Keresés

Részletes keresés

Lechi Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97917

Köszi, de ez magastetőre (20º-60º) való, én lapostetőre keresek.

Viszont jogos a felvetés... anyagilag jobban járok, ha berakok egy ilyet a ferde tetőbe, plusz szerelek pár lépcsőt a kibúvó és a lapostető pereme közé. Csak utána kell néznem, mik a jelenlegi előírások.

Előzmény: epitkezes1 (97916)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97916

Szerintem ezt keresed: VELUX VLT 025 45x55 cm tetőkibúvó

nekem van kettő is, velux minőség, azaz szuper és az ára sem vészes.

Előzmény: Lechi (97914)
vadeger Creative Commons License 2021.02.06 0 0 97915

rég jártam erre, hadd kérdezzem meg, mekkora költségvonzata van készíttetni vasbeton koszorút egy 30-as falra? Oromfalat kell hozzá visszaszedni, talán az nem tétel, de mondjuk a koszorú vasalással, zsaluzással, anyaggal, betonnal, munkadíjjal hogyan volna számolható kb?

Lechi Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97914

Sziasztok! Ötletekre lenne szükségem.

A beépített tetőterünkben van egy majdnem lapos (2 fok lejtés) tetős rész, kb. 4*4 m-es, itt jön fel a lépcső. Mivel sötét, és a kémény is a sarkában megy fel, amihez momentán nincs belülről kijáratom, gondoltam, beszereltetek egy világítóablakot, ami tetőkijáratként is funkcionál.

Sajna csak óriásiakat találtam (Velux: 100*100 cm, Fakro: 90*90 cm) a gerendaköz jóval kisebb. Vagy csak bénán kerestem?

90*60-as méretekben találtam még elektromosan nyílót is, de csak 15 fokig nyílik fel. És nem úgy tűnik, hogy ezeket ki lehetne akasztani, hogy kijáratként felnyissam.

A Fakro csinál ekkora tetőkijáratot, viszont abban nincs üveg, le van burkolva.

Van esetleg tippetek?

 

Persze kivágathatnám a gerendát is, vagy rakhatnék egy tetőkijáratot + felülvilágító ablakot (árban sem rosszabb), esetleg felülvilágító helyett szimplán fényvezetőt.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97913

Nem csak hosszában, KERESZTBEN is!!!

Előzmény: dzoltan82 (97912)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97912

Koszi a tippeket!

 

Szerencsere hosszuranyu toldasom nincs, egyben van a 6.5 meter lemez

oldali toldasoknal a filc szerencsere ninscc vegig , az ugy van, ahogy kell lennie.

 

Ha szarazabb ido jo, majd nekifogok

 

halaloszto Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97911

Nem mész vele semmire. A csupasz lemezen is befordul és visszamászik a víz. Az élére kell valami, amiről lecseppen. Lehet egy folytonos vastag sziló csík is elég lenne a fonákjára, de nem akarok kísérletezni rajtad.

Előzmény: dzoltan82 (97907)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.05 0 1 97910

Amit sr1 írt az jó. A lényeg az, hogy legyen több mint 2cm hosszú, (tapasztalati érték) nagyjából függőleges, lefelé álló felület. Ezt vízorrnak hívják.

AZONBAN! Ha nincs meg a lemezek között a használt profilhoz, a gyár által megadott mértékű vízszintes átfedés akkor bárhol beázhat!

Előzmény: dzoltan82 (97909)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97909

Ha alulrol racsavarozom a PU vagy PIR-t, a filc meg ott marad kozte, nem fog felkuszni rajta tovabbra is a viz?

Igaz, hogy kicsi a lejtes, fel meter szintkulonbseg 4 meteren :(

Előzmény: sr1 (97908)
sr1 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 97908

A problémád az, hogy nagyon kevés az esése a tetőnek  Ha jól tudom, a profil magassága függvényében 8 és 10 fok a trapézlemez min. szerelési lejtése.

Ha leválasztod a filcet, akkor is visszanyal a víz.

Lehet, hogy kapsz készen a lemezhez PU-ból készitett profilt. 

 

 

 

Előzmény: dzoltan82 (97907)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 97907

Koszonom!

Ezt megprobalom felfogni :)

 

Megprobalom holegfuvoval megmelegitve letolni a filcet a lemez vegerol. Hatha az kevesebb effort

Előzmény: sr1 (97905)
NeomatiK Creative Commons License 2021.02.04 0 0 97906

Nem lehet bevágni ezt a filcet? Bizonyára be lehet, mert miért ne lehetne. Akár a trapézlemez végével párhuzamosan pár centi szélességben eltávolítani.

Előzmény: dzoltan82 (97903)
sr1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97905

veszel egy 20mm vastag PIR lapot, felvágod 10cm széles sávokra. Készitesz egy pallóból  egy tartót, amit lerögzited a PIR sávot facsavarokkal. Ráteszed egy munkasztalra és késsel + gipszkarton reszelővel megcsinálod a negatívját a trapézlemez alsó profiljának (egy fém vinlivel kirajzolod a lépépését a  trapézlemez hullámainak- ferdén kivágod a késsel a vonala-aztán kireszeled). Felhasítod a 10cm sávokat három egyforma szélességre. Jó éles cuterrel menni fog.

Szerzel egy Z-alakban meghajlított csepegtető lemezt, horganyzott lemezből. 1.5cm felfele+9-10cm víszintes+3cm csepegtető lefele+1.5 cm csepegés felfele. 

Alulról, acél asztalos szorítokkal felfogatod a PIR sávokat és a csepegtettő lemezt a trapézlemezre és felülről átfúród gumi garnitúrás lemezcsavarokkal, úgy hogy a csepedtető lemez éle kb 4cm lógjon ki a trapézlemez élétől.    

 

   

Előzmény: dzoltan82 (97903)
sr1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97904

Ha egy szuterén- akkor olyan nincs- hogy alúlról ne tudd szigetelni. Mennyi az alaptalp mélység a padlószinttől?

Arra nem gondoltál, hogy dobj ki 40-45cm az egész padló rétegrendből, aztán  tömőrített kavicságy-5 cm szerelőbeton- vízszigetelés-15cm xps- 6-7 cm gyengén vasalt aljzatbeton-burkolat? 

Ezt így kell megoldani. Másképp élhetetlen.  

Ha a falak is vizesednek, akkor hagysz egy 15cm szellőzőrést a falak mellett, azaz odáig öntöd a szigetelésnek való 5cm szerelőbetont. 

Fűtessz és szellőztetsz rendesen 1 évet és minden porszáraz lesz, feltéve, ha nincs talajvíz.  Olyan meleg lesz a padló, hogy mezitláb járhatsz. 

Előzmény: umnyo (97900)
dzoltan82 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97903

Sziasztok,

 

Tanacsra lenne szuksegem:

Filces trapezlemezzel takart autobeallorol van szo.

Hogyan szoktak megakadalyozni, hogy a filc reteg felvezesse kapillarisan a vizet?

Sajnos egeszen az elso lecsorig felkuszik a viz, rohasztja a lecet, horogfa veget.

 

Ha igy hagyom, gyorsan tonkremegy. Sajnos a dolesszog valoszinu nem eleg nagy

zöldeskékek Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97902

 

 

 

 Ügyes !!

Előzmény: umnyo (97901)
umnyo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97901

Ok, közben megnézegettem a különféle lehetőségek nyomószilárdságát, hővezetési tényezőit, eddig nem figyeltem el rá, hogy a PUR tábla akár lehet jobb is ilyen szempontból. És van sűrűbb, nagyobb nyomószilárdságú is, több gyártó kínálatában is. Köszi a tippet.

Előzmény: halaloszto (97898)
umnyo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97900

"hogy az emeleten van a helyiség"

 

Uhh, nem emlékszem hogy ilyet írtam volna.

 

Alulról nincs mód szigetelni.

Előzmény: sr1 (97899)
sr1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 97899

Azt írtad, hogy az emeleten van a helyiség, aztán azt hogy szuterén jellegű.

Mindegy, ha a födém alatt a tér nagyon huzatos- vagyis folyamatosan hűl- főleg ha 25nm van szó, 2 cm XPS hab, vagy PUR nem sokat ér, még akkor is, ha a PUR 40% jobb szigetelő mind az XPS.

Szerintem mindenképppen a földém alá is be kéne szerelni valamennyi hőszigetelést (pl. PUR habot fújni) és felül PIR lapokat szerelni.   

 

Természetesen aljzatot fűteni csak akkor érdemes, ha alulról jól le van szigetelve.

  

 

Előzmény: umnyo (97896)
halaloszto Creative Commons License 2021.02.02 0 1 97898

Nem a szilárdsága a jobb, hanem azonos vastagság mellett a hőszigetelése!! 

Ha kevés a hely, akkor lehet pur-t tenni.

Előzmény: umnyo (97897)
umnyo Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97897

Most hirtelen nem tudom mennyiben jobb a nyomószilárdsága a pur táblának mint az xps, de nagyon köszi az ötletet, a szendvicspanel meg tök jó ötlet, mert az egész kemény felülettel bír, ennek utánajárok, köszi!

Előzmény: halaloszto (97886)
umnyo Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97896

Az, szívóág, de nem portásfülke, nagyságrendileg 25-30 m2-es stabil szuterén "jellegű" helyiség.

 

A gond az aljzatfűtéssel, hogy kevés a betáp hozzá. Illetve meg lehet csinálni zónákra osztva, és zónás vezérléssel intelligens vezérléssel teljesítménykorláttal.  De betáp gyanánt nincs + 2-3-4kw-unk ami kéne, így ez a zónás vezérlés átgondolnád alatt, ha már csak pár fokot emel a padlón az is tök jó. Viszont sajnos iszonyat mértékben menne lefelé a hővesztrség :-(.

Előzmény: Csokis (97885)
halaloszto Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97895

nincs fű egyáltalán.

 

a kérdezőnek: ne zárd le légmentesen a garázst, tudjon szellőzni. ennyi. irreális elvárás, hogy egy ilyen mobilgarázsban ne legyen talajpára. sokkal több vizet fogsz bevinni, amikor vizes autóval beállsz, és rácsukod az ajtót, nem a talajól jövő pára lesz a fő páraforrás. 

 

Vajk

Előzmény: Töck Jenő (97892)
halaloszto Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97894

nem gyeptéglája van, hanem gyephézagos betonkockája. gondolom.

Előzmény: Töck Jenő (97889)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97893

Ha lábakra állítod (elég magasra), hogy alatta legyen helye a gyepnek, akkor úgy megoldható, meg kell hozzá egy lábakra állított rámpa is amin fölmegy az autó.

Előzmény: Töck Jenő (97892)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97892

A gyep kipusztítási nélkül nem lehet megoldani. A fűnek kell a víz. Ha nincs, akkor vége.

Előzmény: Snap1 (97891)
Snap1 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97891

Nem a megfelelő technikus terminust használtam. Szóval a felület nem gyeptégla, hanem gyeprács. A kivitelező megspórolta egy normális betonfelület kiépítését, így ezek a betonból előre öntött rácsok vannak letéve, kitöltve némi homokos kavicsos anyaggal. Feltételezem a rácsok alatt megfelelő tömörített felület van, mivel maga a felület vízszintes és stabil. A nedvesedést nem úgy kell elképzelni, hogy több cm vastag vízréteg áll a garázsban, hanem esőt követően nyilván átnedvesedik a rácsok alatti és közötti homok és a garázs falaitól kb 20 cm-es sávban nedves a rácsok közötti talaj. Tehát a stabil padló adott, a nedvesség kizárására kellene valamilyen megoldás. Bocsi, hogy félreérthető voltam. 

Előzmény: Mariusi (97890)
Mariusi Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97890

 

 

 

... , így lehet, hogy nem az a célravezető megoldás.....

 

 

Hát nem az  !

 

 

   " a gyeptéglákat nem tervezem felszedni, erre a felületre kellene egy térkő vagy vékony beton réteg, ami elbír egy kb. 1,4 tonnás személyautót." 

 

nem is kell azt felszedni  elpusztul magától is..

 Gyeptéglára beton  ??? Nobel díj várományos vagy  ? Ugyan ez a térkőre. Komoly  talaj munkákat igényel.

 

 A beton amúgy nem kipárologtat, hanem  28 napig intenzíven szilárdul, majd még tovább.   Bonyolult szilikát kémiai folyamatokkal, Vizet beépít és vizet lead.

 A legegyszerűbb megoldás  : megépíted a garázst , leteríted egy olcsó PVC vagy más szőnyeggel és használod. A gyeptégla idővel  eltűnik.

 A garázs célja az autó üvegfelületeinek szárazon  tartása, hogy mindig indulásra kész legyen.

 Hogy a víz  ne jusson be.. némi tereprendezés se árt.

 

 A  lakók   .... jelen eseteben a tulajdonos társak mit szólnak ehhez ??

 

 

 Csak nehogy egy belháború legyen !!

Előzmény: Snap1 (97888)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97889

A  (gyepet) gyeptéglát ha letakarják akkor a gyep kipusztul. 

Előzmény: Snap1 (97888)
Snap1 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 97888

Üdvözlet a fórum tagjainak!

 

Elég speciális problémában szeretnék segítséget kérni. Adott lenne egy társasház udvarán álló könnyűszerkezetes "mobilgarázs". A garázs a meglévő gyeptéglás felületre került elhelyezésre, azonban alulról bejut a nedvesség, amit szeretnék a lehetőségekhez képest leszigetelni. Mivel nem szeretnék a lakókkal hadakozni, a gyeptéglákat nem tervezem felszedni, erre a felületre kellene egy térkő vagy vékony beton réteg, ami elbír egy kb. 1,4 tonnás személyautót. Több helyen olvastam, hogy a friss beton kipárolgása korrodálja a garázsban álló autó, így lehet, hogy nem az a célravezető megoldás. Esetleg megoldás lehet valamilyen gumi/pvc szőnyeg leterítése? Az ötleteket, javaslatokat előre is köszönöm.       

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!