Keresés

Részletes keresés

Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1576
Vissza a felvidéket és fizessenek kárpótlást a 87 éves elnyomásért, népírtásért. Utána tárgyalhatunk...
Előzmény: Hierro Nyh. (1548)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1575
nekem meg nem.
Előzmény: FriendlyFire (1572)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1574

"ki csak titeket-JAFFAS-ok nak emleget"

 

Ők a NANUK-osok! :-)

Előzmény: puntik (1564)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1573
nem nagyon, olyasmi, mint a szlovákia és romániai magyar kisebbség nem. A magyarországi szlovákok inkább a csángókhoz hasonlítanak. Pl. archaikus szlovákot beszélnek, bizonytalanok identitásukban. Nem ragaszkodnak pl. nevük szlovákos írásához sem.
Előzmény: puntik (1560)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1572
pedig nekem teljesen hihetőnek tűnik. lehet, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. pl. szerencsés egy-két szót megtanulni szlovákul (köszönni, kérni) és nem rögtön azzal indítani, hogy a szlovákok idegennyelv tudását tesztelgetjük.)
Előzmény: Joranne_Sutt (1557)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1571

"Nagyjából a második bécsi döntés által 1938-ban visszacsatolt területeken lenne indokolt a dolog."

 

Szerintem annak a fele, azóta azért sok minden változott.

 

Előzmény: Törölt nick (1536)
v_peti Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1570

Tiltakozom! AZ EU szégyene, hogy egy ilyen ország tag lehet, és nem koppintanak a fejére! :((( Bezzeg az osztrákokat a jóval lightosabb Haider miatt is szivatták. :/

 

 

puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1568
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1567

http://www.vitejte.cz/objekt.php?j=cz&oid=2291

ez a masik-reszleg-PUNTIK-CZECHO-SLOVAKIA-

puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1566

http://new.skoda-auto.com/cze/Pages/Homepage.aspx

a kovetkezo,reszleg-KVASINY-Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1565

http://new.skoda-auto.com/cze/Pages/Homepage.aspx--

itt a SKODA-OCTAVIA-infok,a multkor irtam hogy itt gyartsak majd,POZSONY-ba a VW-gyarba.Mart 4-gyar csinalja aSKODAT-MLADA-BOLESLAV,KVASINY,VRCHLABI es

POZSONY-Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: őszkaján (1528)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1564

Ebben a utalatba,van valami mert en itt POZSONY-mellett lakom,de van ismerosom ki a hatarnal,-STUROVO-PARKANY-ba,lakik ki csak titeket-JAFFAS-ok nak emleget,volt

,vagy meg van ilyen malnaszorp nalatok,nem tudom,o szinten itteni magyar-nemzetisegu-es hogy-STUROVO-n,sok a -H-bol jovo,meno ember,van.Ezt,csak nekem mondta ugy tudom,persze nyaron itt POZSONY-ba is sok a magyar turista.

Pu ntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: stalisman (1553)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1563

A KOSSUTH-nev,vagy a MAGYAR -kiralyi dolgok lehet hogy erzekenyen hatnak,a szlovak-ontudatra,ez olyasmi mindha-IZRAEL-ba,mondjuk horogkeresztes zaszlokat lengetnel.

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Törölt nick (1555)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1562

A CSEH-nem allamnyelv,szlovakia-ba,de aki cseh-nyelvet beszeli,jobban megerti a szlovakot,mindt ha csak a delszlovak-magyart beszeli,ezert igyekszik a iskolaugyi miniszter is hogy a magyarok,elsajatitjak a nyelvet.A kozos allam alatt a beszeltel,szlovak-ul,masik cseh-ul valaszolt vagy forditva,a hadsereg -be,mindket nyelv volt,akkor ez termeszetes dolog volt.

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Hierro Nyh. (1538)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1561

EZT ,hogy erted hogy felcserelodtek a szerepek,Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Hierro Nyh. (1533)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1560

Vagy nalatok nem is elnek kissebbsegek? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: FriendlyFire (1534)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1559

Igen az allamnyelv elsajatitasa,mert szerintem nalatok,se a osszes kissebbseg nyelvet tanitsak,hanem a kissebbseg,tanulta meg a hivatalos allamnyelvet,nalatok a magyart,vagy nem igy van? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: barka (1531)
puntik Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1558

Hat ezt igy most a par ev elteltevelmeg nem mondom,hogy hanyat vertek,meg

de bizonyara nyomos okuk volt,hogy a MAGYAR-kiralysag-bol,kiszakadjanak,es a CSEH-testverekkel alapitsanak allamot,hol aztan ,nem volt,nemzetisegi elnyomas

mindt azt a tortenelem,konyvek-bol is tanitottak,meg lasd a MATICA-beszuntetese,majd a kivalas utan ujboli tevekenysege. www.matica.sk

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: őszkaján (1528)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1557
na ez a hsz úgy épül valós élményekre, mint münchausen báró összes története.
Előzmény: stalisman (1553)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1556
bazzeg okoska ne kérdezgess már hülyeségeket.
Előzmény: hatodikk (1552)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1554

Én csak néhányszor voltam a Tátrában. Nekem az volt a meglepő, hogy a (fizető) vendéglátóim nekünk mentegetőztek, hogy a mi pénzünk is olyan, mint a másoké. Pedig mi nem kérdeztük őket ilyen dolgokról.

De úgy látszik, akkor, és ott enyhén renitensnek számítottak a magyar vendégeikkel.

Előzmény: stalisman (1553)
stalisman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1553
Én vagy 100-szor jártam Szlovákiában, még anno a közös időkben is. Nem hogy nem utáltak, hanem alig tudtam őket levakarni magamról. Szlovák lány,akit kávéházban ismertem meg,meghívott az esküvőjére, és olyan jó fej emberekkel, mint azok az "ehte" szlovákok ( a tátrában volt a lagzi) én még nem találkoztam.

Volt szlovákiai magyar barátőm is. Tudjátok, kit utált a legjobban? A magyarokat. Mert gerjesztik az ellentétet. Ismétlem, magyar volt, és szlovákiából.

Soha nem találkoztam szlovák sovinizmussal, sőt, az a nép más mint mi, valahogy nem ilyen. Ha valakinek negatív tapasztalatai voltak, talán magába kellene néznie: nem tahóként közelített feléjük? Mert a szlovákok szerintem irtó jó fejek.
Előzmény: hatodikk (1550)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1552
A közoktatás nem eleve az ördögtől való. Azt is emberek csinálják. Miért is utálják a szlovák "közoktatók" a magyarokat?
Előzmény: Joranne_Sutt (1551)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1551
evidenciát minek magyarázzak? azért mert a közoktatás ezt neveli beléjük.
Előzmény: hatodikk (1550)
hatodikk Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1550
Hiányzik a magyarázatod. Miért is utálják a szlovákok a magyarokat? (Ha már tényként elfogadjuk, meg kellene találni az okát is.)
Előzmény: Joranne_Sutt (1549)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1549
megmondtam hogy mi a bajom, az, hogy tipikus miépes duma: adott egy önmagában igaz állítás, és hozzátesz valami jó nagy faszságot és a kettőt összeköti. pl. " a szlovákok utálják a magyarokat - mert tudat alatt bennük van hogy lopott földön élnek". a második része nyilvánvaló ostobaság.
ennyi.
Előzmény: Eric Theodore Cartman (1544)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1548

Szerintem elsősorban hozzáértő és tárgyilagos történészeknek kell összeállítaniuk az anyagot.

 

Mellesleg a régi krónikák alapján hogy lehetne a XIX-XX. századi történelmet tanítani?

 

Egyébként valóban egészséges nemzettudattal rendelkező emberekre lenne szükség. Olyanokra, akik nem mondja azt, hogy a szlovákoknak nincs országuk, mert az elbitorolt magyar terület, ezért vissza kell venni mindet; ugyanakkor a felvidéki magyarokat sem szlovákozzák le és nem a Bratislava, Kosice, Banska Bistrica neveket használják magyar szövegben.

Előzmény: Eric Theodore Cartman (1546)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1547

Hat igen-SLOVAKIA--kiszakadasa a MAGYAR-kiralysag-bol,egy megvaltas volt a nepnek megszunt a zsarnoksag es a nemzetisegi elnyomas

 

Van valamilyen közvélemény kutatásod, vagy csak hantázol????Honnan tudod, hogy mit éreztek az akkori emberek, amikor nem kérdeztek meg senkit?

Előzmény: puntik (1522)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1546

Esetleg konkrét példákkal tudnád szemléltetni, hogyan lehetne rendesen tanítani a magyar történelmet?

 

Erről lehetne egy topikot is nyitni, ha lehetne. Röviden, hazafias nevelést kellene tanítani, amit a régi krónikáink alapján, hazaszerető magyar történészek állítanának össze. Ez a történelemszemlélet nem mások ellen irányulna, csak a helyén kezelne mindent. A felnövő új állampolgár nem kisebbrendűséggel küzködő félember, hanem egy egészséges nemzettudattal rendelkező egész ember lenne. A végtermék a lényeg!

Előzmény: Hierro Nyh. (1518)
orientalisporta Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1545
olyan zsarnokság volt h Csernovai sortűznél a sortüzet szlovák rendőt vezényelte és a sortüzet szlovákok adták le....(kiváncsi lennék h az Eu-s romániában szlovákiában hány faluban lehetne színmagyar csendőrséget/rendőrséget találni...)
Előzmény: őszkaján (1528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!