Keresés

Részletes keresés

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2806
Jó lenne rá elmenni, de idén nem fog menni. Akkor lesz a TT topicban SK által már ismertetett pünkösdi túrasorozat. Talán majd jövőre... (esetleg a 168 km-es résztávon).
Előzmény: asciimo (2804)
Baggins77 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2805
Azt reméltem magyar, esetleg angol nyelvű honlapra vezetsz. :-)
Pár száz évvel ezelőtt az őseim beszéltek szlovákul, de én már sajnos csak a szlovák családnevem magyar jelentésével vagyok tisztában. :-)
Előzmény: asciimo (2804)
asciimo Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2804
Hat en csak egy turazo srac leirasat ismerem a SNP-rol:

Itt van ni

Amugy az SNP az Alacsony tatraban megy vegig a gerincen, es az elso szaz kilometere megegyezik a Nagyszombati SZazaseval. (Junius elso hetvegeje, Kinizsi utan. jon valaki?)

Előzmény: Baggins77 (2803)
Baggins77 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2803
Már csak azt kellene megtudni, hogy honnan szerezhető be igazolófüzet. :-)
A szlovák Tátra az egyik kedvencem.
Jó volt a leírásod is, bár én csak nyáron mennék Tátrába. (A havas Tátrát nem szándékozom megismerni. Biztos vagyok benne, hogy hótakaróval beborítva is gyönyörű, csak kicsit veszélyesebb mint szárazon.)
Előzmény: Zolas (2792)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2802
Az a probléma, hogy egyelőre kísérlet sem történt a környezeti nevelés elindítására, így ezügyben nem is táplálok vérmes reményeket. 15 évvel ezelőtt ugyanúgy szeméthalmok voltak az utak mentén, mint most, legfeljebb akkor nem műanyag kólás üveget és chips-es zacskókat szórtak szét, hanem Olimpos-os flakont és narancssárga centrumos szatyrot.

Ja, és tartózkodjunk a politikai tartalmú hozzászólásoktól. Nem ebbe a fórumba valók.
Ha nem „úgy" értetted, akkor mea culpa.

Előzmény: Váci (2801)
Váci Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2801
El lett kezdve, de nem tetszett a népnek...
Előzmény: Festéktüsszentő_Hapcibenő (2800)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2800
"A "népet" nem lehet leváltani. Nevelni meg sokáig tart és nagyon macerás."

Viszont el kell kezdenie végre valakinek, mert ha "sokáig tart-nem éri meg" alapon senki nem teszi akkor mindenki csak panaszkodni fog örökké.
Elnézést, nagyonoff abbahagytam.

Előzmény: Zete (2799)
Zete Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2799
Össze lehetne, de gondolom, itt a topikban úgyis tudjuk az eredményt. Szomorú, hogy sajnos milyen állapotok vannak MO-on a nyilt bélyegzőhelyek többségénél is. Korábban beszéltünk már többször is a lehetséges okokról.

A Szt. István Vándorlás film is megerősitette, hogy hiába telt el közel 20 év a "Másfélmillió" óta, a falvak környéke ugyanúgy szemetes, a szobrok és egyebek sok helyen továbbra is szétverve, stb. Ami "bontható", azt bontják is. Van ahol persze van javulás, de máshol meg épp ellenkezőleg. Szóval az összkép ugyanaz.

A "népet" nem lehet leváltani. Nevelni meg sokáig tart és nagyon macerás.

Előzmény: asciimo (2796)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2798
Itt ahol a teljesitménytúrázók (akik állitólag természetszerető emberek), túra közben a chips-es zacskót is eldobálják ami tudvalevőleg nem bomlik el, a természetet kevésbé szeretők simán elcsórnák ezeket a "jelzéseket".
Nagyon nem érné meg erre áldozni.

De azért szép nagyon.

Előzmény: asciimo (2796)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2797
Hát igen... Bár Magyarországon is találkoztam már kultúrált OKT bélyegzőhellyel. Kisvásárhelyen a harangláb alá egy asztalt költöztett a harangláb melletti házban élő bácsi, hogy kényelmesebben lehessen bélyegezni a füzetbe.
Előzmény: asciimo (2796)
asciimo Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2796
Keretik osszehasonlitani a magyarorszagi szabadteri belyegzohelyekkel:


khmmm...

Előzmény: (budai-)H.G. (2795)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2795
Látom, van rá némi érdeklődés, úgyhogy megpróbálom összefoglalni az információimat a szomszédos országok "Kék-túráiról".

Szlovákiában a (ha jól tudom) Dévénytől a Dukla-hágóig vezető "Cesta hrdinov SNP" (magyarul kb. a Szlovák Nemzeti Felkelők Útja, vagy valami hasonló), P jelzésű útvonal tölti be az OKT szerepét. Ezt az útvonalat követi az E8-as európai hosszútávú vándorút. Állítólag van igazolófüzete is, de nem tudom, hol lehet hozzájutni.

Ausztriában 10 hosszútávú, jelvényszerző vándorút található, 1-10-ig számozva. A 01-es "Nordalpiner Weitwanderweg" útvonaláról (ami egyúttal az E4-es európai vándorút alpinista változata) egy kivonatos ismertető az MTSZ központjában kapható. Az útvonalakról igényes ismertetők (A6-os formátumú, színes borítójú könyvecskék német nyelvű útvonalleírással, vázlatokkal és a bélyegzések helyeivel) egyes osztrák könyvesboltokban és talán az Alpenverein központjában is kaphatók. Ausztriában ezen kívül számos helyi érintőpontos túramozgalom (Wandernadel) működik, amelyek itineréhez a helyi idegenforgalmi irodákban lehet hozzájutni, így pl. egy egyhetes üdülés során az érintési pontok kényelmesen felkereshetők, és a teljesítést követően a(z általában nagyon szép) jelvényt az idegenforgalmi irodákban (térítés ellenében) ki lehet váltani. Léteznek megyei, pár száz km-es körtúrák is.

Szerbiában is léteznek jelvényszerző túrák, az ún. transzverzálék. Van pl. a Fruska Gorában is egy 180 km hosszú, piros háromszög jelzésű útvonal, kijelölt bélyegzőhelyekkel (és egyedi bélyegzőkkel).

Előzmény: Zolas (2792)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2794
"...első túrám 9 hónapja volt..."

Ezek szerint a túramozgalmak "kihordásához" is 9 hónap kell:o)

Előzmény: Festéktüsszentő_Hapcibenő (2772)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2793
Én is csalódott vagyok.

Tisztelem az embert, a természetbarátot. De jobban szeretem, ha a szerző helyett a mű beszél.

Olyan érzésem volt, mint mikor verset elemztünk az iskolában.

Írtam már a képről, melyet Kaposváron fedeztem fel. Lehet, hogy a többi híresebb, de nekem ez tetszett.
Nem kéne Rockenbauert, az embert másoknak bemutatni! Vannak művei, magukért beszélnek.

Részemről maradok a filmjeinél.

Előzmény: Zete (2786)
Zolas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2792
Nem tudom,de tovább lehetett volna menni Lengyelország felé.
Tarajkán is és a Rabló-menedékházban is volt kirakva valamilyen igazoló pecsét.
Bocs,hogy darabokba van az egész,de mikor egybe bepötyögtem,lefagyott az egész és nem mertem megint megpróbálni.
Előzmény: nagypapi (2789)
Zolas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2791
Folytatás!
Takaros kis kőépület volt.Mellette a söröshordók összeláncolva a hóban hültek.Belülről is nagyon kellemes volt a látvány.Fa burkolat mindenütt.Voltak kiadó szobák,konyha,büfé,társolgó-étkező.Hozott anyagból is.A büfében szolidak voltak az árak:herbatea 120 ft,táblás csoki 100 ft,sör 200 ft,fottkolbász 90 ft/10dkg.
Miután összeszedtük magunkat visszaindultunk.Lefelé csúszva mindig jókor jöttek az oszlopok.
Lejjebb letértünk egy síutra,mely rövidebb lett volna,ha van sílécünk.Bokáig gázoltunk a hóban,majd két szikla között feltünt a patak,rajta egy természetes hó híd,majd ujból eltünt.Továbbmentünk ekkor már időnként combig,derékig sűlyedve.Azon tünődtünk,hogy hol a patak.Rájöttünk,hogy valószinüleg alattunk csörgedezik.
Ekkor elhatároztuk hogy felmászunk a 150-200m-rel feljebb lévő túristaútra.Ez hasonfeve sikerült is,a törpefenyők tetején mászva.
Innen már eseménytelen volt az utunk lefele.Ótátrfüreden meünnepeltük a nagy visszatérést.
Elnézéseteket kérem ,ha untattalak volna Benneteket!
Előzmény: Zolas (2790)
Zolas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2790
Folytatás!
Kb. 1500 m magasan a fenyvest felváltotta a törpefenyő.Hátrafordulva gyönyörű kilátás lett volna a poprádi-völgyre,ha nam üli meg a köd.
Utunkat tovább folytatva áttértünk egy patak fölött egy fa hídon,majd átértünk egy völgy bal oldalára.Itt kapaszkodott utunk tovább a hegyoldalban.Erre már kevesebb volt a jelzés,de a kb. 20-30 cs széles ösvény nem lehetett eltéveszteni.Ha véletlen melléléptünk,térdig lehetett sűlyedni a hóba.1800 m magasan eltüntek a törpe fenyők is,az ösvény is belesimúlt a hóba.Meredek 45-50 fokos hegyoldalon kaptattunk tovább,időnkén láncok jöttek a segítségünkre.Errefelé a jelzéseket facölöpökre festették,amik lefelé jövet nagy segitségünkre voltak.Erőnk legvégén,már-már a feladás határán pillantottuk meg a menedékházat.
Előzmény: Zolas (2788)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2789
Anno létezett ún. EB (Eisenach-Budapest) túra. A mo-i szakasza Bp. és Sátoraljaújhely között volt, aztán Csehszlovákián és talán Lengyelországon keresztül jutott az NDK-ba.
Őszintén szólva nem nagyon tudok róla semmit, de mintha éppen a TM-ben írtak volna egy-egy részéről, persze a 80-as évek vége felé.
Igen hosszú túra lehetett, nem tudom, teljesítette-e valaki végig. Tud erről vki vmit?

A szlovákiai kékről jutott eszembe az egész história, vajon ilyen értelemben összefüggésben van-e a magyar Kékkel? Ja, régen a Hűvösvölgyben is mutatott egy nyíl Eisenach "felé".

Amúgy ma jelent meg a TM, sajna a Balázs Géza cikk nincs még benne, továbbra sem tudom, hogy írják a Kék-túrát :(( Azért érdemes átlapozni az újságot, vannak benne érdekes cikkek.

Előzmény: Zolas (2788)
Zolas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2788
Igaz nem topiktéma,de Titeket mint túrázókat,talán érdekel egy kis tátrai kéktúra.
Februárban voltam néhányad magammal Szolvákiában.
Elhatároztuk,hogy túrázunk egyet.Tarajkától (Hrebienok)a Rabló-menedékház volt a cél.
A Tátrai Nemzeti Parkot átszelő P jelzésen (Magistrala)indultunk.Az útról szemlátomást valamilyen járművel kotorták el a havat,hogy gyalogosan és sível is járható legyen.Balunkon a Szalóki csúcs tömbje,jobbra egy völgy túloldalán a Lomnici csúcs tömbje.Az igen szép fenyveserdőből gyönyörű kilátás nyílt!
20 perc séta után értük el a kék kiágazását.Itt egy tábla figyelmeztetett minket a kőomlásra és a lavinaveszélyre.
Innen a kék út már csak egy keskeny ösvény volt.Meredeken szerpentinezett felfelé.Jelzések kitünően felfestve.
Előzmény: Baggins77 (2778)
Vérfarkas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2787
Ismerős valaki Sámsonházán. A térkép jelöl ott egy turistaházat és az atlasz ir is rola. Ha valakinek ennél több infoja van róla ossza meg velem. (ár, körülmények stb)

köszi
vf

Zete Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2786
RP-film: CSALÓDÁS volt számomra. Sok duma, kevés tartalom, érdektelen megjegyzések, stb. És azok a 77-es szilveszteri bejátszások... gázos. Sokkal többet, jobbat vártam, szvsz méltatlan volt az Ő életművéhez egy ilyen műsor.
Vérfarkas Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2785
Közvetlen busz nem nagyon van. Tardosrol leginkább Tatára vagy Tatabányára lehet eljutni. Onnan pedig érdemes vonattal menni, abból több van. Én is azért néztem ezeknek utána mert vasarnapra terveztük be a Szárliget-Koldusszállás szakaszt. Egyébként ki lehet meg szállni Vértestolnánál is, a műutat elérve kb 500 méterre van egy buszmegálló (Vértestolna újtelep)
Előzmény: Törölt nick (2782)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.03.05 0 0 2784
www.menetrendek.hu
Előzmény: Törölt nick (2782)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.05 0 0 2783
Tatára egész biztos, hogy van, onnan már jó a vonatközlekedés Bp. és Győr felé is. A pontos menetrendre keress rá a www.menetrendek.hu-n! Ha kevesen vagytok, megpróbálhatjátok az autóstopot is (nekem bevált).
Előzmény: Törölt nick (2782)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 2782
A hétvégén a Gerecsében mennék a kéken, mondjuk Bányahegyig. Az a kérdésem, hogy Tardosról tudomásotok szerint van-e buszjárat valamerre, vagyis: odáig még eljutok, de hogy lehet hazajönni Bp-re?
Zete Creative Commons License 2003.03.05 0 0 2781
Az RP-ről szóló film az M2-n 21:10-kor kezdődik - papir szerint (bár mostanában semmit sem érnek a TV műsorújságok, annyi a tévedés, változás).

OFF
Hogy aztán a csatorna manapság "Királyi"-e vagy elvtársi, az már más kérdés :)

Előzmény: Zolcsi67 (2757)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.03.04 0 0 2780
Sárga túra? Szerintem Larzen kedvence. :-)
Előzmény: Güsziológus (2776)
asciimo Creative Commons License 2003.03.04 0 0 2779
es piroshoz?
SNP?
Előzmény: Zolas (2777)
Baggins77 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 2778
Bővebben?
Előzmény: Zolas (2777)
Zolas Creative Commons License 2003.03.04 0 0 2777
És egykis tátrai kétúrázáshoz mit szólnátok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!