Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72239
Na, ez szuper! :)))) Remélem végre jó kezekbe kerülsz, és hamar sikerrel jársz! :)
Előzmény: ani0227 (72236)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72238
Április végén voltunk az első megbeszélésen, és a júliusi menstruációmmal indult is a stimuláció. :) Persze ez nem az idén volt.
Előzmény: Alma30 (72237)
Alma30 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72237

Szia!

Nagyon örülök,hogy jó véleménnyel vagy az intézményről,ez egy kicsit megnyugtat.Ahogy látom,nálatok is hasonló gond van,mint nálunk.Nem akarok pofátlan lenni,de megkérdezhetem,hogy mondjuk az első alkalomtól számítva mennyi idő alatt jutottatok el az első beültetésig?

Előzmény: fr.uzsi (72235)
ani0227 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72236
Sziasztok!Szeretném veletek is megosztani az örömöm!Dec. 14-én várnak engem Debrecenbe!Sikerült átjelentkeznem,a kezelőorvosom segítségével.Ami nagy megkönnyebbülés,hogy nem kell személyesen kikérnem a papírjaimat Szegedről!Újult erővel,újra nekivágunk! :)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72235

Alma!

Én nagyon elégedett vagyok Tapolcával. :) Pedig még nem sikerült a baba, de ennek ellenére szeretek oda járni, már ha lehet mondani ilyet egy meddőségi intézet esetében. :) Nagyon jó a légkör, nagyon normális mindenki. Török doki az ország egyik legjobb szakembere, ő egy kissé halk- és szűkszavú, de ugye nem szóvivőt keres ilyenkor az ember, hanem jó meddőségi dokit. :)

Lehet, hogy sok eredményetek van, de arra készülj fel, hogy bizonyos vizsgálatokat megismételtethetnek, vagy azért mert szeretika   saját eredményeiket alapul venni, vagy azért mert esetleg már réginek ítélik a meglévőt. És azért mert lombikra mentek, attól függetlenül bizonyos vizsgálatokat nálad is meg kell csinálni. Pl átjárhatósági, hiába nem számít elvben, hogy átjárható-e a petevezetéked, ezt például azért kell megcsinálni, mert ha esetleg folyadék van a petevezetékben, akkor az remekül ki tudja mosni a beültetett embriókat. Mondjuk post coitális teszt biztos nem lesz nálatok. :) Nálunk sem volt, mert ugye nálunk is a spermakép miatt egyből lombik volt.

Én nem tudok rosszat mondani róluk, és remélem Neked sem okoznak majd csalódást. :)

 

 

Előzmény: Alma30 (72234)
Alma30 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72234

Nagyon köszönöm mindenkinek a bátorítást és a segítséget.Gaspoltshofen ami a pontos időpontot illeti,dec. 23-ára esik a 21. napom.Sajnos 2-szer is betelefonáltam,de mindig azt mondták,hogy az ünnepek környékére nem tudnak időpontot adni,pedig két különböző személlyel beszéltem.A dokim szerint túl sok vizsgálatra nem lesz szükségünk,mert úgy néz ki,hogy a párom eredménye annyira rossz,hogy egyértelmüen csak a lombik marad.Amúgy mi a véleményetek Tapolcáról?Azt olvastam,hogy elég eredményesek,ami persze nagyon jó,de a hozzáállásukra,segítőkészségükre is nagyon kiváncsi vagyok.

Köszi.Alma.

Előzmény: gaspoltshofen (72232)
gaspoltshofen Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72233

Nekem most csináltak meg minden vizsgálatot Tapolcán, mert lejárt a fél év, és semmiért nem kértek egy fillért sem:))

 

Gaspi

Előzmény: cunka (72231)
gaspoltshofen Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72232

Üdv a fedélzeten, és különösen a "Tapolcai csoportban". Fruzsi már elmondta ugyan, de a keret a lombikos eljárás kerete, államilag meg van határozva, hogy hágy darab eljárást finanszíroznak havonta, ha ennél többet csinálnának, akkor az intézménynek kellene finanszírozni, ez jelenti a keretet. Ez a különféle vizsgálatokat nem érinti. Ettől függetlenül ha rá szeretnél gyorsdítani a dolgokra, kicsi legyél rámenősebb majd az első vizsgálatoknál, és mond meg, hogy ti amint lehet azonnal szeretnétek kezdeni.

A vizsgálatok még eltartanak egy-két hónapig, attól is függ, hogy milyen előzetes papírjaitok és vizsgálataitok vannak, ill hogy mi a gond a párodnál.

Egyetlen előnye ennek (hogy keressünk valami jót is a rengeteg hátrány mellett), hogy kevesebben vannak, kevesebbet kell várni, és egyébként bármelyik napra szinte tudnak időpontot adni konzultációra. A karácsonnyal kapcsolatban pedig annyit, nem átbeszélve a két kedvenc asszisztens lányunk feje felett, hogy ha a 20. nap hétvégére esne, akkor a hozzá legközelebb álló munkanap kellene menned, karácsony tekintetében is tehetsz így, és akkor fel tudod gyorsítani a folyamatokat (remélem érted mit akartam írni), ha jól számolom most tájban van a Mikulás nálad, tehát pontosan tudod, hogy mikor van a 20. nap, ha megírod akár napra pontosan is tudok tanácsot adni. Az ünnepek környékén egyébként dolgoznak, sokszor még munkaszüneti napokon is.

 

Fel a fejjel, olvastad Trentot, hogy most milyen jó a sikerességi ráta Tapolcán:)

 

Gaspi

Előzmény: Alma30 (72221)
cunka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72231
Győri kaáli kéri HIV,hepatitist.Nem tudom mit akarnak adagolni.most igy történt.amint látom mindenkinél más a verzio.ugylátszik az illetékesek sem tudják szerintem.
Előzmény: Mirosz (72227)
cunka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 72230
Látod ezt énse értem,hogy a párodé mért volt ingyen.magyarországon lakik,ugyanaz vonatkozik rá mint mindenkire nem?Tavalyi szürésünknél senki semmit nem kérdezett,csak most.
Előzmény: szrjudit (72226)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72229

Szia Alma! Üdv a medlombon! :)

Először is ne pánikolj! :) A "betelt a keret" az a lombikos beavatkozásokra vonatkozik. Az első megbeszélést ez nem érinti. :) Szóval január első hetében szépen telefonálj újra, akkor már pontos időpontban meg tudtok állapodni. Fontos, hogy az első alkalommal vigyétek magatokkal az össze eddigi orvosi leleteiteket, ha vannak. A férjed leleteit is. Ha bármi kérdésed van, gyere csak nyugodtan, kérdezz bátran! :)

 

Jamelia!

Minden ellenkező híresztelés dacára Neked kétnapos transzfered lesz. :) A punkció napja a nulladik nap, mai az első, a holnapi második, és ha jól értettem, Neked holnap lesz az ET-d. Az eredményesség szempontjából egyébként nincs különösebb jelentősége annak, hogy két- vagy háromnapos embriókat kapsz vissza. :)

Előzmény: Alma30 (72221)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72228

Ámen :)

Előzmény: trento35 (72220)
Mirosz Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72227

Ez azt jelenti, hogy már elekzdik beadagolni, hogy a 3. lombik után nem támogat a TB?

Egyébként mi két hete voltunk AIDS szűrésen a körzeti által írt beutalóval a Mária utcában és nem kellett fizetni. Aki beutaló nélkül megy annak 4000 Ft.

 

Hepatitis szűrésre is kell menni a lombikhoz? Azt vérből nézik?

Előzmény: cunka (72217)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72226
Nekem a hepatitiszért kellett fizetnem(1 500 Ft-ot augusztusban), a párom máshol lakik, neki az ingyen volt. A HÍV meddőségi beutalóval ingyen volt mindkettőnknek.És nem kérdezték sehol, hányadik lombik...
Előzmény: cunka (72217)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72225
Nem tudom Tapolcán hogy van, de az első megbeszélés független a már lombikozók időpontjától, mert ők a kezeléstől függően mennek időpontra(már a lombikra), ti meg még "csak" megbeszélésre mentek. Ez azért nem ugyanaz. Szerintem jobb is hogy nem a most zavaros decemberben mentek. Koncentráljatok az ünnepekre és frissen új év, új dolgok. És ne maradj közöttünk sokáig. :-)))
Előzmény: Alma30 (72221)
krisina Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72224
Képzeld el, hogy azért nem voltunk novemberben lombikon, mert találtak páromnál 3 féle bacit, amire elkezdett szedni antibiotikumot, és aztán mire beszedte a gyógyszert eltünt mindhárom baci, de lett egy negyedik. Most 18-ig szed gyógyszert, és januárban elején indulhatunk egy hosszú protokollal, ha nem lesz semmi gond! :-)
Előzmény: trento35 (72220)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72223
Ha tegnap volt a punkció és holnap az ET az azért akárhogy számolom, három nap, na mindegy, nem ez a lényeg. Első nap megtermékenyül, és gyorsaságtól függően folyamatosan osztódnak, kettő majd négy sejtesre és így tovább...nem a 3. nap osztódnak csak, hanem folyamatosan!!! Így érthető? Ha fagyiba is tesznek, akkor biztos jók lettek a petesejtek, mert csak a jobb minőségűeket szokták fagyasztani. És az ennél még jobbakat kaptad vissza. Szóval drukkolok. Te meg pihizz, és vedd komolyan a sok folyadékot, nehogy hiperstimud legyen. Tessék inni és pisilni felváltva!!! Ha nem megy a kimondott ivás, egyél levest vagy hasonló, az is folyadéknak számít!
Előzmény: jamelia (72218)
cunka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72222

Szia!

Igen,a körzeti adhat tudomásom szerint.a páromnak is ő adott.

 

Előzmény: ani0227 (72219)
Alma30 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72221

Sziasztok!

Új vagyok itt,egy ismerősöm ajánlotta az oldalt,azt mondta itt sokat tanulhatok :-)

Sajnos a téma is új nekem,hiszen múlt héten pénteken tudtuk meg,hogy a párom problémája miatt hagyományos úton nem lehet babánk.Ha nem gond,máris lenne egy kérésem.Nagyon megijedtem attól amit írtál az időpontokról gaspoltshofen.Ugyanis mi a tapolcai intézetbe kaptunk beutalót és a dokim mondta,hogy gyorsan jelentkezzünk be,mert nehéz időpontot kapni.Hétfőn telefonáltam is,ahol azt mondták,hogy első alkalommal a ciklusom 20. napja körül kell menni.Mivel ez nekem karácsonyra esik azt mondta a kishölgy,hogy akkor majd januárban telefonáljak és kapunk időpontot még abban a hónapban,ugye a ciklus 20. napja körül.Amikor felvetettem,hogy én úgy hallottam nehéz időpontot kapni,nem lesz e késő,ha csak januárban telefonálok,azt válaszolta ne aggódjak,kapok időpontot.Erre most azt olvasom tőled,hogy már februárra is betelt a létszám.Akkor most mi van?!Légyszi segítsetek,mert nekem ez még nagyon új és nagyon nem értem az egészet.Előre is köszi.

Előzmény: gaspoltshofen (72148)
trento35 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72220
Krisina!

Novemberben nem voltál lombikon? Csak mert nekem úgy rémlett, hogy akkor mész és szurkoltam is. Bocs, ha valamit összekevertem! A merckformin az jó lesz, tuti, hogy nekem is segített! A 7. héten elküldtek egy szakorvoshoz, aki pont ilyen pco-s kismamákkal foglalkozik, és ő mondta, hogy álljak le vele, de továbbra is diétázzak. Talán jan-ra lesz látható jele a petefészkeiden, hogy szeded, nekem szépen eltűntek a ciszták. De még az is lehet, hogy nem kell lombik, ha csak a pco miatt nem jött össze, nem? Remélem a Mikulás megkapta a listádat!

Fruzsi!

Gaspinak már mondtam, de lehet, hogy Te is hallottad, hogy Tapolcán most nagyon jól alakult a sikerráta. Maga a doki beszélt róla, 40% felett van! Most már Ti is csak beleestek!
Előzmény: krisina (72202)
ani0227 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72219
Neked kérhette a vizsgálatot a körzetid?Nekünk nem kérhették,mert ők nem jogosúltak erre,így bementünk az ÁNTSZ-be ,és fizetnünk kellett érte.Ez mindenhol másképp működik?
Előzmény: cunka (72217)
jamelia Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72218

Na mizu Krumplifej?! Túl vagy rajta? Én nem mennék lakógyűlésre...

Nekem tegnap de. 10 órakor volt a leszívás, és éppen úgy kora du. 3-4 körül kezdtem el "érezni" a hasamat....

A tegnapi este meg a mai reggel elég rossz volt, fájt-fájt, de azért ki lehetett bírni, simán, szóval NO PARA!!!

Én inkább a javasolt 3-4 liter folyadékkal küszködök... (meg az utóhatásával:-))

 

Te hová jársz?

 

szrjudit,

 

köszi a választ, bár nem igazán értem (és csak félig vok szőke....) nekem tegnap  volt punkció, holnap lesz ET. Akkor még csak 2 napos, nem? vagy nem jól értem, h 3. napon osztódnak??? Na mindegy, jó hírek: 4et sikerült megtermékenyíteni (7et szedtek le) 2 megy fagyiba, 2-t kapok holnap:):)

Előzmény: krumplifejű (72212)
cunka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72217

Sziasztok!

Egy kis info:

körzetimtől kaptam beutalot hiv,hepatitis...a labor hivta őt,hogy hányadik lombikom lenne mert ha a 3.feletti akkor fizetni kell a vizsgálatért 8e.ft.

További szép napot!

szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72216
megtermékülés=megtermékenyülés
Előzmény: szrjudit (72215)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72215
Sejtes: A megtermékülés után osztódnak, és a 3. napra általában 2-4-6-8 sejtesek lesznek. Ez normális. Valamint értékelik a sejtek minőségét is, ezt egy 1-4-ig terjedő skálán. Szóval pl. 1db 4X3-as, az azt jelenti, hogy 4 sejtes és 3-as minőségű. A minőségnél az egyes rossz, 2-3 általában a visszaültetettek nagy része, 4-es már olyan tankönyvi ritka jó minőség. Ha sok petesejt lett, általában megpróbálják tovább tartani őket mint 3 nap, 4-5-6 nap sem ritka. Ilyenkor sokkal több sejtesek lesznek, és látható, melyik fejlődik szépen, és a legszebbeket választják ki a visszaültetéshez. Ezeknek állítólag nagyobb esélyük van a megtapadásra, és a fagyasztás utáni felébredésre is. Ezeket már blasztocytának hívják. Persze 2 sejtes rosszabb minőségűből is született már lombikbaba, tehát ez még nem jelent semmit, csak ezt is jó tudni.
Előzmény: jamelia (72211)
szrjudit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72214

Ó, ettől még ikreid is lehetnek! Nekem 9 petesejt volt, amiből 3 termékenyült meg, és 2 db 4 sejtes és 1 db 2 sejtes lett, és tudod, nekem is megtapadt kettő belőlük, szóval a lényeg a lényeg, ebből még akármi lehet. Pihenj sokat és kitartás, már csak egy hét! 

Előzmény: era27 (72209)
noaaa Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72213
Csak hogy egy kicsit felvidítsan a társaságot valami könnyedebb témával ezekben a nehéz időkben: Nemrég olvastam, hogy a lombikgyermekek intelligenciája már igen korán mérhetően magasabb a természetes úton fogant gyerekekénél. No, nem mintha ennek biológiai oka volna, egyszerűen csak azért, mert mint a kutatás megállapította, a lombikos szülők "motíváltabbak a szülői szerepre".... :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Hát mit mondjak... Azt hiszem mi ELÉGGÉ motíváltak vagyunk, nem??
krumplifejű Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72212

Szerintem azt jelenti, hogy a megtermékenyített bogyócskák 2 ill 4 sejtté osztódtak mielőtt visszahelyezték őket. Mondjuk én is kezdő vagyok a témában, csak már annyit olvastam ezen a fórumon, h lassan megtanulom az elméleti részét.

Én is holnap megyek első punkcióra, nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz, de még nem izgulok, délután meg lakógyűlésem lesz. Jamelia, szerinted el fogok menni??:))

Lécci írd meg, h miket érzel holnap is!

Előzmény: jamelia (72211)
jamelia Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72211

Nagyon köszönöm megnyugtató szavaid, és őszintén nagyon drukkolok neked.

Lehet még kérdezni? :-)

Mit jelentenek a.....sejtes dolgok???

Sorry, én nem érteni...

Köszi szépen előre is

Előzmény: era27 (72209)
=***= Creative Commons License 2006.12.05 0 0 72210
Drukkolok, hogy 9 hónap múlva Te is átéld ugyanazt, amit a barátnőd!!!
Előzmény: era27 (72209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!