Keresés

Részletes keresés

bor_kedvelő Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23904
:-(

Személyesen sajnos nem ismerhettem, de nagyon tiszteltem a munkáját...

Vylyan, kitartást!!!!

Előzmény: Sommelier (23877)
csite Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23903
vylyan-hez
pontosítok, a zdeborskynak 45%-s szavazati részesedése van
SCHIELE Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23902
Pécsen járt emberek!

Írjatok, mi volt?!?!

SCHIELE Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23901
Honnan jött az infó?

Csak azért kérdem, mert nagyon elszomorított a dolog, és jó lenne meggyőződni arról, hogy nem igaz a hír...

Előzmény: Sommelier (23877)
macmelon Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23900
Sajnálhatja, aki kihagyta Pécset! Szerdáig nem lesz időm, akkor beírom a tanulságaimat.

(Cserszegipálinka ügyben szívesen beszállok a bartelbe, mint közvetítő, ha esetleg Cirfandlia nem szertné a töményet :)

Tiv Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23899
Sziasztok!

Barátom volt a Gere panzióban, és a mellette lévő asztalnál ülő (nem gyengén gazdag...) emberkék a Kopárt visszavitették, mondván, hogy küvé, (bocsi a magyaros írásért...) és nekik "fajtiszta" bor kell, mert ami többféléből van összerakva az biztosan szar, mindezt úgy, hogy a "legdrágább" bort kérték. Kb. ezekkel a szavakkal. Ez van.

Ui.: Volt szerencsém inni, egy "külföldi" aszút, hát megtanultam értékelni a "gazdaságos"-ban rejlő értékeket :( Mellesleg kinnt vérig sértődtek értelmes emberek (sőt megfagyott eléggé a levegő), hogy kié az aszú, számomra már a kérdés is felháborító.

Más: Ivott már vki Havas urunk :) borából? A szlogen megragadott: Legalább olyan jó borokat készítek, mint amilyen könyveket írok. Na most szívesen megkóstolnám azt a bort, csakhogy tudjam milyen könyveket ír... :)

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23898
Ez a 2 tétel különösen "izgalas":)))) Milyen kategóriában/ármezőnyben indultak ezekkel a borokkal, lehet ezt tudni?

Gold medal
Vintage : 1987 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI CABERNET FRANC - EGERVIN VINEYARD CO LTD

Silver medal
Vintage : 1985 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI BIKAVER - EGERVIN VINEYARD CO LTD

Előzmény: dr_wine (23893)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23897
Van 1-2 jó, de aránytalanul drága bora, a többi nem igazán említésreméltó. Ha olvastad egyik topictársunk régebbi pincelátogatásának leírását a mentalitást is sejtheted amivel a borokhoz és a pincelátogatókhoz állnak. Innentől többet írni Thummererékről nem érdemes szerintem...

MÁS: Köszönet a pécsi szekciónak amiért megszervezték ezt a 7VGt!!!!

Bővebben majd talán este, vagy valamikor a héten írok, most meló:(

Rosti: Szendéné már egy korábbi ottjártunkkor is szimpatikus volt, de ezzel a megmozdulásával se hazudtolta meg magát:)

Előzmény: miriuta maci (23878)
csite Creative Commons License 2004.05.03 0 0 23896
ezt elég mókás eredmény, tele pocsék lőrével
Előzmény: dr_wine (23893)
Bortárs Creative Commons License 2004.05.02 0 0 23895
Kedves Öthetes Júzer,
én még csak keresem az ízeket, borászatokat, régiókat. Bár szerintem ez minden évben előröl kezdhető, esetleg mindig több és több tapasztalattal és még sokkal több bizonytalansággal saját tudásunkat illetően.
Kérlek, írd meg tapasztalataidat a különböző általad kedvelt fajták termőhelyeit és termelőit illetően. (Végül is ha nem csalódom ez az egyik fő feladata ennek a topic-nak.)
Én pl. a szekszárdi borvidékről Vida Péter borait is kedvelem (Takleren és Vesztergombin kívül), különösen a Cab. Fr. - Merlot barrique-ot.
Előzmény: Öthetes Júzer (23892)
dr_wine Creative Commons License 2004.05.02 0 0 23894
Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de gondoltam, ezt érdemes megnézni.
dr_wine Creative Commons License 2004.05.02 0 0 23893
Challenge International du Vin Bordeaux 2004.

Gold medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
CHATEAU TELEKI-VILLANY CABERNET FRANC

Gold medal
Vintage : 1999 RED WINE
Growth or trade name :
DULA PINCESZET

Gold medal
Vintage : 1987 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI CABERNET FRANC - EGERVIN VINEYARD CO LTD

Gold medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
WEINGUT JANDL - KEKFRANKOS

Gold medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
DOMAINE GROF ZICHY - MERLOT

Gold medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
ZWEIGELT SELECTION - WEINGUT LUKA PINCESZET

Silver medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI MERLOT - DON SIMON KFT

Silver medal
Vintage : 1999 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
TOKAJI ASZU - 5 PUTTONYOS - DUSOCZKY PINCESZET KFT.

Silver medal
Vintage : 1985 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI BIKAVER - EGERVIN VINEYARD CO LTD

Silver medal
Vintage : 2001 RED WINE
Growth or trade name :
CABERNET SAUVIGNON - FENYES TIBOR

Silver medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
CHATEAU KAJMAD

Silver medal
Vintage : 2003 WHITE DRY WINE
Growth or trade name :
NYAKAS PINCE CHARDONNAY

Silver medal
Vintage : 1972 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
SZEGI TOKAJI ASZUESZENCIA - OLASZLISZKAIBOR KER KFT

Silver medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
ELIXIR CUVEE BARRIQUE - POLGARBOR LTD - ZOLTAN POLGAR

Silver medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI KORONA BORHAZ - MERLOT

Silver medal
Vintage : 1996 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
ROYAL TOKAJI LOT 0218

Silver medal
Vintage : 2003 WHITE DRY WINE
Growth or trade name :
KOVASKO CHARDONNAY - ST ANDREA KFT

Silver medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
CABERNET SAUVIGNON SELECTION - TAKLER PINCE

Silver medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
MERLOT - THUMMERER VILMOS

Silver medal
Vintage : 1999 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
DOMAINE TOKAJ HETZOLO

Silver medal
Vintage : 1999 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
DOMAINE TOKAJ HETSZOLO

Silver medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
VIDA MERLOT

Bronze medal
SPARKLING WHITE WINE
Growth or trade name :
CHAPEL HILL SPARLING BRUT

Bronze medal
Vintage : 1999 RED WINE
Growth or trade name :
BOCK CUVEE BARRIQUE

Bronze medal
Vintage : 1999 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
TOKAJI ASZU 5 PUTTONYOS - TOKAJ DOMAINE DISZNOKO

Bronze medal
Vintage : 2001 RED WINE
Growth or trade name :
CABERNET SAUVIGNON - IVANCSICS - ROLL KELLER

Bronze medal
Vintage : 2002 RED WINE
Growth or trade name :
LE SOMMELIER - CABERNET SAUVIGNON - MALATINSZKY KURIA WINERY

Bronze medal
Vintage : 1996 WHITE SWEET WINE
Growth or trade name :
ROYAL TOKAJI LOT 0217

Bronze medal
Vintage : 2003 WHITE DRY WINE
Growth or trade name :
CHARDONNAY OLASZRIZLING - ST ANDREA KFT

Bronze medal
Vintage : 1999 RED WINE
Growth or trade name :
VILI PAPA - THUMMERER VILMOS

Bronze medal
Vintage : 1999 RED WINE
Growth or trade name :
EGRI BIKAVER - THUMMERER VILMOS

Bronze medal
Vintage : 2000 RED WINE
Growth or trade name :
CABERNET SAUVIGNON - WEINGUT LUKA PINCESZET

Öthetes Júzer Creative Commons License 2004.05.02 0 0 23892
Kedves Bortárs,
csupán annyiról van szó, hogy kékfrankost eddig csak Sopronból, Egerből és Szekszárdról vettem kóstolni és adott esetben tárolni rosszabb napokra... Villány teljesen kiesett az érdeklődési körömből. És ez vonatkozik a merlotra is.

Azonban most gondolkodom rajta, hogy el kellene menni nekem is egy Gere kóstolóra, ill. megkóstolni ezt a Kékfrankos Prestige-t, a Solust és a Medoc Noir-t.

Előzmény: Bortárs (23879)
Bortárs Creative Commons License 2004.05.01 0 0 23891
Hurrá, én még a magas áron vettem nálatok. :0
Előzmény: Marcellus (23890)
Marcellus Creative Commons License 2004.05.01 0 0 23890
Nemrég volt téma a Gere KF 2000 és 2002-es évjárat közti árkülönbség.
Hát jó hogy szóltam, mert igencsak változott az ára.
Bortárs Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23889
"Egyébként bocs a tudatlanságomért de a "2000-es Tiffán Pinot Noir (Gere)" névből a "(Gere)" mit takar? Nemhivatalos közös project?"

Bocs ha félreérthető voltam, csak azt kívántam jelezni, hogy a Tiffán rendkívül koncentrált, de kicsit kevésbé fajtajelleges borához hasonlítanám a Solus-t és a hagyományosabbhoz a Thummerer Tekenőhátiját. (Persze lehet, hogy ez egy nagy hülyeség a részemről és akkor majd megkapom a magamét a nagyoktól). :)

Előzmény: miriuta maci (23883)
miriuta maci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23888
Annyit idéztek, hogy kezdem magam fontos embernek érezni;-)

Én is sokkal több mindent megkóstolnék, de abból fixen alkoholizmus és totális eladósodás kerekedne...

Cirfandlia! Nem vagyok semmi jónak elrontója (megivója annál inkább), mondd majd hova és mikor küldjek a cirfandliért.

1000köszönet, cserébe egy családi specialitást, a cserszegi fűszeresből készült szőlő (nem törköly!) pálinkámat tudom felajánlani. (persze csak ha szereted és barteralapnak tekinted)

Előzmény: GLEVENTE (23886)
Cirfandlia Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23887
Az már az igazi tudás egy komoly foka ha fel tudjuk mérni mennyi mindent nem tudunk még. :)
Sajnos most divat lett érteni a borhoz (mint a focihoz) és egyre népszerűbb is ami sajnos magával hozza az ilyen okoskákat...

Én egyébként tanuja voltam amikor Szendéné eltanácsolta a hozzá betérő züssweine-t kereső dajcsokat; h. ne ott próbálkozzanak.
(mondanám, h. hozok neked Cirfandlit, de holnap sajnos minden zárva lesz... legközelebb?)

Előzmény: miriuta maci (23885)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23886
"Egyébként bocs a tudatlanságomért de a "2000-es Tiffán Pinot Noir (Gere)" névből a "(Gere)" mit takar? Nemhivatalos közös project?"

Majd maga szerző kijavítja a sajtóhubát, ha akarja. Tény, Gere hajlamos arra, hogy nemhivatalos projektekben vegyen részt. Lásd: un. "Hatfürtös". Na azt mekkóstolnám! :))
Forrás: ALkonyi-féle Borok és birtokok.

Előzmény: miriuta maci (23883)
miriuta maci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23885
Cirfandlia! A legszomorúbb a dologban, hogy az ipse a bortudós szigorúságának arcélét felöltve tette mindezt ő tényleg elhitte, hogy ért hozzá mert hallotta már a Cab. Sauv. nomeg a barrique kifejezéseket.

Más kérdés, hogy végül kapott egy kis musttal édesített kékoportót és büszkén bólogatva dícsérte a barrikolás remekül visszaköszönő ízjegyeit és a CS remek fajtatulajdonságait:-)

Ettől függetlenül sz@r dolog, hogy nem tehetik meg, hogy az ilyen tudálékos barmokat elküldik inkább sörözni, mert belőlük (is) élnek.

Pár hozzászólással lejjeb olvastam, hogy valaki egy borvacsorán Gerétől a 2004-es évjárat minőségéről érdeklődött nyilván szakértő ábrázatot és némi fölényes attitűdöt kölcsönvéve.
Nehéz lehet elviselni...

Én kb. egy éve olvaslak benneteket, de egyre hülyébbnek érzem magamat:-)

Előzmény: Cirfandlia (23884)
Cirfandlia Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23884
"mert ötből négy turista édes vörösbort akart inni a pincékben, sőt volt aki ÉDES Cab. Sauv. Barr.-ot (hangsúlyozottan a legjobb évjáratból)"

és még mi magyarok gondoljuk magukat borértő/borivó népnek...

Előzmény: miriuta maci (23883)
miriuta maci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23883
No a gyors összehasonlíthatóság kedvéért rá is repültem a decantertől ebben a pillanatban megkapott hírlevelében jelzett maradék pár palack Solus egyikére:-)

Azt nem gondoltam volna, hogy kereskedelmi forgalomba nem is kerül. Ekkora az érdeklődés vagy kevés készült belőle? Gondolom mindkettő.

Karácsonykor az IVV-ben a Tiffán Pinot Noir-t az égbemagasztalták, csak az "mentett meg" a megvásárlásától, hogy addigra már kb. 300%-al léptem túl a tervezett költségkeretemet és ha azt is megveszem talicska kellett volna a nemes teherrel történő hazajutáshoz. (akkor 7.000 volt egyébként asszem az ára)

Egyébként bocs a tudatlanságomért de a "2000-es Tiffán Pinot Noir (Gere)" névből a "(Gere)" mit takar? Nemhivatalos közös project?

Amúgy én egyáltalán nem értek a borhoz, de Villányban szakértőnek éreztem magam mert ötből négy turista édes vörösbort akart inni a pincékben, sőt volt aki ÉDES Cab. Sauv. Barr.-ot (hangsúlyozottan a legjobb évjáratból) követelt szerencsétlen Szendén, hogy nem sült ki a szeme (szája, orra stb.)

Előzmény: Bortárs (23881)
Bortárs Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23882
Az örök szőlőlugasok fényeskedjenek Neki.
Előzmény: Sommelier (23877)
Bortárs Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23881
Hasonló az ízlésünk. Legalább is ami a Merlot érinti. Sajna eddig csak a '99-est kóstoltam Vili papától, de az elvarázsolt. A 2000-eshez még nem volt szerencsém. Pedig azt hallottam, az még jobb.
A Thummerer Merlot-nak az illata fenomenálisan gyümölcsös, a Solus visszafogottabb, mélyebb.
Szerintem a teste, koncentráltsága nagyobb a Solusnak (ja azt elfelejtettem, hogy a Solus tényleg csak a Kopár-ból való), de úgy gondolom egy Merlot lehet könnyedebb, mint egy Cabernet, sőt.
Mindkettő csodás, de másként.
A különbséget a kettő között a 2000-es Tiffán Pinot Noir (Gere) és egy hagyományos Pinot (Thummerer) közötti különbséggel szemléltetném.
Ha érted mire gondolok.
Persze én messze nem értek annyira a borokhoz, hogy meg tudjam határozni, milyen egy hagyományos stílusú bor. De azt el tudom dönteni, mi ízlik. :)
Éljen a magyar bor!
Előzmény: miriuta maci (23878)
miriuta maci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23880
:-(
Előzmény: Sommelier (23877)
Bortárs Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23879
Részletek?
Ha nem titkos. :)
Előzmény: Öthetes Júzer (23872)
miriuta maci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23878
Életem eddigi legjobb merlot-ja a Thummerer Tekenőhátija volt (akiről szerintem méltatlanul kevés szó esik a topicban).

Nem tudom ittál-e már Tekenőhátit ha igen megtennéd, hogy (persze csak un-official) összeveted a Gere Solus-ával?

Megvan a Solusban ugyanaz a test és karakter mint a Tekenőhátiban vagy Gere másképpen közelíti meg a dolgot?

Előzmény: Bortárs (23871)
Sommelier Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23877
Kedves Bortársak,
egy nagyon szomorú hírt szeretnék megosztani veletek.
Tegnap délután, autóbalesetben elhunyt Debreceni Pál, a Vylyan tulajdonosa...
GLEVENTE Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23876
A The Wall Street Journal Europe hétvégi száma cikket közöl Tokajról az EU csatlakozás kapcsán. Rövid idézetek Basco (sic!) Andrástól, Árvay Jánostól, Mészáros Lászlótól. Említik még Szepsy István nevét is és a cikk végén szakszerű ajánlat talál az olvasó.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 23875
Ha leértünk téged hívjunk, vagy tomot?
Előzmény: Cirfandlia (23873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!