Keresés

Részletes keresés

Dongo75 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 72569

BÚÉK MINDENKINEK!!!!!

Sziasztok! Egy hetes késés után szombaton megjött a vérzésem, már több mint két hete kapom a Decapeptylt. Ma voltam dokinál, kiderült, hogy van egy hatalmas cisztám és még a nyálkahártyám sem elég vékony, úgyhogy nem kezdhetjük el a stimut. Ha szerdán is még megvan a ciszta, akkor leszívja helyi érzéstelenítéssel és utána indulhatunk. Volt már vkinek hasonlója?? Mire számítsak?? (mennyire fáj, haza tudok-e vezetni 50km-t...stb.) Minden infó érdekel! Köszönöm előre is! Úgy tűnik kicsit nehezen indul ez a lombik, de lehet, hogy pont így lesz jó!! :))

cauliflower Creative Commons License 2007.01.01 0 0 72568
Nagyon boldog, gömbölyödős új évet kívánok mindenkinek! Sok szeretettel: Cauli.
Ancsúr Creative Commons License 2007.01.01 0 0 72567
Csatlakozom! Gyere hozzánk gömbölyödni a Babavárba! Én nagyon szívesen olvasok koraterhes tünetekről :-)
Előzmény: quizas (72562)
kollina Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72566
Minden kedves topiclakónak - régieknek, újaknak, read-only-knak, visszatérőknek, stb. - boldog új évet kívánok![/bg

Legyen babákban gazdad a 2007-es év!
=***= Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72565

Kívánok Nektek pocakosodó 2007-es esztendőt!


BÚÉK!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72564
Lucilla: Az ilyen információkkal csak terheld nyugodtan a topikot. Én ritkán olvasok mostanában és erről így konkrétan még nem hallottam.

Noaaa: nekem is akkor volt a szülinapom :)

BUÉK
Előzmény: Lucilla (72563)
Lucilla Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72563
Sziasztok,

kifejezetten a lombikos kismamák topikja a Babavár. Engem mindig érdekel azok sorsa, akiknek sikerült, úgyhogy én azt a topikot is olvasom. A medlombon mindig lesznek olyanok, akiknek éppen nem sikerült és ezért nem szívesen olvasnak holmi hányingerről. A Babavár éppen ezért jött létre (Noa volt a topiknyitó:)).

(A kismamis hozzászólások között pedig szépen elsikkadt az a - szerintem - fontos információ, ami talán sokakat érint, akik nem olyan szerencsések, hogy már a kezükben a kétcsíkos teszt: nevezetesen az, hogy az 50 %-os gyógyszertámogatás helyett január 15-től 25 %-t tervez a tárca, márpedig a lombikos gyógyszerek jelenleg az 50 %-os támogatásban vannak, ez pedig 50 %-os árnövekményt fog jelenteni, súlyos tízezreket, tehát mindenkinek azt tanácsolnám, hogy figyelje az ezzel kapcsolatos híreket és ha van rá módja és a lombikgyógyszerekkel kapcsolatban nem születik más döntés (információim szerint még van ebben a témában néhány egyeztetési kör), akkor még jan. 15 előtt próbáljon meg gyógyszerekből felszerelkezni. Én így tettem, bőven jan. második felében kell elkezdenem szúrni magam, amikor már sokkal drágábbak lesznek a gyógyszerek várhatóan. Aki hasonló helyzetben van, legyen résen.
Még egyszer már nem terhelem a topikot ezzel.)

Boldog új évet és két csíkos teszteket mindenkinek!:))))
quizas Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72562
Kedves göngyi,

A Babavárban féléves elmúlt a legkisebb baba is, örömmel várnánk veletek az újabb lakókat. Mind innen indultunk, és már hatévesek is elmúltak az első várlakók.
:-)
Előzmény: göngyi (72561)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72561

 

Örömöd sok legyen,

Bánatod semmi,

Segítsen az Isten boldognak lenni!

Legyél mindíg vidám,örülj minden szépnek,

Én így kívánok Neked Boldog Új Évet :))

 

                       Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek

göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72560

Oke! Kedves vagy!

Előzmény: fr.uzsi (72559)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72559

Gyöngyi!

Nem lógsz a levegőben! :) Ide is tartozol, meg a koraterhesbe is. :)  Ezt jobb, ha tudatosítod magadban, hogy bizony tényleg kismama vagy. :) Most tombolnak benned a hormonok,  egy teljesen új és ismeretlen helyzetben vagy, érthető, hogy érzékenyebb vagy most. Meg nem is az okozott itt gondot, hogy a terhességi tünetekről tárgyaltatok, hanem az, hogy csak arról. Ahhoz meg őszintén szólva a többiek, akik nem érintettek, nem nagyon tudtak hozzászólni.

De most már kezdjük túldimenzionálni ezt az egészet. :) Ne sírj!

Gyere csak nyugodtan továbbra is!

Előzmény: göngyi (72558)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72558
Jó-jó,de miért nem írtátok meg ezt akkor,és miért vártatok ennyit.Pedig én már annyira megszerettem ezt a topicot,meg titeket.Nem szóltatok bele a beszélgetéseinkbe szinte egyszer sem,pedig jó lett volna tudni tényleg,hogy nem ide kéne írni.Nem tudom de nekem még úgy érzem nincs helyem a kismamás rovat közt,mivel még tényleg semmi sem biztos,de szerintem ezt a lombikosoknak nem is kell taglalni.Szóval most úgy érzem, hogy se ide se oda nem tartozom,csak lógok a levegőben.
Előzmény: fr.uzsi (72557)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72557

Gyöngyi!

Félreértetted! Szívesen látunk itt! Ezért most nem kell elmenned! Csak ha visszaolvasol, gyakorlatilag Ti hárman beszéltetek egymással, a többiekkel nem nagyon, és így egy kicsit furcsa volt, pláne úgy, hogy aktívan kb két hete kezdtetek írogatni. És amint bejelentkeztetek szinte egyből a koraterhes tünetek megvitatására korlátozódott minden hozzászólásotok. De tényleg mondom, nem kell emiatt elmenni.

Engem meg már nagyon nehéz bármivel is felkavarni. Ezt meg Te hidd el nekem! :))

Előzmény: göngyi (72555)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72556

 

 

Csatlakozni szeretnék bloemenhez!

Azt hiszem ő megtalálta azokat a szavakat,amiket én nem .Pontosan úgy érzek,mint ő.Nem 100% még nálunk semmi sem,és borzasztóan jól éreztem magam köztetek.Sajnálom  hogy ennyire megbántottalak titeket:((((

 

göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72555

Oké!

Megértettem!!!

Kár,hogy már nem írhatok ide,nekem ez a topic a legelső és most könnyes szemmel válok meg tőletek(szó szerint).Sajnálom,ha valakit is megsértettem,vagy rossz érzéseket keltettem fel benne,nem teszem többet.

BOCS MINDENKINEK!

Sajnos nem tudom,hogy hogy megy ez itt,mivel írtam nekem ez volt az első hely ahova írtam.Talán már az elején szólhattatok volna ,hogy oké,de jobb lenne,ha átmennénk máshova,és talán akkor nem esett volna így.Már szinte több,mint egy hete is van,hogy írsogálonk ezekről.Ha valaki legközelebb így jár,mint én csak annyit kérnék tőletek,hogy szóljatok idejében,mert borzasztóan tudnak fájni ezek a sorok,és mint én is nem tudhatja mindenki,hogy már nem itt a helye.

 

 

Fruzsi,bocs ha felkavartalak,hidd el tudom mikor nem sikerül milyen érzés.Tudom!

 

BÉKÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!

Kívánom,hogy jövőre találkozzunk másik már:KISMAMÁS) topicon mindenkivel!

Előzmény: szrjudit (72551)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72554

Nagyon boldog új évet kívánok a már babás, pocakos vagy még küzdő topiklakóknak! És természetesen a read onlyknak is! :)))

 

 

bloemen Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72553

Sziasztok!

 

Először is szeretnék elnézést kérni, ha valakit megbántottam a hozzászólásaimmal. De az az igazság, hogy én még nem érzem magam a koraterhes topicba valónak, hiszen nálam még semmi nem 100 %. Remélem jövőre mindenkinek teljesül az álma, és azt is remélem, hogy januárba nem fogok mégis ebbe a topicba írogatni rovábbra is. Nekem nagyon szimpatikus az itteni összes fórumozó, évek óra olvasom az NLC-s lombikos topicocat, meg a lombikbaba.com-ot is szoktam olvasgatni, de ilyen jó társaságot még nem találtam sehol. Eddig nem is írtam sehova csak ide.

 

Szeretnék mindenkinek nagyon boldog új évet kívánni!

kinga71 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72552

Na, hogy tisztázzuk, és ne morogva zárjuk ezt az évet :)

 

gyöngyi, én sem itt tárgyaltam meg anno, hogy melyik szülésznőt válasszam, és hogy mit szedjek gyomorégésre, ezzel szemben itt kaptam sok infot és támogatást, ami a lombikok alatt segített nekem. A terhesség már egy másik állapot, más, szerencsés és áldott problémákkal teli. Ez itt egy régi, hallgatólagos megegyezés a topikolók között, hogy aki pozitívat tesztel, az továbblép. Ugyanakkor, ha lombikkal kapcsolatos segítséget, tanácsot tud írni, vagy akár kérdez, akkor itt a helye:)

 

Boldog, kívánságbeteljesítő új évet kívánok mindannyiótoknak :)

szrjudit Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72551
Bocs, hogy belepoff, de már pár hsz óta én is úgy gondolom, hogy a terhességi tünetek nem vonatkoznak ide.  Attól még olvassatok és írjatok is, másnak is lesz szüksége olyan tanácsra amit ti már tudtok és átéltetek is, csak hát ez egy kényes téma nekünk. (Most mellékesen én magamról beszélek például, most lennék 16 hetes, ha nem lett volna miss. ab-m ikerterhességgel) És igen érzékenyen érint, ha émelygésről és hányingerről, meg miegyébről olvasok itt napokig, folyamatosan. Én is voltam koraterhes de tudtam, akkor erről nem itt kell írnom, mert néhányakat bánthat ez a dolog, és most hogy ilyen helyzetben vagyok, belátom, jól tettem, mert ez a topic nem erről szól. Arra ott van a koraterhes topic 4-14 hetesig például, ott is vannak jelen volt lombikosok, bátran menjetek oda is. Én ott is nagyon jól éreztem magam, kár, hogy a sors kiOFFolt onnan. De ez már nem tartozik ide. :-))
Előzmény: göngyi (72546)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72550
Nincs ám semmi baj, mert szeretünk tudni azért a már "off topikok" további sorsáról is! :)
Előzmény: mudrine (72549)
mudrine Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72549

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, ha tapintatlanok voltunk. Igazatok van, tudom, hogy mit érezhettek.

Nagyon boldog új évet kívánok nektek és remélem, hogy a ti álmotok is valósággá válik!!!

Előzmény: kinga71 (72543)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72548
Már hogyne lehetne! Csak az émelygések, nem émelygések, haspuffadások és egyéb koraterhes tünetek részletezése nem ennek a topiknak a témája. :) Ennyi. Attól még mindenki örül a sikereteknek, hiszen nagyon jó dolog, ha valaki, aki éveket küszködik egy babáért, végre pocaklakót tudhat a hasában. :)
Előzmény: göngyi (72547)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72547
És akkor már nekünk ezért nem lehet ide írni????
Előzmény: fr.uzsi (72545)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72546

Szia kinga71!

Eddig úgy gondoltam,hogy ezen a topicon megoszthatjuk lombikos tapasztalatainkat,mivel ez a program a megtermékenyítés utáni állapotról is szól.Én is hála a többieknek nagyon sok információhoz jutottam hozzá ez által.És ahogy írtad minden kisterhes,godolok erre a 3-4 hetesekre mindenki elhagyná ezt a topicot(elég sokan vagyunk) honnan jutnátok-jutnánk LOMBIKOS! infóhoz!!

Ez a fórum nem az ez meg azról szól,hanem az egymással való információ cseréről,és úgy gondolom,hogy ettől még nem vagyunk tapintatlanok senkivel.Mi bántani senkit sem akartunk leveleinkkel,mivel én úgy gondoltam,hogy sokat tudnánk segíteni azoknak a topcosoknak is,akik még ezután fogják megtapasztalni ezeket az érzéseket, és kérdéseket.Szerintem ez nem rosszfej kérdése,de a pozitív hozzáállás nagyban befolyásolja az élet minden területét.

Előzmény: kinga71 (72543)
fr.uzsi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72545
Kinga már átélte egyszer! :)
Előzmény: göngyi (72544)
göngyi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 72544

Szia Anita!

Leírom az emil címemet,és oda tudsz írni majd!!!!!!

gongyi@citromail.hu

Azért szívből kívánom,hogy kinga is megtapasztalja ezeket az örömöket,és persze a többiek is.

Anita,ha átmentél másik topicba szólsz nekem?Meg a többi koraterhes kismama?

Anyukámékhoz lehet elmegyünk,ott le tudok pihenni,ha fáradt vagyok is.Még szokott nekem is fájni a hasam,de már nem olyan sűrűn.Nem szedek ennyi mindent:Elevit,magne,folsav,utro.,E-vit.Ezeket úgy ahogy te.Sajnos nem tudom,hogy kellene-e szedni az aspi.-t.Jövő héten csütörtökön megkérdezem a dokimat,úgy általánosan is hogy kell-e szedni még,és mire hat pontosan,és hogy nem okoz-e valami bajt,ha még szedtem.

NAGYON BOLDOG BÉKÉS POCAKLAKÓS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK :))))

Előzmény: mudrine (72542)
kinga71 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 72543
Lányok, megint én leszek a rosszfej, de szépen kérem a kisterheseket, hogy fáradjanak át a koraterhes vagy a babavár topikba. Volt itt ebből már ez meg az, veletek örülünk, de legyetek tapintatosak. Köszönöm :)
mudrine Creative Commons License 2006.12.30 0 0 72542

Szia!

 

Akkor ugyanúgy vagy az ételekkel, mint én. Pedig azt hittem, hogy milyen kívánós leszek. Előtte mindig megkívántam mindent. Érdekes!

Akkor már jobban vagy? Hála Istennek! A mamád is biztos úgy látná, hogy most fontosabb a pici. És tényleg nagyon rossz idő volt tegnap.

Szurit már most nem kapok. Én még szedem az aspirint (1 szemet), de nem tudom, hogy kellene-e szednem. Azért kérdeztelek téged. Egyébként ezeket a gyógyszereket, vitaminokat szedem: Utrogestan 3x2, Magne-B6 3x2, Rutascorbin 3x2, Folsav 2x1, E-vitamin (minden másnap 1 szem), Gravida (én ezt szedem az Elevit helyett), és C-vitamin (ezt nem a doki mondta).

Otthon szilvesztereztek holnap? Gondolom, igen.

A hasad fáj még? Nekem még mindig szokott, nem tudom, hogy ez normális-e még ilyenkor is.

Előzmény: göngyi (72541)
göngyi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 72541

Szia Anita!

 

Hát igen!Benézek a hűtőbe,és semmit sem kívánok.Már tegnap este kész voltam,hogy mit egyek.A kis férjam meg lesi kívánságom.Igaz nem egészséges,de az este csak Mc Donaldos ételt tudtam megenni.És persze ahogy írtad leveseket.Mit kéne csinálni,hogy megkívánjam az ételeket,vagy legalább egy jóízűt tudnék enni már végre.

Kérdezni akartam én is, hogy neked kell még szedned az asp.prot?Mert én nem értettem rendesen,amikor a doki mondta,mert egyszer azt mondta,hogy szedjem,egy másik percben meg hogy csak az e vitamint,azt is csak addig,amíg van belőle.Úgyhogy nem szedem,a jövő héten megkérdezem,mert ez ugye gyógyszer és az nem biztos hogy jót tenne.Neked szedned kell?

Örülök,hogy Te is így látod a helyzetet,hogy jobb hogy nem mentem,már sokkal jobban vagyok.Holnapra kutya bajom sem lesz.A férjem is összefagyott tegnap,pedig száz kilós maci bírja a hideget.Megírod majd,hogy neked mit kell szedned?Kaptál mostanában szurit?

Előzmény: mudrine (72538)
göngyi Creative Commons License 2006.12.30 0 0 72540

Szia!

Vigyázz magatokra!Nem hittem el,amikor azt mondták,hogy sokat kell pihenni.De rájöttem,ha nem fekszem eleget borzasztóan tud fájni a hasam,és ez csak akkor enyhül,ha vízszintesbe teszem magam.Sokat pihenj.Nagyon nehéz a várakozás szerintem mindenkinek.Biztos el fog múlni a barnád,lehet jelzett bentről,hogy egy kicsit lassíts a tempón.Szerintem nekünk lombikosoknak sokkal másabb a babavárásunk,jobban aggódunk.Borzasztó hányingerem tud lenni nekem is és ráadásul nem nagyon tudok (bocsánat hányni).Ilyenkor mindíg arra gondolok,hogy kibírom,mert valaki segít nekem bentről.Gondolj csak a szép dolgokra,hogy van bent egy pici aprócska teremtmény,és számít rád.Biztos jobban leszel.Jó éjszakát és boldog új évet kívánok nektek is.

 

Előzmény: bloemen (72537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!