Keresés

Részletes keresés

stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1622
Ezt nem tudtam, de a barátom tényleg oda való. És nagy Diósgyőr fun. Tehát, slota kém???
Előzmény: Joranne_Sutt (1621)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1621
na szerencséd van. bükkszentkereszt télleg szlovák település, a kérdés az hogy kigoogleztad e vagy honnan szedted az info-t : )
Előzmény: stalisman (1617)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1620
Én ezt először nem tudtam, így lefelé mentem, bocs:) Podlesoktól indultam, néztem a nyilakat a térképen, de nem értettem. Amúgy egyszeregy hétig aludtam (van majdnem) egy nővel egy kt személye s átorban végigi zuhogó esőbenPodlesoknál,egyszer mentünk át csak az étterembe:) Nekem tetszett:)

inkább az ál-segélyesek, meg az ál-nyugdíjas 45-50 évesek ellen küzdenétek, több értelme lenne. Hajrá magyar kismamák, ingyen utazást nekik, mint a nyugdíjasoknak!
Előzmény: Amerigo61 (1619)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1619

Azért kérdeztem, hogy tudsz-e szlovákul, mert a "Velky Sokol" nem "nagy sakál", hanem sólyom ... ha ott szembejönnél velem, akkor én is szidnálak, mert az ottani utak jó része egyirányú és nagyon keskeny, a forgalommal szembemenni sokszor életveszélyes.

Az, hogy a szlovákok magyar dalokat énekelnek a saját nyelvükön, nem biztos, hogy annak a jele, hogy annyira szeretik a magyarokat: a tátralomnici Szlovák Étteremben is ismert magyar nótákat játszanak (szlovákul persze) és azt állítják, hogy az bizony echte szlovák :-))

 

Néhányszor jártam arrafelé, komolyabb atrocitás nem volt, inkább csak Pozsonyban b.sztattak minket, de visszaszóltunk :-) Én azt láttam, hogy ha az ember normálisan viszonyul hozzájuk, akkor általában nincs gond (inkább csak közömbösek), de olyan fene nagy magyar-imádatot azért nem tapasztaltunk ...

Előzmény: stalisman (1610)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1617
Tehát nem.

Akkor ülj be az autódba, írd be azt a nevet, hogy BÜKKSZENTKERESZT,és menj oda. Utána mondd,hogy hazudok. A srác konkrét nevét is megmondanám, de a válasz: hazudsz, de akárki lenne. ok.tehát, amit5 mondok képzelet. Menj oda.
Előzmény: Joranne_Sutt (1614)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1616
Nem akartalak megsérteni, csak amit írsz, az a mese kategóriába tartozik. Elismerem, hogy akár igazad is lehet, de a veled történtek kivételt képeznek, ami erősíti a szabályt! Az én ismerettségemben élők tapasztalatai azt mutatják, hogy a szlovákok is utálják a magyarokat. Ez az un. indoeurópai negatív szeretet minden tőle idegen iránt!
Előzmény: stalisman (1586)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1615
de mondj lécci konkrét települést. :)
Előzmény: Joranne_Sutt (1614)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1614
"a nagyszülei csak szlovákul tudnak (Borsodi)"

borsodban speciel nem élnek szlovákok, ismét egy igaz történetet hallunk?
Előzmény: stalisman (1610)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1613
te negyedikk sokadnikkje vagy? mert az tuti, hogy többedszerre nem sikerül megértened pár nem túl összetett mondatot.
Előzmény: Eric Theodore Cartman (1611)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1612
Ahogy mondod! Ha volna egy csepp igazságérzete és bátorsága a képviselőinknek...
Előzmény: zabfaló (1580)
Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1611
Akkor, attól Miépes, mert megírja az igazat?
Előzmény: Joranne_Sutt (1579)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1610
Nem tudok, de megértetem magam. Nagyapám nem szlovák volt!

Amúgy egyetemi cimborám példája: a nagyszülei csak szlovákul tudnak (Borsodi), a szülei perfektek mindkét nyelven,de a barátom csak érti a szlovákot, megszólalni nem tud úgy.Ja, és a szlovák-magyar meccsen ezerrel a magyaroknak szurkolt. Ő tehát itteni szlovák, magyarul slota kém? Mert ő szlováknak vallja magát. Erre mindjárt a válasz: hazudsz,ilyen nincs. Pedig van,a srác ma egy központi kormányhivatal vezető beosztású akárkije, a barátnőjét naponta látjátok itt-ott, és ő akkor ellenség? Szlovák, nekem megmondta, de ha magyar megy az olimpián a szlovák ellen, akkor a magyarnak szurkol.

És a szlovák barátaim,a kintiek, a szepesi öt tónál lévő túristraháznál,tudod, mit csináltak, mikor oda értem(stoppal, bérpia-hordással,stb??) Zorán számait kezdték énekelni, valami érthetetlen nyelven (szlovákul), de a gitárból felismertem! És csak szlovákok voltak! Hihetetlen? Talán, de velem tényleg ez történt.
Előzmény: Amerigo61 (1609)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1609
Tudsz szlovákul?
Előzmény: stalisman (1607)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1608
mondom, feleslegesen strapálod magad, a fórumra bármit le lehet írni.
Előzmény: stalisman (1607)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1607
Ilyen alapon én is mondhatnám, hogy hazudsz, amikor a sérelmeid említed. Tudod, mi az a szlovák paradicsom, pl? Na nem zöld és ehetetlen, ahogy gondolod elsőre. Én annak is minden útját bejártam! (Nagy sakál,alias velky sokol többször, sőt egyszer szemben, magyarok szidalmai közt. Emellett hernád áttörés, szepesszentgyörgyi kilátó, podlesok,stb. Vagy Tátra: hallottál a szepesi öt tóról, a Rysyről? Énezeket gyalogbejártam,vagy 20-30-szor, SZLOVÁKOKKAL! Még vittem is fel a hátamon vagy 20 liter sört a Rysy alatti túristaházba, két nappi szállásért. És én voltam egyedül magyar, szlovákokkal! Szerinted az ördögökkel......
Előzmény: Joranne_Sutt (1605)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1606
párkány magyarlakta.
Előzmény: stalisman (1604)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1605
persze persze, a fórum még azt is kibírja, ha bevallom, hogy én meg george W. bush vagyok..
Előzmény: stalisman (1603)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1604
Amúgy éppen egy hete knédliztem be Párkányban. De soha nem jártam ott (a negatív irányú elmozdulás érezhető, ebben igazad van, de mint említettem,keresi a határait az ország, én a negatívumokon átugrok).
Előzmény: Joranne_Sutt (1601)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1603
Ismétlem, és esküszöm: gyermekkoromban szinte hetente jártam át. Amíg megérte. Mai napig olyan szlovák barátaim vannak (de románok,horvátok, stb) akikkel rendszeresen beszélek, és nem tudnak magyarul.

Az hogy szerinted. Úgy ismerem szlovákiát, mint a tenyerem. Vasúton, közúton bejártam, tudom,hogy milyen a poprádi állomáson a knédli, és milyen Bajmócon, vagy Rózsahegyen. Csorbatónál én még 6 koronáért 4-szer rendeltem a világ legfinomabb knédlis húsából. 3 szlovákiai magyar barátnőm volt, és 2 szlovák. És nagyapám evangélikus felvidéki magyar volt.

Nekem ne mondd, hogy hazudok, vagy te hazudsz.
Előzmény: Joranne_Sutt (1600)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1602

"Es szerinted ezeket kell karpotlanitani-ki karpotlanitja-LIDICE-TEREZIN-KLAK-OSTRY GRUN-CIERNY-BALOG,artatlan civil lakosait,kik csak a puszta eletukert kuzdottek,a CIVIL, lakossag."

 

Ezen települések ártatlan lakosait a magyarok üldözték?? Mert ha nem, akkor egyezkedj a bűnösökkel. A szülőföldjükről, Felvidékről elüldözött ártatlan civil magyarok mit vétettek nektek? A Csallóközben szlovák terror alatt élő magyaroknak mi a bűnük? Kifosztottátok a felvidéki magyarságot, őket mikor fogjátok kárpótolni?

 

Más: Tiso és Hlinka nálatok nemzeti hős, szóval csak óvatosan fasisztázz le bárkit is ...

Előzmény: puntik (1584)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1601
ezzel a gondolatmenettel is az a baj, hogy mindez ami ma tapasztalható, visszalépés! mert volt már ilyen időszak a 90-es évek elején, aztán javulás volt tapasztalható dzurindáék alatt. most megint visszalépés van. na ez nem természetes.
Előzmény: stalisman (1598)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1600
szerintem te soha az életben nem jártál arra és most találtad ki a történetet. ezekben az esetekben pont az az érdekes, hogy a kaller, a pincér, stb. csak velem volt ilyen, mással nem. mindazonáltal: én nem állítom hogy ez általános. azt állítom, hogy előfordul, nem is ritkán. és ezt kár tagadni. éppen ezért nem életszerű a te történeted.
Előzmény: stalisman (1595)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1599
Ez azért bonyolultabb:)

A 2. vh-ús szétválás oka az volt hogy a szlovákok nem csehek, tehát önállóan akartak élni. Mint ahogy a bosnyáknemszerb és horvát. De ezt a tahó trianoni nagyhatalmak így gondolták. Mert a kis népeket leszarták (és leszarják).

A szudéta némettekkel kibasztak nagyon, abban igazad van. Meg a felvidéki magyarokkal is, amikor a kulturált házukból egy alföldi szarba kellett költözniük. De az az egyszerű szlovák paraszt tehet erről? Nem,a nagypolitika,és hatványozottan a hidegháború. Ezt kell meg bosszulnunk, de kin is?
Előzmény: barka (1597)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1598
Fiatal ország, friss demokrácia,keresi önmagát és a határait. Ilyenkor szoktak minden esetben előjönni a szélsőségek. Mint a tinédzsernél, aki hirtelen közveszélyessé válik. Tragédia? Nem. Pár év múlva normális lesz.

Aki ebből hisztériát csinál,az csak növeli a problémát.

Azért azok az emberek nem szörnyek, na.
Előzmény: Hierro Nyh. (1596)
barka Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1597

"EN,foleg azt akartam irni neked haverkam,hogy a CSEH-testverekkel alakitott allamba,a szlovak-sag mindt nemzet nem volt elnyomva,mindt a MAGYAR-kiraly-sag alatt,foleg ez volt a lenyege a uj allamszovetsegnek."

 

Aha, értem. És akkor mivel magyarázod azt - ha már annyira jól ment a sorotok a csehszlovák "demokráciában" -, hogy az első adandó alkalommal elváltatok a cseh "testvéreitektől"? Mikor is volt az?... :))

Aztán a nagy "testvéri" szeretet a 2.vh után is csak addig tartott, amíg el nem jött az első kedvező alkalom és hoppá, máris hátat fordítottatok a "szeretett" cseh "testvéreiteknek". Persze, feltételezem, ők is örültek a válásnak, egy gonddal kevesebb lett nekik... :))

 

Most ugyanazt csináljátok a magyarokkal, mint veletek a csehek. Olyanok vagytok, mint a Bourbonok: Semmit se tanultatok és sokat felejtettetek... :))

 

De nézd csak, hogyan vélekedett rólatok a cseh "demokrácia" atyja:

 

>>1918 július 30-án ellenjegyeztem Pittsburgban azt az "egyezményt", amelyet Amerika tót és cseh emigráns szövetségeseinek küldöttei kötöttek meg Clevelendban 1915 május 17-én. Ez a szerződés egy kis szláv csoport igényeinek a kielégítésére szolgált. Ezek, Isten tudja miféle gyerekességekről ábrándoztak. Holmi Szlovákiáról: amelynek autonómiája, saját közigazgatása, önálló parlamentje és bíráskodása, saját iskolái stb. legyen… Habozás nélkül hozzájárultam a cseh nemzet nevében ezekhez a tót követelésekhez.

A "szerződés" u. i. egyszerű magánegyezmény jellegével bírt, amelyet csupán néhány emigráns kötött. Ezek is – kettő kivételével – honosított amerikaiak voltak. Semmilyen akadálya nem volt, hogy ezt az értéktelen darab papirost aláírjam. Miután u. i. a "szerződés"-t ünnepnapon "kötötték": ez – az amerikai törvények szerint – amúgy is érvénytelen volt.<<

(T.G. Masaryk:” The Making of a State”, London, 1924, 229. old.)

 

"Amiket meg itt leirsz,a z minddt a 2.vh-bol kifolyolag szuletett,gondolom tudod,miert epp a fasiszta nemet,es szovetsegesei,voltak felelosegre vonva."

 

Blablabla, sok habbal. Ezek dokumentumok és kutatásokon alapuló tanulmányok.

 

"Mart regebben irtam a katonai,eveim alatt ez volt a legjobb alkalom es modja ,betekinteni a akkori NYUGAT-NEMET-CSEHSZLOVAK,A sudetak-reszerol,kitelepitett nemetek utan maradt ures,hazak-ba meg mindenre.Es szerinted ezeket kell karpotlanitani..."

 

Nem tudod, hogy hiába mosod a szart, attól az még büdös marad? Kb. 3 milló szudétanémet és 1 millió magyar kifosztása és nyomorbadöntése terheli a lelketeket, ha egyáltalán van - haverkám...

 

barka, Magyarország

 

Előzmény: puntik (1584)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1596
Azért valakik csak beszavazták a magyarellenes uszítással kampányoló Slotát olyan pozícióba, hogy kormányalkotó erővé válhatott...
Előzmény: stalisman (1595)
stalisman Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1595
Nekem meg számtalanszor köcsögölt a magyar kaller, meg szolgáltak ki itt trehány módon a pincérek. Sőt, ott is. Meg jól is, pro és kontra.

De ezt vissza-vezetni a magyar-szlovákellentétre? És még megsértődsz a mély-magyaron?

Én a pólót pejoratíve mondtam. Ha van benned bizonyos ellentét, azt előbb utóbb megérzik. Ha elfogadod a helyzetet, azt is. Én ezeket a szomszédos népeket nagyon kedvelem. Az egyszerű "paraszt" ott se tehet semmiről, pár baszatlan faszfej gerjeszti itt is, ott is véleményem szerint a helyzetet, ettől elterelődik a problémája az alaptól.

Aki meg normális, az itt is, ott is barátokat talál. A kisebb ellentéteket meg észre sem kell venni.

Előzmény: Joranne_Sutt (1591)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1594

EN,foleg azt akartam irni neked haverkam,hogy a CSEH-testverekkel alakitott allamba,a szlovak-sag mindt nemzet nem volt elnyomva,mindt a MAGYAR-kiraly-sag alatt,foleg ez volt a lenyege a uj allamszovetsegnek.

 

Viszont el lett nyomva a magyarság...

Előzmény: puntik (1584)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1593
kibújik azért a szög a zsákból az ilyen kijelentéseknél, nem megy még ez, münchausen olvtárs ;)
Előzmény: stalisman (1590)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.02.08 0 0 1592
Hát úgy, hogy a csehek és a szlovákok nyomták el a magyar nemzetiséget. Alakulhattak magyar szervezetek Csehszlovákiában? Olyanok, mint a szlovákoknak a Matica?
Előzmény: puntik (1561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!