Keresés

Részletes keresés

Múzsla Creative Commons License 2003.02.24 0 0 2694
Bozsokról van egy tartalék nyalókám. Anno nem voltam benne biztos, hogy a beragasztott bennemarad-e. Hat éve tartja magát. ;-)
A tartalék ezek szerint rád várt. AK-ra elviszem, ha még aktuális lesz.
Előzmény: lükepék (2693)
lükepék Creative Commons License 2003.02.23 0 0 2693
Bozsokról mentem fel, hogy összekössem a kellemest a kellemessel, és az okt meg az rp-ddk kapcsán is csak egyszer kelljen felmennem Írott-kőre, ami roppantul magasan van... :) Bozsokon sem pecsételtem, mert valami panzió mögött levő Savaria Tourist irodácskéban kellett volna, és nem volt pofám szombat reggel 1/4 8-kor (bár teljesen polgári időpont.. :)) becsöngetni..
mindenesetre idén kénytelen leszek elmenni az Írott-kő 35 ttúrára, ott Velemen és Í-kövön is át kell menni, akkor tuti lesz pecsétem. addig meg csak a lelkemben lesz nyom a teljesítésnek, a füzetemben nem..
Előzmény: remacs (2690)
pavarotti Creative Commons License 2003.02.23 0 0 2692
Egyszer véletlenül pont fent volt a gondnok, amikor arra jártunk... :)

Meszner József/Tatabánya
06 34 301374 reggel 1/2 7ig és este 8 után.
Azt mondta, hogy eléggé felkapott, nyári hétvégéket érdemes akár több hónappal korábban lefoglalni.

Ezt és a köv. infót valaki felvihetné a larzenféle kéktúrás "fórum"-ba, még nem vagyok regisztrálva, és most "csak" ezért:) nem fogok:

Ma tudtam meg: Kisgyóni turistaháznak ÚJ ÜZEMELTETŐje van, NEM AZ ATLASZBAN leírt:
Kontakt: Südi Péter 06 20 9136224

Előzmény: kvte (2689)
remacs Creative Commons License 2003.02.23 0 0 2691
asciimonak, köszönöm az általad megadott helyet, - ttt.tr.hu/okt/forum.php - én is ilyenre gondoltam a felszólalásomban ! Csak ez annyira el volt dugva hogy segítség nélkül az életben nem tudtam volna megtalálni.Nem lehetne ezt a forumot valami nagyobb nyilvánosságot élvező helyen is ismertetni ?
a segítségedet ismételten is köszönöm remacs
Előzmény: asciimo (2632)
remacs Creative Commons License 2003.02.23 0 0 2690
// ps. a holló vájja ki a szemét annak a &#@#đ&˘^@&-nak, aki meglovasította az írottkői pecséteket!!! //

az egyik kollégám barangolt tavaly az Irottkő felé s Ő hozott onnan egy előrebélyegzett "nyalókát". Velemben kapta valamelyik szállodában vagy boltban.

Előzmény: lükepék (2688)
kvte Creative Commons License 2003.02.23 0 0 2689
Emberek!

A SOMLYÓVÁRI (Gerecse) kulcsosház gazdájának címe, elérhetősége, telefonja, testmagassága és súlya kellene. Ez utóbbi kettő nem annyira lényeges. A feladat egyszerűnek tűnik első látásra (www.kulcsoshaz.hu, google, mtsz honlap), de a fenti forrásokkal sem jutottam eredményre. Ti biztosan tudjátok, segitsetek egy szegény szerencsétlen túraszervezőnek.

Minden segítséget köszönök:
KVTE

lükepék Creative Commons License 2003.02.22 0 0 2688
teljesen szabályos az össze-vissza túrázás, 5 km-enként is csinálhatod.
a dátumozáson én nem izgatom magam, a tájegység váltásnál úgyis kétszer van a határpecsét helye. ha abbahagyod, és máskor folytatod, vagy raksz új pecsétet valahova mellé ahol van hely, én csak a dátumot szoktam a másik alá írni. de ált min. 2 pecsétet amúgy is szerzel, és akkor evidens, hogy a harmadik helyre is mentél.. persze lehet, hogy minden kanyarban autóval várnak, de mindenkinek annyit ér a maga számára a jelvény, amennyit megdolgozott érte..
lp

ps. a holló vájja ki a szemét annak a &#@#đ&˘^@&-nak, aki meglovasította az írottkői pecséteket!!!

Előzmény: helion (2687)
helion Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2687
Sziasztok!
Kérdésem lenne (így ismeretlenül)
Lehet-e össze- vissza bejárni a Kéktúra útvonalát? Ezalatt azt értem, hogy muszáj-e valamelyik végpontról indulni és sorban haladni a pontokon, vagy elindulhatok teszem azt Sirokról Galyatet?ig, aztán egy másik alkalommal mondjuk Szárligetr?l Dorogig, harmadszorra esetleg Sümegröl Sárvárra...stb.
A végén persze meglenne az összes bélyegz?, csak ugye a dátumok nem sorban lennének, ahogy a pontok, meg ugye egyszer az egyik irányba haladnék, más alkalommal meg a másikba. Szabályos ez?
Másik kérdésem, hogy az útmegszakításokat milyen módon kell bejegyeztetni? Az utolsó bélyegz?helyen szólnom kell, hogy nem megyek tovább, írják be? Vagy hogy m?ködik ez a dolog?
Válaszokat elöre is köszi!
Levcso Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2686
köszi a nagyvázsonyi tippeket, majd próbálkozom!
Levcso
Váci Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2685
Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel, a Bakony-Kelet túristatérkép (amit az MTSZ-ben már nem lehet megkapni) beszerezhető a Kálvin téren, a Freytag&Berndt térképboltban. A Túrista Magazin felmutatására 20% kedvezményt is adnak, nem csak ebből, hanem minden túristatérképből és atlaszból. (Jól be is vásároltam...:-))

asciimo Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2684
Csicsoi erdeszhazat javasolnam. Foglalkoznak csoportokkal is. A cimuket sajnos en sem tudom, csak annyit hogy a gondnok Nagyvazsony felol a muuton menve a falu hatara utan a masodik utcaban jobbra lakik, es zold ARO-ja van...
Előzmény: Levcso (2681)
kvte Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2683
Nagyvázsonyban nem szeretik a bakancsosokat. A suliban szerettünk volna megszállni, de nem engedik kiadni nyaranta, az önkormányzat megtiltotta. Előtte a csicsói erdészházban talán adnak ki szállást, de az ő címüket nem tudom.

kvte

Előzmény: Levcso (2681)
nyomdász Creative Commons License 2003.02.20 0 0 2682
Május 1-je után van a turistaház is. Ott van a vár bejáratával majdnem szemben, tavaly valaki panaszkodott, hogy elég drága lett (turista szemmel). Szerintem hívd a polgmesthiv-t.
-ny-
Előzmény: Levcso (2681)
Levcso Creative Commons License 2003.02.20 0 0 2681
Hali!

Tunda valaki segíteni az alábbi kérdésben:
májusba tervezem a Balaton-felvidéki OKT szakaszt. Van valakinek tapasztalata a nagyvázsonyi Vázsonykő illetve Malomkő panziókkal?
vagy tudtok ajánlani jó színvonalú szállást de nem feltétlenül aranyárban?
köszi, Levcso

Zolas Creative Commons License 2003.02.20 0 0 2680
Sziasztok!
Próbálkozz a Volános topikkal!Hátha tudja valaki a járatszámot,vagy egy telefonszámot!
Előzmény: Güsziológus (2679)
Güsziológus Creative Commons License 2003.02.20 0 0 2679
Felhívás szombathelyi topiclakó(k)nak.

Előkészületi fázisban van egy túra Szombathely indulással. A reggeli gyorssal érkeznénk és el szeretnék jutni OLAD-ig busszal. Tallóztam a neten, de menetrendet nem találtam. Egy csevegős fórumban volt egy utalás, miszerint van buszjárat az állomás és OLAD között. Érdekelne, hogy mikor indul 10:00 és 11:00 között, hétköznap, szombaton, ill. vasárnap.

Előre is köszönöm.

Güsziológus Creative Commons License 2003.02.18 0 0 2678
De, érdekel. Csak van egy kis bökkenő.

Nehéz rangsorolni. Elég sok időt és pénzt fordítok túrázásra, de a lehetőségeim korlátozottak. Erre az évre van tervezve a Fejér befejezése és a Somogy. Ez utobbit két éven belül kell teljesíteni. Az egyik fele (DDP) már megvan. Vannak elképzeléseim, melyek az RP-DDK - val fognak megvalósulni. Legalábbis remélem. De be fogok szerezni egy füzetet!

Előzmény: Zete (2677)
Zete Creative Commons License 2003.02.18 0 0 2677
1x mi is összekötöttük a kettőt, igaz kényszerűségből. A csereháti kéktúra során Rakacaszenden a templomban bélyegeztünk TKM-es bélyegzővel. (Más kérdés, hogy a gondnok azt bizonygatta, hogy "kéktúrás" pecsétje van.)
Aztán ha jól emlékszem, Keleméren is volt TKM-es bélyegző a Tompa-emlékházban, igaz, ott volt rendes OKT-s is.
A Turista Magazin egyébként régebben rendszeresen beszámolt a TKM-es dolgokról. (Lehet, hogy mostanában is, csak én nem olvasom minden hónapban a lapot.)

Güszi!
A Pest-megyei Piros túramozgalom nem érdekel esetleg, vagy azt már megcsináltad? Ha még nem, frankó igazolófüzetet lehet beszerezni a megyei bizottság irodájában, Georgiades Gábortól. Én kiváncsiságból begyújtöttem, mégiscsak áthalad a szülőfalumon (Ócsa). 1x talán rá is szánom magam, hogy végigjárjam/kerékpározzam.

Előzmény: nagypapi (2674)
Güsziológus Creative Commons License 2003.02.18 0 0 2676
Sajnos, a pontok listája nincs kéznél, de az Kéktúrához kapcsolódó pontokat tudom fejből.

Az első Kisgyón. Itt van MTSZ-es bélyegző. Bakonykúti nem érintőpont, de Fehérvárcsurgó igen. Ott nagyon szép, dizájnos bélyegző van. A következő pont Bodajk. Ezt követi Csókakő, majd Gánt. 5 pont tehát összejön az OKT-ből. Két hete írtam Mórról, ez is "OKT-közeli".

Egy másik "vonulat" a Velencei-tó. Erről esetleg máskor.

Vannak ttúrák, melyek kapcsolódnak. Kozma, FVP, Vértes, HÓ-Fejérke. Ttúra van a Velencei-hegységben is, ha jól tudom Velence 25.

Vannak általam eleddig nem ismert helyek, mint, pl. Cece, Vajta, Vál.

És vannak arborétumok, kastélyok.

Már 15 pont OOk, még van 12. Természetesen mind a 27-et begyűjtöm, jóllehet 22 elég.

Remélem, mire a túraszezon beindul, befejezem a felfedező túrákat. Sajnos, a sok hó miatt nem tudok eljutni mindenhova, marad pont tavaszra is.

Előzmény: nagypapi (2674)
Güsziológus Creative Commons License 2003.02.18 0 0 2675
A TKM mozgalom valóban létezik, ami szerintem is jó dolog.

Én először a DDP-n találkoztam a bélyegzővel, ott ui. sok helyen ez a "hivatalos" bélyegző. A másik mozgalom, mely érintőpontos, a Fejér megye természetbarátja. Itt nincs előírva, hogy hol kell bélyegezni, de úgy gondoltam, hogy azokon a helyeken, ahol van múzeum, de nincs ttúra, ez a jó választás. Kifejezetten érdekes (SK-nak: nem úgy, mint Dunaújváros) volt Sukorón a tájház. Felkutattuk a "helyet" Bicskén. Ezen a tájon lesz nyáron a Csabdi 30. Ennek nagyon örülök, a táj ui. ttúráért kiált. A legnagyobb élmény azonban Ercsi múzeumának megtalálása volt.

Ha érdekel a TKM-es mozgalom, a jövő hét végén lesz közgyűlésünk, ott kérhetek infót.

Előzmény: Törölt nick (2672)
nagypapi Creative Commons License 2003.02.18 0 0 2674
Tulajdonképpen érdemes a Kéktúra és a TKM mozgalmak teljesítését összekötni. A Kék út mellett számtalan érdekes múzeum, templom, vár stb. található, Kőszegtől Hollóházáig. Egyrészt így mindkét mozgalmat egy kalap alatt teljesítheted, másrészt jobban megismerheted az adott tájegység kultúráját, néprajzát, ami mindkét mozgalomnak a fő célkitűzése.

Güsziológus! Ezeken a hideg hétvégeken csak nem a Fejér megye természetjárója büszke címre pályázol? Ha igen, mesélhetnél, hogy Móron és Dunaújvároson kívül merre jártál, gondolom, másoknak sem olyan nagy baj ha egy kicsit off. Persze ha cselesen megemlítesz benne egy kósza kék jelzést, akkor máris nem az! :))

Előzmény: Törölt nick (2672)
lükepék Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2673
rájöttem, hogy ÉNY-Dunántúl nincs is túl messze DNY-Dunántúltól, úgyhogy elkezdtem tervezgetni a nyugati kékek (o, dd) megközelítését.. :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2672
Rengeteg ideig gondolkoztam mi is az a TKM, es csak a te hozzaszolasodbol jottem ra hogy a Tajak korok muzeumok mozgalmat jelenti amin en is nagy buzgalommal gyujtottem a pecseteket anno! Nagyon orulok hogy meg mindig letezik
rcs.rejtvenyfejto.hu:)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2669)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2671
Nincsen ronda nő, csak kevés alkohol!
Előzmény: Güsziológus (2670)
Güsziológus Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2670
A ronda nőre is azt mondják, hogy érdekes arca van, nem?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2668)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2669
avrt:= varrt

SK.rejtvény.hu

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2668)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2668
Érdekes? Hmm, érdekes jelző. Én másnak nevezném. :-) A kék jelzést majd megkérdezem, hátha tud valaki valamit.
A hétvégén én is szereztem egy TKM-pecsétet. Különös izgalom fogott el, mert huszonsok év óta ez az első! A fiókom tanúsága szerint van egy bronz- és egy ezüst"jelvényem". (Az előző egy műbőr totem, amire anyám biztosítótűt avrt, hogy kitűzhessem, a második egy matrica.) Továbbá egy félbehagyott arany igazolólapom. Elvileg nincs időkorlát, tehát folytathatom, csupa kétpontos lakóhelyen kívüli múzeummal, ha igaz még, ami oda van írva. :-))) Viszont nem szerezhetek meg olyat, ami már megvolt, és ki tudja huszonsok év múltán, mi volt meg? :-)))) Mert az igazolólapot nem küldték vissza.
Előzmény: Güsziológus (2664)
HEV Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2667
Keresem Lengyel Zoltánt aki a "Somogy Turistaja" kiirása iránt levélben érdeklődött.

HEV

Zete Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2666
"miért akarja azt a 72 kilométert egy nap alatt megcsinálni? :)"

Mintha emlitettem volna Neked egy május. 1.-ei dátumot, nem? :)
Edzés, edzés, edzés..., szintidő nélkül, kötetlen, maxiszabadság, multikocsma, stb., stb., tiszta havaj, meg ilyesmi lenne, ha lenne, de nem lesz, lesz viszont kétnapban ugyanez.

Előzmény: larzen (2665)
larzen Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2665
nem lesz rohanás. épp írni akartam, hogy zete sporttárs, aki "max 5-6 ttúrát" vállal egy évben, miért akarja azt a 72 kilométert egy nap alatt megcsinálni? :) de aztán láttam, hogy az egy elvetett terv, most már mindketten két napról beszélünk. azon a viszonylag sík terepen meg belefér, nem?
Előzmény: lükepék (2660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!