Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 239
Úgy hiszem, 1-1 éjszakára nem tilos a vadkemping. Az MTSZ honlapján vannak törvények, azt hiszem, az erdőtörvényben találod meg ezt a dolgot.
Előzmény: felazso (237)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 238
ha lenne egy kis túrista szállás katalógus, ami a főbb túraútvonalakra összpontosít

Több ilyen is van. Az MTSZ egyik időszakos kiadványa ezekkel foglalkozik. Azonkívül a www.hotels.hu oldalon nagyon sok panzió/vendégház/turistaszálló is megtalálható.

Előzmény: felazso (237)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 237
Csak - szerintem - sokan abból indulnak ki, hogy minek szervezkedjenek, ha a közelben is tudnak túrázgatni? (Én nem!)

Ha a vadkempingezési szabad/nem szabad vita kérdése merült itt fel az előbb, akkor arra csak annyit tudok mondani, hogy a nyáron kipróbáltam (egyszer) és majd' beszartam, amikor mindenféle fura hangok jöttek a szántóföldön az erdő és a település felől. Nem sokat aludtam, az biztos! Az tény, hogy nem megengedett, viszont nem mindig elkerülhető. Jobban szeretem inkább a legális szállásokat. Talán meg is lehetne oldani, ha lenne egy kis túrista szállás katalógus, ami a főbb túraútvonalakra összpontosít - így levéve a szervezési gondokat a bakancsoskodni kívánó túristákról. Iskolákban még nem szálltam meg soha. De nem is biztos, hogy 1-2-3 személy részére kinyitják. Nagyobb csapattal nyilván egyszerűbb a megoldás, de van, hogy egyedül vágok neki egy-egy szakasznak.

FLZs

Előzmény: larzen (234)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 236
Ha evvel több kéktúra teljesítő lesz, akkor beadom a derekam! Ám legyen.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (235)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.09 0 0 235
Mindjárt jön a hitvita, hogy szabad-e. :-)))))
Előzmény: larzen (234)
larzen Creative Commons License 2001.01.09 0 0 234
Ebben igazad van. Tényleg nem egyszerű megszervezni a szállást és az utazást az ország másik feléből, bár nyáron a szállás megoldható sátorral, élelmezés a falvakból, és az utazás sem lehetetlen feladat egy kis tervezgetéssel.. A kék elég népszerű teljesítménytúra útvonal is. Már az OKT vége is nagyrészt le van fedve az Öreg Bence Nagy-Milic túrájával (tavalytól). Ha jól összeválogatnák az emberek a megfelelő teljesítménytúrákat, legalább a felét megtehetnék így. Ha akarják.
Előzmény: felazso (233)
felazso Creative Commons License 2001.01.09 0 0 233
Helló!

...és ha megnézed a Dél-Dunántúlit vagy az Alföldi-Kék Túrát, akkor még nagyobbat döbbensz.
:-o

Szerintem a hosszútávú túrákra már sokkal jobban kell készülni, anyagilag jóval megterhelőbb és így azok, akik csak egyszerűen túrázni szeretnének, hogy a természetben legyenek, azok nem mennek el ilyen messzire a lakóhelyüktől. Szerintem sok olyan túrista is van, aki résztávokat teljesített az OKT-ból, és nem mindet.

Részemről is leginkább a megszervezés adja a fő problémát. (1. szállás, 2. utazás az "eldugott" helyekről)

FLZs

Előzmény: larzen (232)
larzen Creative Commons License 2001.01.08 0 0 232

Az Oszágos Kéktúra számokban

Az elmúlt négy év teljesítései:
1996: 82fő
1997: 53fő
1998: 98fő
1999: 64fő
2000 szeptember 30-ig: 52fő
2000 október 9-ig összesen 3576 sorszámozott OKT jelvényt adtak ki. Az MTSZ statisztikái alapján a legnagyobb részarányban a budapesti illetve a kelet-magyarországi lakosok teljesítették az OKT-t. A külföldiek közül az osztrákok körében népszerű hazánk legismertebb túramozgalma. Az elmúlt négy évben közel 20-an barangolták végig a közel 1100 km-t.

Kicsit kevesellem ezeket a számokat, főleg annak tükrében, hogy egy-egy nagyobb teljesítménytúrán több százan is elindulnak. A természetjárásnak ez a formája miért nem olyan népszerű?

felazso Creative Commons License 2001.01.08 0 0 231
Helló!

Tök jó a fotóalbum! (A múltkor néztem, 2 kép össze volt cserélve.)

Arra gondoltam, hogy a tavaszi Európa Vándorlás kapcsán mennénk az AK Bács-Kiskun és Csongrád megyei szakaszára, már ha az esemény útvonala követi az AK útvonalát. Ezideig még ezt senki nem erősítette meg. Mint ahogyan azt sem, hogy ez az Európa túra "központilag" szervezett vagy minden csoportnak magának kell megszervezni és csak a találkozó helyek és idők adottak.

FeLaZso

Előzmény: kvte (230)
kvte Creative Commons License 2000.12.31 0 0 230
Az Alföldi Kéktúra bejárása során készült összes fénykép, kb. 400 db.

http://www.c3.hu/~kvte/alfoldikektura/index.htm

A Berettyóújfalu - Vésztő szakaszt majd valamikor tavasszal járjuk be, a Vésztő - Gádoros szakasz képeit hamarosan szkennelem.

Jó böngészést!

Apropó: A topiklakók közül hányan jártak már az Alföldi Kéktúra bármelyik szakaszán?

V. Zsolt

lord Creative Commons License 2000.12.14 0 0 229
A "másként nem is lehet" arra vonatkozik, ha egyszál magadban veszed be magad az országba, nagyon a belsejébe, fehér nőként, mondjuk úgy a 80-as évek végén.
Ha nagyobb társasággal nyomul vki a felkapott és sokat látott/ tűrt üdülőhelyeken, akkor nincs gond az európai ruhával. Kérdés persze, hogy ilyenkor mit lát igazándiból az adott országból, ahol spec. férfiuralom van hivatalosan.

Én mondjuk néha élveztem, hogy kiszolgáltak (nők), ők hordtak vizet, készítették a kaját (zöldes színű bárányhús kerülendő, de mindig lehet valami fogadalomra, zarándoklatra, böjtre hivatkozni) néha dühöngtem, dehát nem az én életem, nem az én értékeim. A böjt és egyebek akkor is jól jönnek, amikor nőt ajánlanak fel éjszakára és hosszan és érzékletesen bizonygatják, hogy tiszta, körül van metélve. Brrr.
De ez egy másik történet.

Nem tudom válaszoltam-e, de az a lényege, hogy utazóként dönthetsz: beolvadsz vagy maradsz, ahogy jöttél. Nem az esetleges negatív élmények számítanak, hanem az esetleges pozitívak. :))

Előzmény: nyitottszem (225)
kvte Creative Commons License 2000.12.13 0 0 228
Drága Topik!

Hamarosan elkészül egy újabb kis összeállítás a honlapomon, természetesen a kéktúrához kapcsolódik.
Érdemes felcsigázódni...
Idejében szólok mindenről.

V. Zsolt, KVTE

Carpy Creative Commons License 2000.12.10 0 0 227
Carpy nagyon szivesen menne, igyexik mindent ennek megfeleloen intezni.
Előzmény: V42 515 (226)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.09 0 0 226

Úgy néz ki, hogy nekem OK a január 6 a gyaloglásra (Vinye-Zirc). Ki jön még? Javaslat: a pécsi sebessel mennénk Vinyéig, így a pécsiek is tudnának jönni!
nyitottszem Creative Commons License 2000.12.06 0 0 225
"...Jómagam Marokkóban férfiruhában gyalogoltam (másként nem is lehet ..."

Kedves Lord! Ezt hogy érted? Igaz, mi egy nagyobb társasággal jártunk Marokkóban itt-ott, de nem tapsztaltam, hogy bármelyik hölgy útitársunkat nagyon negatív élmények érték volna, pedig voltak néhányan, akik kicsit "európaira" vették az öltözködést. Elég éles ellentételek láthatóak egyébként az ottaniak öltözködésében is (vidék vs. város).

Előzmény: lord (203)
Carpy Creative Commons License 2000.12.06 0 0 224
Elintezem :)
Előzmény: V42 515 (223)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.06 0 0 223
Nekem OK, csak havat szerezzetek! :-))
Előzmény: Törölt nick (221)
Carpy Creative Commons License 2000.12.06 0 0 222
Nekem OK.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.06 0 0 221
V42, Carpy,

mit szóltok ahhoz, hogy január 6, szombat? Egyébként itt beszéljük meg vagy a vasutas topicban?

Macibb

Előzmény: V42 515 (218)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.05 0 0 220
pataporc írta:
"Gratulalok!!! Minden elismeresem!!! "

Ez már a harmadik gratuláció, úgy érzem kell rá valamit válaszolnom.
Köszönöm, és örülök, hogy így érzitek, bár én most utólag úgy gondolom, hogy nehezebb volt elhatározni, mint végigcsinálni. A teljesítménytúrákhoz képest ez a műfaj könnyebb, mert nem vagy időponthoz kötve (egy tervezett etapot el is halasztottunk a vasutassztrájk miatt), nincs szintidő, ha valamit meg akarsz nézni, hát megnézed (Tátika, Siroki vár, sztupa, aggteleki barlang, ..., bár a 4,5-5ös átlagunk azért így is megvolt), és hát gondoljatok bele, átlag havi 100 km nem olyan vészesen sok. Viszont jóval több munkát, készülést igényel. Utazás, szállás, csomagszállítás (merthogy a cél sosem ott van, ahol a rajt :-)), információgyűjtés, régen látott ismerősök felkutatása, újak szerzése, topicnyitás :-)))
Egy ilyen akció (bár nem kötelező egy év alatt megcsinálni, de mi így akartuk a millenniumot ünnepelni), elég sok szabadidőt és anyagi forrásokat felemészt, érdemes ezzel is számot vetni, amikor belevág az ember.
És muszáj megemlítenem, hogy nagy szerencsém volt a túratársak kiválasztásával. Bár inkább Ők választottak engem :-). Egy volt tankörtársammal és az Ő edzőjével csináltuk végig vagy 90%-ban. A legnagyobb szerencsének (bár ez nem is szerencse, inkább istenáldása) azt tartom, hogy mind iramban, mind mentalitásban nagyon közel álltunk egymáshoz. Amiben különböztünk, abban pedig jól kiegészítettük egymást.
Szóval sokat vesztettem volna, ha ez a túra, pont ez és pont így, kimarad az életemből.
Én a túrát arra "használom", hogy lemérjem magam, hogy mindannak ellenére, amit magammal művelek egészséges élet és testmozgás terén, hol tartok fizikailag. Nos, mindig kellemesen csalódom, sőt, elmondhatom, hogy az utóbbi tizenöt(!) évben, bár a sportos élettől állandóan távolodom, egyre jobban megy, és egyre jobban is tudom élvezni a túrákat. Ebből is látszik, hogy a túrázás nem fizikai állapot kérdése. A Kinizsi százas például kifejezetten egy lelki gyakorlat, a mély meditáció egyik formája, de az ezt nem tudja, és soha nem is fogja megérteni, aki még nem próbálta. És ez így is van jól.
Nem akarok ebbe részletesen belemászni, talán, ha egyszer több időm lesz, majd kielemzem a Túramesék, túrafilozófiák topicban.

Szóval köszönöm a gratulákat, de remélem, nemcsak egészséges irigységre sarkallak Titeket, hanem valami cselekvési szándékot is felbuzeráltam bennetek. Bármiben nagyon szívesen segítek ezzel kapcsolatban, ha tudok. Infók, tanácsok, szombathelyi szállás.
Na, most látom, eltelt az idő, mennem kell. Legyetek jók. Ha tudtok :-)

Joker

Előzmény: pataporc (216)
Carpy Creative Commons License 2000.12.05 0 0 219
Bizony am! - gondolom en a tavolbol :)))
Előzmény: V42 515 (218)
V42 515 Creative Commons License 2000.12.05 0 0 218
Vagyunk így egy páran... Ha minden jól megy, december végén vagy január elején Vinye-Zirc között fogunk gyalogolni!
Előzmény: Vaskalap kartárs (217)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2000.12.05 0 0 217
Nahát, nahát!

Nem is gondoltam, hogy a vasútbarátság és a túrázás rajtam kívül másnál is összekapcsolódik.

pataporc Creative Commons License 2000.12.01 0 0 216
Gratulalok!!! Minden elismeresem!!!
Előzmény: Joker Karakter (211)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.01 0 0 215
Syd Barrett írta:
"Joker Karakter!
Tiszta szívből gratulálok, ha érdekel a kazetta neked ingyen lemásolom :-)))))))))) "

OK, sőt a másolt kazettákról készült szkennelt képet is ingyen elküldöd E-mailben, ugye? ;-)
Most vettem néhány kazit, csak úgy, mert olcsó volt, de azok 240-esek. Majd meglátom, mennyi pénzem marad karácsony után, nem akarom, hogy a két gyerekem a küszöböt rágja :-)))
De nem felejtettem el a felajánlásodat, remélem, Te sem fogod :-)
És kössz.
Joker

Előzmény: Syd Barrett (214)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.28 0 0 214
Joker Karakter!
Tiszta szívből gratulálok, ha érdekel a kazetta neked ingyen lemásolom :-))))))))))
lord:
A másik topicot én indítottam (Vannak-e még kék túrázók?), de én is átjöttem ide.
Gödény Creative Commons License 2000.11.27 0 0 213
Hétfőn délután 4 után vidd be az MTSZ központba, a Bajcsyra. Leadhatod máskor is, de hétfőn Bozó Bandi is ott csücsül, aki elbírálja - rögtön el lehet vele beszélgetni.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.27 0 0 212
Gratula!

Azt hiszem, a Bajcsyn elvő MTSZ központba kell beadni, nincs beleírva?

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.27 0 0 211
Megvan!

Elértük Hollóházát, tehát tulajdonképpen teljesítettük a Kék Túrát. Most akkor mit kell tenni? Hova kell beadni? A dátumokat nem írtam folyamatosan a füzetbe, gondolom, most pótolni kell. Egy-két helyről nincs pecsét, de van fénykép. Akkor oda valami kísérőszöveget is kell írni? Egy helyről (Kevélynyereg) nincs semmim, illetve az útbaeső legközelebbi faluból van egy pecsét (szabály szerint). Az ilyesmiket gondolom, kommentálni kell. Ha hárman nagyjából együtt csináltuk, akkor ugye együtt érdemes beadnunk is? És akkor egy fénykép is elég három helyett.
Kb mennyi idő alatt van meg az elbírálás, tehát ha egy héten belül beadjuk, mikor lesz meg az eredmény? És mikor kapjuk meg, és hol? És most milyen sorszámnál tartanak? Ha tudtok valamit, írjátok már meg. Úgy izgulok! Most fogom az első jelvényemet kapni.

Majd mesélek még, de most ennyi.

Joker

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.27 0 0 210
lord írta:
"http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006810&uq=10
(úgy látom talán az 'a' betű a lényegi különbség)

Megtaláltam én is, de mivel láttam, hogy több, mint egy éve indult, és 8 hozzászólás után tulajdonképpen elhalt, úgy gondolom, kár reklámot csinálni neki. Ezt megírta Sánta Kutya is a topicba, de ezzel azt is elősegíti, hogy mások bekapcsolódjanak.

Joker

Előzmény: lord (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!