Keresés

Részletes keresés

ede111 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 678
Külső méret.
Belül a szélesség-hurkától függően- ebben a 3 méter körüli kategóriában 70-80 cm!
A hossz pedig 2-2.5 méter.
Valamely topikon volt egy vita a számozásokat illetően, a komolyabb márkáknál a szám a név mellett a hosszadatoknak felel meg, hozzávetőleges pontossággal. üdv,,,ede
Előzmény: GPS (677)
GPS Creative Commons License 2008.04.21 0 0 677

 

"Pityy 340-ese azért lényegesen komfortosabb"

 

Ez akkor 3 méter 40 centit jelent? Kint vagy bent? Gondolom ez külső méret - orrkarikától-úszótest-csúcsig, igaz? Akkor ez azért jóval kevesebb odabent.

 

Az én kishajóm pont ekkora...és ha a spricc-deknit  levonom, akkor marad netto 290 belül.

 

De 2 személy azért ennyiben becsülettel elfér. Igaz, inkább csak 1-2 órás túrákra....hosszabb utakra bizonyára nagyobb hajó kell - még merevtestűből is.

.

Előzmény: ede111 (674)
ede111 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 676
Ezt nem hallottam még, de Ők biztos hogy nem ok nélkül mondják!!
Nyilván folyami csónak, a tengeri hullámokat az alapváltozat nem preferálja. Annakidején beszéltem telefonon a gyártójával (Juharos úr), mit szólna az Adriáról, de lebeszélt róla(joggal).
Viszont azóta megemelte az oldalfalat meg egyéb mást is csinált rajta, s kész a K Party 2 hajó, ha pontosan emlékszem a tengeri változat nevére.
Kicsit az én hosszas ezirányu telefonom is tett érte,-gondolom én!:)-hisz nehány hónap mulva elkészült, s azóta kapható is.
Na tessék, azóta már elolvastad a "villany erőgép" minősitését!!:)
Amit én probáltam 2 éve, attól nem voltam elragadtatva, alig tudta elinditani a K MAXXI-t.de nyilván sok tipusa van a világon. üdv,,,ede
Előzmény: GPS (668)
GPS Creative Commons License 2008.04.21 0 0 675

 

GPS barátod jól tudja, hogy mit jelent 5,5 km-t lezavarni egy kis vellanymocival. Még tükörvízen is.

 

Ez villanyban minimum 40 Ah - vagyis egy marhanagy, csurig-töltött akksival se  nagyon döntöd már fel a stéget - hazaérkezéskor :-))))

.

Előzmény: ede111 (674)
ede111 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 674
Jól néztek ki benne!!
S milyen szép sima a viz is, azért azzal a kis motorocskával-csak GPS barátunk ne olvassa!:)- komoly túra volt.
Én 2005 évben egy ilyenben "laktam" 7 hétig az Adrián, egyedül beszáguldoztam vele egy csomó szigetet, ültem sokszor 3-4 órát egyhuzamban benne, háááát ....., de összeségében nagyon nagyon szuper volt.
Pityy 340-ese azért lényegesen komfortosabb, gyorsabb, de az alaptulajdonságokat persze az is hordozza. üdv......ede
Előzmény: Törölt nick (672)
GPS Creative Commons License 2008.04.21 0 0 673

 

Hát Fenyvestől Tomajig az 5,5 km - a Gogle Maps szerint. Persze, csak ha nyílegyenesen mentetek - se jobbra, se ballra egy hangyányit se :-)))

 

Az már szép táv egy kishajónak. Nekem ez kerek 1 óra lenne - jó széllel ...és ha én jó vitorlázó lennék.

 

Na de sebaj, legyen egy kis időm - és elkészűl a csapás- és vitorlabeállító segédműszerem....akkor majd nem kell a lifegő magnószalagot sasoljam az árboc végén - majd megmondja az, hogy "merre van az egyenes".

 

Jaaa - és "kapitány"-nak fog szóllítani - erre már írják is a programot" -)))))

.

Előzmény: Törölt nick (672)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 672

"Zodiak 285 Cadet S. Mozgékony, stabil,de csak játékszer ..."

Hát igen!
Ugyancsak tele volt kettőnkkel, de nem tudtunk ellnállni a síma víztükör csábításának és egyszer megjártuk vele Fenyvesről Badacsonyt.

 

Előzmény: ede111 (667)
pityy palko Creative Commons License 2008.04.21 0 0 671
Te Haka! Zodiac 340 a gucsó, ne yam-ozzuk le, mert ott hagy a Dunán, amikor Tüskéshátú barátunkhoz megyünk!
Előzmény: hakapeci (664)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 670

Tudod, az úgy volt, hogy tavaly tavasszal kezdtem építgetni a "gucsó projektet" és idén télen volt időm feltalálni a hajós-csónakos topikokat.

Ha valaki egy-két évvel ezelőtt létrehozza a gumicsónak altopikot, talán minden másképp alakul. De ha már elindultam, végig akarok menni az úton... :-)

Előzmény: ifx414 (663)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 669

Eredetileg úgy gondoltam, hogy kishajóm lesz, előbb az un. kötelezőket szedegettem össze, a végén nem maradt pénzem kishajóra, csak csónakra. :-)

De: a "póthorgony" az úszós horgászatnál kell, hogy egy ponton álljon a csónak, a csáklya jó ötletnek látszott, és többször volt már hasznos, mint felesleges, a kürt meg olyan jól szólt a Rádai utcában, hogy nem tudtam ellenállni.

Remélem, a mentődobozra soha nem lesz a vizen szükségem, de a vízparton (négy unoka mellett) nem felesleges.

Előzmény: gaat (661)
GPS Creative Commons License 2008.04.21 0 0 668

 

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a Deltát iparszerüen szelő, román barátaim is mondtak olyat, hogy: "a Deltában a hajó a KMAXXI-val kezdődik...és kb. ott is fejeződik be".

 

Pedig a deltai viszonyok nem nevezhetők kifejezetten "sportszerünek" - és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

Én csak a tulcea-i bejáratnál időztem egy kicsit - de hogy nem oda járnék gyakorolni - az már fix :-))))

 

Meg aztán ha valahol létezik "vegyeskereskedés" hajó-téren - hát ott aztán tényleg mindennel hajóznak - amit a víz fenntart - és mégis valahogy ez a hajófajta maradt meg etalonnak a profi "deltások" között.

 

Lehet benne valami.

.

Előzmény: ede111 (667)
ede111 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 667
A Hondás táblázatban az 1 perc alatt megtett km adatok mind baromságok, de a max. sebesség adatok reálisnak tünnek.
A Hirös Hajó tavalyi weblapján volt hasonló, csak ott a K MAXXI-k meg Yam.motorok, nagyon hasonló eredménnyel.
Gucsó meg K MAXXI???
MInt irtam korábban , ég és föld, .
Miután mindkettő van, és használom is őket, sem a fix csónakosokat sem a gucsósokat nem bántom meg véleményemmel-miután egy kicsit mindegyik táborban érdekelt vagyok.
A K MAXXI egy remek, hihetetlen stabil csónaktest, én 5 LE -vel használom, de tavaly Pityy 15 lovas uj Yamaháját én járattam be, hát az első 1-2 óra után a csónak teljesen új dimenzióban mozgott, mint amit addig nyujtott!! Pillanatok alatt siklásban, és stabilan!!
Belső tere óriási, 1.60 széles és az orrboritást leszámolva majd 4 méter a belhossz, s mindez szabályos téglalap.S akkor még ott van a zárt orrrész.Tisza túrán én vittem a kenuk csomagjait,a 3 személy mellett.
Stabilitásról csak annyi, ha a 95 kilómmal a szélére állok, épp hogy csak megbillen, ugy lehet sétálni benne menetközben, hogy szinte észre sem lehet venni a hajó oldalirányu mozgásán. 5 személy a megengedett teherbirása (450kg) nemegyszer hajoztunk ugy, hogy 8 felnőtt, majd fél tonna ült a hajóban, stabil maradt, nyilván nem ez az ideális eset, csak mint pl. a stabilitásra. A hátsó fürdőlétrán ugy lehet közlekedni, hogy a benne ülők szinte észre sem veszik a beszállást.
Nem reklámozom, nincs közöm a gyártóhoz, de szerintem a legjobb csónak ebben a kategoriában, ne véletlen, hogy bizony hamisitják.
Mikor vettem 4 éve, sok mást kiprobáltam , messze ezt találtam legjobbnak.
Zodiak 285 Cadet S. Mozgékony, stabil,de csak játékszer a Maxxi-hoz viszonyitva, nyilván másra is lett kitalálva. Szétszedhető, könnyen szállitható , kis helyen elfér,stb
Bár 4 személyes, de ekkor a benzintankon kivül más nem fér bele. Itt persze sokat számit minden cm.s nyilván a 330 340 méretek azért többet tudnak, . A "komolyabbb" hullámok bizony be-be csapnak , sajnos az asszonyt is egy hullámosabb vizen vittem el először, -kemény volt, minden 2. hullám pofán vágott bennünket-igy azután manapság még az 1 tonnás 540-es Qucksilverbe is elég nehéz beültetni, ha egy kicsit hullámzik. Nagyon benne maradt a hánykolódás egy órája!!
Árról annyit, hogy a kis Zodiak drágább volt, mint az "extrákkal" felszerelt K Maxxi!!!!
Hosszabb utra -szerintem - a kis gucsok nem valók, de nem is arra lettek kitalálva, persze alkalmas rá.
Ld. kis Polski, amivel a 70-es évek végén a bulgár tengerpartra négyen is eljöttek Varsóból,+ csomag. Meglehetett csinálni, de az sem erre lett kitalálva.
Azt kell eldönteni,mire akarod használni, mert ez a meghatározó, . üdv,,,ede
Előzmény: ifx414 (666)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 666
Igen engem is gondolkodóba ejtett, de akkor már jogsi is kéne, no meg én - bár szeretném - de szerintem erre a szezonra még nem tudok venni semmit, mert más terveim is vannak, és azok fontosabbak a családnak. Csak azért érdeklődök ilyen elszántan, hogy lássam egyáltalán, hogy mi lenne a nekem megfelelő, és erre mennyit kell összszednem. Meg ha megvan a kiválasztott, és mégis összejönne a rávaló, akkor ha látok pont olyat használtan ó árban, le tudjak rá csapni.
Előzmény: hakapeci (664)
GPS Creative Commons License 2008.04.20 0 0 665

 

A pitty hajója tényleg rendben - és főleg: egyben - van.

 

Vagyis futóval, felszereléssel, mindennel - tényleg csak a lóvét kell leperkázni érte...és nem hinném hogy több gond is akadna vele utána.

 

És a legutolsó ára - amit most nem írok le ide, mert azóta változhatott - az tényleg "sporttársi" volt...mese nincs.

.

Előzmény: hakapeci (664)
hakapeci Creative Commons License 2008.04.20 0 0 664
hali ifx414 !

itt a topicon van a pitty palkónak egy jutányos egysége eladó nem beszéltél vele? yam 4 üt/15 le/yam gucsó 330/ egy vadi új futó...

haka
Előzmény: ifx414 (658)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 663
Na én ezt nem mertem leírni, mert kopasz vagyok, de minha én is így tudnám. Ezért írta, hogy én nem számoltam ennyi felszereléssel.
Előzmény: gaat (661)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 662
Na ez örvendetes, akkor már csak kell egy ilyen csónak, meg egy motor :) Lassanként megérkezenek számomra megnyugtató infók. Már csak egy kis pénzmag kell a dologhoz, és jöhet az élvezet.
Előzmény: gaat (659)
gaat Creative Commons License 2008.04.20 0 0 661

Tiborpapa,

neked kishajónak minősül a gucsód?

Szerintem ugyanis van néhány kötelező felszerelésed, ami csak kishajóhoz kellene (legalábbis, ha jól emlékszem): póthorgony, mentődoboz, csáklya, kűrt. Vagy tudatosan viszed őket?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (657)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 660

Én mondjuk nem számoltam ennyi felszereléssl, meg horgász cuccal, mert én nem pecázok csak a barátom. Ha a feleségemmel megyek, akkor meg egyáltalán nem kell peca cucc. Arra gondoltam, hogy a benzintank, meg a kötelező cuccok elférnek a hajó hátuljban a hátsó ülés mögött, vagy ha az nincs, akkor annak vonalában. A többi meg valahogy :)) Nem tudom, látnom kell élőben. Én tényleg nagyon kevés cuccal szoktam menni. Az évek során bevásároltam mindenből a minőségi, kicsire összehajtható verziót. NA mindegy, el kell mennem megnézni egy ilyen csónakot élőben.

 

Viszont utánozhatatlan érzés október közepén, É-Nyugati széllel hordott, szűnni nem akaró esőben, a tocsogó vízparti fövenyen légteleníteni és összegyömöszölni a gucsót, ami legalább másfélszer annyi helyet fog kérni a csomagtartóban, mint odafelé!

 

"Kis pénz kis foci"  :)

 

Ha sokszor megszívom, biztos el fogok gondolkodni egy futón.

Előzmény: Törölt nick (657)
gaat Creative Commons License 2008.04.20 0 0 659

Ha a YAM 340-esre felteszel egy 8 lóerősre megpiszkált Yamahát (6BMHS vagy 6DMHS), és kellően alacsony emelkedésű a csiga, akkor két személlyel és cuccal viszonylag könnyen siklásba jön.

 

Csak viszonyításul. Nekem egy YAM 300S-em van, 8 lóerős kétütemű Yamaha csónakmotorral (6DMHS). 6 1/2-es emelkedésű csigával (ez a legnyomatékosabb), 3 felnőtt férfival siklott a csónak, de ez már a képességei határán volt.

 

Még egy info. A csónakmotort használtan vettem és a korábbi tulaj YAM 340-esen használta. Ő 110 kiló volt, a felesége állítólag 70, és azt mondta gond nélkül siklottak a csónakkal.

Előzmény: ifx414 (654)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 658

A 330-as ra is 15 LE-t írnak, egyszer kipróbáltam egy 15-ös 2-üt. Yamahával, az olyan volt mint a Red Bull, szárnyakat adott.

 

Ha ez azt jelenti, hogy a kis motor is elég ehhez a csónakhoz akkor az jó hír :)

 

Nálam a következő motorok játszanak: Yamaha, Mercury, Suzuki, Johnson, Honda.

 

 

Ez egyben sorrend is, vagy ezek egyenértékűek?

Előzmény: Márklár (656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 657

"Ha meglátok egy gumicsónakot örül a szívem"

Látod, ezzel nem lehet (nem érdemes) vitatkozni! :-)

 

Az én csónakom legelején, (mondjuk orra) a pad előtti 60 kb centis helyen van egy 12 literes müanyag vödör, abban a kötelező horgony-lánc-kötél, a tetején vagy melette a vízmentes zsákkal, a vödör mellett a többi kötél, a vödör alatt egy 12 kg-os acélfelni (póthorgony) lánccal előszerelve.

Az első padon egy un. padzsák (a padhoz zippzárazva, párnás, a téglatest alakú zsák a pad alatt) abban a további kötelező:
mentődoboz, zseblámpa, vízmerő, kürt, 2 db úszássegítő mentőmellény.

Meg ragasztó készlet foltokkal, nyomásmérő, tartalék szelep.

A hátsó pad mögött 10 liter motorbenzin 12 literes müag. tartályban, tűzoltó készülék, kézipumpa, kis horgászdoboz pergetéshez.

Lábnál, oldalt:  kötelező csáklya (teleszkópos nyéllel, mert ilyen ablak-lehúzó gumi volt az auchanban), halmeritő szák, kétrészes 190 cm-es pergető horgászbot.

A többi hely a tiéd, pakolhatsz.  :-)


Ha velem hajókázol, az első pad bal oldalán, menetiránynak háttal kell ülnöd:
onnan látod az üldözőket, de méginkább a hűtővizet, amit én nem látok, mert általában előre kell néznem.

(amikor a villamos motorral megyek, akkor a benzin helyett van 20 kg akkumulátor a hátsó pad alatt, és nincs tűzoltókészülék, a többi ugyanaz).

 

Egy egésznapos horgászathoz viszem 140 cm hosszú csomagban az összerakható nap(eső)védő tetőt, ez van lábnál, hosszában, a csáklyával, merítővel ellentétes oldalon.

Remélem, mindezekkel együtt vagy méginkább maradsz a felfújhatónál, amit pillanatok alatt elő tudsz varázsolni a csomagtartóból, és cca 20 perc után vízre is teheted.

Viszont utánozhatatlan érzés október közepén, É-Nyugati széllel hordott, szűnni nem akaró esőben, a tocsogó vízparti fövenyen légteleníteni és összegyömöszölni a gucsót, ami legalább másfélszer annyi helyet fog kérni a csomagtartóban, mint odafelé!

Biztatással

tiborpapa

 

Előzmény: ifx414 (654)
Márklár Creative Commons License 2008.04.20 0 0 656

 340-esre 15le-t írnak,

 

A 330-as ra is 15 LE-t írnak, egyszer kipróbáltam egy 15-ös 2-üt. Yamahával, az olyan volt mint a Red Bull, szárnyakat adott.

 

Nálam a következő motorok játszanak: Yamaha, Mercury, Suzuki, Johnson, Honda.

 

Márklár

Előzmény: ifx414 (632)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 655
Na ugye hogy ugye? Nekem sem vágott össze a táblázat az itt olvasott dolgokkal.
Előzmény: Márklár (652)
ifx414 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 654
Értem én az intelmeidet, de amit az elején írtam, hogy négyen elmenni sátorozni, az elég ritka dolog lenne, tehát ez nem feltétlen megvalósítandó cél. Amit mindenképpen tudnia kell az a két fő + cuccok. Ezt meg tudja szerintem a yam340 Nem akarok merev csónakot, mert akkor kell utánfutó, hosszabb útra egy erősebb autó. (pont most váltottam kisautóra) Rengeteg macera, költség. Inkább az igényeimet csökkentem. Amúgy rakodó felület szempontjából a hurkákat sem kell elfelejteni, és így már nem olyan kicsi a gumicsónak. Nekem van a kenuzáshoz egy elég nagy vízhatlan zsákom. Egy két-három napos túrára kettőnk cucca belefér. Ezt felkötöm az elejére, a gumira. A csónak orrába beállítom a hűtőtáskát a kajával piával, meg a sátrat, aztán ennyi. Mondom ezt úgy, hogy élőben nem láttam, még ilyen hajót, tehát lehet hogy hülyeséget beszélek. Azt viszont tudom, hogy egy kenuban sincs sok hely, és múltkor hárman haverok elmentünk sátorozni úgy, hogy még kempingszékeket, és két rekesz sört is vittünk a peca cuccokon, meg a sátorozós cuccokon kívül. Mondjuk be is csaptak a hullámok, de ez a nagy merülés miatt volt, és nem a helyhiány miatt. Szóval bizakodó vagyok. A másikfele pedig az, hogy ránézek egy merevtestű csonakra, és semmit nem érzek. Ha meglátok egy gumicsónakot örül a szívem. Nekem ilyen kell :))
Előzmény: Törölt nick (645)
bpdtamas Creative Commons License 2008.04.20 0 0 653
Köszi.
4m-es honda,25-ös kétütemü yamaha.
Előzmény: Törölt nick (649)
Márklár Creative Commons License 2008.04.20 0 0 652

 

Nem beugrató kérdésnek szántam, csak a ezen a linken levő táblázatot nézegetve

találtam érdekes dolgokat.

http://www.bestfishing.hu/motor.html

 

Pl: a Honda 30-nál, szerintük az 1 perc alatt 1 km megtevő hajó, 42,5 km/h-val megy. Több ilyen is van a táblázatban, ezek után szerintem, ez a táblázat teljesen

hiteltelen.

 

Márklár

Előzmény: ede111 (647)
GPS Creative Commons License 2008.04.20 0 0 651

 

Nem akarom Drakulát a falra festeni - de én nem egy ilyet láttam már az illesztésnél szétnyilni.

A pohár-rész és a kupak hegesztéssel vannak összepasszítva...és hát bizony.....

 

Ahol meg a kipufogó torok felé kerül - mint "utólag beszerelt extra" - egy ilyen szétnyilás egyáltalán nem tartozik a "humoros történetek" alfejezetbe.

.

Előzmény: Törölt nick (648)
Márklár Creative Commons License 2008.04.20 0 0 650

 

Azért ajánlottam a benzinszűrőt, hogy a gyárit ne kelljen cserélni!

 

Márklár

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 649

Csinos a "szerelvényed"!

Mekkora a hajócska és milyen yamaha van rajta?

Előzmény: bpdtamas (642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!