Keresés

Részletes keresés

era27 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72209
Szia,

Köszönöm érdeklődésed és kedvességed.
Izgulok, de valahogy ezt most jobban viselem mint a múltkor. Nagyon sokat fáj a hasam, nemtudom, hogy ez normális e.
6-ot szívtak le, és 3-at sikerült megtermékenyíteni. Sajnos ez nem sok, dehát több mint a semmi. Az egyik csak 2sejtes volt, a másik kettő 4sejtes.
Reménykedek, hogy sikerül, de az ember az első kudarc után talán már nem éli bele magát annyira a sikerbe.
Neked kitartás, én is mindent elkövetnék egy gyermekért és nem adnám fel sohasoha.
Ma voltam a barátnőmnél, szombaton jött haza a kórházból újdonsült kislányával, Pannával. Hát nagyon szeretem a lányt de kicsit besárgultam tőlük...
Egyenlőre ennyi.
üdv

Jamelia,
A leszíváskor mindkét alkalmommal nagyon fájt a hasam előtte és utána is, úgyhogy ettől ne félj, sokan vagyunk/voltunk így ezzel...szerintem normális ha fáj, ha nem.
Sok sikert,
Előzmény: szrjudit (72207)
jamelia Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72208

hát most mindenkit jobban irigylek saját magamnál... ma volt punkció, egyrészt nagyon fáj, másrészt nagyon izgulok... ez az első lombikunk:)

Szeretném megkérdezni, az normális, hogy nagyon-nagyon fáj a petefészkeim környéke no meg az egész hasam "alja"? :(

Sok-sok szeretettel drukkolok mindenkinek (a jelenlegi stádiumhoz)

 

Előzmény: szrjudit (72207)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72207

Hú, az már mindjárt itt van! Mondom én, te meg tűkön ülsz, csak ilyenkor neked és másoknak más az időszámítás. A 29 szerencsés, én is akkor voltam szeptemberben, szintén 3. Maradt fagyinak? Hány sejtesek lettek? Na, többet nem kérdezek, mert még elijesztelek.

Én jól vagyok, nyalogatom lelki sebeimet, közben öregedtem egy évet(nagyon nem hiányzott most, de mit tegyünk, ez van), és közben koncentrálunk a következőre. Például ma délután megyünk genetikushoz, jövő héten meg immunológiára. Legalább zajlik az élet, és történik valami. Gyűlölöm a várakozást!!!

Előzmény: era27 (72206)
era27 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72206
=***=!

Nem jelentkeztem pár napig. 29-én megvolt a beültetésem. 13-án megyek az első vérvételre.3-at sikerült visszatenni.
Azóta sokat pihenek, de nem fekszem folyamatosan, mint az első próbálkozásnál. Nem hiszem hogy ezen múlna. Persze nagyon sokat pihenek, és azért odafigyelek!
3x2 utrogestan, 3x2 duphaston, prednisolon és 2naponta szúrunk 5000NE Choragont. (Érdekes, mert ezt a múltkor nem kellett!)
Ti hogy vagytok =***=, szrjudit, azalea21?
gaspoltshofen Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72205

Jó itt is látni és hallani téged:) Na ugye, hogy mindenki örült neked:)

 

Szeretném már én is dokibácsink mosolygós oldalát megismerni, kisebb részt azért, mert nekem az utóbbi időben a morgósabbik fele jutott, nagyobb részt a siker miatt:)

 

Vigyázz magatokra, aztán majd hívlak.

 

Gaspi

Előzmény: trento35 (72198)
muzsa Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72204
*LAra* Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72203
Köszi Fru.zsi. Nagyon nincs sok választásom, mert Pestre nem szeretnék járni, az nagyon messze van tőlünk, Debrecen kézenfekvő. Már csak a dokit kellene kiválasztani, viszont egyikőjükről sem találtam semmit a neten (se munkásság, se fórum), de még keresgetek.
Jó egészséget Trento! :-)
Előzmény: fr.uzsi (72201)
krisina Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72202

Én is nagyon sokat gondolok rád! :-)))

 

És én sem voltam rosszul egyáltalán és nagyon szuper terhességem volt. Majd nem sokára jön a középidő és akkor majd ... Na majd meglátod! Tele voltam energiával és hihetetlenül kreatív voltam. Üvegfestés meg minden. Ajánlom neked is (és mindenkinek) nagyon jó kis időtöltés, nyugis is meg szórakoztató!

 

Most már biztosan nem lesz semmi gond! Take it easy!!!!

 

Velünk annyi van, hogy januárban indulhatunk (ha minden összejön) de addig is próbálkozunk hagyományos módszerrel. Szedem a merckformint, de még csak nagyon kicsi adagot. Kétszer 250-et egy nap. :-( De igyekszem!

Úgy néz ki, hogy Mikuláskor lesz pé.-m, már írom a listát a télapónak, remélem karácsonyra lesz szép ajándékunk. :-)

Előzmény: trento35 (72198)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72201

Lara!

Én a debreceni kaáliról eddig csak jót hallottam.

Előzmény: *LAra* (72196)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72200

Jééé, egy Trento! :)))

Én úúúúgy örülök, hogy jelentkeztél. :) De annak még jobban, hogy minden oké veletek. :)))) Sejtésem van arról, hogy milyen lehet Veled a dokink, mert tavaly a mióma műtétem után valami hasonlót produkált, amikor mentem a hathetes kontrollra. :) Igaz, azóta én sajnos nem sok okot adtam neki a mosolygásra. :( De ami késik, nem múlik. ;) További kellemes pocaknövesztést! És azért ha alkalmad adódik, azért néha tudósíts minket! :)

Puszillak

Előzmény: trento35 (72198)
=***= Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72199
Sokat gondolok Rád és kívánom, hogy ezután már minden a legnagyobb rendben menjen!!!
Előzmény: trento35 (72198)
trento35 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72198
Sziasztok Lányok!

Sajnos nem tudtalak követni Benneteket jó ideje (a doki azt mondta, hogy nem szeretné megtudni, hogy idén bemegyek dolgozni, nincs netem), ezért bocs, hogy nem szólok hozzá a témához. Egy kissé off itt, de akik régóta ismernek, talán megbocsájtják, ha írok magamról.

Már a 10. héten tartunk a babával, és eddig minden rendben volt. Minden uh előtt nagyon izgulok, de a doki mindig nagy lelkesen dicséri a babát, már védőnőhöz is elküldött. A doki egyébként a sikeres lombik bejelentése óta mindig vidám és viccelődős velem (Fruzsi, Gaspi kívánom, hogy ezt az oldalát is minél előbb megismerjétek!). Mindig úgy képzeltem, hogy ha egyszer várandós leszek, nem leszek rosszul a nagy boldogságom miatt. Hát ez bejött, nekem semmi bajom, főleg ha sokat alhatok :-)

Mindenkinek, aki mostanában van akcióban, "kéz- és lábtörést" kívánok!

Krisina, sokat gondoltam Rád, hogy álltok?
vivko1 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72197
Szia!
nem, Pestre járok:)Szegeden lakok :)
ha úgy gondolod inkább válts, én voltam a dokinál, ill. ott kezdtem maradtam is volna de nekem azt mondták egy probléma miatt h. majd ekkor-akkor menjek, sohanapján...
lett volna ez az ekkor-akkor, és én kerestem egy olyan helyet ahol, nem hátráltak meg, szerencsém volt.
szóval én a Kaáli intézettől nem vagyok elájulva, de ez én vagyok...
Előzmény: *LAra* (72196)
*LAra* Creative Commons License 2006.12.04 0 0 72196
Vivko1: Bocsi, hogy csak most válaszolok, de eddig nem volt számítógépünk, mert a réginek lefüstölt az alaplapja.
Igen, én is Szegedre járok, de még csak egyszer voltunk, egy megbeszélésen. Te a dokinál vagy?
De intézményt váltunk, Debrecenbe szeretnénk menni inkább! Valaki esetleg jár oda? Hallottatok a dokikról, hogy ott milyenek?
Fogalmam sincs mi lenne a helyes, de nem szeretnék úgy járni, mint Ani0224 ("leszidta" a dokija, hogy miért fordult másik dokihoz, miért hagyta abba a gyógyszerszedést stb.). Ami vele történt, az nagyon tanulságos számunkra! :-((( És mélyen együttérzek Vele.
Persze mindegyikőtökkel is és szorítok Mindenkinek! :-))))
Előzmény: vivko1 (72149)
mullyka Creative Commons License 2006.12.03 0 0 72195
Akkor nagyon szoritok és sok sikert kivánok!
Előzmény: barna27 (72184)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.02 0 0 72194

Alapjában egyetértek azzal amit írtál :), csak az a gond ezzel a cuccal, amit Gaspi is írt, hogy még az sem igazán bizonyított, hogy valóban használ a krónikus gyulladásoknál. Szóval a honlapon szerepel egy állítás, amire tudományos bizonyíték nincs. Legalábbis a szokásos sztenderdek alapján nem vizsgálták be, maximum azt, hogy nem ártalmas az egészségre. Ami nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem segít soha senkinek, hiszen itt a fórumon is írták többen, hogy nekik bejött. :)

Én amikor megcsináltam a kúrát, akkor igazából semmit nem vártam, így nem is csalódtam. :) Nem egy óriási összeg amibe kerül, egyetlen stimus szuri ára, úgy gondoltam, nem hagyom ki, soha nem lehet tudni. :)

 

Előzmény: Törölt nick (72192)
krisina Creative Commons License 2006.12.02 0 0 72193
Totál egyetértek! :-)
Előzmény: Törölt nick (72192)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.02 0 0 72192

az a baj, hogy sokan belelátnak a gynevacba egy meddőség elleni csodaszert is, pedig a honlap világosan fogalmaz, semmi mást nem állít, mint hogy "A GYNEVAC a nőgyógyászati krónikus gyulladások gyógyítására alkalmas vakcina. Nem csodaszer, de eredményesen alkalmazható minden olyan betegségben, ahol tudottan vagy rejtetten ilyen krónikus gyulladás van jelen."

 

tehát sajnos, azt kell mondanom, hogy csúsztatás az, hogy ez a meddőséget megszünteti, de ezt nem is a gynevacos doktornő állítja, hanem azok, akik a cáfolatban (mármint hogy nem szünteti meg a meddőséget) egy rejtett állítást is tesznek, miszerint arra szolgálna, de nem hatásos. nem éppen etikus dolog ilyen módon nyilatkozni róla. (ez olyan, mintha azt mondanád: ráolvasással nem lehet megszüntetni a meddőséget. miért, ki mondta, hogy lehet?)

 

nem, a gynevac kizárólag akkor lehet hatásos a meddőség ellen, ha azt krónikus gyulladás okozza. sajnos, ezt kevés doki mondja el ilyen korrekten a betegeinek, hiszen senki nem akarja őket lelombozni előre. (ugyanis lássuk be, sokszor a dokiknak sincs fogalma arról, mitől van a meddőség.)

 

szal aki belelát többet, mint ami, az csalódik, de ez nem a gynevac hibája. sajnos a meddőség olyan betegség, hogy az ember az ördöggel is cimborálna, és az egyetlen eredménynek a terhesség létrejöttét tekinti, ez természetes.

 

sokan leírták, hogy sajna terhesek nem lettek utána, de az évek óta tartó gyulladást megszüntette. náluk valszeg más oka van a meddőségnek, és annak kell utánajárni.

gaspoltshofen Creative Commons License 2006.12.02 0 0 72191

Gynevacról utoljára, bemásolom a nyári hozzszólásomat, ahol én már a médiakampányra és üzleti érdekre gondoltam(Többen lehurrogtatok akkor), illetve beszéltem egy Kaális dokival (nem a sajátom földrajzi távolság miatt) egy baráti társaságban, akkor ő ezt mondta:  

 

 

Augusztus 19-i hozzászólásom:

Gynevac-ról annyit még, hogy a péntek estémet egy baráti társaságban töltöttem, ahol volt egy Kaális doki is, vele másfél órát beszélgettünk neki a munkájáról, nekem meg a problémámról, többek között a Gynevac-ról is. Hát elég érdekeseket mondott, még emésztem, utánna esküszöm leírom, a lényeg, hogy hülyeségnek tartja az egész szakma, de ez alapján még ne ítélkezzetek a doki felett, mert sok mindent mondott még ezzel kapcsolatban, egyébként ettől függetlenül mi már befejezzük a szurikat (mármint, hogy beadatjuk a maradékot), abban viszont nem vagyok biztos, hogy el is kezdtük volna ha előbb beszélek vele.

 

Pár nappal rá:

Röviden és tömören a doki véleménye a Gynevac-ról. (én pénteken tudtam meg, hogy a helyes ejtése Ginevak:) )

Egyrészt, ami bacin segít, az olyan meddőségi problémákat okoz, amin már utólag nem tud javítani pl. összenövés. Azt meg egyenes nem értik, hogy a férfinak miért kéne kapnia. Semmilyen kutatás, és tudományos vizsgálat nem készült a hatékonyságáról, és semmi nem bizonyítja, hogy segít, csak találtak olyan embereket, akiknek a beadás után rövidebb-hosszabb időn belül sikerült teherbe esni, de pont ezen az elven akár a McDonaldos hamburgerről is be lehetne bizonyítani. Ami pedig az igazi szakmának a mély megdöbbenése, hogy meddőségi dokinak állítja magát, ehhez képest BP-en kórházakban rendelget, és Kazincbarcikán a szülőföldjén 1-2 hetente lemegy 1 napra, már pedig a ciklus ritkán igazodik ahhoz, hogy neki mikor van ideje. UH-t egyáltalán nem használ, és a vérvételei is esetiek, és nem a ciklus napjához igazodnak. Ez a doki, akivel beszéltem erről, biztos, hogy pontos infokkal rendelkezik, mert földrajzi adottságból adódóan elég sok "általa kezelt" beteg került az ő intézetükbe. Egyébként egy nyugdíj körüli hölgy, akinek ez nem rossz pénzkiegészítés, a médiakampány pedig a gyógyszergyártó cég aktív és tudatos közreműködésének az eredménye. Talán röviden ennyi.

 

Gaspi

 


 

 

 

zsebi09 Creative Commons License 2006.12.02 0 0 72190

Sziasztok!

 

A Gynevac készítménnyel kapcsolatosan szeretném elmondani, hogy láttam a Fókuszt, olvastam a honlapot és végül megkérdeztem a dokimat, hogy ő mit mond erről, érdemes-e megszúratni magam. Nagyon szimpatikus volt, hogy sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akart, egyszerűen elmondta az érveit  és rám bízta a döntést:

  • ha tényleg olyan hatásos lenne a készítmény, akkor nem csak a magyar, de a külföldi gyógyszergyártó cégek is sorban állnának érte, hiszen ezzel megoldódna nagyon-nagyon sok ember problémája a világon
  • azonban a készítményt független intézményben nem tesztelték, a nőgyógyászok és a meddőséggel foglalkozó szakemberek szerint mögötte megbízható eredmény, szakirodalom nincs.
  • a honlap is azt sugalja, hogy ne szakorvossal írassuk fel, elég a háziorvos. Ha azonban vkinek tényleg nőgyógyászati baja van, akkor szerintem szakorvos írja fel a szükséges gyógyszert, mert az mégis csak jobban ért hozzá
  • a honlap szerint a férjnek is szükséges lehet egy kúra. A doki véleménye erről az volt , hogy a férfiaknál tejsav csak a belekben, gyomorban van. Ez pedig nem befolyásolja a teherbeesést
  • a doki személyes tapasztalata  volt, hogy az egyik betegének pedig kelése lett mellékhatásként a készítménytől, ami sebészi úton kellett eltávolítani. Jó ez biztos egyedi eset, de jó ezzel tisztában lenni és felkészülni,  nem csak a pozitív tulajdonságait hangsúlyozni.

A készítmény a szakorvosok szerint tehát még nem bizonyítottan hatásos a meddőség kezelésére. Mivel nekem nem volt semmilyen gyulladásom , én nem vettem meg a készítményt.

Azzal, hogy ezt leírtam senkit nem akartam megbántani, aki szerint ez hatásos készítmény és ettől elmúlt a problémája vagy esetleg babája is született.  Csak aki még bizonytalan annak probáltam elmondani, hogy mi egy szakorvos véleménye erről, hátha ez segít a döntésében.

sziasztok

 

Mirosz Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72189

Én októberben felhívtam a Déli gyógyszertárt Gynevac ügyben. Azt mondták, hogy jelenleg nincs, és sehol sem fogok kapni, mert a forgalomban lévőknek már lejárt a szavatosságuk  ezeket begyűjtötték és még nem gyártottak újat. Ígéret van rá, hogy november végén piacra dobnak újabb adagot.  Még azt mondta, hogy ő gyógyszerészként lejárt injekció használatát nem javasolná és ők ilyet ki nem is adhatnak.

Egyébként a dokim azt mondta, hogy semmiféle tudományos, hivatalos bizonyíték nincs a jótékony hatására sőt még az sem bizonyított hogy nem káros-e, de ha hiszek benne akkor mindenképp adassam be magamnak.

Előzmény: Törölt nick (72168)
jamelia Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72188
mármint a Gynevac-ra gondoltam:)
Előzmény: jamelia (72187)
jamelia Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72187
Szerintem meg mindenki beszélje meg a kezelőorvosával.
rose35 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72186
Nekem is segített a gynevac. Hoszú ideje húzódó, krónikus gyulladás miatt kezeltek és a gynevac kúra után, most az októberi  szövettanom lett először negatív. Az enyém is októberi lejáratú volt, mint a tietek.  A honlapjukon nincs valami elérhetőség, ahol érdeklődhetnétek a továbbiakról?
Előzmény: moniÁ (72185)
moniÁ Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72185
még azt szerettem volna,hogy,ha ti tudjátok,hogy hol lehet beszerezni akkor légyszi írjátok meg,mert engem érdekelne.nekem segített.és ne haragudjatok,hogy megírtam ez az én tapasztalatom és nekem ezt mondták.nem akartam senkit bántani és azt hiszem a hangnem nem is volt olyan.....
barna27 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72184
volt egy sikertelen lombikom és most megyek először fagyasztottra!
Előzmény: mullyka (72121)
moniÁ Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72183
ez valóban tavaji infó.nekem a pécsi dokim mondta.akkor mi Pestre mentünk GYNEVAC-ért egy doktornőhöz aki a kizárólagos forgalmazó volt.ő mondta,hogy nem is lesz és ő adta a lejárt szavatosságut.de egyébként 4 hónapig volt a gyógyszertárba a vényem,amin nincs direkt ez miatt dátum,és nem tudták beszerezni,kb 1 hónapja kérdeztem és még mindíg nem tudják beszerezni.
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72182

Ez így ebben a formában nem igaz! Mármint, hogy betiltották a Gynevacot.

Az van, hogy bizonyos uniós előírások miatt már nem lehetett 2004. május 1. után úgy forgalmazni mint addig. Azt hiszem, hogy ezzel a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény kategóriával volt ez is összefüggésben, mert ezt a fogalmat az Unió nem ismeri. Akkor egy ideig tényleg nem lehetett sehol hozzájutni. Csatlakozvan milna1 összeesküvés elméletéhez, szerintem is az akkor nyakukon maradt raktárkészlettől próbáltak aztán szabadulni, ezért jelent meg újra a sajtóban több cikk is, foglalkozott vele a Fókusz, ez csak ismeretség kérdése, hogy miről írnak az újságok :), hogy aztán megnőjön a kereslet a cucc iránt, és ezért van az is, hogy lejárt vagy lejárófélben lévő oltóanyagok vannak forgalomban. Mert ezek még 2004 május elseje előtt készültek.

Hozzáteszem, ez az én összeesküvés elméletem :)))

Az mindenesetre tény, hogy 2004. május 4. után nem lehetett kapni egyáltalán egy jó ideig, sőt akkoriban erről a Gynevac honlapon is volt valamennyi infó, hogy bocsi, további engedélyeztetési eljárás miatt egyelőre nélkülözniük kell a pacienseknek ezt a kiváló terméket.

Azt is hozzáteszem, hogy én kb 3 éve megcsináltam a kúrát. Bajom nem lett tőle :), de gyerekem sincs:(.

Előzmény: moniÁ (72180)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72181
ne haragudj, honnan veszed ezt az infot, hogy betiltották??? léci mondj egy forrást, ez így nagyon nem korrekt!
Előzmény: moniÁ (72180)
moniÁ Creative Commons License 2006.12.01 0 0 72180

Sziasztok!

remélem emlékeztek rá!mindig olvaslak benneteket és most lenne nekem is véleményem.a GYNEVAC nevezetű injekciót az országban bettiltották,már csak lejárt szav idejüt lehet kapni.az én véleményem az,hogy nekem a második terhességem GYNEVAC kúra alatt jött össze.igaz rossz vége lett,de annak nem sok köze van hozzá.nekem nagyon sok gondomat megoldotta.bizonyos ételektől görcsölt a hasam,felfújódtam,nagyon csúnya volt az arcbőröm.ezeket mind megyzüntette.szóval szerintem egy próbát megér,de én úgy tudom,hogy olyat aminek nem járt le a szavi ideje csak németből lehet beszerezni.aminek lejárt az nem ér semmit olyat is kaptam és az mégcsak nem is fájt.pedig ennek fájnia kell(izomláz szerű)

ennyit szerettem volna és bocsi,hogy bepofátlankodtam.további szép napot és sikereket nektek!!!!!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!