Keresés

Részletes keresés

=***= Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72179
Sajnos egyre inkább én is így érzek, és magam is kiváncsian várom, kap-e valaki nem ebből a szériából...
Előzmény: Törölt nick (72168)
szrjudit Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72178

Szia!

Egy kezelés öt adag, hetente, max két hetente beadva. Ez kb fél évig hatásos, utána újabb kúra javasolt, a hatás fenntartása kedvéért. Ez különböző gyulladásokra van jótékony hatással állítólag.

Az ultrahanggal pedig "eltömődött" petevezetéket aligha látnak, nem véletlenül kell ehhez minimum egy HSG vizsgálat. És ennek így semmi köze a petvezetékhez, maximum úgy, ha egy régi gyulladás miatt záródott el, de ezen a Gynevac nem segít, ez nem "nyitja ki". Ettől még bárhol máshol lehet gyulladásod, amin segíthet.

Előzmény: kutsi (72175)
krampuszi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72177
Dongo, nekem is volt ilyen betegségem egyetemista koromban, futótűzként terjedt a társaságban (nem véletlenül hívjál "collage deases"-nek). Nagyon sokféle formát öltött. Nekem spec "atipusos skarlát" volt az első diagnózis (semmit nem kapta rá), később megállapították, hogy mononucleosis. Sajnos nekem sincs még gyerekem. DE! A barátnőm (akkori), aki a társaságból a legsúlyosabban kapta meg, ráadásul szövődményekkel tarkítva "véletlenül" lett terhes. Szóval... valószínű nincs közvetlen kapcsolat.
Előzmény: Dongo75 (72164)
Dongo75 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72176

Azt írták rá, hogy félévente lehet ismételni a dogot! Hetente vagy kéthetente egyet.

Most hol tartasz a vizsgálatokban? Az átjárhatóságit már az elején meg szokták csinálni! Mindenesetre a gynevac ártani nem árthat szerintem, és az ilyen gyulladásos dolgokra, mint nekem volt, jó!

Előzmény: kutsi (72175)
kutsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72175
Szia!
Az egy adag az öt szurit jelent? Állitólag azt lehet folyamatosan nyomni, nem tudod túladagoni magad. Miért hagytad abba?
Érdemes lenne elötte elmenni egy ultrahangra, hogy nincs e eltömödve? Mert lehet, hogy hiába szurkálom magam hétfőtől, ha el van záródva a petevezetékem. Tanács?
Köszi
Előzmény: Dongo75 (72173)
kutsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72174
Most néztem utána és ha a gyógyzsertár a HUNGAROPHARMA Rt-nél rendeli meg a vakcinát, akkor két napon belül le kell hogy szállitsák a kért gyógyszertának.
Előzmény: =***= (72162)
Dongo75 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72173
Én egy kisvárosban lakom, a gynevacot egy hét alatt beszerzik. Nyárom már kaptam egy adagot, igaz baba még nincs, (de lesz!!!, csak pozitívan!!) de a gyulladásom megszűnt tőle, sokkal jobban érzem magam és volt egy makacs fertőzésem, ami az antibiókra nem reagált, a kúra után meg eltűnt. Nekem ez a tapsztalatom, persze mindenre nem jó, az összes problémát nem oldja meg, de nekem ennyiben segített.
kutsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72172
Remélem nem neked lesz igazad, és ha hétfőn bemegyek a gyógyszertárba, akkor nem röhögnek ki, hogy két nap alatt én meg akarom kapni a vakcinát. A környékünkön van vagy 10 patika valahol csak beszerzem. Istenem de jó lenne, ha ez lenne a kulcs a problémámra. Én még nagyon az elején vagyok. Nem semmi amiket írtok. Eddig azt hittem, hogy a hormonjaim miatt gond a baba, de már kezdek aggodni, hogy esetleg komolyabb gondok vannak. A férjemmel semmi gond szerencsére. EGy igazi csödör. Kaáliba voltunk Őt megvizsgáltatni.
Előzmény: =***= (72162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72171
milna, szeretnék tőled erről a gynevac ügyről kérdezni, löknél egy mailt a malena@torzsasztal.hu ra?
Előzmény: Törölt nick (72168)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72170
persze, ez a két törvény él és hatályos 2005 óta. a pontos törvényszöveg iránt a lent is belinkelt www.lombikbaba.hu oldalon érdeklődj, én most nem tudom, melyik részen van, de ha írsz a szebiberta@yahoo.com címre, anikó meg tudja mondani, hol találod.
Előzmény: ibeD (72169)
ibeD Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72169

Kedves malena!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de tényleg van moratórium a szoc-pol visszafizetésére a sikertelenül lombikozó házaspároknak? Mióta? Én nem is halottam róla, pedig ha így haladunk lehet, hogy érinteni fog a dolog!

Kösz a választ előre is és persze ezúton is gratula az érdekeinket védő kitüntettetnek.

Előzmény: Törölt nick (72151)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72168

Szerintem azért nem lehet kapni, mert a 2004-es raktárkészletet nyomatták ki és komolyan kíváncsi leszek hogy azóta is gyártott - e valaki ilyet. (Mellesleg a kolleganőm felíratta novemberben és a gyógyszertár simán kiadta neki az októberi lejáratút)

 

De mindez csak az én összeesküvés elméletem :)

 

Ha látsz olyat ami 2006 10 után jár le akkor szólj légyszi. Remélem én tévedek és az emberek alapvetően jók.

Előzmény: =***= (72162)
kollina Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72167
Gratulálok én is!
Előzmény: Törölt nick (72151)
Dongo75 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72166
Köszönöm, hogy válaszoltál! Igen, mindent amit leírtál produkáltam, két hét kórházzal, hatalmas nyirokcsomókkal és 40 fokos lázzal. Remélem, hogy tényleg nem lesz gond, de a következményeket illetően nem értek Veled teljesen egyet. Majdnem két hónapot voltam otthon, utána minden betegséget elkaptam és azóta is fáradékonyabb és erőtlenebb vagyok. Ezért a náthához nem hasonlítanám. De megnyugtató volt a válaszod, köszi mégegyszer!
Előzmény: jim32 (72165)
jim32 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72165
Bocs, hogy én válaszolok, de remélem így is jó:
Nincs összefüggés a mononucleosis és a meddőség között. Ráadásul az nem egy immunbetegség, hanem egy vírusfertőzés, amit egy Epstein-Barr nevű vírus okoz. Máj és lépmegnagyobbodással, nyirokduzzanatokkal és lázzal jár, illetve ha a jól felkészült háziorvos nem ismeri fel és a szokásos antibiotikumot írja fel a lázas betegnek (ampicillin) akkor rush szerű kiütést is csinál.
De éppoly vírusfertőzés mint a nátha, az influenza meg a legtöbb hasmenés - nagyjából ugyanannyi következménnyel.

Jim
www.infertility.hu
Előzmény: Dongo75 (72164)
Dongo75 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72164

Sziasztok!

Tud vki összefüggést a mononucleosis nevű betegség és a meddőség között? 18 éves koromban volt, immunbetegség és elég jól bezavarhat a rendszerbe...:(

cuna1989 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72163
szia mi probáltuk és nem nem ért semmit.már az elején meglepödtünk mert a rendelöje elég lepusztult helyen volt .de olyan sokba nem kerül veszteni nem vesztes sokat.egy probát megér.
Előzmény: kutsi (72136)
=***= Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72162
Szólj, hogy melyik gyógyszertár szerzi be 2 nap alatt, mert az enyém - ahol még egy kicsit protekciós is vagyok - 1,5 hónapja nem tudja meghozatni.
Egyébként pontosítanék: nem ettől esett valaki teherbe, hanem, a kezelés befejezése után történt meg a dolog; és lehet, hogy a gyógyszer elősegítette, de lehet, hogy annélkül is sikerült volna...
Előzmény: kutsi (72157)
=***= Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72161
HATALMAS GRATULA!!! Megérdemelte a díjat nagyon!!!
Előzmény: Törölt nick (72150)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72160
Ja, és az előbbi kapkodásban lemaradtam erről a jó hírről. Gratulálok én is! :))))
Előzmény: Törölt nick (72151)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72159

Luci!

Bocs, kapkodtam, ultra short volt az övé is. :) Ilyen nincs is, hogy szuper short. :D Beszélek hülyeségeket. A suprefact létezik szuriban is és orrspray formájában is. A barátnőm inkább az orrsprayt szokta választani, ezért írtam orrsprayt. :) Az, hogy meddig kapod a Gonalt az attól függ, hogy reagálsz. Sacc/kb 10 napra számíts, ami lehet, hogy csak 8 lesz, de lehet, hogy 12. De első stimunál, ha sikerül jól eltalálni az adagot, akkor nem valószínű, hogy 10 napnál tovább tart. :) Legalábbis nekem az első stimum volt a legrövidebb. :) Ezek nem hülye kérdések egyébként. :)

Előzmény: Lucilla (72154)
ani0227 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72158
Igen már jobban vagyok!Összeszedtem már magam!Hétfőn kellett felhívjam a dokinőt,de mivel nem dolgozik nem tudtam vele beszélni.Csak azt nem tudom miért mondta,hogy hétfőn hívjam!Én már nem szivesen mennék vissza az intézetbe,és nem is fogok.Csak azt nem tudom,hogy neki kell e írni ezekután valamilyen zárót,vagy meg kell e vizsgáljon.Mert ha nem,akkor engem nem lát többet!
Az itteni nőgyógyászom elintézi ha akarom,hogy átvegyenjek máshova.Szerintem Debrecent választom,mert nekünk az közelebb van.De még nem hallottam róluk semmit.Jövőhéten fogom megkérni,hogy intézze el.A fejleményekről meg majd írok!
Sz.-en a doktor nagyon szimpatikus,de állítólag nem olyan eredményes.Inszeminációt végzett már nekem,mikor nem volt ott a doktornő.De csak fél mennyiségű ovitrelle-t adatott be nekem,mert úgy látta elég lesz,de mégsem lett ovulációm.(ami az asztalon derült ki,mégis meg lett csinálva)(-40000)
És veled milyen volt a doktornő?Nálunk az elbeszélgetésen végig ásítozott,nagyon unta a banánt.Szeged környéki vagy?Ha nála leszel én bízom benne azért,hogy veled nem fognak ilyen dolgok történni.Amúgy jó szakember.Szorítok neked!
Előzmény: *LAra* (72147)
kutsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72157
Szia. Köszi a választ.
Ezek szerint tudsz róla, hogy valaki teherbe esett ettől a vakcinától. Úgy tudom ezt a vakcinát meg kell rendelni a gyógyszertárakban. Állitólag két nap alatt beszerzik. Azt hiszem hétfőn elmegyek a körzetihez és kiirattatom vele. Valahogy megrendült a bizalamam a nőgyogyászom iránt. Mi két éve probálkozunk, de egy éve járok vizsgálatokra. Teljesen leragadt a hormonomnál, ami gyogyszer melett már beállt. Valahogy egyhelyben toporgunk. Ezért akarom a vakcinát.
Hali
Előzmény: =***= (72137)
kutsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72156
Szia.
Köszia a választ. Azt én is megtaláltam, hittem is benne, főleg, hogy a tv-ben is láttam róla interjut. Csak a dokim elvette minden hitem felőle. Szerinte becsapás az egész. Szerinte ettől még nő nem esett teherbe
Előzmény: *LAra* (72144)
Lucilla Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72155
Gratulálok! Még sok hasonló szép eredményt nekik:)
Előzmény: Törölt nick (72151)
Lucilla Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72154
Fr.uzsi,
a Krizsa nekem orrsprayről nem beszélt, de gondolom még nem akart lesokkolni, hogy mi vár rám:) A gonal dolog hány napig tart úgy átlagosan? Ez a szupershort dolog ez azért szupershort, mert rövidebb ideig tart a stimuláció? Ehhez képest mit jelent az ultrashort, amiről nekem tegnap a Krizsa beszélt? (vannak még hülye kérdéseim:)).
Előzmény: fr.uzsi (72152)
krisina Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72153
GRATULÁLUNK MI IS!!! :-)
Előzmény: Törölt nick (72151)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72152

Luci!

Van egy barátnőm, aki Krizsánál nyomott vagy 12 lombikot. Neki szokott szuper short protokollja lenni, és nála úgy volt, hogy a fogigátló után, a menstruáció első napjától Suprefact orrspray ment kb. négy napig, közben a menstruáció második vagy harmadik napján indult mellé a Gonal.

Mostanában tüszőrepesztőnek az Ovitrellet adják. Ez alfa-hcg. A vizelettesztet bezavarhatja max 10 napig. A vérvételnél nem számít, mert ott ß-hcg-t néznek.

Előzmény: Lucilla (72138)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72151

Szeibert Anikó Példakép díjat kapott. talán tudjátok, ő a http://www.lombikbaba.hu/ oldal mögött álló csoport vezetője, akik elérték, hogy a lombikozókat is megillesse ugyanaz a munkajogi védelem, ami a várandósokat, és azt is, hogy a sikertelenül lombikózó párok a szocpol visszafizetésére türelmi időt kapjanak.

 

GRATULÁLUNK NEKI!

Előzmény: Törölt nick (72150)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 72150
Van még ennél is jobb hír:

 

Sajtóközlemény - 2006-11-29

 

Környezetvédő gyerekmozgalom vezetője, vakok színházának művészeti vezetője és a lombikprogramban résztvevők érdekvédője kapta
a Pannon Példakép Díjat

 

A Pannon Példakép Alapítvány 2006. évi utolsó díjátadóján a több száz jelölt közül a kuratórium által kiválasztott három legkiválóbbnak adták át a Példakép Díjakat, s a velük járó egy-egymillió forintot.

 

Magyarország új példaképei:

Szeibert Anikó, a „Támogatás születendő gyermekeinkért” csoport kezdeményezője

Orgoványi Anikó, a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom alapítója

Máj Krisztina, a Vakrepülés Színház művészeti vezetője

 

A Pannon Példakép Alapítvány - melynek célja, hogy a nyilvánosság erejével és anyagilag is támogassa azokat a honfitársainkat, akik értékteremtő tevékenységükkel mindannyiunk számára követendő példákat mutatnak - immár két éve működik és negyedévente három díjat ad át.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!