Keresés

Részletes keresés

Falusi1 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21895

Nálam az időjárás miatti rossz kötődés olyan következményekkel jár, hogy rengeteg másod, sőt még harmadtermés is van a tőkéken, szinte minden évben. Alig győzöm leszedni őket, viszont ezek a fürtök szinte hibátlanul kötődnek, egyáltalán nem madárkásak. Meg is hagynék néhányat belőlük, de a caberné fajták aligha érnének meg októberre.

 

 Viszont olvastam egy szőlész cikkét -a nevére nem emlékszem, egyébként hölgy volt az illető-, aki azt írta, hogy a kontinentális éghajlatunk lassan mediterránra vált, amit a magyar bortermelőknek figyelnie kell. Az október eleji érésű borszőlők szüretelését lehet, hogy előbbre kell hozni, ha azt a minőséget szeretnénk tartani, amit megszoktunk.

Lehet, hogy idő kérdése és változik a helyzet, a másodikokból lesznek az elsők? (-:

Előzmény: van_Persil (21890)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.04 -16 0 21894

Általában nálunk is az van, hogy az esőfelhők megállnak a hegy előtt, vagy amint "meglátják", hogy az útjukban van, szépen kikerülik (nem vicc, rendszeresen látom a met.hu radarképén, hogy jön nagy dérrel-dúrral az eső, aztán mindenfelé esik, csak pont nálunk nem, a szomszéd faluban simán esik 20 mm, amikor nálunk csak a szúnyogok h.ggyoznak).

Viszont, ha jön a genovai ciklon, akkor kapunk rendesen belőle, pláne ilyenkor, amikor dél-nyugat-észak-keleti az áramlás is és a felhők haladási iránya is, ami miatt az esőfelhők végig ugyanabban a sávban mozognak, ahelyett, hogy szép lassan arrébb csússzanak.

Előzmény: Maci_P (21893)
Maci_P Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21893

Azzal már évek óta. Nálam az első olyan év, amikor a telepítések/pótlások jó része megmaradt, sőt, az őszí darabok jobban állnak, mint a tavasziak, pedig olyan évet is kifogtam már, ahol az őszi darabok tavaszra kiszáradtak... na mindegy, ez egy másik történet, a területünket mindig is kevéssé áztatta az eső, valahogy elkerültek a felhők (talán a légáramlatok lehetnek az okai ennek: a hőlégballonosok, vitorlázósok nemritkán a környékünkön szoktak nem egészen direkt földet érni...)
De az utóbbi években ez a fajta elkerülés már komoly probléma tud lenni...

Előzmény: van_Persil (21892)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.04 -16 0 21892

Az összmennyiséggel nincs gond, csak az éves eloszlással, de azzal nagyon...

Előzmény: Maci_P (21891)
Maci_P Creative Commons License 2023.08.04 0 1 21891

Panaszkodtok itt a sok esőre, nálam meg a mostani 37mm talán elég lesz arra, hogy a (met.hu szerinti) közepesen aszályos területről ellépjünk a nincs aszály irányába...
Persze azért idén nincs katasztrófa, mint tavaly, de nálam hiányzott már a csapadék nagyon...

Előzmény: van_Persil (21885)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.04 -16 0 21890

Én a fürtválogatáskor azt figyeltem meg, hogy az alsó fürtök nagyobb eséllyel madárkásak, a másodikak kevésbé, a harmadik-negyedikek meg már egyáltalán nem. Mivel a sorban legelőbb az alsó fürtök virágoztak, ez is mutatja, hogy elsősorban az időjárás okolható a rossz kötődés miatt, nem a tápanyaggond (különben a később virágzó fürtök is madárkásak lennének).

Néha aztán vakarhattam a fejem, hogy mit hagyjak meg a 4 fürt közül (egy hajtáson legfeljebb 2 fürtöt hagyok, akármi is van a többi hajtáson, elsősorban azokat ledobálva, amik az alsó segéddrótpár fölött vannak, mert a szüretelők ezeket rendszerint rajta szokták hagyni, másodsorban azokat, amik össze vannak nőve másik fürtökkel, mert ezek összerohadhatnak, harmadsorban azokat, amik madárkásak.)

Előzmény: szervezkedő (21888)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.04 -16 0 21889

Kösz, kecske nem kell, vannak idomított nyulak, őzek és szarvasok, amik csak a zöldbabot, paprikát és a szőlő hajtását eszik, valamint a cseresznye- és szilvafa kérgét vakarják, gondolom, ha meglátják, hogy vetve van, a rizsre is rátalálnak. A kukoricát csak azért nem eszik, mert már rég nem ültetek...

Előzmény: szervezkedő (21887)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21888

Én úgy látom ha nem június 15én permetezek először, gigantikus mennyiségű szőlőm lett volna.

 

Kicsit madárkásak nálam is a fürtök, de legalább októberig van helye hízni a bogyóknak.

:-))))

Előzmény: öreg_néne_b (21886)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21887

Nekem ne mond!

Én küldtem vissza neked!

:-))))))

 

9szer nyírtam eddig a füvet.

 

Nekem most kellett volna permeteznem, de ide is mutatják hétvégére a zuhit. Szerda óta gyomirtózok és közben azon gondolkozok, lehet le kell csonkázni újra a szőlőt, olyan intenzív a növekedés. Lassan kezdem unni az idei szezont.

 

(Rizst műtrágyaszóróval dobd ki egyszerűen. Szarvason a kutatoban ajanlanak olyan fajtat ami jó nalatok. Nem baj ha nem érik már be idén. Hozok neked ősszel pár kecskét a hegyekből, azok elcsipegetik,)

Előzmény: van_Persil (21885)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.08.04 0 0 21886

Tegnap még öntöztem, éjszaka esett 19 mm. Itt jellemzően annyi esik, ami csak a gombabetegségeknek elég :(

Előzmény: szervezkedő (21883)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.04 -16 0 21885

Én már azon töröm a fejem, hogy hol tudnék basmati rizs palántákat venni, (a mikroteraszok megvannak hozzá), annyi eső esett: vasárnap óta 68 mm úgy, hogy már a múlt héten is több, mint 30 mm esett.

Előzmény: szervezkedő (21883)
acerola Creative Commons License 2023.08.04 0 3 21884

Egy hatalmas új fejlesztéssel lettem kész a szoloink.hweboldalon. Mint láthatjátok megjelent egy Cikkek menüpont. Ez nem csak azt jelenti, hogy mostantól itt tudom az oldallal kapcsolatos híreket leírni, de lehetősége lesz minden regisztrált felhasználónak a cikk írásra. A további információkat olvassátok el az oldalon

 

 

https://szoloink.hu/posts/cikkek/irj-te-is-cikket-az-oldalra

szervezkedő Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21883

 

Gyűlnek a fellegek....

 

Már ide sem hiányzik!

Előzmény: van_Persil (21878)
laca5 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21882

Július 30-tól van érési sorom. Így számolom az ÉVI-t. Utána már csak Thiovit, ha valami nagyon kéri. A késői érzékenyebbek még kaphatnak szelektíven fürtre kézi nyomáspermetezővel rothadás ellen is. Szóródás nélkül ki tudom juttatni. A beteg leveleket eltávolítom, az is sokat segít.

Előzmény: zoli1437 (21880)
laca5 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21881

Igen, zsákolom. Már minden be van zsákolva ami a következő 2 hétben érni fog. A sötétek hiába rezisztensek a foltosszárnyú megtalálja. Tavaly a Moldovámat lenullázta. 

A többit meg a darázs ellen. Ami nem metál zöld azt kirágják. Tegnap néztem át, Irsai, Jupiter, Kozma Pálné már mind darázscélpont. Éhesek, szomjasak.

Előzmény: zoli1437 (21879)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21880

Én augusztus 20-ra állítom be az ÉVI lejáratát. A korábbiak addig kitartanak. A későbbiek meg növényvédelem nélkül is bírni szokták.

Előzmény: laca5 (21877)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21879

A Palatínát is hálózod? Mert nálam augusztus végén még jó, de utána minden megtalálja. Nem lehet tovább tőkén hagyni. Én a rovaroknak tudtam be a dolgot.

Előzmény: laca5 (21860)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.01 -16 0 21878

Küldök nektek egy kis esöt, nálunk már elég esett, a ti talajotok meg mint a szivacs...

Előzmény: szervezkedő (21868)
laca5 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21877

A sok fajta egymás mellett eleve egy hatalmas kihívás. Ott már a tudás is kevés mert a lehetőségek is korlátozva vannak. Érik itt, érik ott, a másiknak még kellene 2 kör mert szeptemberi. Szar ügy nagyon.

Előzmény: IsKol (21871)
laca5 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21876

Borisz is szabályoz, bizony, ledobálja. Csak többet hagy. Persze van miből. 

Előzmény: van_Persil (21866)
molnartam Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21875

Sziasztok

 

Van értelme most oltóvesszőt vásárolni? Egyik értékesítőnél most akciós.

Zöldbe fásat oltani most már késő, gyökereztetni nem ideális. Hűtve a következő oltási időszakik eltartható minőségromlás nélkül? 

Félő az is,hogy amíg postán van, kipattannak a rügyek. 

Oltott már valaki 2 éves vesszőt? 

 

Köszi

zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 1 21874

A sok nálam relatív. Ami az egyik tőkén sok lenne, az a másikon az elég. Ha egymás mellett van több fürt, az nem jelenti azt, hogy mindenhol annyi van. Ha meg százalékosan megadja valaki, hogy mennyit kell ledobni, azt a módszert meghagyom neki. Engem nem zavar, hogy ki mit csinál.

Előzmény: van_Persil (21872)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21873

Ezzel így egyet tudok érteni.

Előzmény: IsKol (21871)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.01 -16 0 21872

A zöldmunka fél növényvédelem, amibe a fürtritkítás is beletartozik. Igen, van olyan év, hogy az egyiken sok van (túl sok), a másikon meg túl kevés. De azon, amelyiken túl sok van, akkor sem maradhat az a túl sok, hogy kiegyenlítse a másikak kevesét, mert akkor tényleg csak valami sz.rt fogsz kapni eredményként.

Előzmény: zoli1437 (21869)
IsKol Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21871

A virágzáskori idő igen sz@r volt.

 

Gondolom, nálad a sok fajta miatt még hosszabb volt az amúgy is elnyúlt virágzás, így még a védekezés sem volt egyszerű.

 

Ha tudod mikor kellett volna mást/máshogy/mással csinálni az már egy kis tapasz a "veszteségekre"

 

Kegyes években megvédeni a növényt nem egy nagy durranás - még kisebb hibák is beleférnek - de a kihívásos időszakokban kiderülnek a "szűk keresztmetszetek"... (tudás/tapasztalat-hiány, messze nem ideális termesztési körülmények stb.) 

Előzmény: zoli1437 (21864)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21870

Valamiért az egyikről ledobatnák a felét, a másikon meg nincs semmi. Csak a fajta a különbség.

Előzmény: van_Persil (21867)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21869

Onnan indult a dolog, hogy ugyan az mellett mi hogy viselkedik.

Ebből vezettétek le, hogy ami termett annál milyen hibák vannak. Szerintem a ami terem azon nincs mit magyarázni. Ami meg nem azon lehet javítani.

Az biztos nem megoldás, hogy amin nincs arról le kellett volna dobni a felét.

Előzmény: szervezkedő (21868)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.01 0 0 21868

Szerintem elbeszelunk egymás mellett. A rezisztencia egy lehetőség, de megfelelő agarotechnikával segiteni kell a növénynek, úgy gondolom. A baj nem akkor történik amikor már látod, hanem az addig meg nem tett, el nem végzett munka eredménye.

Előzmény: zoli1437 (21864)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.01 -16 0 21867

Elvitte öket a fürtperonosz, mert nem védekeztél megfelelöen. Elöfordul, de elsösorban magadat hibáztasd, ne a fajtákat.

Előzmény: zoli1437 (21864)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.01 -16 0 21866

A Borisz tökéi bírják a 10+ kg-os terhelést, söt még többet is, akkor az ecceri kertészkedö tökéinek is bírniuk kell, mert hogyan néz az ki, hogy csak úgy ledobáljuk a még zöld fürtöket. Ilyet akkor se csinálunk, ha egyberohad az egész, mert belül elkezdett garázdálkodni a foltosszárnyú muslica, persze erröl aztán mélyen hallgatunk, most viszont dicsekszünk a 3 fürt/hajtás termésünkkel, bár a peronoszos bogyókat azért elfelejtettük kicsipkedni fotózás elött.

Előzmény: szervezkedő (21859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!