Keresés

Részletes keresés

Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2835
Nem fogom a topicot szétoffolni, de a Dunaújváros-ról való véleményeket szivesen megvitatom egy túrán bárkivel ha összefutunk... :o(
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2834
Az általam többször emlegetett füzet épp azt próbálja - szakmai alapon - bizonygatni (a siker hit kérdése), hogy vannak épületek, melyek építészeti szempontból bizony értékesek, sőt, előbb-utóbb védettnek kéne nyilvánítani.

Én láttam Szekszárdon a szőlőfürtös alkotást. Láttam Dunaújvárosban a hegesztett alkotásokat. Azért a különbség érzékelhető.

Előzmény: nagypapi (2830)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2833
:o)
mindenben igazad van:o)

én spec. nem használom a helyi közlekedést soha, annyira kicsi a város:o)
Elnézést nem akartam offolni, de állitólag mindenfajta mozgalommal kapcsolatban lehet irni...

Előzmény: nagypapi (2832)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2832
Bocsi, Festéktüsszentő, lemaradtam, de legalább megerősítheted, hogy stimmel-e amit írtam.
Előzmény: nagypapi (2830)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2831
Én egy picit még várnék. Iszonyatos sár tud lenni az első néhány kilométeren. És nagyon kell figyelni a jelzéseket, mert hiányosak. Ha 500 métert mész és nem találsz, akkor érdemes visszafordulni. Van jelzés, csak nagyon be van nőve az útvonal. Az erdészek a völgy másik oldalán járnak, ezért ez az útvonal el van hanyagolva.

Atlasz.
Én csalódtam a Börzsöny atlaszban.
Gyógyírként megvettem a Balaton-felvidéket, de az meg hiányos. A KÉK utolsó kilométerei úgy látszik nem fértek bele a koncepcióba. Kár. Nagy előnye ugyanakkor, ahogy a településekről részletes leírás van.
Még egy érdekesség. Az OKT szakasz ellenkező irányból van benne.

Több atlaszt egyenlőre nem tervezek venni, inkább megveszem a Kelet-Bakony térképet. Az FVP-n árulták, április 12-én lehet, hogy megint lehet majd kapni a rajtban. A Fejér megyeiek adták ki, Budapesten nem kapható.

Ha így folytatom az országjárást, előbb-utóbb különmunkát kell vállalnom. Csak az a baj, hogy akkor nem lesz időm túrázni:o)

Előzmény: Zete (2822)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2830
Intercisa múzeumnak hívják, a város északi részén (Dunapentele) volt egy ilyen nevű római település (v. őrhely, tábor), onnan a név. Maga a múzeum elég igényes megér egy látogatást. Ha már ott vagy, érdemes a Duna-parton sétálgatni, nem semmi szobrok vannak ott, a szockó kultúra remekei. A Sztálin-barokk építészettel is találkozhatsz a főutcán. Mondanom sem kell: Vasmű útnak hívják!
Amúgy DÚV-ba szvsz érdemesebb busszal menni, gyorsabb, és a "belvárosban" tesz le, közel a múzeumhoz. Pestről 20-30 percenként mennek buszok, a pécsi, szexárdi, mohácsi buszok nagyrésze is bemegy a városba.

Sikerült szétoffolni a topikot!

Előzmény: Güsziológus (2826)
nyomdász Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2829
ZETE!

Meg fog jelenni a Bakony északi és déli része is. Térkép formájában.
Biztos forrásból tudom. Holnap, ha el nem felejtem, felteszem a Cartographia által kiadandó térképek listáját.
-ny-

Előzmény: Zete (2822)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2828
Köszi, dunaújvárosi vagyok, szal a látnivalók meg a buszok mennek, csak a hely kellett:o)
De télleg KÖSZÖNÖM:o))))))))))))
Előzmény: Güsziológus (2826)
asciimo Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2827
Nezz be az OKT-s forumba a ttt-n, ott irtam tomoritve a Nogradsipek->Nagymezo szakaszrol.

Atlaszok: hat nem vagyok annyira megbaratkozva veluk, tudod a suly miatt. otthonra tervezgetni jo, de azzal maszkalni... Meg mondjuk arrol a teruletrol, ahova sokat mesz, talan megeri az atlasz, amugy nem. Egy valamit biztos nem lehet atlasszal, egy csucson/szep kilatohelynel leulve leteriteni a terkepet, es egyenkent beazonositani a hegyeket, dombokat, volgyeket.... Pedig ezt szeretem csinalni.

Előzmény: Zete (2822)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2826
Még jó, hogy bekukkantottam.

Dunaújvárosban a mozival szemben (átellenben), a Városháza téren van a Múzeum. Különleges neve van, de ki van táblázva. Hét végén csak du. van nyitva, 14:00 és 16:00 között. Itt van TKM-es bélyegző. Itt vettünk egy kis füzetet, abban minden látnivaló benne van.

A vasútállomástól a 16-os busszal mentünk, de megy más busz is.

Azt hiszem, hogy van KOHÁSZ múzeum is, feltételezem, hogy ott is lehet bélyegezni.

A legnagyobb szám persze a HALÁSZCSÁRDA.

Lehet, hogy már nyitva van a KŐTÁR is, a dombon, nem messze a templomoktól.

Előzmény: Festéktüsszentő_Hapcibenő (2824)
Tibet Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2825
már 650-es is 700 Ft
Előzmény: Zete (2822)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2824
Güszi!!!
Megszereztem a Fejér-megye túristája "füzetkét". Dunaújvároshoz nincsen semmi támpont. Nekem kell megtalálni a bélyegzőt, ez a feladat része, vagy tudsz esetleg segiteni?
Vasárnap szeretnék arrakirándulni, de kellene valami támpont.
Előre is köszi az infót.
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2823
Megvettem a Bakony atlaszt, mert nem volt térképem és túrára mindenképpen kellett volna.
A tájékozódási pontok úgymint szintutak, ösvények, kerités... elég hiányosan vannak feltüntetve. Eleinte bosszankodtunk is miatta, mert nem adott több tájékozódási segitséget mint a túra amúgy igen hiányos leirása. Ez a rész minőségében elmarad a többitől.
Én mindenképpen ezt részesitem előnyben, mert könnyebben kezelhető.
Viszont mindig csak azt a térképet/atlaszt veszem meg ami kell a túrára. Igy nekem igen hiányos a készletem.. Aki mindegyiket meg akarja venni annak tényleg húzós.
Előzmény: Zete (2822)
Zete Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2822
Igen, utánanéztem, a netes menetrend szerint Szécsényből 10:00-kor van busz Nógrádsipekre, de csak hétköznap! A másik irányból valamivel jobb a megközelités, de maradni szeretnék a Nógrádsipekről induló túránál. Tavaly, amikor beszélgettünk a cserháti OKT-ről, elég gázosnak mondtátok ezt a részt, meg ennél a mentiránynál igy az atlasz leirása is hasznositható lenne.

Más:
Látom, sorra jelennek meg az Turistaatlaszok, mint pl. legutóbb Mecsek, vagy előtte Balaton-felvidék, Bükk, stb. Ennek egyrészt örvendek, mert minőségi változást hoznak, viszont úgy tűnik, a "hagyományos" turistatérképek szép lassan eltűnnek. Az Atlaszok viszont az árban is új kategóriát jelentenek. Ált. 1500-1600 Ft körül mozog egy Atlasz, a Cartographiás turistatérképek viszont csak 650 FT-ok, ami nem kis pluszteher. Korábban rendszerint megvettem egy terület új kiadású térképét, az Atlaszok vásárlását viszont nagyon meggondolom.

Ti hogy vagytok ezzel?

Előzmény: asciimo (2821)
asciimo Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2821
Bpestrol egy vagy ket atszallas eljutsz Nogradsipekre, annyira nem rossz, azt hiszem 10-re tudsz a terepen lenni. Onnan nyomathatod Nagymezoig, de onnan hogy jossz haza, az is egy jo kerdes.
Előzmény: Zete (2814)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 2820
"Nagyon tetszett a film alatt a Kaláka zenéje, olyan volt, mintha éppen RP-ről szólna…"

Állítólag Tamkó Sirató Károly a Tengerecki Pál c. versét kifejezetten Rokinak (Rokiról) írta, és ezt zenésítette meg a Kaláka.

Előzmény: nagypapi (2818)
Lud Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2819
A Petőfin volt pár hete egy beszélgetés Rokiról, kiemelték, h orvosa szerint alkalmatlan a hosszabb sétára, fejből nyomta a magyar irodalom remekeit és nem utolsósorban a semmiből kovácsolt egy csapatot ami felépítette a millió lépésekről szóló sorozatokat.
Megérteni akkor van esély, ha bejárjuk azokat az utakat, amit ő járt be.
Előzmény: Zolcsi67 (2817)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2818
Volt szerencsém mindkét RP filmet megnézni.
Az elsőben az nem tetszett, hogy olyanok méltatták (akkori TV-s vezetők, Vitray, stb.), akiknek ilyenkor inkább meg kellene húzódni a sarokban, akik nem adtak pénzt, filmet a forgatáshoz, mert akiknek ez nem volt fontos (pontosabban: nem EZ volt a fontos), és lehet, hogy éppen őmiattuk választotta RP ezt az „utat".
Nagyon tetszett a film alatt a Kaláka zenéje, olyan volt, mintha éppen RP-ről szólna…

A második film a sikerekről és főként a kudarcokról nem azt a célt szolgálta, amit egy ilyen megemlékezésnek szolgálnia kell. Ha e műsorban találkoztam volna először a munkásságával, lehet, hogy karrieristának, önfejűnek tartanám.
A Hofi bejátszások már-már szinte kegyeletsértőek voltak, de mindenesetre egyáltalán nem idevalóak.
Az meg, hogy RP ma baloldali gondolkodású lenne… hát… nem hiszem. Számomra hitelesebb lett volna, ha erről mondjuk a fia beszél.
Szvsz nem kellett volna új filmet csinálni, jobb lett volna, ha az előzőt adják le újból. És persze a filmjeit!

Előzmény: Zolcsi67 (2817)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2817
Lud:
És legalább "öreganyádnak" szólítottad, ahogy a mesékben kell az ilyesféle rőzsehordókat? :-))

Zete:
Nekem valahogy ilyen érzésem volt, a harcait és a kudarcait emelték ki.
Na meg a politika teljesen fölösleges volt benne!
Amikor az a TV-vezető nyilatkozott, hogy "biztos baloldali volt"

A lényeg: a másik portréfilm jobb volt! Sokkal.

ON

Előzmény: Lud (2813)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2816
Hasonlóak voltak, csak egy parányit sötétebbek. Hiába, a hóban, napsütésés időben könnyű lebarnulni :)
Előzmény: Lud (2813)
Zete Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2815
Érdekes, amit mondasz. Nekem nem úgy tűnt, hogy az öngyilkosság lett volna a középpontba állitva. Ellenben volt szó minden egyébről, csak épp a "főművéről", a Kéktúra bejárásról alig. Pl. kit érdekel, hogy akart-e vezető lenni a TV-ben vagy sem? - min. 5 perceben ezt boncolgatta az egyik tag.
Egéybként ez a sorozat ("Századfordito...") befejeződik, épp ma olvastam a neten.
Előzmény: Zolcsi67 (2812)
Zete Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2814
Én sajnos a "pesszimista hozzállást" tartom valószinűbbnek. Tavaly jártam ezen a szakaszon, akkor mesélte a szandaváraljai kocsmában egy arc, hogy: "Vannak néhányan a környéken, akik szétb...nak mindent."

Cserhát, OKT:
Utólag már nagyon bánom, hogy Nógrádsipeken szakitottam meg a cserháti szakaszt. Baromi körülményes elutazni újra ide. Jobb lett volna Hollókőig eljutni Becskéről. Tavasszal szeretném bejárni a hiányzó Nógrádsipek-Nagymező távot, de lehet, hogy forditott irányban könnyebb lenne megközeliteni.

Előzmény: nagypapi (2811)
Lud Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2813
Én le is fotóztam :)
Előzmény: nagypapi (2811)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2812
Nos, ismét vagyok!
RP-film: a Hofi-idézetek valóban gázosak voltak.
Viszont a szerkesztés megkívánta a paródiák bejátszását, mert az öngyilkosságának okát boncolgatta leginkább a film! (Mellőzés a TV-ben, kudarcélmény a Pamírban, stb.)
Előzmény: Zete (2786)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.10 0 0 2811
Sajnos jelenleg nincs időm újra végigjárni, egy barátomat kísértem el, neki még hátra volt ez a szakasz.
Még egy észrevétel:
A Szandaváron van egy tanösvény, a látnivalók kitáblázva - illetve régebben kitáblázva. Az összes táblának üres a helye, csak a keret van meg. Ha optimistán állok hozzá, azt mondom, hogy elvitték a táblákat felújítani, esetleg kiegészítik a szöveget, stb. Ha pesszimistán, akkor ellopták őket tűzifának. Ez utóbbit az támasztaná alá, hogy a hegy felöl jött le egy "család", apuka ment elől, dirigált, hátul anyuka cipelte a rőzsét...
Előzmény: Güsziológus (2810)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.10 0 0 2810
Megelőztél.

Már épp be akartam jelenteni, hogy elhatároztam a második teljesítést (megvettem a füzetet), de elkéstem. Most kezdted?

Félretéve a versenyszellemet a már sokat kibeszélt mozgalmak váltották ki bennem a hatást. Az OKT és a Fejér megye turistája mogzalom ui. részben átfedi egymást. Közös pont Gánt, Csókakő, Bodajk, Fehérvárcsurgó és Kisgyón.

Mivel a három utolsó még hiányzik, úgy gondoltam, hogy elindulok ellenkező irányba. Bodajk - Kisgyón, esetleg Tés. Egyáltalán nem tervezek rohanni. Remélem, még megvan a szállás Fehérvárcsurgón és nyár elején beiktathatok egy két napos túrát. Bodajkon csak átrohantam, szeretném megszemlélni a Kálváriát. A Kálvária már egy másik mozgalomnak is része. Ezt követően a Kálváriák miatt "kell" menni, Jásd, Bakonynána, Zirc, Bakonybél. Kár, hogy nincs elég szabad időm, de gondolatban is érdemes túrázni. Egy biztos, a második teljesítés esetében a látnivalókon lesz a hangsúly.

Más.
Vasáranap jártam Klastrompusztán. A Bia 25 után átruccantunk Zsámbékra (Pálos helyek), innen Kesztölc (kaja), majd Klastrompuszta. Még mindig le tud nyűgözni a Klastrom-szirtek látványa. Másokat is. Voltak az egyik szirt tetején néhányan!

A bélyegző a helyén, kicsit macerés volt bélyegzőpárna nélkül, de sikerült egy lenyomatot produkálni (Pálos hely). Sajnos nincs élet a helységben. Még az információs táblát is kidöntötték. Pedig milyen szép volt!

Előzmény: nagypapi (2808)
Lud Creative Commons License 2003.03.10 0 0 2809
Szerintem is nagyon gáz volt a film, aki ennyit tett a televíziózásért (is) simán megérdemelt volna egy igényes műsort.
Előzmény: Güsziológus (2793)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.08 0 0 2808
Nos, a mai napon a Becske - Cserhátsurány távot sikerült (ismét) teljesítenem.
2x-i átszállással sikerült Becskére jutni (Bp-ről, 9-re) pöcsét a Vadász kocsmában.
A Szandavár felé a csillesor nincs meg, már a tartóoszlopokat is lebontották! Szandavárból még mindig szép a kilátás, kár, hogy párás volt az idő (de legalább napos!). Lefelé könnyű eltévedni, a kövekre festett jelzéseket értelemszerűen a hóban nem lehet látni, igyekezni kell a várból "belőtt" irányt tartani, miután leértünk a várból. A szandaváraljai kocsma (a bélyegzőhely) 11.30-tól 15.30-ig zárva, de csöngetésre kijött a tulaj hölgy, kedves volt, adott pecsétet, és vehettünk barna Palóc sört, 130 Ft-ért (érdemes megkóstolni). Hol szűz hóban, hol sárban sikerült lejutni Cs.Surányba. Pecsét az OK Atlaszban jelzett kocsmában, de az utca másik oldalán, a másik kocsmában is, tehát nem kell megijedni, ha az egyik zárva van.
Ügyelni kell a buszokra, hajlamosak 5-8 perccel korábban jönni a menetrendben jelzettnél, nekünk is sikerült megszívni. Egyébként Pásztóra és főként B.Gyarmatra mennek buszok Cs.Surányból.
asciimo Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2807
Jaj, bocs. tul sokat voltam ott...
Előzmény: Baggins77 (2805)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.07 0 0 2806
Jó lenne rá elmenni, de idén nem fog menni. Akkor lesz a TT topicban SK által már ismertetett pünkösdi túrasorozat. Talán majd jövőre... (esetleg a 168 km-es résztávon).
Előzmény: asciimo (2804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!