Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231021

Azért ha jégbordás a kerékpárút, én megkérdezném a szervet, hogy a saját gyerekét is odaküldené-e rá.

Előzmény: SzeZo (231020)
SzeZo Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231020

Két éve azzal küldtek le a 7-es útról Boglár előtt, hogy tudják, milyen xar a nekünk kijelölt út, de ők nem tehetnek mást. Én sem tehettem, zötyögtem.

Előzmény: koller andor (231019)
koller andor Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231019

Mentem tovább az ötös úton , miután megnézték a bringagyászt.

Előzmény: jicsin (231018)
jicsin Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231018

Mi lett az érvek, ellenérvek eredménye ? Ők mivel érveltek ?

Bár van tippem és ha felpattantak volna egy laza 1-2 km erejéig talán meg is változtatták volna a véleményüket, szigorúan magánvéleményként ... Mert biztosúr az Biztos Úr ! :) 

Előzmény: koller andor (231016)
luiapple Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231017

Ne személyeskedjünk ha kérhetem! ;) :D

Előzmény: koller andor (231016)
koller andor Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231016

Felsőlajos és Lajosmizse között volt alkalmam ezt megvitatni a rend éber őreivel. :-)

Előzmény: luiapple (231015)
luiapple Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231015

Ez jó, Számomra a kerékpárutak 90% használhatatlan. ;)

Előzmény: Friczy (231014)
Friczy Creative Commons License 2019.01.08 0 1 231014

Nincs ilyen szabály kimondottan. A kerékpárút használata elvben kötelező ott, ahol van, ugyanakkor nyilván nem kötelező használni egy utat, ha az használhatatlan.

Előzmény: jicsin (231013)
jicsin Creative Commons License 2019.01.08 0 0 231013

Segítsetek kérlek, hogy abban az esetben, ha a kerékpárút és/vagy gyalog- és kerékpárút valamint a járdák nincsenek letakarítva rendesen, jégbordák vannak, csúszós az út, akkor használható-e a városon belül az az út, ahol az autók járnak városon belül - de kerékpérok ki vannak tiltva róla - ? KRESZ szabály van erre ?
Valami rémlik, hogy vagy olyan KRESZ szabály , hogy kerékpárúton, gyalog- és kerékpárúton nem kötelező akkor kerépkpárral közlekedni, ha azon a biztonságos közlekedés nem megoldott.  Köszönöm.

ronya1 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 231012

egy dologban biztos vagyok :

nem vagy nő

egyben meg majdnem:

nem vagy vidéki

;)

 

itt nem egyszerű az élet, persze igazad van az egészség fontosabb mindennél, de azért itt vidéken akit szájára vesz a falu annak nem lesz egyszerű.......

ja és a nők katasztrófálisak :))

Előzmény: henngergely (231010)
henngergely Creative Commons License 2019.01.06 0 0 231011

Előbb kezdje el az életmódváltást, csinálja pár hónapig mert nem a biciklizéstől fog fogyni. A bringa ráér, vagy jobban fogja kívánni.

Előzmény: ronya1 (230990)
henngergely Creative Commons License 2019.01.06 0 0 231010

Döntsétek el, hogy a szomszéd, vagy magatok miatt legyetek jobb egészségi állapotban.

Előzmény: ronya1 (230989)
Alexfux Creative Commons License 2019.01.06 0 0 231009


"kinek a pap,kinek a papné..." "Nekem speciel a Schultz Gizi"    :-)

 

" Mondjuk amint bringázhatónak ítélem a kinti körülményeket..." Na igen, kinek mi a bringázható időjárás. Most szépen süt a nap, lehet kint vagy 2 fok, enyhe szél lengedez. Nos nekem ez kicsit hideg. Van, aki meg kint teker. Erre mondta több okos ember, hogy nincs rossz idő, csak nem megfelelő öltözék. :-)

 

Én egyébként a feltett témára válaszoltam, miszerint egy nagyon túlsúlyos ember fogyni akar. A szobabringa szerintem főleg azért jó, mert nem kell az embernek a saját súlyával (meg a légellenállásával  :-) ) megküzdenie és mégis lehet sikerélménye.

 

Én pl. mint írtam 115 kg. vagyok. Amikor lehet, kijárok a Margit szigetre "edzeni", akár futni, akár bringázni. Sok rajtam a felesleg, így elég lassú vagyok. És ez a túlsúly miatt van, ez egyértelmű. Elég illúzió romboló, amikor egy mountain bike-kal vagy egy city-bike-kal száguldanak el mellettem emberek, korombeliek, miközben én majdnem megszakadok a fitness bringámon.

 

Abban tökéletesen egyetértek Veled, hogy a bringázás a testedzésen kívül egy rakás plussz élményt is ad az embernek, ezért én is, amikor úgy érzem, hogy megfelelőek a körülmények, pattanok is a bicajomra.

 

Egy pillanatra visszatérve az "indoor" bringázásra, amellett, hogy fizikailag jelenthet kihívást, milyen szép dolog, hogy megtaníthat leküzdeni az unalmat. :-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: imsailing (230995)
Alexfux Creative Commons License 2019.01.06 0 0 231008

Nos én nem vagyok személyi edző, sem dietetikus, csak egy egyszerű informatikus, mégcsak nem is a legjobbak közül való. Tehát a kérdéseidre nem tudok érdemben válaszolni.

 

Abban teljesen egyetértek Veled, hogy aki fogyni akar, annak kevesebb kalóriát kell bevinnie, mint amit napközben felhasznál.

 

Viszont az "okosok" azt mondják, hogy az izmoknak sok energia kell, még akkor is, amikor nincsenek dolgoztatva. Ennek alapján, minél nagyobb az izomtömeg, annál több kalória kell az életben maradáshoz. És azt is mondják, hogy a kardiózás nem csinál akkora izomtömeget. Ráadásul amit csinál, az is néhány specifikus helyen, leginkább a láb és fenék környékén. Mondjuk, ha jól tudom, ez a legnagyobb tömegű izomcsoport a testen.

 

Én szoktam bringázni, néha futni és valóban a felső testem, a karjaim eléggé gyöngék a lábaimhoz képest. Ezért aztán úszni szeretnék járni, mert a gyúrást egyébként nem nagyon szeretem.

 

Én valamikor karatéztam, ott eszembe sem jutott "gyúrni", mert az annyira komplex mozgásforma, hogy a test legtöbb izmát megdolgoztatja gyakorlás közben.

 

 

Előzmény: Törölt nick (231001)
landrider Creative Commons License 2019.01.06 0 0 231007

Nekem a saját készítésű zabkása volt, ami az éhség érzetet csökkentette.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (231006)
landrider Creative Commons License 2019.01.05 0 0 231004

Annyit azért hozzá tennék ,hogy nagy oda figyelést igényel a táplálkozás.

Nekem a 90+ból sikerült húszonegynéhány kilót leadni kb. egy év alatt.

Úgy hogy csak a zsír fogyjon.

 

Nagyon fontos volt,hogy közben legyen erőm bringázni,heti hét napot dolgozni. (ha már sok volt a meló, akkor havi egy,hosszabb kerékpáros kirándulás).

 

Üdv.: Laci

 

Előzmény: ronya1 (231002)
ElPoltorato Creative Commons License 2019.01.05 0 0 231003

ígérték a havat, és be is jött.

kb. 5-6 centi le is esett, ahol lehetett fennültem a bringán, de a visszafelé úton, alaposan felrakodva

csomagokkal, állandóan kifarolt vagy az első, vagy a hátsó kerék.

pedig, a súlyterhelés elég jelentős volt a kerekeken, nem kockáztattam az elcsúszást, a francnak sem

hiányzik egy végtag törés.

ronya1 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 231002

A fogyás ilyen, ha kevesebb megy be mint ki csökken a testsúly

Ellenben a "zsírégetés" nem ilyen egyszerű, ahhoz több kell mint az egyszerű tápanyag megvonás 

Érdemes a testépítés folyamatát megnézni (elvonatkoztatni attól hogy kinek tetszik és kinek nem)

Ott azért durván lecsökken a test zsír minimális izom veszteséggel 

Ha csak simán kevesebb kaja menne be és az is sajtos stangli formájában akkor csúnyán elmenne az izom is 

Ez a legfőbb ok a jojó efektusnak is

Picit odafigyelni a karjára és a heti 2-4 óra biciklis kardióval évente 20 kilót le lehet adni egy 120-140 kilós testből

Nekem már ment a dolog, sajnos a karácsonyi "nagy ch zabálások" idején elvesztettem a csatát de idén újra kezdem kombinálva egy teljes életmód váltással.

Amúgy a több izom többet éget csak sajnos a több izomhoz többet kell enni a szükséges mennyiségtől így jön a zsír is amit utána lehet nagy kínok között leadni 

imsailing Creative Commons License 2019.01.04 0 0 231000

Ha bátor lennél, lenéznél egy ilyen edzésre és nem kérdeznél hülyeségeket. De készülj fel, hogy ott azért rögtön lejön, ki alibizik. 

 

Előzmény: Törölt nick (230996)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230999

ők mindent kipróbálnak és egyből el is rettennek ha elkezdenek alakulni,mert a butuskák nem tudják,hogy a leadott zsír helyett felszedett izom súlyosabb és ezért nem fogynak

Előzmény: Törölt nick (230996)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230998

a spinning nekem is bejött évekig,szinte egy zempléni tekerést is le lehetett szimulálni,de az edző és teremváltás sem klappolt,így abbamaradt,azóta csak kint nyomom,csak eső/hó ne legyen

Előzmény: imsailing (230995)
SzeZo Creative Commons License 2019.01.04 0 3 230997

Ilyen, kérdésnek álcázott, elég gusztustalan általánosítást meg milyen hernyók tesznek fel?

Előzmény: Törölt nick (230996)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.04 -7 0 230996

A szobabicikli... "Béla" és "Emődi" azon ügyködik miként lehet a kilométerórát megtekerni, ugyanis "Klárika" azon ellenőriz. (Linda, ha valaki nem jött volna rá) A fúrógép persze eszükbe se jutott.

A spinningre azok a nagyseggű csajok járnak akik az aeribicra-zumbára is, azaz akik ellógták a tesiórákat?

Előzmény: imsailing (230995)
imsailing Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230995

Nálam jobban kevesebben utálták a termeket és a bezárva edzést, de valahogy két éve mégis teljesen rácsúsztam a téli spinningre. Csoportos órákra járok, otthon, egyedül valószínűleg eldőlnék az unalomtól. A spinningórákon nyomott zenék sem a kedvenc műfajom, szóval tényleg minden megvolt, hogy messziről kerüljem ezt a vidéket, ám a hideg és a szottyadó testem miatt érzett parám mégis bezavart ide, és milyen jó  volt így :-)

Vannak inspiráló és erős edzők (ahogy vannak rosszak és unalmasak is), szóval ha sikerül jó edzéseket találni, nagyon hamar elfelejti az ember, hogy teremben van és olykor pokoli tückőzene üvölt bele az agyába.

Betegség miatt már november közepétől elkezdtem ebben a szezonban, karácsonyig fogytam három kilót (jó, volt egy kis diéta is), pedig addig is majdnem minden nap bicajoztam.
Mondjuk amint bringázhatónak ítélem a kinti körülményeket, azonnal elfelejtem a termet, bár gondolkodtam rajta, hogy kéne néha máskor is járni, mert nagyon jól erősít.

Előzmény: irreverzibilis (230994)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.04 0 1 230994

kinek a pap,kinek a papné...,nekem jobban bejön a friss levegő+lehet nézelődni változatos tájon, pedig próbáltam spinneren is nyomni otthon

Előzmény: Alexfux (230993)
Alexfux Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230993

Ja, és amit a szobabringával kapcsolatban akartam még írni, hogy nagy tömegnél azért jó a szobabringa, mert ott az erőnléthez lehet állítani a nehézséget, főleg, ha valami komolyabb sz.bringa van.

 

A kerékpározásnál hamar kudarcélménye lehet a gyengébb és nehezebb próbálkozónak, mert előbb utóbb jön valami domb, és azon nem egyszerű a feltekerés, ha nincs meg a megfelelő erőnlét. És sík úton sem megy úgy a gép, főleg, ha van egy kis szembeszél. És még nem beszéltünk az időjárás visszatartó erejéről. Tapasztalatból beszélek. Ráadásul egy jobb bringa lehet akár már 200 ezer forint is ( :-) ), míg a szobabicaj szerintem olcsóbb.

 

Szobabicajon az ember kellemes környezetben teker, nincs emelkedő, csak ha akarja, nincs szembeszél, de ha van (ventillátor) akkor sem akadályoz. El lehet tervezni, hogy mennyit akar az ember tervezni úgy időben, mint távolságban, aztán ha hamarabb kipukkad, akkor csak leszáll róla és vége is. De ha a bringával pukkad ki, akkor onnan még haza kell jutni valahogy. Szintén tapasztalat. :-)

 

Ezenkívül én a szobabringán úgy szoktam tekerni, hogy egy fél órát egyenletes tempóban, majd rövid távokat meghúzok többször (interval edzés ?). Vagy el kezdem növelni a nehézséget, mintha hegyre mennék.

Előzmény: ronya1 (230990)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230992

jó lesz az,tuti bírni fogja a bicaj,azért vannak jóhúsban lévő emberek akik egyszerűbb bicajjal is elvannak,nem kell ezt túlmisztifikálni,azért a bringák is gondolom túlméretezéssel készülnek

Előzmény: ronya1 (230990)
Alexfux Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230991

"marad a szobabicikli"

 

Én rendszeresen szobabicajozom, és az unalom elkerülésére a youtube-ot veszem igénybe. Sok kerékpáros "belső kamerás" videó található fent, ezek között van sok jófajta túravideó, de található versenyekről készült "belső kamerás" felvétel is.

 

Az indíttatás hasonló, de én csak 115-tel küzdök.

 

Mostanában sokat cikkeznek arról, hogy a fogyókúránál nem is a kardió a legjobb, hanem az izomtömeg növelése. És persze a diéta.

Előzmény: ronya1 (230990)
ronya1 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230990

köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat!

azt tárgyaltuk hogy megnézi azt a cargo biciklit, és ha a boltos mer adni rá legalább fél év garanciát akkor megveszi, mert akkor jó eséllyel ki is fogja bírni, de ha lebeszéli akkor marad a szobabicikli

ja és úszni nem tud ;) szóval az úszás bukta lenne akkor is ha lenne hol úszni

diéta mindenképp lesz, csak jobb lett volna a biciklizéssel kiegészítve

ronya1 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 230989

ezen sokat agyaltunk az asszonnyal is, de egyszerűen nem lehet hol csinálni ahol nem "bámulna a nép" terepen nem szeretne sétálni máshol meg mindenhol emberek vannak....

na mindegy, ilyen a vidék :))

Előzmény: H_G (230988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!