Keresés

Részletes keresés

Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359597

Ezek szerint kettőnk közül nekem van több fantáziám :)

 

 

Az ártalmatlantás valós költségét meghaladó "göngyölegdíjat" a fogyasztó fizeti és csakis az ártalmatlanító igényelheti vissza (nem ÁFA), tartózkodási helytől
függetlenül.  Az, aki saját maga ártalmatlanít versenyelőnybe kerül azzal szemben, aki "átruházza" az ártalmatlantás jogát.

Előzmény: Törölt nick (359595)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359596

Két teljesen különböző dologról beszélünk :)

 

 

Ha szeretnél átváltani a kibocsájtás témakörére tegyük meg, de ne akard összekeverni a kettőt. Az üvegházhatású gázok kibocsájtása csak "azért
rossz" mert egy viszonylagosan stabil állapotból egy instabil állapotba löki a klímát. Mivel jelenleg NINCS olyan technológiánk amivel nagyüzemi
módon intenzív földhasználat nélkül IS tudunk élelmiszert termelni, nem tudunk olaj nélkül fűteni, közlekedni, energiát termelni, ezért az instabil
klíma rövid távon a civilizációnk létét fenyegető veszély. Ami helyben nem áll rendelkezésre, azt máshonnan kell beszerezni.

 

 

Mivel már rég túlléptük azt a pontot, ahol kezelhető sebességűvé lehetett volna lassítani a változásokat, ezért most már az alkalmazkodás a cél.

 (ha gondolod a stabil - instabil klma kérdéskörét is levezetem, de ha nem muszáj nem térnék ki mégjobban). 

 

 

Ebben a versenyfutásban pedig minden egyes év ajándék. Arra kell használjuk az időt, hogy átalaktsuk a mobilitást, áruszálltást, energiaellátó-
rendszereket, élelmiszertermelést... gazdaságot, a teljes civilizációnkat. Ha ez elmarad, versengés indul majd az erőforrásokért. Sajnos modern
háborúkban nincsenek valódi nyertesek, vagyis nem többlet erőforrásokhoz jutunk, hanem a rendelkezésre állók felélését gyorstjuk.

 


Értelmesebb választás az alkalmazkodás. Ehhez pedig meg kell tanulnunk minimális mennyiségű externália bevonásával fenntartani a társadalmunkat.
Helyi erőforrásokra alapozott önellátás. 

 

--------

 

Nos... ezt a célt kell(ene) tudni megvalóstani lehetőleg a társadalmi kohéziót megőrizve. Olajalapú, externáliafüggő gazdasági modell fenntartására
törekedve ez lehetetlen.

 

 

Előzmény: FRANKYE (359592)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359595

A szabályozás kijátszása alap... vagy szerinted a mindent is lepapirozó ISO9xxxx németek ma nem a legpedigrésebb módon szabadulnak meg a szemetüktől?

 

Szabályozás... ne nevettesd ki magad...

 

És kit büntetsz meg? A lengyel hajléktalant, akinek a nevén a cég van?

 

Ehhh

Előzmény: Auralianus (359593)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359594

Ismerőst meg )-: kiröhögtem ))-: hogy bevette, hogy ember tud gyorsabban futni mint a gepard )))-: mert látta videon ))))-: asz'item immunis vagyok az ilyesmire. ))))):

Előzmény: Taurus Obscurus (359585)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359593

Akkor olvass intenzívebben vissza... 

 

 

... le is lettem értve komcsizva már párszor ebben a topicban (is)...  amúgy nem kell betiltani se a szemétexportot, se a globalizációt. Helyette
úgy kell inkább átsúlyozni a szabályozást, hogy költséges hobbivá váljon a társadalom által helyesnek vélt környezetvédelmi normák kijátszásának
még a kísérlete is...

 

 

... nehéz nem felismerni, hogy a lakosság többségének egyértelműen a megújulók felé történő elmozdulás, az automatizálás és a gazdasági célú
földhasználat csökkentése lenne előnyös... 

 

... pedig nincs ebben semmi kommunisztikus. Nem közös tulajdonról beszélünk, hanem a felhalmozott vagyon felhasználásával létrehozott és fenntartott

egyenlőtlenségek felszámolásáról. 

Előzmény: Törölt nick (359591)
FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359592

Mondom, hogy kezdesz feljönni. :) 

Annyit hozzátennék: MINDEN termelőnek, gyártónak, szolgáltatónak a PROFIT a célja. 

 

Egyébként évtizedek óta gyártanak "műhúst" Szója a neve és régóta használják húsok kiváltására ill. keverékekben helyettesítésére. Lásd pl. virsli.

 

Ez a CO2 mizéria egyre több embernek elveszi az eszét. A  CO2 NEM méreg.

 

Javasolt olvasmány https://www.klimarealista.hu/fff-mmm/

Előzmény: Auralianus (359590)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359591

Ha megszűnik az ABCD dolog Európai előállítása, az azt jelenti, hogy szennyezőbben, a munkások jólétével nem törődve német és holland cégek hozzák be távolról, német ipari exportért cserébe.

 

A globalizáció és a németek seggberúgása (szemétexport betiltása) nélkül csak hülyeségeket irkászol...

 

Előzmény: Auralianus (359590)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359590

Meg azt is, hogy az itteni (német, svájci) olcsó hús feldolgozóipari rabszolgamunkára épül.... és?

 

 

Nem világok harcát próbálok játszani jó és rossz jedikkel, hanem arra mutatok rá, hogy termelői oldalon nem a hústermelés a cél, hanem a profit.

Fogyasztói oldalon szintén nem a húsevés a cél, hanem a jóllakottságérzés. Ha reggeli itallal is jóllakok, nem veszek tejet. Ha az E295, mesterséges

színezékkel és természetazonos aromával, állományjavtókkal és stabilizátorral olcsóbb és lealább annyira finom, akkor nem eszek húst.

 

 

Vagyis néhány sajátos gondolkodású egyénen kívül senkinek sem a húsevés fenntartása a deklarált célja.

 

 

Tehát a húsevés / termelés se nem evolúciós szükséglet, se nem gazdasági kényszer. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (359588)
FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359589

Én azt nem tudom, hogy lehet ingyen sörhöz és húshoz jutni piaci mennyiségben (de akár csak saját felhasználásra is) .

Nekem ezekért mindig fizetni kellett. :) 

Előzmény: Törölt nick (359588)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359588

A NÉMETEK (!) boltolták le a Dél-Amerikai húsimportot a német ipari exportért cserébe.

 

Vágod?

Előzmény: Auralianus (359586)
FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 0 1 359587

"ELŐSZÖR ami számára a legtöbb haszonnal kecsegtet. Azon igények teljesítéséről amiknek kielégítése számára nem jár haszonnal, pedig ünnepélyesen lemond."

 

Ez így igaz.  Ez már jobb egy kicsit. Kezdesz feljönni. :) 

Te meg azt fogadd el:  nagyobb igény, nagyobb eladás, nagyobb haszon.  

 

Lefordítom neked, hogy megértsd: azért termelnek húst mert igény van rá. És természetesen haszonnal teszik a termelők. (általában persze, lehetnek kivételek) 

 

"Vagyis nem azt termeli amire igény van (ingyen sör, ingyen búza, ingyen kukorica, ingyen hús) hanem azt, amin a lehető legtöbb haszna van." 

 

Ez a mondatod egy hülyeség. Aztán vagy elismered vagy nem. 

 

Attól, hogy a te világodban a "valódi hús" "akármekkora ellentételezést" is megér nyugtázásra került. De balgaság lenne azt hinni, hogy ezt a nézetet mindenki osztja.

 

Szerencsére egy két idióta zöldön kívül sok milliárd embert NEM zavarja a hústermelés és nem egy indexen megjelent hülye cikkben látja az emberiség élelmezésének a megoldását. :) 

Előzmény: Auralianus (359586)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359586

Az, hogy ingyen sörre, húsra, búzára igény van, csak egy olyan koordinátrarendszerben jelenti azt, hogy olyanra nincs ami pénzbe kerül, ahol az összes igény ki is elégíthető
a piacon rendelkezésre álló 'ingyenes" verzióval. Minél kevesebb sörhöz, búzához, húshoz lehet ingyen hozzájtuni, annál nagyobb kereslet lesz a "nem ingyenes" verzióra.

Ha sikerült feloldani a világegyetemed fogaskerekeit megakasztó ellentmondást, akkor továbbléphetünk ahhoz a részhez ahol a termelő azokat az igényeket fogja kielégíteni

ELŐSZÖR ami számára a legtöbb haszonnal kecsegtet. Azon igények teljesítéséről amiknek kielégítése számára nem jár haszonnal, pedig ünnepélyesen lemond.

 

 

Attól, hogy a te világodban a "valódi hús" "akármekkora ellentételezést" is megér nyugtázásra került. De balgaság lenne azt hinni, hogy ezt a nézetet mindenki osztja.

 

 

 

 

Előzmény: FRANKYE (359581)
Taurus Obscurus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359585

Ez egy szamitogepes jatek.

Előzmény: zöldkomcsi: (359584)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359584
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359583

Nem, jó az csak drága. A swédek szeretnék ha szén-dioxid adó terhelné a húsokat mert atomerőműveik vannak, úgy lenne versenyképes. Végül is a disznó csak látszólag működő vegyiüzem megújuló energiával, valójában fosszília a háttere annak is.

Előzmény: ,m,1710 (359563)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359582

Ez már mesterséges Föld, ez van, először is kellene tudomásul venni. ez földtörténeti korszak az

ANTROPOCÉN.

FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359581

"Vagyis nem azt termeli amire igény van (ingyen sör, ingyen búza, ingyen kukorica, ingyen hús) hanem azt, amin a lehető legtöbb haszna van." 

 

Én "megakadtam " ezen a mondaton.

Még egyszer nekifutok: hogy lehet nagy haszonnal eladni valamit ha NINCS rá igény.?

 

Most egy hülye indexes cikken vitatkozunk?  

 

Ha szeretsz hülyeségeken rágódni akkor rágódj ezen, ez is indexes "cikk" : https://index.hu/tudomany/2015/02/17/szaz_fore_szukult_a_mars-utazas_varolistaja/

Előzmény: Auralianus (359580)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359580

Te most akkor azt szeretnéd elmesélni, hogy a "jó és finom" előre panírozott, sajttal töltött csirkemell (ami sosem látott csirkét, de feleannyiba kerül és finomabb + nem hízlal) eladhatatlan lesz?

 

Melyik országban lesz eladhatatlan? Ahol a tejet sosem látott "reggeli ital" kiszorította a tejet a polcokról, mert olcsóbb volt?

 

 

Előzmény: FRANKYE (359572)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359579

Ez benne a legszebb. :)

 

A kínai akkumulátorgyártó CATL nemrégiben jelentette be egyébként, hogy Németországban épít gyárat, hogy kiszolgálja a BMW-t.

Előzmény: Tzp (359577)
,m,1710 Creative Commons License 2019.11.21 0 1 359578

  most ez lett a divat, a gazdagországok co2 szaki"tudosai" meg?jelezhetettlenek

 

de nemtudni, hogy ezek a co2 buzik nem e zabálnak sutyiba tonaszámra "igazi állatokat"

vagy nem e repcsiznek keresztülkassul a kongreszusokra meg egyéb

csak a mi kis Grétánk vitorlázik hehe

Előzmény: FRANKYE (359573)
Tzp Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359577

"A BMW is belehúzott, 10 milliárd euróért rendeltek akkumulátorokat"

 

https://hvg.hu/cegauto/20191121_A_BMW_is_belehuzott_10_milliard_euroert_rendeltek_akkumulatorokat

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359576

Én úgy látom, hogy te vagy a buta, de inkább seggbuta.

Értelmes ember nem ír le ekkora faszságot.

Előzmény: ,m,1710 (359575)
,m,1710 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359575

Butaság

a emberiség javarésze soha nemélt jobban a világon, soha nem evett jobb kaját mind ma, soha nemvolt jobban táplált mind ma

aztán lehet dumálni a vakvilágba, hogy igymegugy

a jolét néha megárt?

Előzmény: Törölt nick (359570)
,m,1710 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359574

Musk a tüzel játszik kinába  Bloomberg is gyanitja

Afrika meg már kinai, a pilotaszemüveges diktátorok odaadták kinának, hogy beinduljon a "felylödés"

 

vagy hosszutávu megegyezés kötnekt (kinai kölcsön) meg ez a állando kinai vosutépités ami megkönyitti a infra strukurát ahogy mondják, (szintén kinai kölcsönpénzböl)

közben a kiásott vagy kivágott afrika cucokat fuvarozzák a kikötökbe ezeken a uj neha gyorsvasutakon

mindha ere afrikának szöksége lene eben a formába??( lofaxt )

 

 

Előzmény: GPS (359568)
FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 0 1 359573

Azért nem maradhat minden úgy ahogy van mert a (sötét)zöldek szerint az ember a legkártékonyabb élőlény a Földön. Legszívesebben kiirtanák őket. Most már nem csak repülni, autózni, utazni nem szabad hanem húst sem szabad fogyasztani mert a hús előállítása is CO2 kibocsájtással jár.

 

És ezt a tudást a hvg. index. stb tudományos oldalakból veszik. :) 

Előzmény: ,m,1710 (359569)
FRANKYE Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359572

Ha nincs igény rá akkor hogy adja el?  Ha nincs rá igény és nem tudja eladni akkor, hogy keletkezik haszon? 

Közgazdaságilag ez, hogy működik?

Előzmény: Auralianus (359571)
Auralianus Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 359571

Feltaláltad az egybites világnézetet, gratulálok :)

 

Most akkor meséld el nekem, hogy amit én írtam, abból miként következik az, amit te írtál? Ha sehogy (aka szalmabábozál egy jóízűt) akkor akár lapozhatunk is.

 

Ha már láttál közelből profitábilis, nagyüzemi mezőgazdasági termelést, akkor tudod, hogy az:

 

- nem környezetbarát

- maximálisan olajfüggő

- fő célja a profit és adott környezetben ennek maximalizálására törekszik

 

Vagyis nem azt termeli amire igény van (ingyen sör, ingyen búza, ingyen kukorica, ingyen hús) hanem azt, amin a lehető legtöbb haszna van.

Előzmény: FRANKYE (359567)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359570

Már ma is műhúst eszel, kémiai tejet iszol.

Úgy teli vagy tartósítószerekkel, hogyha feldobod a talpadat, egy hétig se leszel büdös, hiába van kánikula.

Előzmény: ,m,1710 (359569)
,m,1710 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359569

Meg mégegy gondolat a "mü husrol" hehe (bocs nemtudom megálni nevetés nélkül)

 

Ha tényleg valaki  elhiszi, hogy a emberiség mühust fog sütni, mert kitalálnak valami kémiait??

hát akkor le kell szokni a tejtermékekrö is? vagy azis kémia lesz?

nemértem, hogy miért nem maradhat ez ugy ahogy van

 

Előzmény: _Berci (359561)
GPS Creative Commons License 2019.11.21 0 0 359568

 

a kinai nem hülye, kihasznál mindent

 

Ezért pont ideje volt odavinni még azt a kis maradék know-how-t is - amit még nem sikerült ellopniuk. Hadd sürgessük meg egy picit a gazdasági világuralmukat.

 

Én bírom ezt a Musk-gyereket - de ezzel a kínai húzásával nagyon lejáratta magát nálam.

(gondolom, hogy ha ezt megtudja, dupla adagot fog szívni idegességében).

 

Már nem tudom pontosan melyik, de az egyik afrikai országnak a GDP-jének a 32-35 %-a már most is a jóságos kínai hitel törlesztésére megy.

 

Gondolom, Kína  ott is valami vasútat épített magának - a helyiek pénzéből.

(persze úgy, hogy a helyi diktátor, aki ezt megrendelte, az sem járt rosszul azért)

.

Előzmény: ,m,1710 (359566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!