberekkel- bármely mókusfajról-, illetve jó eleségről, ketrecről, stb, megbízható, hozzáértő állatorvosról, tapasztalatokról, betegségekről, azok gyógyításáról, az alkalmazott gyógyszerekről, azt küldjétek el nekem, hogy közzétehessém, természetesen feltüntetve a küldő személyét. Sokat segítene az is, ha az idegen nyelven íródott oldalakról is tudnának ismereteket szerezni azok, akik értenek az adott nyelven _főként német oldalakról lehet infót szerezni, mert ott nagyon sokminden van leírva.

Semmiképp nem szertném elvenni a fórum szerepét, tehát beszélgetős részt nem is indítottam, az ilyen irányú igényekhez a fórum használatára buzdítok mindenkit.

Tehát ebben szeretnék segítséget kérni Tőletek. Örömmel fogadok minden ötletet, kérdést, tanácsot, infót, és ha van olyan igényetek, szívesen felteszem a megfelelő helyre a saját honlapotok címét is, ha az témában kapcsolódik a mókusokhoz.

 

Az emilcímem változatlanul a laszy1@gmail.com, ide küldjétek azokat az esetleges anyagokat, amiket az oldalra szántok.

 

Kérek mindenkit, látogasson el hozzám, és ha lehet, ismertese meg minnél több emberrel az oldalt!

 

Előre is köszöök mindent!

 

Üdv, Lászy

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10919

Van valakinek mára Pesten fiú partnere? Olyanra lenne szükségünk, aki biztosan termékeny, vagyis voltak már gyerkőcei. Nálunk többször volt már párzás Mogyival és Almával, de eddig egyszer sem volt sikeres. Szeretnénk ha ezzel kiderülne, hogy Alma hibás-e. Mogyi egyelőre vadóc, így nem lehet pározni vele... Hetek után tegnap újra kézbevettem, megsimogattam. Ma reggel már támadott, most nem. Aranyos, lehet simogatni, odajön, nem harap. De nem akar kijönni. Nem engedi megfogni magát, olyankor odakap. Szóval ma nemet mondott, pedig itt fütyül mellette a lány. Tudja, hogy megfogással jöhet ki. Nem sejtitek miért lehet ilyen? Nekünk is fura ez a viselkedése. Pláne hogy ki se akar jönni...:S

katalin007 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10918

Szia..

Milyen árban adnád? "baráti":-)

 

Szia Kati

Előzmény: Jeges84 (8852)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10917

A dobozon az áll, hogy azt már nem szabad állatnak adni. Szerintem jobb nem kisérletezni.

Előzmény: bogyo1976 (10915)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.26 0 0 10916

Újra csipogunk Almával...:S két alkalom volt eddig idén, egyik se sikerült. Remélem sikerül Rolit elérnem fiú ügyben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!