Keresés

Részletes keresés

nyomdász Creative Commons License 2003.04.01 0 0 2954
Ma reggel beírom a TM áprilisi lapelőzetesét. Az utolsó lapszám lesz a Timp Kiadóban. Egy másik kiadó fogja májustól megjelentetni a Turista Magazint.
Vegyetek a lapból, hogy majd össze tudjátok hasonlítani a másikkal.
-nyomdász-
lükepék Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2953
Ölbő-Alsószeleste vá.-Sárvár vá.

kellemes kis túra, néha egy-egy kanyar, őzek, fácánok, nyulak ezerrel. finom zsemle kakaó Bögötön, csomó helyes kutya Csényén. na jó volt.

Budai-HG! a bzmotos mozgalom: másodszor mentem a szombathely-soproni viszonylaton, és megint nem bzmottal!! brühü. már van két szép körbélyegzőm Sz.helyről, de Sopronban sosem kellett.. :(

Váci Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2952
cserlaci: "...Igy mindenki gatyára vetközött. Átkelve a Dunán megérkeztünk a Gemencbe. A híd dunántúli lábánál..."
:-))))
Előzmény: cserlaci (2943)
Váci Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2951
Szia (budai-)H.G.!

Ha már külön köszöntöttél, hadd kérdezzem meg, hogy ismerjük mi egymást személyesen is? Vagy csak a Vicinális & társaiból?

Előzmény: (budai-)H.G. (2922)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2950
Egy kis restancia.

Az Alföldi Kéktúrám történetében bűvös számhoz érkeztem. 425. Szebb lett volna a 424, ez ugyebár a 848 kilométeres táv fele, meg aztán 424-es mozdony is volt:o)
De nem, 425 kilométer. Itt tartok 13 nekiveselkedés (15 túranap) után.

Ezek szerint még 15 nap és vége?

Nincs még egy komplett megye sem. Borsod-Abaúj-Zemplén elvben lehetne, de olyan minimális a távolság, hogy „szóra sem érdemes”. Hiányzik egy pici Szabolcsból is. De.
Összefüggően megvan Körösladány és Bordány között. Sok-sok gát és homok.
Hiányzik a Sebes-Köröstől délre lévő, még nem viharsarki szakasz. Biharugra, a világ vége. És Geszt. Majd vissza a Berettyóhoz és a torkolatánál vége.
Hiányzik Hajdú-Bihar jó része. Kvte szerint ez a legszebb szakasz.
Pici Bács-Kiskun van, de a homok jó része még előttem.
A csodálatos Gemenc! Itt kéne befejezni!
Még egy nekiveselkedés és Csongrád lehet az első komplett!

Ilyen gondolatok foglalkoztattak, mikor beírtam a naplóba a 13. túrám legfontosabb ismérveit. Az elköltött pénzt nem publikálnám.

Nincsenek legek. Szeretem a síkvidéket.

Talán annyi, hogy most úgy látom, a második fele jobban elő van készítve. De változott az időjárás. Új kihívások vannak. A távolság azonban adott. Még 423 kilométer.
Hogyan tovább? Nem tudom. Várom a fák zöldülését. Közben itt a dilemma. Ttúra, vagy hosszú távú túra? Oly nehéz a választás!

A befejezés határideje: 2003. október 31.

Jesper Olsen Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2949
A kompnál kár lett volna próbálkozni. Mint már korábban irtam, mi is igy jártunk - végül a szombat de. nyitva tartó könyvtár bélyegzőjét ütöttük be a füzeteinkbe.
Előzmény: Kornél14 (2946)
Baggins77 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2948
Sziasztok!
Hétvégén az Írottkőn jártam, de egyik dobozban sem volt pecsét. /A ttt-s OKT fórumba is beírnám az infot, de nincs türelmem előkutatni az ottani jelszavamat (fejből nem tudom, valamelyik CD-men van)./
Zete Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2947
Múzsla!
Tudsz esetleg bővebbet arról, mi is volt ez a partizánkodás? A régi MTSZ honlapon mindössze ennyi van:

"A túra célja: Szőnyi Márton és magyar partizán társai 1944 őszén végre hajtott bátor hőstetteinek színhelyén az Ó-Bükk hegységben piros sáv jelzésen való túrázás."

Az útvonal persze, biztos nagyon szép lehet. Gondolom, Te már bejártad...

Előzmény: Múzsla (2932)
Kornél14 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2946
Hétvégén a Kéktúra Börzsönyi részét jártuk végig. A túra végállomása Nagymaros volt.
A vasútállomáson elöször vonatjegyet vásároltam, majd kértem a hölgyet, hogy a füzetembe is pecsételjen egyet a körbélyegzővel. Erre ő közölte, hogy az nem arra való és mivel eddig senki nem biztosítót nekik Kéktúra bélyegzőt, nem tud adni semmiféle pecsétet. Azt is monda, hogy menjek le komphoz, mert nekik van bélyegzőjük.
Tovább próbálkoztam, elővettem a legszebb mosolyomat, aminek az lett a vége, hogy kaptam egy fémbélyegzőt, amivel egy kb. 6 * 0.5 cm-es NAGYMAROS-VISEGRÁD feliratot tudtam stemplizni a füzetbe. Azért minden esetre a vonatjegyet, amin látszik a körbélyegző és a dátum, beragasztottam az igazoló füzetbe.

A Kisinóci túristaház április közepéig felújítás miatt zárva van. A tulaj pont ott volt, amikor arra jártunk és kérésünkre kihozta a bélyegzőt. Megemlítette, hogy nem meri kiakasztani egy láncra, mert fél, hogy ellopják, ezért tartja bent az irodában.

cserlaci Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2945
A CÉLBAN!!!
Előzmény: (budai-)H.G. (2944)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2944
A rajtban történt, de kössz az észrevételt.
Előzmény: cserlaci (2943)
cserlaci Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2943
Első két pecsétem története BZmot túramozgalomban
Időpont: 2003.03.26.
Útvonal: Baj - Sárbogárd IP / 104 km /
Tavaszra való tekintettel fűtve voltak a kocsik, hiába kértük a kalauzt, nem volt hajlandó lekapcsolni. Igy mindenki gatyára vetközött.
Átkelve a Dunán megérkeztünk a Gemencbe. A híd dunántúli lábánál látható volt egy AK jel, mely Szekszárdig vezeti a turistát. Most csak csónakkal teljesíthető ez a szakasz.
Néhány perc múlva megérkeztünk Pörbölyre. Annyit érdemes tudni a faluról, hogy itt van a Gemenci kisvasút egyik pu.-ja. Szeptember 3. hétvégéjén van a napja, ekkor ingyenes és egészen lemegy Bárányfokig a Gemenc Szabadidő Közpntig.
Következő állomás Bátaszék: a pu.-tól indul egy zöld jelzés, amely a DDK-ba csatlakozik Mórágynál.
Mindenkinek ajánlom ezt az útvonalat /Geresdi-dombság/!
Azután következett a sáros rész: Sárpilis-Decs-Öcsény-Szekszárd. Ha az ember sötétben vonatozik erre, mindig megcsodálhatja a kivilágított Szekszárdi-dombságot. Az öcsényi repülőtér pedig megér egy félnapot!
Tolnamözs állomáson eszembejutott a falu / város? / különlegessége: Selyemgyár múzeum.
Nagydorogon megint beugrott valami: a szoc. otthonban Sipka Múzeum van!
Majd Vajta / termál fűrdő /, Cece / Cs.I. Múzeum / és meg is érkeztünk Sárbogárdra. A pénztárnál 5 percig udvaroltam a hölgynek egy dátumos körbélyegzőért. Az istennek nem akarta megérteni, hogy minek az nekem!
Kedves HG az eredeti kiírást javítsd ki, mert mint a fenti leírás is mutatja, ez a vonat nem Bátaszékig, hanem Bajáig közlekedik
/én voltam aki a Csepel 50 céljában megszólítottalak ez ügyben, mikor Franken sporival szóba elegyedtél/
Múzsla Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2942
A mozgalom él és létezeik!
A túra irányítója: Wenzel Péter 3600 Ózd, Kazinczy út 9.
A jelvény ára (2002-ben): 200Ft
Igazolás: túrajelentéssel
Előzmény: Bigjoe (2941)
Bigjoe Creative Commons License 2003.03.29 0 0 2941
Partizán út:
Vajon lehet még igazolólapot (és teljesítés után jelvényt) szerezni az ózdiaktól? Vagy már csak a jelzés létezik és a túraigazolás meghalt?
Előzmény: Múzsla (2937)
nyomdász Creative Commons License 2003.03.29 0 0 2940
Ezek szerint ezt is a Tájoló Bt. csinálja. Nekem tetszett az Alföldi Kéktúra igazolófüzete. Valami rémlik nekem is a papírral kapcsolaban. Szerintem sima 120 grammos ofszetpapírra kell nyomni, Szép is rajta a nyomat, meg a vastagsága is megvan ahhoz, hogy ne szívódjon át a bélyegzőfesték a másik oldalra. Remélem olvassák.
Előzmény: (budai-)H.G. (2939)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2939
Nagy Lajos már a készülő igazolófüzet néhány oldalát is látta. Elmondása alapján az AKT színes itineréhez hasonló, színvonalas kiadványra számíthatunk.
Előzmény: Güsziológus (2931)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2938
Kicsit off, de Borsodnádasd és Ózd között volt egy kisvasút, aminek a pályáját a 90-es években bontották el. Akit érdekel a téma, a "Kisvasutak" topicban olvashat utána.
Előzmény: nagypapi (2935)
Múzsla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2937
A Hangonyi tó felöl több a szint, mint Borsodnádasdról, ezért is sokallom egy kicsit a Te 850m-edet.

Teljesen jogos. Én is sokallom, de ennyit mértem.

Előzmény: nagypapi (2935)
Krysia Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2936
OFF: A Jókai tt-vel kapcsolatban megkereshetlek téged e-mailben? (Infora lenne szükségem.)

Persze, ha tudok, szívesen segítek. Úgy látom, a te freemailed meghalt, az én megadott címem még egy darabig él.

Előzmény: Baggins77 (2912)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2935
Ráadásul a kiírás szerint"...Ózd-Borsodnádasd vasútállomásig". Közel-távol nincs vasút Bnádasdnál!!
A Hangonyi tó felöl több a szint, mint Borsodnádasdról, ezért is sokallom egy kicsit a Te 850m-edet.
A Hangonyi tó - Hangony tényleg lehet vagy 3 km, momentán épp van nálam egy Heves-Borsodi-dombság térkép, tervezem jövő hétvégére a Kohász-kék újabb szakaszát...

Előzmény: Múzsla (2934)
Múzsla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2934
A szomszédos topikban pont az ilyen adatokról beszélgettünk mostanság.
Szóval a lentebb említetteket én magam mértem. Lehet, hogy roszzul?
A hivatlos verzió valóban az, amit be is írtál. Ám abban a Hangonyi-tó és Hangony közötti távolság nincs benne és a szint is Hangonyi-tó felől van megadva
Az útvonal: Borsodnádasd - Remete-völgy - Palina-puszta - Járnokfő - Hangonyi-tó
Előzmény: nagypapi (2933)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2933
Ha már szóba hoztad a Partizán utat:
A jelvényszerző túramozgalmak oldalon 20,2 km-t írnak rá, 530m szinttel. Most akkor pontosan merre megy ez a bizonyos Partizán út?
Előzmény: Múzsla (2932)
Múzsla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2932
Melegen tudom még ajánlani a Partizán utat.
Szuper, egy napos túra. Borsodnádasd - Hangony 23km, 850m szintemelkedés.
Előzmény: Güsziológus (2931)
Güsziológus Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2931
Ez a túra engem is érdekel.

Aki tud valamit, kérem, hogy tegye közzé.
Két hét múlva lesz Keleti-Bakony ttúra, ott megkérdezem Nagy Lajost, hátha ő többet tud.

A sok kék után egy kis piros jól jönne:o)

Előzmény: Zete (2910)
Baggins77 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2930
Az akció időtartamát úgy nézheted meg, hogy a www.hungarycard.hu oldalon rákattintasz a magyar zászlóra, bejön egy második ablak, aminek a jobb oldalán ez a csodás szöveg olvasható:
"A kártya ára vá...
>> Részletesen..."
Ha rákattintasz a ">> Részletesen..." feliratú linkre, olvashatsz az akció időtartamáról. :-)
Előzmény: csacsana (2929)
csacsana Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2929
Ezt én is olvastam, de rákérdeztem. Szóban mást mondtak.
Az akció időtartamát tényleg nem találtam (tegnap!) az adott weben.
Előzmény: nagypapi (2928)
nagypapi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2928
"Ön az interneten keresztül megrendelheti az alábbi termékek közül bármelyiket (akár többet is) előre fizetéssel vagy
utánvétellel:
Magyar Turizmus Kártya csomag (5.200 Ft AKCIÓS ÁR +postaköltség / csomag)"
(Forrás: http://www.hungarycard.hu/rendeles.html)
Előzmény: csacsana (2927)
csacsana Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2927
SOS a TURIZMUS KÁRTYÁRÓL!
Tegnap én is zárás előtt megvetem a kártyát.
A hölgy elmondása szerint MÉG MA akciós a kártya (fél 6-ig vannak nyitva) 5200 pénz, hétfőtől 6888 lesz.

Állitása szerint az internetet nem ők fejlesztik, és ott nem is érvényes a kedvezményes vásárlás.
Minden esetre ezt furcsálom.
Tehát Budapesten, Váci u. 78-80 (Fővám térnél) félk 6-ig.

Csana

Előzmény: nagypapi (2918)
Múzsla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2926
1999 és 2000-ben a Freytag Kft-nél lehetett beváltani a kedvezményt.
Éltem is vele! :-)
Előzmény: (budai-)H.G. (2923)
Múzsla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 2925
Ezt követően még nincsenek konkrétumok, de az egészet be szeretném fejezni még ebben az évben! 2004 már másról fog szólni!

Akkor a kérésemet vedd tárgytalannak!

Előzmény: Güsziológus (2911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!