Keresés

Részletes keresés

Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.19 0 0 373
Viccesnek gondolod, hogy beszélj a gyülekezeted első és második emberével?
Előzmény: elterito (371)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.19 0 0 372
Én is jártam már így, amikor maxinak írtam szmájlikat az egyik rohama közben.
Előzmény: elterito (368)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 371
Na ne viccöljünk kérem. Valóban érdekelnek a hiteles megtapasztalások. Elvből nem zárok ki semmit, csakhát erről nem olvastam az igében, és nem tapasztaltam.
Előzmény: Don Vittorio (369)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 370
"valaki lebeszélt százezer forintot a nevemen lévő Pannon kártyával"

Milyen csúnya emberek vannak :-)

Előzmény: tanú (367)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.19 0 0 369
Esetleg, ha megbeszélnéd ezt a "főérzővel", a pásztoroddal... Vagy kérd kölcsön nikolától PL-t, hátha ő elmagyarázza Neked, hogy is műxik ez a borzalom. Nikolának is elmagyarázta. Tényleg rémületes ám... (Pl. azt hallottam, hogy aki a hatása alá kerül, az nem is hajlandó már másért menni a boltba, csak tallér. Ugye milyen iszonyú?)
Előzmény: elterito (362)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 368
Jé, ez az index nem hagyott kétszer egymásután két kérdőjelet írni, úgyhogy másodszorra ???-t gépeltem :-))
Előzmény: elterito (366)
tanú Creative Commons License 2004.02.19 0 0 367
Kösz hogy aggódsz, már itt vagyok!
Lehet hogy kijelentést kaptam, hogy ki lehetsz Te.
Mondd csak: nem beszélgettünk mi ’97-ben telefonon arról, hogy valaki lebeszélt százezer forintot a nevemen lévő Pannon kártyával, és mit lehetne tenni?
Előzmény: colour99 (333)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 366
???
Előzmény: Don Vittorio (364)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 365
??
Előzmény: tanú (363)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.19 0 0 364
Na, ez most egy újabb lépés volt...
Előzmény: elterito (360)
tanú Creative Commons License 2004.02.19 0 0 363
„aki nem érzékeli”

Csak nehogy bajod legyen belőle…

Előzmény: elterito (360)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 362
Nade pont arról van szó, hogy az állítólagosan észlelők azt észlelik, mikor szállt le a gép.
Az más kérdés ha valaki bejön a szobába, nem is ez kérdéses számomra. Hanem a rejtélyes távérzős jelenség. (ami szerintem úgy alakul ki, hogy egyszerűen tudják, hogy megjött, és utána raknak hozzá észleleteket) (de tévedhetek, győzzön meg valakai róla)
Előzmény: colour99 (361)
colour99 Creative Commons License 2004.02.19 0 0 361
"Nekem az lenne a hitelesebb, ha minden infó nélkül az emberek tudnák, mikor merre jár, mert megéreznék. "

Nem tapasztaltál még olyat, hogy egy helyre, ahol már vannak mások is valaki belép és erre mondjuk "megfagy a légkör" , vagy hasonló változást lehet észrevenni? Míg ha ugyanez az ember időközben pl.a közeli boltban vásárol, ez semmi változást nem idéz elő a társaságban? Tehát ez a "mikor hol jár" az illető egy kicsit erős. Nem?

Nem mondom, hogy ez "Tallér-szellem".
Colour9

Előzmény: elterito (360)
elterito Creative Commons License 2004.02.19 0 0 360
Most pedig előtör belőlem a szkeptikus.

Én azt mondom, hogy attól, hogy egymásnak telefonálgatnak emberek, hogy: Te megjött a Tallér, te is érezted a nyomást? Ja, én is. Szóval ettől még nem tudom ezt elfogadni.
Nekem az lenne a hitelesebb, ha minden infó nélkül az emberek tudnák, mikor merre jár, mert megéreznék.
Szóval ne utólag jöjjenek rá, és fogják rá a dolgokat, hanem látatlanban érzékeljék.

elterito (aki nem érzékeli)

Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.19 0 0 359
Kedves Bacsa!

Azért ez érdekelne. Azért jöttél, hogy mit mondanak a Gyüliről? Egy átlag HITes nem tud a Tallér-szellemről. Te honnét tudsz róla? Mit tudsz róla? Mi a véleményed róla?
üdv:b

Előzmény: bacsa34 (351)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.19 0 0 358
A topicot én nyitottam. Valóban egy HGY-s dolog a címe, mert én is HGY-s vagyok. Más gyüliből nincs ilyen tapasztalatom, azért ezt a címet adtam. Valóban szeretném, hogy ez a helytelen gyakorlat megszűnjön (esetleg megtéréssel), azért kezdtem. De érdekel más gyüli ilyesmi gyakorlata is. Ebben a műfajban eddig még csak a tridenti átkokról hallottam, arról is szívesen olvasnék. Megbánták-e? Bocsánatot kértek-e? Ilyen háttérrel hogyan működhet a Krisztus Teste? Ez nem hasonlás-e a Testben? stb. Tehát érdekel minden ilyen dolog, amikor valaki magát kereszténynek nevezi és a vélt vagy valós ellenségével lelki vagy szellemi erő használatával küzd. Az ellenség helyett emberrel.
summa: A jelenség érdekel, és a lehetséges megoldás.
üdv:b
Előzmény: bacsa34 (346)
balgár Creative Commons License 2004.02.19 0 0 357
Kedves forum,
lenne egy tiszteletteljes javaslatom: aki sértve érzi magát, írjon a sért? félnek magánba, ne itt a világ el?tt szidja a másik SZEMÉLYÉT. Sokkal épit?bb lenne végigolvasgatni a hozzászólásokat, ha nem a másik személyér?l hanem a másik HOZZÁSZÓLÁSÁROL folyna a vita.
Hogy egy világi közmondásnál maradjunk: okos enged...

Békesség, vagy hogy is köszönt el az Ur

balgár Creative Commons License 2004.02.19 0 0 356
Kedves faithful,

"Teológiailag biztosan korrekt, és elméletileg biztosan jó, amit írszd. De mondjuk mit csinálsz akkor, ha abban a házban, amiben laksz, konkrétan lakik.."

Erre gondolsz? Nem értem mit akarsz ezzel mondani. Kérlek kicsit szájbarágósabban :)

Salom

Előzmény: faithful (324)
seus Creative Commons License 2004.02.19 0 0 355
Ki frocskoli itt a sarat? Ki szemelyeskedik?Buntudatot akarsz kelteni, csak, mert nemelyek nem atallanak itt b-e-s-z-e-l-g-e-t-n-i arrol, ami a fejukben jar, ami a szivuket nyomja? Hat ez valoban szegyenletes. Legjobb lenne, ha a gondolkodast is gyorsan abbahagynak, a la 1984.
Előzmény: bacsa34 (351)
balgár Creative Commons License 2004.02.19 0 0 354
Kedves Bacsa,

"egyedül Jézus vére az, ami meg tud tisztítani bennünket, ezért teljes bizonyossággal mondhatom, hogy itt egy megtért, keresztény emberről van szó. Ha nem lenne megtérve az"

Köszönöm válaszodat. Elgondolkozom még rajta, nem is zárom ki hogy igazad van, de akkor kéne legalább még egy bizonyság.
Bocs, hogy csak késve válaszolok, de csa este jutok netezéshez.
Áldjon az Úr

Előzmény: bacsa34 (320)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.19 0 0 353
Látszik, hogy nem ismered (még?) a dolgok működését. Kívánom Neked, hogy ne is ismerd meg!
Előzmény: bacsa34 (351)
bacsa34 Creative Commons License 2004.02.19 0 0 352
2Korintus 1/3-4:
"Áldott az Isten és a mi urunk Jézus Krisztusnak Atyja, az irgalmasságnak atyja és minden vígasztalásnak Istene;A ki megvígasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvígasztalhassunk bármely nyomorúságba esteket azzal a vígasztalással, a mellyel Isten vígasztal minket."
Előzmény: Don Vittorio (348)
bacsa34 Creative Commons License 2004.02.19 0 0 351
Én azért jöttem erre a fórumra, mert én magam is hites vagyok. De gondolom ez már kiderült. Egyszerűen érdekelt, hogy mit beszélgettek a gyülekezetről.
Vannak csalódott emberek mindenhol. Vannak keresztény csalódott emberek, és világiak. A keresztény csalódott emberek is ugyanúgy elkeserednek eleinte, mint a világiak, de ők Istenhez fordulnak vígaszért, és nem fröcskölik a sarat maguk körül. Még akkor sem, ha jogos a sérelem. Hogy a világi csalódott emberek mit csinálnak? Hát, azt hiszem elég végignézni ezt a fórumot, hogy kiderüljön...
Előzmény: Don Vittorio (348)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.02.19 0 0 350
Akik ide írnak, mind érintettek valahogy

én meg csak úgy vagyok :)

Előzmény: Don Vittorio (348)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.18 0 0 349
Szavhoz se jutok. :-)
Előzmény: CSerfa (341)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.18 0 0 348
Voltak ilyen topicok. Jehova tanúi tévtanításai, Katolikus egyház a legnagyobb szekta, etc. Nagyon sok volt. Keresd csak meg ezeket, mielőtt teológiát építesz az egyébként téves felvetésedből. :-)

Valami oknál fogva Te is a HGY-s témákat vetted észre. Nyilván mert ez érdekel, ez érint. A többit észre sem vetted, mert azok nem érdekelnek. Akik ide írnak, mind érintettek valahogy: van, aki sok éve csalódott, van, aki épp most csalódik, van, aki még lila ködben jár, aztán vagy fog csalódni, vagy nem, de még olyan is van, aki már rég tudja, mi a dörgés, csak az énvédelmi mechanizmusa arra sarkallja, hogy itt védje ezerrel a HGY-t, hátha úgy megnyugszik, és elhiszi magának, hogy tényleg pont úgy OK minden, ahogy a többieknek nyomja (igaz, belll?). És még sorolhatnám.

Előzmény: bacsa34 (346)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.18 0 0 347
Jogos a felvetés. Nyilván mélyebben hat a HGY a tagokra, így az ex-tagok tovább maradnak a hatása alatt. :-) Meg persze az is igaz, hogy az a típusú "utánanyúlás", amelyre sajna több példa is volt az elmúlt 15 évben, nem jellemző annyira a többi felekezetre.

A többi igaz, egyébként nem jobb, nem rosszab - más.

Előzmény: bacsa34 (342)
bacsa34 Creative Commons License 2004.02.18 0 0 346
Én az előbb nem csak erről a fórumról beszéltem, hanem álltalánosságban a keresztény emberekről. De ha valaki ezt a fórumot megnyitotta, hogy a hiteseket ráébressze a hibáira, akkor gondolom nyitott más fórumot is, ahol a pünkiket ébresztgeti hasonlóképpen. Nyitottatok olyant is? Szivesen beleolvasnék, adjátok a címet:-)
Nagyon igaz, hogy vegyük ki a saját szemünkből a gerendát, mielőtt a máséban keresnénk a szálkát. Hála Istennek Ő lehetőséget adott nekünk, hogy meglássuk a saját hibáinkat, és megvalljuk a bűneinket, ha esetleg valamibe belekeveredünk. Én speckó élek ezzel a lehetőséggel naponta. De amilyen lejáratás itt megy egyes emberek ellen, az már nem kis szálka, és elárulom, hogy nem is az a keskeny ösvény, ami Istenhez vezet...
Előzmény: csihuhu (344)
csihuhu Creative Commons License 2004.02.18 0 0 344
a bennünk lévő szeretet arra sarkall bennünket, hogy a szeretett testvéreink végre elhagyjanak minden sallangot, és Isten felé tudjanak teljes szivükből fordulni, akkor minden felekezetben lévő embereket egyformán kell szeretettel, az Ige tükrében inteni, és a helyes utat megmutatni.
A bennem lév? szeretet engem arra sarkall, hogy elhagyjak minden sallangot, stb., és ne integessek addig, amíg az a szálka, ugye... :o)
Persze, vannak a kiválóak, akik ezen már túl vannak :o) de valóban, ha a topic nem a Tallér-szellem elleni "szellemi harcról" szólna, vagy, ha azt más felekezetben is gyakorolnák, jogos volna a felvetés a többi felekezet vizsgálatával szemben is. Így is jogos lehet, csak esetleg nem itt.
Előzmény: bacsa34 (342)
spamexes Creative Commons License 2004.02.18 0 0 343
Ha itt olvasgatni fogsz, akkor sokkal nagyobb eretneksegeket is latsz majd, mint amit most kifogasolsz:-))) Itt ez csak hab a tortan.
Itt mar rendkivuli modon elhajlottak. Azt hiszem, az ido alatt, amig elolvastam ezeket a dolgokat (1-2 honapig); teljesen megertettem, hogy mit jelent a szekta szo. Es rajottem, hogy semmikepp nem a HGY a szekta.
Előzmény: bacsa34 (336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!