Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2002.01.17 0 0 949
A menetirányon vitatkozni szerintem felesleges, mivel a kiírásban deklarálva van, hogy (akár szakaszonként) bármely irányban teljesíthető, ergo nincs 'hivatalos irány'. Az, hogy egy irányban van lemérve, és egy másik irányban járta végig Rockenbauer Pál, nem számít. Az sem, hogy a Kéktúra Atlasz kelet felé halad. Azt azért még hozzátenném, hogy tényleg célszerűbb kelet felé menni, pont a szintadatok és a Kéktúra Atlasz leírása miatt (ismeretlen helyen, persze). Én kicsit szívtam Zádorfalva és Gömörszőlős között a nyílt terepen. Hiába volt jó és részletes az atlasz leírása, ha én a másik irányba mentem.
Előzmény: asciimo (948)
asciimo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 948
Egyetertek Larzennal, egyaltalan nem sok a 38 ket napra. Es hogy frej is oruljon, az is jo otlet, hogy Nogradrol lehet tovabb menni. De szerintem ha hamarabb erkeznek, akkor meg megnezik a Nogradi varat, elokorkodnek egy keveset, es kesz.

De frej, azt hogy erted, hogy a hivatalos arral szemben, Nagymarosrol? A hivatalos ar eppen Nagymaros->Nograd, es az OKT fuzetben a szintadatok is ugy vannak kozolve!!!!!

Előzmény: frej (944)
larzen Creative Commons License 2002.01.17 0 0 947
38km tényleg nem sok két napra, még télen a Börzsönyben sem.
Ősszel (egy nappal a téli időszámításra való átállás után) voltam négy napos kéktúrán, írtam is róla ide egy hosszú beszámolót. A második nap Putnok-Bélapátfalva volt, azaz az Upponyi-hg + az
egész Bükk-fennsík, 43km és belefért egy napba. Igaz pihenés nem sok volt benne, de 15-20 perc belefért Upponyban, Mályinkán, Bánkúton és a Tar-kőn. Persze nem volt hó, de a két nap akkor sem lehet probléma most a Börzsönyben.
Előzmény: frej (945)
pavarotti Creative Commons License 2002.01.17 0 0 946
Biztosítsd az elsőt nekem is, és adom a saját magamból a másodikat és a harmadikat. :)
Előzmény: P-ista (930)
frej Creative Commons License 2002.01.17 0 0 945
Látom, hogy senkit nem hat meg az az érvem, hogy Nagymarosról nehéz "túlfutni", ha van idő és lendület, míg Nógrádnál nem kötelező megállni. Én úgy gondolom, hogy 38 km két napra egyátalán nem sok, komolyan meg lehet az esély a túl korai célba érésre. (ilyenkor meg tovább is lehet menni)
Egyébiránt - logisztikai szempontból - tényleg nincs sok különbség a két irány között.
(Menjetek Nagymarosról, a "hivatalos" árral szemben, így legalább nem tudjátok használni az igazolófüzet szintadatait. Kis változatosság...)

frej

frej Creative Commons License 2002.01.17 0 0 944
Látom, hogy senkit nem hat meg az az érvem, hogy Nagymarosról nehét "túlfutni", ha van idő és lendület, míg Nógrádnál nem kötelező megállni. Én úgy gondolom, hogy 38 km két napra egyátalán nem sok, komolyan meg lehet az esély a túl korai célba érésre.
Egyébiránt - logisztikai szempontból - tényleg nincs sok különbség a két irány között.
(Menjetek Nagymarosról, a "hivatalos" árral szemben, így legalább nem tudjátok használni az igazolófüzet szintadatait. Kis változatosság...)

frej

Fat of the Earth Creative Commons License 2002.01.17 0 0 943
A kék az oda-vissza kék. :-)))
Előzmény: ifj. Esti Kornél (942)
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2002.01.17 0 0 942
3-2: Rockenbauerék meg Nagy-Milic->Irottkövet csinyálták ... :)
Előzmény: asciimo (941)
asciimo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 941
Legyen inkabb 3-1.
Merthogy a Kektura Menetiranya
Irottko -> NagyMilic.

asciimo

Előzmény: DéeS (940)
DéeS Creative Commons License 2002.01.17 0 0 940
Az eddigi állás:
Nagymaros vs. Nógrád: 2:1 :-)))

Köszi mindenkinek!
DéeS

asciimo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 939
surlodasok ugyeben kerdezd meg Fa Nandort
es kollegajat (asszem Gaal Tamas), akivel a
Csendes Oceanon mar be akartak lokni egymast a tengerbe...
Nekem is volt olyan haverom, aki korabban baratom volt, de miota kint voltunk 5 honapot Hollandiaban, azota mar csak a haverom...

asciimo

Előzmény: Ermak (938)
Ermak Creative Commons License 2002.01.17 0 0 938
Az egy dolog, hogy találsz még egy ilyen "őrültet", de:

túráztam már egyfolytában 30 napot (Dráva-Zselic-Somogy-Balaton-Bakony-Duna). Hárman mentünk végig, vagy tucatan csatlakoztak rövidebb-hosszabb időre, tök jó volt - a második felében mégis voltak köztünk súrlódások (ismertük is egymást, iskola- és túratársként egyaránt).

Ottlévők mondták, hogy az egyhónapos (InterRail, ugye) francia útjuk alatt is voltak gondok.

(Ugyanakkor exbarátnőmmel 50 napot lazán elutazgattunk az USÁ-ban.)

Amúgy az alföldi szakaszt gyalog teljesíteni... hát, akkor a fenti jelzőt kiveszem a macskakörmök közül. :-)

Zete Creative Commons License 2002.01.16 0 0 937
Szerintem igazából mindegy, merről indultok. A nógrádi indulás talán azért szimpatikusabb, mert akkor az első napon letudjátok a nagy szinteket és másnap már lazább a terep. A hazaút pedig Nagymarosról egyszerűbb, mert óránként vannak vonatok. Nógrádra utazni reggel szintén nem gond, mert több reggeli vonatnak is van csatlakozása Vácon Nógrád felé.
2 nap alatt egyébként igen kényelmesen be lehet járni a távot, még télen is. Sőt, ha nagyon jól haladtok, a Csóviról érdemes kitérni a Nagy-Mána gerincre, igen-igen megéri, ha tiszta az idő!

Zete

Előzmény: DéeS (934)
Stiggs73 Creative Commons License 2002.01.16 0 0 936
Nagymarosrol ajánlanám,
1,könnyebb odajutni, a nyugatibol megy vonat minden óra 30 kor.
2, A második nap eleje igaz hogy idegölőbb, mármint a hálás nevű rész, de ha szép idő van a kilátás is szép ez kárpótól. Visszafelé kevesebb a letekintési lehetőség, egész csóviig majd nem végig erdőben mész.

Stiggs

frej Creative Commons License 2002.01.16 0 0 935
Dées:
Szerintem attól függ, hogy honnan indultok. Ha Bp-ről jöttök, mindenképp Nagymarosról induljatok, ugyanis sokkal hamarabb és könnyebben el lehet érni (nincs átszállás, 1 óra menetidő, óránként vonat a Nyugatiból). Persze az sem mellékes, hogy a túra végén hogyan juttok haza. De én amondó vagyok, hogy érdemes korán indulni még akkor is, ha 2 naposra mentek.
Egyébként azért is jó lehet a Nagymarosi start és Nógrádi cél, mert ha (véletlenül) túl hamar, korán értek a 2. nap célba, Nógrádról még mindeig könnyen megfejelhetitek Magyarkútig, esetleg Katalinpusztáig. Ugyanez Nagymarosról (mivel Visegrádra nehéz átjutni) sokkal problémásabb.

Frej

DéeS Creative Commons License 2002.01.16 0 0 934
Köszi az infót, már sikerült is foglalni szobát.

És ilyenkor télen honnan érdemesebb menni, Nagymaros vagy Nógrád felől? Egyébként két napra megyünk, ugyebár kóspallagi éjszakázással.

DéeS

Előzmény: Stiggs73 (923)
asciimo Creative Commons License 2002.01.16 0 0 933
olvastam rola a Nepszabadsagban hogy ket srac nekivagott. Szekszard->Irottko->Saujhely gyalog,
onnan bringaval az AK-n Szekszardra. A ket sracbol az egyik Matrahazanal adta fel. A masik meg Fuzerkomloson elhagyta a tarcajat, es kolcson kellett kernie, hogy tudja folytatni.

amellett az Ido kerdese sem olyan egyszeru, jo hat ha valaki diak, akkor hajra, de a dolgozo nepnek ez mar igencsak problematikus. Az egyetlen tipp, hogyha munkahelyet valtok, akkor tartok kozben 3 honap kihagyast. De ez meg odebb van.

na udv, asciimo

bajnai Creative Commons License 2002.01.16 0 0 932
A második is megoldható? Hogyan?
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.01.16 0 0 931
Hehe, ezt pont te mondod?
Feljegyezzük a mai napot.
:-PP
P-ista Creative Commons License 2002.01.15 0 0 930
Azon gondolkoztam, hogy 80 nap alatt... végig lehetne vándorolni a "Kék-körön". :-)
Vagyis az összesen kb. 2500 km hosszú OKT - DDK - AK útvonalán. Napi 30 km, ami kis zsákkal teljesíthető. Csak van egy kis bökkenő. Se lóvé, se idő, se túratárs. Az első kettő valahogy csak-csak megoldható lenne, de hol találok még egy ilyen örültet? ;-))
larzen Creative Commons License 2002.01.15 0 0 929
Nincs összehasonlítási alapom, mert eddig csak a másik irányból tettem meg (kétszer). A Maxi tapasztalatai alapján 9.00 órás magyarkúti indulással (Nógrád+8km), tempósan haladva el lehet érni a 18.45-ös visegrádi révet. Igaz, nem hordkeretes hátizsákkal. :) Pihenő: NHH 20 perc. Szeptemberben ez azt jelenti, hogy (bőven) világosban indulsz és világosban is érkezel. Persze, ez nem kéktúrázós tempó és nem is érdemes így kéktúrázni...
Előzmény: frej (927)
Stiggs73 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 928
Hát Larzen, talán még az 50, de a 110 nekem asszem egyenlő lenne a meghalással...:-((( Legalábbis egyelöre, aztán majd meglátjuk mennyire megy el az eszem :-))))
Előzmény: larzen (926)
frej Creative Commons License 2002.01.15 0 0 927
Üdv Mindenkinek!

Én három éve, úgy emlékszem májusban csináltam meg egy barátommal egy nap alatt a kék túra börzsönyi szakaszát. Nagymarosról indultunk korán reggel (már fél 8-kor). Azért jó erről az oldalról menni, mert az elején lévő néhány km-es komolyabb emelkedő (a Julianus barát toronyig) után egészen Törökmezőig, sőt lényegében Kóspallagig nincs számottevő emelkedő, és könnyen, gyorsan végigjárható az út. Mi már az ebédet (talán délután 1-2 körül) a Kisinóci turistaház után (északra), egy patakokkal szabdalt, nagyon hangulatos réten (esőház, padok) fogyasztottuk el. Itt érdemes rápihenni a következő szakaszra.(Ez előtt viszont a megfelelő időbeosztás miatt nem lehet túl sokat pihenni, bár - mint említettem - a terep sem fáraszt le túlságosan.) Visszatérve még az előzőekre, a Kisinócig tartó szakasz egyértelműen legszebb része a Déli-Börzsöny hegyei (az első 6-7 km), bár a Törökmező utáni tó és patakvölgy is szép, míg a legutálatosabb szakasz a Kóspallag előtt, bozótos, néhol erdőmentes, unalmas fennsíkszerű része.
Szóval Kisinóc után jön Nagyhideg-hegyig a legkeményebb szakasz, viszont helyenként (főleg a magasabban fekvő része), igencsak impozáns.
A nagyhideg-hegyi házban nem szabad sokat időzni (pihenni persze kell), mivel az ide vezető szakasz hosszú és kemény. Ezután az NHH-Csóványos szakasz gyönyörű is, helyenként kemény is, de tapasztalatom szerint ezt hamar szokták az emberek teljesíteni (igyekeznek a Csovi tetejére :)) Csóványos után a terep már oké, végig (szinte) lefelé, csak hát nagyon fárad már az ember. Foltán keresztnél javaslom az utolsó nagyobb (20-30 p) pihenőt, itt úgyis minden adott rá: le lehet ülni, gyönyörá a kilátás, stb.
Nógrádig már csak max. egyszer lehet megállni, az út nem rossz, inkább lefelé, esetleg szintben, csak meglepően hosszú (időben több, mint amit az ember a térképet nézegetve előre tervez rá. Hiába, a fáradtság!)
Sietni is kell a vonathoz, esetleg rásötétedésre is kell készülni. Szerencsére az utolsó 2-3 km már az erdő szélén, szántón halad, folyamatosan látni lehet a falu fényeit.
A várra - természetesen - már nem lesz idő.
Mindedenképp május-júniusra javaslom a túrát (kivéve annak,akinek nem okoz gondot a hosszabb éjszakai túra), így is komoly az esélye a sötétben végzésnek.
Véleményem szerint az általam leírt (tehát a könyvvel ellentétes) irányból érdemes megcsinálni, bár a szint és a távolság így is-úgy is megmarad.
Jó utat!

Frej

larzen Creative Commons License 2002.01.15 0 0 926
Lehet jönni szeptemberben a BEAC Maxira.
Magyarkút - Nógrád - Csóványos - NHH - Kóspallag - Törökmező - Nagymaros és még egy pici. :)
Előzmény: Stiggs73 (925)
Stiggs73 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 925
Egyszer megvolt, bár nem pont a kéken. Kb 5-6 éve. Kismaros - Királyrét - Nagyhideg - Csóvi - Foltán kereszt - Nógrád vonalon. De tavasszal, nem télen...Jó buli volt... 1x meg három nap alatt csináltam meg egyedül magányosan a KÉK-en, sátorral... Teljes a sor..:-)))
Előzmény: asciimo (924)
asciimo Creative Commons License 2002.01.15 0 0 924
irtad a 2 naposat meg a 3 naposat, nem irtad az 1 napos teljesitest....
:)

asciimo

Előzmény: Stiggs73 (923)
Stiggs73 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 923
Börzsönyi KÉK Környéki szálláshelyek:
2 napos túra esetén az értelmes megszakitási hely Kóspallag. Itt két hely van az egyik a Kisinóci túristaház (természetbarát szálláshelyek között megtalálod), itt lehet enni, de eléggé kivűl van a faluból, túl a hétvégi telkeken. A másik ahol mi is voltunk, bent van a falu közepén 50 méterre a közérttöl, 100 ra a kocsmától. Cim: Molnár Magdolna, Kóspallag Szent István út 14 Telefon: 06-27-385-918. Konyha, WC 2 db, fürdő 2 db, 4 szoba 3 4 5 6 ágyasak. Nincs kapuzárás. 1500 pénz fejenként. Előtte legalább két nappal kell szólni, mert ha nincs vendég nem fűtenek, de ha odaszólsz meleg lesz mire odaérsz.
Kaja önellátó. Bár telefonáltunk Törökmezőről, és vettek nekünk kenyeret mire odaértünk.

3 nap esetén első éjszaka Nagyhideghegyi th.(Sátoroztam mellette) második éjszaka Törökmező th.Itt már laktam egyszer, különféle kategóriájú szobák vannak, csoportosan kedvezményt is adnak. Szintén a természetbarát szálláshelyek között találod meg a cimeket és árakat. Kaja mind a kettőben van, kocsma meg étterem. És sok szoba.

Ez a lap nem tul friss, az árak nem érvényesek, és néhol a telefonok sem, de a tudakozó segit. A Kóspallagi vendégház telefonszáma arra vátozott amit fent irtam.
http://www.c3.hu/~mtszhir/mtsz/hazbiz/hazbiz.htm

Kevésbé edzett, és motivált résztvevőkkel az utóbbi, 3 napos teljesités ajánlott, jó nem beázós, bokát tartó bakancs életfontosságú.

Jó mászást és csúszkálást.
Üdv
Stiggs

Előzmény: DéeS (922)
DéeS Creative Commons License 2002.01.15 0 0 922
Hali!

Februárra tervezzük ugyanezt a szakaszt (csak visszafelé), és érdekelne az általad említett szállás. A meglevő infókon kívűl még a szobák vagy ágyak száma érdekelne, meg valami telefonszám, ahol elérem őket.
Esetleg ismered e a környék túristaházait (akár a a kisinócit), mered e ajánlani valamelyiket?

Előre is köszi,
DéeS

Előzmény: Stiggs73 (917)
karrimor Creative Commons License 2002.01.15 0 0 921
Ermak!
A Barrakások miskolci csapat,évek óta szerveznek
külföldi gyalogtúrákat a Fogarastól Indiáig,
elfogadható árakon, a Börzsönyi túrájuk volt a
második itthoni túra.(www.baraka.hu)
Előzmény: Ermak (920)
Ermak Creative Commons License 2002.01.15 0 0 920
Kik azok a Barrakások?
Előzmény: Stiggs73 (917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!