Keresés

Részletes keresés

foto2000 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 91
Köszi; sajnos már eléggé fel vagyok szerelkezve tölthető AA akkukkal (BIG típusúak), meg azért is célszerű AA méretre állni, mert ilyet szükség esetén mindenhol lehet kepni, 230V meg nincs mindenütt.
Üdv
Előzmény: MAJTee-10 (90)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 90
Így néz ki az akksi:

http://www.diamec.com/e/product/product_detail.asp?sku=18

Előzmény: MAJTee-10 (89)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 89
Ha már a házilagos módszert választod, vegyél inkább zselés akkut hozzá. A Diamec cégnek van 8V-os akksija, ez olcsón beszerezhető. Igaz, "csak" 3.2 Ah-s, de ha 2 db-ot veszel, tutira nem lesz gondod az áramellátással. A 2 akksi töltővel, kábelekkel együtt nem kerül többe olyan 5-8 ezer Ft-nál.
Előzmény: foto2000 (88)
foto2000 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 88
Coolpix5000-hez külső áramforrást szeretnék használni a "DCIN 8.4V" bemeneten. (A gyári akkuja elég halovány, kb. 1 órát bír, ha nem takarékoskodik vele az ember: LCD-t nem használja stb..)

Van-e valakinek erről tapasztalata? Mennyire érzékeny ez a bemeneti feszültségre? Használható-e pl. 6 db ceruza elemmel (9V) közvetlenül?

Létezik hozzá ilyen gyári adapter, 6 AA elemmel, de 35000 Ft-ért kissé sokallom.

Köszi és üdv

rgb99 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 87
Szani! Több topic is foglalkozott akkukkal és töltőkkel. Röviden a lényeg: A NiMH akkumulátoroknak nincs (illetve minimális) memóriaeffektusuk. Tehát rá lehet tölteni. Mások véleménye és tapasztalata szerint is azonban időnként (3-4 feltöltésenként) le kell meríteni és teljesen feltölteni, hogy hosszú ideig ne csökkenjen számottevően a tárolókapacitása. A kikapcsolás hiánya nem annyira nagy probléma, ha csak 1-2 órát marad plusszban a töltőn, mert ahogy töltődik, úgy nő a kapocsfeszültsége és közelít a töltő (terhelt) feszültségéhez. Csökken az átfolyó áram erőssége. Akkujaidnál figyelj arra, hogy lehetőleg koppanásig lemerülten ne tárold, hanem feltöltve. (Számottevő kapacitásvesztési probléma a NiCD akkuk rátöltésénél jelentkezik, a memóriaeffektusuk miatt. Ezek rátöltéskor töltőkapacitásuknak csak töredékét adják.) Sok sikert a gépedhez!
Előzmény: szani (86)
szani Creative Commons License 2003.02.16 0 0 86
Igen , gondoltam hogy a végső megoldás valami komolyabb töltő lesz. Egyelőre ismerkedem a géppel és majd kiderül, hogy az első lelkesedés elmúltával mennyit használom és majd ahhoz igazítom a töltőt :)
Az mindenesetre bíztató , hogy nagyon energiatakarékosnak tűnik a gép.(Fuji A203) Csak két elem kell bele és az 1850-es aksival nagyon sok képet csináltam. (nem számoltam de több napig elvoltam vele)
A kis idő alatt mit értesz ? pár perc vagy egy-két óra? A nem teljes feltöltés nem okoz gondot? kapacitáscsökkenést?
Nem tudom minek csinálnak olyan töltőt ami nem kapcsol ki. Persze ne reklamáljak hiszen ingyen kaptam , és már a hozzá adott négy aksi miatt is megérte :)
Előzmény: rgb99 (85)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.16 0 0 85
Szani, szia! A legegyszerűbb kisütőt kis izzó rákapcsolásával éred el. A rövid túltöltés nem annyira káros, de, ha sokat használod az akkukat akkor szerezz be egy komolyabb töltőt. A megadott töltési idők is csak kb. értékűek, mert az akkuk belső ellenállása úgysem teljesen egyforma, és a sokszori feltöltés is alakíthat a paraméterein....
Előzmény: szani (84)
szani Creative Commons License 2003.02.16 0 0 84
Sziasztok
NiMH aksik túltöltésével kapcsolatban lenne kérdésem. Konkrétan ,hogy mennyire érzékenyek rá , mennyire veszélyes ez?
Azért merült ez fel bennem , mert a pár napja vett gépemhez kaptam egy egyszerű Hama töltőt 4 db 1850mAh aksival. A kezelési útmutató szerint nem kapcsol le ha teljesen fel van töltve. Az rajta van, hogy a teljesen lemerült aksit kb mennyi idő alatt tölti fel , de mi van ha nem teljesen lemerült aksit teszek bele , vagy benne felejtem? Mennyi idő alatt károsodhat az aksi?
Fordítva is érdekes lehet a kérdés. Ha rendszeresen nem töltöm fel az aksit teljesen az okozhat-e problémát?(pl. kapacitáscsökkenés)Arra gondolok , hogy ha mondjuk 12 óra lenne a teljes feltöltés (0-ról) de a biztonság kedvéért már 10 óra után leveszem.
Van valami egyszerű ötletetek az aksi teljes kisütésére? (azon kívül,hogy kattogtassam a gépet
amíg lemerül)

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a töltő kezelési útmutatójának fordítóját csókoltatom. A német és az angol szövegben ugyanis benne van ,hogy teljes feltöltés elérése után az aksit vegyük ki mert túltöltődhet , de ez a két mondat a magyar változatból már kimaradt :(

Gozo Creative Commons License 2003.02.16 0 0 83
Köszönöm azóta már megvettem 11 ezer pénzért.
Előzmény: rgb99 (74)
Bubukain Creative Commons License 2003.02.15 0 0 82
"De nehogy félreértsd,nem kötözködni akarok,olvashattad,én is megvettem az Obiban"

Akkor miről is beszélgetünk? :))

Előzmény: Bakoimi (81)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 81
De nehogy félreértsd,nem kötözködni akarok,olvashattad,én is megvettem az Obiban.
Örültem mint majom a farkának hogy nekem jutott,aztán számoltam ki,hogy elautóztam odáig,és megspóroltam kb. 800 forintot....a plusz 8db 2000mAh akku vásárlásával.
Előzmény: Bubukain (79)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 80
A CONRAD-nál meg pl. lehet hogy 40eFt....
Akkor mondok címeket:
-Zugló,Erzsébet királyné útja ? szám,akkubolt,pince,GP Travelkit II---19800Ft

- LOMEX,Lehel út 22.(azt hiszem)GP Travelkit II----19800Ft

- Meg még egy csomó akku szaküzletben is ennyi

Valóban,az Obi SAJÁT áraihoz képest : akciós.

Előzmény: Bubukain (79)
Bubukain Creative Commons License 2003.02.15 0 0 79
Amiről te beszélsz az 22500 Ft
http://www.digitcam.hu/
Ez pedig 19600 az Obiban táska nélkül.
Akkor miért is nem akciós?
Előzmény: Bakoimi (78)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 78
Mondjuk a 20eFt-s szetthez 8db akku jár,meg egy szivargyújtó-adapter is,ezt ne felejtsd el!
14.000 + 3600 = 17.600,meg még a szivar-adapter,akkor már nem is olyan nagy az akció :-(((
Bubukain Creative Commons License 2003.02.15 0 0 77
Kössz a tippet.
Én is elmentem a rákosfalva-i OBI-ba, szerencsére még 1 db volt nekik, azt el is hoztam. Elvileg kedd szerda körül még kapnak belőle (ha valakit érdekel).Pont ilyet akartam venni, csak a 20000 Ft-ot kicsit sokaltam érte. Ennyiért viszont megérte.
Előzmény: agiata (75)
Bakoimi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 76
Na,OBI-akció:

Bementünk ma egy barátommal az Europarknál lévő Obiba,hogy veszünk magunknak az akciós töltőből.Hosszas keresgélés után (eladók sajátságos pingpongmeccse-menjen ide,menjen oda,menjen a fenébe,haggyonmábékén)megtaláltunk egyet valami használtelem-kuka szerű objektum alján.Újabb tízperces üldözés,eladó torkonragadása,hol a többi???
Eladó: Még egynek kellene lennie,ha el nem vitték már,összesen KETTŐ volt akciós.
Persze már elvitték (megnézettük a készletnyilvántartást).2000mAh akku még volt az akciósból,azt vettünk.

Kedves OBI!
Ezúton is csókoltatom a kedves akciós Mamátokat!

agiata Creative Commons License 2003.02.14 0 0 75
Hátha érdekel valakit!

Az OBI-ban akcós GP 1 órás töltő + táska + 4 db 1800 akku 13.900 Ft.
Ma vettem és valóban 1 óra alatt feltölti a 4 aksit.

rgb99 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 74
Gozo! Mégvalami!
Vásárlás előtt ugorj be a Ringfotó-ba (Gyáli út). Valszínű ott a legolcsóbb!
Előzmény: Gozo (71)
rgb99 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 73
Gozo, Szia!
Én a Varta Multi Comfort Charger-t kb. másfél éve nyúzom. Nem csalódtam benne. Jól működik benne a "microprofesszor", (Kisütés, csepptöltés, imp. töltés, cellánként külön dolgozik..) Tudja a NiCd és a NiMh akkukat is tölteni. A "kisütés dolog" a NiCd akkuknál érezhető, mert azoknak van memóriaeffektusuk. Magyarul csak a lemerült állapotukban lehet őket feltölteni. Ha több akkut használsz egyszerre (pl. külső vakuba 4db.-ot), akkor azok nem 100% -ig egyszerre merülnek le. Vagy használaton kívül, tárolás közben is merülnek a belső ellenállásukon keresztül. Szintén nem biztos, hogy azonos mértékben. A NiMh akkukra viszont nyugodtan "rá lehet tölteni". Valaki ajánlotta, hogy ezeket is illik 5-6 töltésenként egyszer kisütni. Mióta a (régebbi) NiCd akksijaimat is a Vartával töltöm, érezhetően többet ki tudok préselni belőlük.
Előzmény: Gozo (71)
MidiMan Creative Commons License 2003.02.06 0 0 72
Ma egy üzletben ajánlottak nekem ún. akku ram-ot,
ami valami új alkáli akkumulátor. Az ára eléggé barátságos volt, csak speciális töltő kell hozzá, ami persze tudja tölteni a régebbi ni-mh, és ni-cd akksikat is. Ami nagyon tetszett, ezek az akksik 1.5 voltosak!!
Van valakinek tapasztalata ilyen akksikkal?
Gozo Creative Commons License 2003.01.08 0 0 71
Sziasztok4
Itt is felteszem a kérdésemet amire eddig még a többi digitfotos topicban nem nagyon tudtak válaszolni.
Olyan akksi töltőt akarok venni ami 4 db ceruza(AA)akksit tud tölteni és kisütni.
Hosszas keresgélés után két fáéle tipusra akadtam bár az egyikről még nem derült ki igazán hogy a kisütést tudja-e(mindenki mást mond)
Varta Multi Comfort Charger ez akksik nélkül 12000 Ft. és biztosan tudja a kisütést.500 mA-al tölt.
GP PowerBank Smart ez 8 db akksival és egy autós töltővel 20000 Ft.Itt kérdéses a kisütés.1 óra alatt tülti fel az 1900 mA-os akksikat.Állitolag memória efektre nem érzékeny.Ez tetszene jobban,dev a kisütési funkció miatt a másikon gondolkodom.Lényeges ez a kisütéses dolog?Van valakinek valamelyik tipus?Mik a tapasztalatok?
köszi
Gozo
foreszter Creative Commons License 2003.01.03 0 0 70
Jó lenne ez a zselés akku megoldás nekem is, de sajnos nincsen 3V-osban. Legalábbis nekem egy akkumulátoros üzletben azt mondták, hogy csak 6V-ost és magasabb feszültségűt gyártanak egyáltalán.
Kár.
Ami a Rayovac-ot illeti... Azt hiszem belevágok egy ilyen garnitúra használatába.
Meg ez a 1,5V-os tényleges feszültség is tetszik.
Előzmény: MAJTee-10 (69)
MAJTee-10 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 69
Az amerikai Rayovac (akik mellesleg nemrégiben megvásárolták a 3. legnagyobb konkurenst, a német Varta-t) valóban gyárt újratölthető alkalikus ceruza elemeket. Kapacitásuk 2000 mAh körüli, és kb. 100 feltöltést bírnak. Ami nagy előnyük, hogy használaton kívül baromi lassan merülnek, nem lép fel náluk memória effektus, és nagyon gyorsan tölthetők. Az áruk sem olyan vészes: a 4 elem és a töltő kb. 10 ezer Ft. Egyelőre még nem próbáltam, mert a mostani 1,5 kg-os zselés akksimmal meg vagyok elégedve, de nyáron lehet, hogy beszerzek egy garnitúrát...
Előzmény: foreszter (68)
foreszter Creative Commons License 2003.01.02 0 0 68
Sziasztok!

Most már egy digitális fényképezőgép boldog tulajdonosaként én is szembesültem az energiafogyasztás megkerülhetetlen kérdéskörével. (Ráadásul a masina a nagy étvágyúak közé tartozik.)
Elolvastam Birdie cikkét a Digicam-en, valamint ezt a hasznos topic-ot is természetesen. Viszont találkoztam (értesültem róla), hogy a Rayovac cégnek léteznek 1,5V-os újratölthető micro, ceruza, bébi és góliát (lehet, hogy nem ez a pontos nevük) akkujai.
Ezzekkel kapcsolatban nincsenek valakinek gyakorlati tapasztalatai? Mennyire váltak be, vagy a paraméterek alapján beválnának-e a digit gépekben?
Ami hátrányt én találtam ezekről, az a kb. 100-szor lehetséges újratölthetőség. De a többi adat meggyőzőnek tünt...
És még az is érdekelne, hogy hogy lehet megmérni egy gép áramfelvételét, mert szeretnék venni hozzá egy 220-as (230-as) DC tápot, otthoni használatra. A gyári opciós irreálisan drága.

Garancia Creative Commons License 2002.07.06 0 0 67
Ok. Kösz az infót.
Előzmény: PETYUS (66)
PETYUS Creative Commons License 2002.07.06 0 0 66
Nem.
Azt jelenti, hogy 225mA-rel 5 óra alatt lehet feltölteni. Ha a te töltőd nem annyival tölti, akkor nem annyi idő kell hozzá.
Előzmény: Garancia (65)
Garancia Creative Commons License 2002.07.06 0 0 65
Üdv! Egy lamer kérdés: Van nekem egy NiCd töltőm. Van hozzá 4db akku(1,2V,750mAh) amikre ez van írva: fast charge 225mA for 5h. Ez most azt jelenti, hogy 5 óra alatt tölti fel a 750mAh-ás akkut?
PETYUS Creative Commons License 2002.07.05 0 0 64
De gondolom, hogy amelyik töltőknél ez a tulajdonság nincs definiálva, azoknál eléggé esetleges lehet, hogy mekkora árammal (vagyis milyen gyorsan) meríti, és mekkora feszültségig. Lehet, hogy akár 0-ra is leviheti, ami már nem túl hasznos.
Előzmény: aattila (63)
aattila Creative Commons License 2002.07.05 0 0 63
Most + fogsz lepődni: minden töltő tud lemeríteni, csak úgy kell beletenni az aksikat, hogy nem dugod a hálózatba...akkor fogyasztóként müködik. Az én Energizerem csak tölt, majd átkapcsol csepptöltésre Ni-MH aksi esetén. Én MINDIG lemerítem az aksikat töltés előtt, de állítólag elég lenne minden harmadik rátöltés után.

Üdv:
Attila

Előzmény: PETYUS (62)
PETYUS Creative Commons License 2002.07.05 0 0 62
Csak tölteni tud, vagy lemeríteni is?
Előzmény: aattila (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!