Keresés

Részletes keresés

abraxas Creative Commons License 2003.07.01 0 0 1
Kedves Cav!

A vályogház, igen vagy nem? topikban találsz egy két kemenceőrültet (pl engem ;o) meg egy két szép kemencét is láthatsz. Pl. BSX tagtárs szuper kis házi együttesét:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Szakkönyvnek próbáld ki Sabján Tibor: Búboskemence című könyvét. Alapmű ;o)
Bár ezt a külön tüzteres dolgot nem nagyon értem. Olyasmire gondolsz, mint az épített tűzhely füstjáratába süllyesztett sütőkamra? Ez elég macerás, és kültérre nem is túl hatékony.

De, Te tudod.

Üdv:
Abraxas

Előzmény: Cav (-)
rags Creative Commons License 2003.07.01 0 0 0
Sok 0 alakú tésztát akarsz sütni?

Lehet kapni könyvet Búboskemence építéséről, nézd meg a nagy könyvesboltokban. Apósnak vettünk múltkor, szerzőre most nem emlékszem.

Előzmény: Cav (-)
Cav Creative Commons License 2003.07.01 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Keresgéltem, de nem találtam ilyen információt, és topicot sem.
Szeretnék az udvarra építeni egy kemencét, amiben lehet sütni mindenféle finomat, főleg kenyeret, pizzát csinálnánk.
Tehát először is a kemence építése érdekelne, aztán különféle receptek, amiket meg lehet benne sütni.
Úgy láttam, hogy kétféle választás lehet, az egyszerűbb, ha van egy tűztér, alul simított agyaggal, és kész. Ezt felfűtjük, kisöpörjük a hamut, és mehet bele a kelt tészta. A másik, ahol külön tűztér van.
Ez utóbbi érdekelne inkább, de ez egy külön szakma megtervezni. Megépíteni viszont nem hiszem, hogy gond lenne, egy csomó bontott téglánk van, ha elrontom, hát újrakezdem. :) Azért némi kőműves tapasztalatom van már, ismerős a kalapács, meg a malterosvödör. :)

Cav

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!