Keresés

Részletes keresés

Cirfandlia Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23990
Üdv!
Mit értetek mediterrán stílusú Cabernet alatt?
Előzmény: bor_kedvelő (23987)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23989
De mit?????
Előzmény: SCHIELE (23988)
SCHIELE Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23988
Inkább 2000 körül van az az 1500... (Nekem most 3700 körüli ár rémlik, a BT fehérvári "kirendeltségénél") Nem veszünk össze, legyen 1750, és akkor helyesbítem az előzőeket is: feleennyiért + 200-300 Ft-ért már tényleg.
Előzmény: bor_kedvelő (23987)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23987
"Nem szakítottam még időt a Konyári Sigillum Loliense mesére: vaníliás, (itt már kávét is mondanék), pirosbogyós illat, ízben nagyon egyben van, szépen összesimulva, semmi nem lóg ki belőle, viszont nincs is túl sok semmiből - enyhe fa, enyhe tannin, ennek megfelelően (is) enyhe test, enyhe utóíz... Amúgy meg nagyon szép és könnyen iható bor. Tulajdonképpen egyetlen nagyobb gondom volt vele: az ára. Feleennyiért már válogathatok a szép és jól iható borok közül. "

Azért kiváncsi lennék 1500 körül milyen bort mondasz ami csak megközelíti a Lolienset;-) ,az egyik legszebb mediterán stílusú Cabernet idehaza szvsz

A Loliense szinte szörpszerűen tömény struktúráját pedig én imádom...

Előzmény: SCHIELE (23986)
SCHIELE Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23986
Nem szakítottam még időt a Konyári Sigillum Loliense mesére: vaníliás, (itt már kávét is mondanék), pirosbogyós illat, ízben nagyon egyben van, szépen összesimulva, semmi nem lóg ki belőle, viszont nincs is túl sok semmiből - enyhe fa, enyhe tannin, ennek megfelelően (is) enyhe test, enyhe utóíz... Amúgy meg nagyon szép és könnyen iható bor. Tulajdonképpen egyetlen nagyobb gondom volt vele: az ára. Feleennyiért már válogathatok a szép és jól iható borok közül.
Illetve elgondolkodtam azon, hogy érdemes-e olyan bor készítését megcélozni egy borvidéken, ami annak nem igazán sajátja. Pl. most K.J. bebizonyította, hogy olyan vörösbort lehet a Balcsinál előteremteni, ami (az anyagiaktól eltekintve) bármilyen összehasonlításban megállja a helyét. Ennyi pénzért tényleg megéri? (Nyílván a többletkockázatot kell itt megfizetni, semmi mást...) Annak idején ugyanez jutott eszembe a Szeremley-féle késői szüreteknél. Még az első körből vettem egy palack Zeuszt és akkor bólogattam én is, hogy ez igen, ez egy csoda, hogy itt ilyet, de ennyi pénzért Tokajból három olyan édesbort hozok, amelyek egyenként is szebbek nála...
BZoltan Creative Commons License 2004.05.11 0 0 23985
Amiota beleptunk az EU-ba azota nathas vagyok, igy sok ertelmet nem lattam borozni... viszont tegnap feltankoltam pakurabol :) ha mar kicipeltem magammal...

z

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23984
Welcome!:)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (23979)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23983
Az ötlet jó, de a következő két hétben elég sűrű a program... Azért, ha ígérkezik valami, elgondolkodom... :-)
Előzmény: GLEVENTE (23982)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23982
Na jó, hát akkor mit szólnál egy kis hazaihoz? Csak hogy felfrissítsük az emlékeidet a magyar borokról?
Előzmény: Hatvani Szabolcs (23981)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23981
Nem, csak párat kóstoltam, amiről is röviden (és reagálás nélkül) már beszámoltam...
Előzmény: GLEVENTE (23980)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23980
Ennek örülünk! És bort, hoztál? :)))
Előzmény: Hatvani Szabolcs (23979)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23979
Üdv, Bortársak! Visszatértem... :-)
shiraz Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23978
jól beszél a Mester :)
Előzmény: kifli (23975)
kaviat Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23977
jólvan, kiváncsian várom

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: kifli (23975)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23976
Írok, amint lesz időm, de az a beszámoló nem 2 perc(ent):))

Chardonnayt mi is felpattintottuk és hasonlóak a tapasztalatok (női szekciónak mondjuk szerintem fel se tűnt a dolog:)) ), de még így is kellemes borocska. Késeit kóstolta már valaki?
Ja és a herbavinum "hozzáértők" szerint hozza a kóstolt jellemzőket!

Előzmény: Cirfandlia (23971)
kifli Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23975
Állítólag a Monarchiánál már jönnek borok nemsokára...
Előzmény: kaviat (23972)
kaviat Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23974
ettől féltem én is

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: BZoltan (23973)
BZoltan Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23973
nem egy zaszloavatastol fog megtortenni a valtozas :)

z

Előzmény: kaviat (23972)
kaviat Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23972
tényleg skacok, most már hogy benn vagyunk az eu-ban, hol vannak azok az olcsó eu-s borok? [riojai, stb.. nem kötekedésből, csak úgy eszembe jutott a kérdés]

.kav]4t neofittnesspop

Cirfandlia Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23971
Azér' Pécsről írhattál volna vmi benyomást a köszönőn kívül...
Hétvégén rápróbáltam a Szajki sárdonéra; valahogy nem volt olyan friss mint a hordóból kóstolt, emlékeim szerint abban több sav volt, és nem tódult az alkohol ennyire. (ez igazából csak percek után, melegedve jelentkezik -> a picében erre nem volt lehetősége) Azért a kukorica és a kerek túlérettség szépen benne van.
Tokaj kóstolóról írjatok már! :)
Előzmény: Törölt nick (23970)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23970
Épp ezt akartam kérdezni, ha nem tévedek Cora/Metro pultjain is ott lehetnek, mint a korábban látott csilei borok amik után érdeklődtem.

tom esetleg? Ez van a cimkén: Vin de Pays D'OC 2002-es CS és Merlot láttam, 1000 ft körüli áron.

Előzmény: vétyer (23969)
vétyer Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23969
Ismeri valaki a francia Ribeaupierre borokat?
Ittam nemrég Cabernet Sauvignont és Merlot-t ettől a cégtől, nekem bejött.
macmelon Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23968
Vayi: a Bortarsaság terjeszti.

Nagyjából a Decanternél, az IVV-ben és náluk érdemes bármit először megnézni, illetve a Monarchiánál azt amit csak ők nyomatnak. A BB-nek, az IVV-nek és a Monarchiának weben nézegethető árai/árlistái vannak, és ez igen kellemes dolog.

Majd esetleg próbálj meg pontozni a 10pontos rendszerünkben! (Bár ezek a hosszabb leírások sokkal jobbak!)

Előzmény: SCHIELE (23966)
kifli Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23967
szerintem abban a borban nincs semmi csak a fa (nem biztos, hogy azért mert túl sok a fa, hanem inkább a bor túl kevés). kifejezetten gyenge tétel. Én Tiffánék helyében NEM hoztam volna forgalomba Carrissimaet 2001-ben, ha csak ennyire futotta nekik ebben az évben. Sajnálom, hogy 6 ezer forintért egy menőnek számító termelő ki mer hozni egy ekkora sz@art:-(
Előzmény: borcsősz (23965)
SCHIELE Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23966
Akkor ígéretemhez híven continued:
“Késői szüret blokk”: tulajdonképpen a cél az volt, hogy első ránézésre hasonló (pl. mind3 bor hasonló maradékcukorral bírt - 104-118 g között) tokaji borokban megmutatni az egyébként meg óriási különbségeket.

Ungváry Krisztián: Vayi Cuvée 2002
A sorban a kedvenc mind közül. Őszintén szólva eleddig elkerülte a figyelmemet, nem is tudom, hol lehet kapni, és mennyiért. (Fórum ereje! Hol lehet kapni, és mennyiért?)
Az illat: aszalt sárgabarack, vilmoskörte, aztán ízben a körte kerül előtérbe (ilyen intenzív körteízt sosem éreztem még - borban) –először csak haloványan, majd szétterjeszkedik a szájban, és végtelen hosszú ideig (+ néhány perc) tart - az esemény végén ezt kóstoltam vissza utoljára, és hazafelé zötykölődve a vonaton egy óra múlva is tele volt a szám vele – ilyennel sem találkoztam még...

Oremus: Tokaji hárslevelű, k.sz. 1999
Sárgadinnyés-mangós illat (esetleg körte, de lehet, hogy ez még a Vayi-fondorlat miatt...), ízben is ezt követi. Sokkal közvetlenebb borról van szó, markánsabb savakkal, erőteljesebb illat és „elsődleges“ íz, de jóval rövidebb az utóíz.

Füleky kúria: Tokaji furmint „Pallas“ 2001
Az előzőektől leginkább a fa és az illó (Quimbyéktől plagizálva: “szúrós szagú aldehid”) jelenléte különbözteti meg. Az illó valószínűleg a gyenge évjárat miatt jelentkezett, de nekem mindig egyfajta megnyugvást jelent, hogy korrekten elkészített bort kóstolok… Egyébként valóban nagyon szép, nagyon korrekt a bor – tényleg különösen az évjárat fényében.

“Aszú blokk”:a bevezetésben szó esett a régi-/új stílusnak nevezett polémiáról, ennek a blokknak a célja ennek teljes feleslegességét és haszontalanságát volt hivatott bizonyítani. Az első kettő aszú az ún. “régi “ stílusban fogant, az égetett cukor illatán kívűl semmi kellemeset nem tudtak felmutatni. Hibás, agyonoxidált, rossz alapanyagú, élvezhetetlen dolgok voltak ezek. A történet hitelessége kedvéért álljanak itt a borok:
Hungarovin: 5 p. aszú 1988
Kovalik Miklós 5 p. aszú 1993

Ezek elentételezéseként kóstolódott a
Disznókő: 5 p. aszú 1993.
Nem volt még lehetőségem “új stílusban” kreált aszút ilyen időtávlatból visszakóstolni. Meg kellett erősödjön bennem az, amit nemrég hallottam a tokaji borokról (viláviszonylatban tekintve, más híres édesborokhoz képest): gyorsan öregszenek. Viszont igen szépen! A gyümölcsösség átadta magát a másodlagos, érlelési illat- és ízjegyeknek, a színe egész sötétre váltott. Illata-íze amúgy számomra nehezen megfogható, ha hasonlítani szeretném valamihez – olvastam már ilyeneket, hogy kenyérhéj (ez nekem nem), meg szivar (sose próbáltam), meg kávé (jellemzően ez sem), inkább nem is próbálkozom... Legyen elég most ez a „érlelési“, meg “másodlagos”, ez az amit akármikor rámondok, de többet sajnos nem.

borcsősz Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23965
Carrissimae’01: egy egyszerű villányi vörösbor kellemesen gyümölcsös nem túl fás, viszont vékonyka és nagyon drága kb 5.500 Ft/palack, viszont 2000 Ft-ot megérne és el is fogyna hamar!

Solus'00
Nem okozott csalódást. Vastag, fiatalos, buja ízek édes teltség. Türelmetlenül vártuk a gyorsan kiürülő kelyhek ismételt töltését:-))

Előzmény: bor_kedvelő (23963)
macmelon Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23964
Promontorbor Tokaji Aszú 3 puttony: olyan, mint gondolnátok, egy próbát sem ér meg.

Viszont még tavaly ősszel vettem az Egri Hangácsi Pincéből származó KF-t. Azt olvastam, hogy egy igazán igértes egri termelőről van szó, aki még nem jutott el a palackozásig. Ez a KF magnum palackban volt (gondolom ez is spórolás) és kb. 800 Ft (Cora vagy Tesco)! Nos kinyitottuk és igazán kellemes kis borocska volt. Mindenkinek csak ajánlom. Vörösben amúgy is sokkal nehezebb kellemes, iható, olcsó bort találni. Fehérben számos bor van 700Ft körül, vagy még olcsóbban, ami kellemes, iható (sőt 1000 körül már egészen kiválókat), de vörösben nem nagyon találni ilyet. (Persze macerásabb a technológia is, és sokak szemében nagyobb a presztizse is. Na de nem az enyémben! :)

bor_kedvelő Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23963
"legutóbb: előételek után kamikaze 60dkg bélszín f okhagymás vargányával+Carissimae'01+Solus'00 gasztronómiai kivégzés volt...)"

A borok milyenek voltak??? A 2001-es CC-ről nemrég folytak kisebb viták, 2000-s solusom meg van még egy palack, lehet, hogy hamarosan kinyitom...

Előzmény: borcsősz (23956)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.05.10 0 0 23962
De hisz válaszoltál is rá!!!

Kb 1 hónapja nyitottam ki egyet, ami nem volt teljesen megfelően tárolva, de teljesen ki volt száradva, a tanninok kicsit érdesek voltak, alóluk minden díszítőelem eltűnt, a végén felerősödött a savérzet és az alkohol...

Remélem senki nem lértett félre, azt az eladót elrettentésként írtam be...

Előzmény: Sommelier (23957)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.09 0 0 23961
Tipikus példája annak, amikor az eladó vagy nem ért igazán ahhoz amit csinál, vagy hülyének nézi a vevőt...

kavi:))))))))))

Előzmény: bor_kedvelő (23953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!