Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

maci_64 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 687
ballage, phoenix, Flacika, Abraka Dabra köszönöm a válaszokat.

Tehát ha jól foglalom össze a dolgokat akkor olyan hitelezőt kell keresni aki nem ír elő kötelezően a biztosítással kapcsolatban semmit, a kötelező biztosítást előtte megkötni és az üzletkötőt a helyszínre vinni a Cascóhoz.

Abraka Dabra Creative Commons License 2003.04.16 0 0 686
Kivéve, ha a hitelező előírja, hogy csak az ő brókerén át köthetsz cascot, az ő általa ajánlott módozatolat. (Ilyen az EuroCredit, EuroRisk páros). Akkor aztán cseszheted, ahogy én is. Ki kell fizetni a hitelt, utána lehet válogatni. Az istennek nem engedték, hogy 100e-nél nagyobb önrészt vállaljak, pedig vállaltam volna. És csak negyedévente lehet fizetni, szóval szupi!
Előzmény: Flacika (685)
Flacika Creative Commons License 2003.04.16 0 0 685
Elvileg nem köthetik meg, kinél kötsz biztosítást. A kereskedő ajánlani fog biztosítót és biztosítást, de nem vagy köteles elfogadni. Két lehetőséged van:
1. Előre megkötöd a biztosításokat, a rendszámot és alvázszámot úgyis tudják előre, ha kéred, meg kell adják.
2. Viszed magaddal az üzletkötőt. Én is így tettem. Az volt a poén, hogy a kereskedésben vett valaki egy használt Trabantot, és nem volt még kötelezője, így az üzletkötőt kérték meg megkötni. Így más is jól járt.
Azért érdemes megkérdezni a kereskedő ajánlatát is.
Előzmény: maci_64 (682)
ballage Creative Commons License 2003.04.16 0 0 684
maci_64, sztem ez kereskedőtől függ. Nekem hozta a kereskedő, aztán meg dupla csak jött ki, mint amit ő mondott és átkötöttem 1 másikhoz. De a kötelezőt én kötöttem meg s vittem a papírokat... Tehát ha te tudsz mást, csak meg kell beszélni...
Előzmény: maci_64 (682)
phoenix Creative Commons License 2003.04.16 0 0 683
maci_64!

Nem tom mashol hogy megy, de en is hasonlo cipoben jarok.

Eddig 15eves Opel 1.6 evi 400Euro kotelezo es 200 Euro casco evente.

Xsara 1.6
A kereskedo 18Euro + 18Euro / ho ajanlott ugyanabban a a bonuszkategoriaban 100Euros onresszel.

phoenix

Előzmény: maci_64 (682)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 682
Abraka Dabra, Flacika köszi a válaszokat?

Még egy kérdésem lenne, mivel most fogok először új autót venni: részletre fogom venni a kocsit, tehát Casco mindenképpen fog kelleni, bár egyébként is kötnék, kötelező meg amúgy is kell. Azt hallottam hogy a kereskedők "hozzák" a biztosítási üzletkötőket. Azonban lehet, hogy nekem egy másik társaság lenne szinmpatikusabb, mivel olcsóbbak. Hogyan célszerű ezt a részét intézni? (pld: autó átvételére megbeszélni egy időpontot az általam választott biztosítótársaság üzletkötőjével? )

maci_64

Flacika Creative Commons License 2003.04.15 0 0 681
Elvileg nem lehet hátrányod. Viszomnt az ügyfeleket meg akarják fogni, pl. a Cit-Car-nál adtak egy ügyfélkártyát, és ha nem viszem máshová a kocsit, akkor évente növekvő kedvezményeket kapok, szervízből és új autó árából is.
Előzmény: maci_64 (679)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.04.15 0 0 680
oda viszed, ahová akarod, örülnek neked, mert te fizetsz.
Előzmény: maci_64 (679)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 679
igazi hős,
köszi az infót.

Más:
Csak oda vihetem kötelező szervizre a gépkocsit ahol vettem? Ha nem,akkor lehet-e mégis bármiféle hátrányom abból ha máshová viszem. Másképpen és konkrétabban fogalmazva megpróbálhatnak-e "kiszúrni" velem egy kötelező szervizen velem azért, mert nem ott vettem a gépkocsit. (Nem feltételezem, csak kiváncsi vagyok van-e esetleg ilyen tapasztalat)

Előzmény: igazi hős (677)
MALVIN Creative Commons License 2003.04.14 0 0 678
Sziasztok! Ha valaki upgrade-elni akar (legalábbis méretben), van egy '95-ös Xantia 2.0i SX, akinek a születésnapjára új gazdit ígértem. 123 LE, klímás, grafitszürke 119000 km-rel. 1,3 mFt-ról alkudhatsz!
igazi hős Creative Commons License 2003.04.14 0 0 677
maci_64,
Citroen Őrmező. Én két helyen kérdeztem rá a Playbackre, mindkétszer alapár + metálfény + CD felár összeget mondtak.
Van egy olyan érzésem, hogy a metálfény lényegesen kevesebbe kerül a kereskedőnek, mint amennyi az árlistán szerepel, ezért könnyebben elengedik mint más, hasonló árú extrát.
Előzmény: maci_64 (672)
joe888 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 676
ko_imre,

az enyémben benne volt az is:)

kicsikart 1 % + szőnyegek (kb. még 1 %)

joe

Előzmény: ko_imre (675)
ko_imre Creative Commons License 2003.04.14 0 0 675
Srácok én valami olyasmit akartam irni -lehet hogy rosszul fogalmaztam és félre lehetett érteni- , hogy ami akciós autó arra pluszban nem sokat tudsz Te magad alkudni és kedvezményeket kicsikarni. Az hogy az akciós kocsi ? % kedvezményt foglal magában azt nem számoltam, csak amit Te magad csikarsz ki!
joe888 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 674
maci_64,

Nekem a következő paraméterekkel adták az atót:

Elsőképpen számolva:
Extrákkal növelt listaárból - 14,1% kedvezmény + ajándék: 3D szőnyeg + gumiszőnyeg

Másodsorban számolhatom így is:
Extrák nélkül számolt listaárból - 9% kedvezmény + ajándék : metálfény + rádiósmagnó + 3D szőnyeg + gumiszőnyeg

Harmadrészt:

Meghirdetett akciós ár -1% alku alapján + ajándék 3D szőnyeg + gumiszőnyeg

Ez 2002-es évjáratú autóra szóló ajánlat volt korlátozott számban. Azt hiszem valaki talán még több kedvezményt is kapott erre az évjáratra.

joe

Előzmény: maci_64 (666)
phoenix Creative Commons License 2003.04.14 0 0 673
maci_64!

En ugy tudom, ogy a metal- es a gyongyhazfeny egy arban van, kivetel az alap feher es sotetkek szin.

phoenix

Előzmény: maci_64 (672)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 672
Publikus hogy melyik kereskedőnél engedték el a metálfényt?

Bár KO_Imre azt írta hogy úgy tudja az akciósban benne van a metálfény...

Előzmény: igazi hős (670)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 671
Köszi mindenkinek az infókat.

KO_IMRE, ezt írtad:
"de ha sokat emelnek az áron lehet, hogy sima SX lesz belőle."

illetve:

"A simából meg ha jó alkusz vagy, és persze olyan a kereskedő úgy 5% kedvezményt is kaphatsz"

Én úgy emlékszem a Playback kedvezménye több volt mint 3.5M körüli összeggel számolva az 5%.

Annyit azért csak nem emelnek az akcióson.
A "sima" esetén "meg kell dolgozni" a kedvezményért, akciósnál meg eleve adott.

igazi hős Creative Commons License 2003.04.14 0 0 670
maci_64,
nekem a Playbackből viszonylag könnyen elengedték a metálfényezést, de "továbbmenni" nem sikerült, még a 30 ezres CD felárat sem.
Előzmény: maci_64 (666)
monyesz Creative Commons License 2003.04.14 0 0 669
Az akciósból általában azért nem lehet alkudni, mert az akciós "balhét" felesben viszi el a gyár (CH) és a kereskedő, magyarán az ő árrése eleve nem 15% hanem csak 7.5%. Ha ebből még elengedne 5-10%-ot, akkor az nem lenne nagy üzlet...
Előzmény: maci_64 (666)
Flacika Creative Commons License 2003.04.14 0 0 668
Az asszonynak nem tetszett. A kereskedő szerint meg az ezüst elegánsabb...

Nekem egy metálfény volt a max. amit elértem.

Előzmény: maci_64 (666)
ko_imre Creative Commons License 2003.04.14 0 0 667
T. maci_64!

Én olyan infókat kaptam, hogy az akciós modellhez a metálfényt megkapod, a fenekedet a földhöz verheted. Van akik csak gumiszőnyeget és más egyéb apróságokat kaptak.
A simából meg ha jó alkusz vagy, és persze olyan a kereskedő úgy 5% kedvezményt is kaphatsz, illetve ki lehet belőlük (foggal-körömmel) csikarni.

Előzmény: maci_64 (666)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 666
Flacika,
Téged általában ilyen könnyű az aszzonynak lebeszélnie valamiről vagy a pasztell kék ellen tényleg meggyőző érvek szóltak? :-))))

KO_IMRE,
mit gondolsz, akciósból lehet-e és ha igen akkor mennyit alkudni (pld:metálfény, garancia, üzembe helyezés)

Alkudott-e már valaki eleve akciós autóból eredményesen?

ko_imre Creative Commons License 2003.04.14 0 0 665
Üdv mindenkinek!

Ha jól tudom a pasztell kék mint szin megszünt a 2003-as modellévben.
Helyette az Izland szürke van.
Ez nekem még jobban is tetszik, mert világosabb tónusú. Éppen hogy van valami kékes beütése.
Ezt inkább úgy látni meg ha egy ezüst mellé áll.
Ilyent akarunk mi is.
És én is várom mér az akciót, de ha sokat emelnek az áron lehet, hogy sima SX lesz belőle.
+ rádióval, üléscsomaggal, az emlitett metálfényben. Még sokkal többet is lehetne alkudni belőle, mint az akciósból, mert az akció miatt nem sok engedményre számithat az ember.

Flacika Creative Commons License 2003.04.14 0 0 664
Pasztell kék metál. Én is ilyet akartam, de a kereskedő és az asszony is lebeszélt róla. Így ezüstmetál lett. Az asszony persze sötétkéket akart, de arról sikerült lebeszélni, merthogy az ha poros, nagyon csúnya tud lenni (az ezüstmetálon meg kevésbé látszik).
Előzmény: maci_64 (663)
maci_64 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 663
Üdv. mindenkinek!

Herbie_ -nek köszönöm a válaszát(573)

Valószínüleg nem egyedül, már nagyon várom a Xsara akciót. (amilyen legutóbb a Playback volt) Nekem abban a színben tetszik a legjobban, mely a kéknek az általam eddig látott legvilágosabb árnyalata - olyan, mint egy olyan bárányfelhő melyben éppen csak sejteni lehet a kéket.
Mivel az utcán láttam egy ilyen Xsarát, nem tudtam megkérdezni a hivatalos nevét a színnek. A Citroen honlapon találtam pasztell kék metált, viszont a számítógép nem biztos hogy 100% -ig hűen adja vissza a színeket. Van aki azt mondta hogy ez a szín valószínüleg az izland szürke - ezt viszont nem látom a színek között. Már hallottam jégkék illetve pasztell kék gyöngyházról is. Ezek szintén nem szerepelnek a honlapon.
Van esetleg valakinek vélhetően az általam keresett színű Xsarája?

igazi hős Creative Commons License 2003.04.14 0 0 662
ko_imre,
tudtommal manapság minden autó lekapcsolja padlógáznál a klímát, a Xsara is.
Előzmény: ko_imre (661)
ko_imre Creative Commons License 2003.04.14 0 0 661
Sziasztok !
Jó regggelt mindenkinek!
Mennyit használtátok a légkondit, úgy egyáltalán és mennyire gyengiti le a kocsit? Főleg az 1.4 -esre lennék kiváncsi.
OFF:
Hétvégén megnéztem az Opel Merivát érdeklődés képpen. A lényeg az, hogy az eladó az Astrával kapcsolatban is azt mondta, hogy van egy szabályozó elektronika bennük, és amikor szükség van a kocsinak teljesitményre, akkor hiába van a légkondi bekapcsolva, nem lehet a teljesitmény csökkenést nagyon észrevenni, mert a légkondit leszabályozza, majd ha nem lesz a motor a hajtás miatt ugy igénybe véve, akkor ujra "feléleszti" a klimát. Ezért lehet az 1.2 -essel is minden további nélkül klimát használni.
Mit gondoltok a Xsara is tudja ezt?
ON:
Tudom mindig van valami hülye kérdésem. Bocs.
Várom a válaszokat!
CIAO!
Imre
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.13 0 0 660
Igen.
Előzmény: Vitya (657)
Flacika Creative Commons License 2003.04.13 0 0 659
Jajjajaj, elfelejtettem beírni, hogy a computer 7,7 literes átlagfogyasztást, azaz 10%-kal magasabb értéket jelzett.
Előzmény: Flacika (658)
Flacika Creative Commons License 2003.04.12 0 0 658
Ma tankoltam. 464,4 km (140 km országút és autópálya, többi város), 32,55 liter, átlag 7 l/100 km.
Előzmény: joe888 (651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!