Keresés

Részletes keresés

burnie Creative Commons License 2001.05.20 0 0 574
Megérkezett a Dél-Dunántúli Piros jelvénye. Ugyanaz az embléma van rajta, mint az igazolófüzet elején. A jelvényem sorszáma 003.
kvte Creative Commons License 2001.05.20 0 0 573
Találtam:

http://www.nexus.hu/tsinom/

Képek: Déldunántúli Kék 1999, Országos Kék 1990

kvte

nd Creative Commons License 2001.05.17 0 0 572
listat Lkuldtem!
Bankuti cimeket koszonom!
Előzmény: felazso (566)
ATW Creative Commons License 2001.05.17 0 0 571
Kedvesem szerette volna megvenni ma a Cartographia boltjában a Keszthelyi hg.-t, ahol először azt mondták, hogy ők ilyent nem is adtak ki... :-))))
Aztán amikor megmutatta egy masik terkép hátulján
az eddig kiadott térképek között, akkor hívták a
boltvezetőt. Ő azt mondta, hogy évek óta nem nyomtak belőle újabb adagot...

Alan

Előzmény: kvte (563)
lord Creative Commons License 2001.05.17 0 0 570
Térkép
http://www.ffg.sulinet.hu/hat99/sakos/Bukk%20interaktiv%20terkep.htm foto is van a síházról :)

Szállás
http://www.ngo.hu/~mlbe/evkonyv/brlnglsk/erdeiisk.htm

http://www.uni-miskolc.hu/~wwwbmtsz/haz.htm

http://www.borsod-kozoktatas.hu/nyilvanosoldal/turizmus/ifjusagi.html

http://infohaz.euroweb.hu/compalm/szallas.htm

http://www.c3.hu/~mtszhir/mtsz/hazbiz/t08.htm

http://www.kokosz.hu/

http://www.freeweb.hu/szallas/borsod.html ahonnan kiderül, hogy Bánkúton van Justititia turistaház meg egy-két panzió is.

felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 569
Bocsi! TÉRKÉPSKÁLA kiadású a másik "Keszthelyi-hegység és a Kis-Balaton" 1:50'000 térképe. ISBN: 963-00-3530-8 EAN: 9789630035309 kb. 700ft.
ld.: terkep.kisbolt.hu

FLZs

Előzmény: felazso (564)
lord Creative Commons License 2001.05.17 0 0 568
Bakonybél- Kőris hg.

(Találtunk középkori várromot, de az sárgán + nagyon régi kéken és sok letérővel. Találtunk avarkori halomsírokat is, meg fél tucat barlangot, de ezek is letérővel.)
A jelek amúgy frissen festettek, viszont egy csomó szakaszon futott melletünk egy kétszer-háromszor szélesebb jelöletlen út. Az lesz az új kék? A tetőn megvan a doboz, gumibélyegző, korrekt, de a lentit már nem kerestük meg a Gerence fogadónál, mert nem szoktunk pecsételni.

Ja és most már mindenki mehet arrafelé nyugodtan, szerintem az összes kullancsot elhoztuk. :)

Előzmény: felazso (558)
felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 567
Bánkút nekünk most fog következni. Jelenleg 2 szállás lehetőséget találtam:
1) Síház - Túristaház
(Full-Trió kft.
3534 Miskolc, Blaha Lujza u. 10.)
tel.: 46/373-027, 20/429-861

2) Fehérsas Panzió
3517 Bánkút
tel: 46/390-371, 46/390-603

FLZs

Előzmény: nd (561)
felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 566
OK, jöhet!

FLZs

Előzmény: nd (562)
felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 565
A beszámolóra kíváncsi vagyok én is!

FLZs

Előzmény: ATW (560)
felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 564
Keszthelyi-hg. térkép van más, nem Cartographia kiadású, talán ezért nem sietnek kiadni a saját verziójukat. (Sollun, Tájoló vagy valami hasonló).

FLZs

Előzmény: kvte (563)
kvte Creative Commons License 2001.05.17 0 0 563
Cartographia-féle Keszthelyi hg. térkép:

Néha meglepően nagy választékkal rendelkező térképboltokban sem lehet beszerezni. Kérdeztem, hogy mikor várható, de csak hümmögtek. Múltkor még a Bosnyák tériben sem tudtak adni.

kvte

nd Creative Commons License 2001.05.17 0 0 562
felazso,
megneztem a kekturasok listajat, jo sok bejegyzest ki tudok egesziteni azzal, hogy szekesfehervari... pl. en. ;)
osszeszedem es kuldom, ha szeretned.
Előzmény: felazso (541)
nd Creative Commons License 2001.05.17 0 0 561
sziasztok,
en itt uj vagyok, de a turazasban azert nem annyira...
ezt a forumot talaltam a legalkalmasabbnak arra, hogy bukki szallashelyekrol erdeklodjek, remelem nem hiaba.
Kisgyerek koromban jartam Szentleleken, akkor volt is ott szallasunk, nem tudom, ma mi a helyzet!?
Bankut mennyire forgalmas? A sihazon kivul mas szallaslehetoseg van Bankuton?
elore is koszonom a valaszokat, az email-re ne irjatok, nem jo az a cim.
ATW Creative Commons License 2001.05.17 0 0 560
Mi a Hosszúpereszteg-Keszthely szakaszt terveztük be.

Ha összeszedem magam, akkor írok egy rövid beszámolót az Írottkő-Hosszúpereszteg túráról,
mert talán a friss bejárásnak köszönhetően
lesznek új információk!

Alan The Wild

larzen Creative Commons License 2001.05.17 0 0 559
Elhalasztottam a hét végére tervezett Balaton-felvidék túrámat, kb. arra az időpontra. Valószínűleg kis szabadság kiegészítéssel 3-5 napra megyek arra.
felazso Creative Commons License 2001.05.17 0 0 558
Embörek!

A 3 napos "hétvégén" ki, merre "nyomul" az OKT-n?

FLZs

Vérfarkas Creative Commons License 2001.05.17 0 0 557
A Keszthelyi hg-en rajta van
Előzmény: ATW (556)
ATW Creative Commons License 2001.05.17 0 0 556
A Kemeneshát-Marcal medence pont Sümegig ábrázolja az utat, de a Keszthelyi hegység térképét megnézem, azt még nem vettem meg.

Kösz a tippet!

Üdv

Alan The Wild

Előzmény: Zolcsi67 (555)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 555
Azt hiszem, a Cartographia féle Keszthelyi-hegység, és/vagy az MTSZ féle Kemeneshát-Marcal -medence térképek lefedik teljesen a Sümeg-Keszthely szakaszt.
Előzmény: ATW (554)
ATW Creative Commons License 2001.05.16 0 0 554
Üdv a Fórumnak!

Most tavasszal kezdtük a kék túrát kedvesemmel és
nagyon sok hasznos infót kaptunk erről a fórumról,
ezt utólag is köszönjük!

Hamarosan a Sümeg - Keszthely szakasz következik, és a térképeket tanulmányozva azt vettem észre, hogy az MTSZ-es Zalai dombság (kelet) térképe
nem tartalmazza a Sümeg utáni kb. 11 km-t...
Van olyan térkép ahol ez a szakasz is követhető?
(tudom hogy viszonylag rövid szakasz, csak a biztonság kedvéért lenne rá szükségem)

Üdv

Alan The Wild

felazso Creative Commons License 2001.05.16 0 0 553
"Építés előtt a kilátó (2001.05.08.)
[Helyi Krónika] Egy 1999-es Phare kistérségi, turisztika-fejlesztési pályázat támogatását elnyerve nyílik lehetőség arra, hogy idén nyáron felavatásra kerüljön a Mikóháza határában magasodó Fekete-hegy tetején egy idegenforgalmi szempontból fontos új kilátó.
Az 577 méter magas Fekete-hegy csúcsán fából és fémből készülő 13 méter magas kilátó építését a tendereztetési eljárás lefolytatása után júniusban kezdhetik el. Ezzel egy időben történik majd meg a kilátóhoz vezető turista utak, pihenőhelyek, esőbeállók kialakítása is.
A mintegy 3,5 km-es turistaút Mikóházáról indul majd és Vágáshután ér véget.
A hegy tetején megépített kilátóból páratlan panoráma tárul majd a turisták, helybéliek elé a Füzéri vártól egészen Sátoraljaújhelyig.
Mikóháza önkormányzatának reményei szerint a kilátó ünnepélyes avatására és átadására a Zempléni Művészeti Napok keretében augusztus 20-án nyílik alkalom, ahová közös találkozóra hívnák a községből elszármazottakat a településen élőkkel. Frankó Tamás polgármester bízik abban, hogy a megépülő kilátó jelentős turisztikai vonzerővel bír majd, amely nagyban növelheti a falusi turizmus helyi lehetőségeit."

(zemplen.index.hu)

felazso Creative Commons License 2001.05.16 0 0 552
Persze, hogy megvan! Bár a berendezése nem valami nagy "szám", de érdekes, ahogyan ott áll az erdő közepén. Van a közelében egy forrás is, amelynek megtekintését a szarvaskői szállásunk (DEBMUT Rt. üdülőháza) gondnokának férje is javasolta.

FLZs

Előzmény: Vaskalap kartárs (551)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.05.16 0 0 551
Nekem ezen a szakaszon a Gilitka kápolna tetszett nagyon. Megvan még?
Előzmény: felazso (548)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.05.16 0 0 550
A Rendeki-hegyen (ugye az van Sümeg mellett, keletre?)

Igen.
Léteznek a jelzések is. Viszonylag jó állapotban vannak. Mi a piros kereszten mentünk Csabrendekre és a zöld sávon vissza Sümegre. A Fehér-kövekről nagyan klasz a kilátás. Nézzétek meg!

Előzmény: kvte (547)
CsTom Creative Commons License 2001.05.15 0 0 549
2001.05.13
Ma újabb 6 pecsét került az OKT füzetbe, mert végigbandukoltunk a Dobogókő-Visegrád szakaszon. Ahogy a múltkori szakasz a "kerítések szakasza" nevet kapta, ez a -- picit szebben hangzó -- "patakmedrek szakasza" névre jogosult. Hangulatos, szép része ez az eddigi utunknak.
Dobogókőről indultunk (ahova a szokott 7:45-ös busszal érkeztünk), ahol majdnem lefagyott a kezem, olyan jó idő volt (a pultosnő szerint 6°C volt éppen a napsütés ellenére). A túristaház (itt található a pecsét) mögötti kilátóteraszról történő körbetekintés után a jelzéssel közösen a sípálya felé vettük az irányt. Kis idő múlva egy hármas kereszteződés (-Dömös felé, - egy kerítésen mászás után a Kopasz-hegy, ill. Pilisszentkereszt felé, és ) középső ágán leereszkedtünk a Bükkös patak völgyébe. A betonút keresztezése után rövid szakaszon (lefelé) meredekké válik az ösvény, de csakhamar besoroltunk a patak mellé, és itt már csak élvezni kell az erdőt :). Hamarost elértünk egy újabb kereszteződét, tovább egyenesen a kezdődik, míg a jobbra visszakanyarodva folytatódik, hogy kisvártatva a Sikárosi réten haladjon keresztül. Nagyon megtetszett ez a rét, a tücskök ráadásul egész sejtelmes aláfestőzenét adtak a látványhoz. Bükkipusztánál az erdő szélén élesen balra fordulva (a piros itt jobbra el) egy sűrű, sötét fenyőerdőben találjuk magunkat. Aztán az út megérkezik a Sikárosi erdészházhoz, ahol a bejárat mellett egy fán található két pecsét is (egy fém, és egy gumi, kinek mi tetszik :-) ).
Innen ugyancsak patak mellett haladunk, jó széles völgyet "talált" magának a víz, lehet kóborolni is a kidőlt fák vadregényében. Egyszercsak az út "felfordul" balra Pilisszentlászló felé (szintén -- most egy kiszáradt -- patak medrében/partján), a kemény 100 méter szintemelkedés nagy része a betonút elhagyása után következik. Egy autóroncs mellett haladtunk el, ez már jelezte a lakott település közelségét, majd kiértünk a Kis Rigó vendéglőhöz. Amikor a pincér első kérdése az volt, hogy foglaltunk-e asztalt, már sejtettük, hogy nem itt van a pecsét, de legalább készségesen útbaigazítottak. A vendéglő baloldalán leereszkedve a falu főterén van a Gesztenyés Kocsma, itt a pecsét mellett egész jó fröccs is található.
Némi táplálkozás után továbbindultunk a úton. Az erdőből az aszfaltútra kiérve egyszercsak bal oldalon van egy kékjelzéssel festett fa. Nem ott kell befordulni, hanem csak a következő "sarkon". Legközelebb már csak a Pap réti erdészháznál találkozunk az úttal (a gumipecsét a bejárat mellett a kerítésen van).
A bejárattal szemközti réten folytatódik a túra, itt sem szabad az első sarkon befordulni jobbra, csak a kövekező ösvény a . Egy hirtelen balkanyar után egy -- a kidőlt fáktól igen nehezen járható -- hegyoldalban találtuk magunkat (Öreg hálás, majd Úrasztal oldal). Jó nagy vihar járhatott itt, picinyt megtépázta az erdőt. :( Kiérve a "zónából" még némi kilátás is tárult elénk, láthattuk a Vác feletti hiányzó hegytetőt, meg kis darabot a Dunából. Aztán visszabuktunk az erdőbe, és a Moli pihenőig meg sem álltunk. Ez egy olyan érdekes kilátópad (asszem Dömös látszik innen), ami elé egy fát ültettek :) Továbbrobogva (szó szerint, mert elég jó lejtős itt az út) a jelzésen kiláttunk a Borjúfő szikláin Visegrádra és Nagymarosra. Tovább ereszkedve elértük a Nagy Villám alatti szórakoztató centrumot (minigolf, nyáribob), majd ismét a -re térve felcaplattunk a kilátóhoz. Az út mellett van egy vízcsap, lehet kulacsot tölteni, meg hűsölni egyet. A Zsitvay-kilátóban kapható pecsét, és 100 forintért fel is mászhat rá az emberfia, viszont csak 17 óráig van nyitva...
Innen átvezet az út a Fellegvárhoz, ahova normálisan -- ha jól emléxem -- 400 Ft-ért lehet bejutni. Szerencsére ezen a napon valami családi vasárnap volt, így ingyen beengedtek minket (még blokkot is adtak a nulla forintról!) :=> Sikerült látni vadászsólymot is, meg a koronaékszerek másolatát, valamint a kilátás sem volt elhanyagolható. Innen a kissé sziklás/köves út levezet a visegrádi kálvárián keresztül a városba. Az útra kiérve elég nehéz eltévedni, az utca egyenesen a visegrádi komphoz vezet. Útközben van egy kerthelységes, félig önkiszolgáló kajálda (jól főznek, de a fröccsük fertelmes), majd azt elhagyva egy cukrászda, itt lehet "pozitív megerősítés"-t eszközölni. A komp pénztárában kaptunk pecsétet, meg információt: Az átkelés minden óra 35 percében következik be, az utolsó járat a 20:35-ös.
Túloldalon, a Nagymarosi vasútállomáson nincs kéktúra pecsét, csak a MÁV-os (az meg dátumbélyegző, úgyhogy azt majd legközelebb üttetjük be). A HÉV-szerú motorvonatok estig óránként (*:07-kor), 18-20-ig félóránként, utána össze-vissza közlekednek.
A következő vonatra felszállva búcsút mondtunk a Pilisnek, nemsokára következik a Börzsöny...
felazso Creative Commons License 2001.05.15 0 0 548
1) Az aktuális "Budapesti Piac" c. lapban van egy kis hírecske, miszerint pár hónapon belül megoldódik a Somoskői vár látogatása magyar oldalról kerülőút megtétele nélkül. Konkrét infó nincs.

2) A hétvégén a Sirok -> Szarvaskő -> Bélapátfalva OKT szakaszt jártuk be. A Rozsnak-puszta utáni földutat elegyengették. Szarvaskőn a forrásokat is érdemes megtekinteni. Bélapátfalván - ismeretlen okból - nem lehetett bejutni az Apátsági templomba. Előtte 3 km-rel érdemes a - nem túl jól jelzett - piros sávon leereszkedni Mónosbélre. Itt megtekinthető egy kúria, egy templom és egy felújítás alatt álló vizimalom.

FLZs

kvte Creative Commons License 2001.05.15 0 0 547
"Ha valaki mostanában nyomul a Kéken és Sümegre vetődik, érdemes megmásznia a néhány km-re levő Rendeki-hegyet is.
"

Nincs előttem füzet, bocs, ha hülyeségeket írok.
A Rendeki-hegyen (ugye az van Sümeg mellett, keletre?) a régebbi térkép jelöl turistajelzéseket. Ezek még léteznek? Milyen állapotban vannak?

kvte

Előzmény: Vaskalap kartárs (543)
kvte Creative Commons License 2001.05.15 0 0 546
Hello,

Ha valaki szeretne jönni az Országos Kékre, akkor az adataival és elérhetőségeivel dobjon meg a kvte@c3.hu címre.

Útvonal: Sárvár - Sümeg - Keszthely - Tapolca (145 km)

Időpont: 2001.07.22-29. (8 nap)

Szállás: iskolákban, hálózsákban

Részvételi díj: 5.500 Ft, 7 szállásra + 5 étkezésre (menza, étterem)

Részletek nálam, emilben. Kb. 20-an megyünk, vegyes társaság, fiatalok (20 és a halál között...). Még egy-két hely kiadó.

Tavalyi képek itt

Üdv: kvte

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.05.15 0 0 545
"...Ez a túra is megerősített abéli hitemet, hogy ez -mármint a Balaton felvidék- az ország egyik legszebb tájegysége."

Nana!
Óvatosan az ilyen kijelentésekkel!
Mit mondasz majd egy bükki túra után?
Amerre jártam (kevés kivételtől eltekintve) mindig úgy éreztem: ez a legszebb. Szép a Balaton-felvidék, amit vitathatatlanul feldob a tó látványa, de minden tájnak megvan a maga varázsa.
Én inkább Zalára szavazok.
De ugye izlések és pofonok...

Előzmény: burnie (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!