Keresés

Részletes keresés

Váci Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3150
Sziasztok!

Előttem van egy kiadvány, cime: "ORMÁNSÁG - Gyalogos turizmus"

Van benne pár érdekes dolog, például:

Drávamenti kéktúra
Tenkes csárda - Kis-hegy - Nagy-hegy - Szőlő hegy - Diósviszló - Drávaszerdahely - Drávacsehi - Drávapalkonya - Ravica - Drávagát - Kisinci-Gátőrház - Horgásztavak Mailáthpusztai túristaház

III. túra
Útjelzés szine: kék, önmagába visszatérő körtúra

Ezen kivül még 3 másik jelzett útvonal.

Hallottatok már ezekről?

Zolcsi67 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3149
Pár éve az elejébe benéztünk, tehát a kidőlt fa nem újdonság! :-)
A medvehagyma meg külön keresett cikk mifelénk! :-)

Lásd még a Turista magazin cikket.

Kösziiii!

Előzmény: Törölt nick (3147)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3148
250! :-)
Előzmény: Törölt nick (3147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3147
Most jartunk arrafele a Kelet Bakony turan. A burok volgy gyonyoru (es az egesz Bakony) es telistele van medvehagymaval. Lassan mar viragozni is fog! Arra azert szamitsatok hogy kb 200-300 kidolt fan kell atmaszni
Előzmény: Zolcsi67 (3145)
Váci Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3146
"Piros, piros, piros,
Háromszor is piros..." :-)
Előzmény: Zolcsi67 (3145)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3145
Apropos Bakonykúti:
Kedvesemmel készülünk egy röpke Bakonykúti - Burok-völgy - Várpalota sétácskára.
Most épp milyen színű a jelzés arrafelé?
A legaktuálisabb térkép melyik?
köszi
Z67
Előzmény: asciimo (3142)
Váci Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3144
"...IC-nk miatt a Szombathely és Kőszeg között közlekedő 'piroska' több, mint fél órával később indult, mivel megvárt minket. :-)
Szerintem minél távolabb kerül az ember Budapesttől, annál nagyobb az esélye a humánusabb bánásmódra."

Öt-tiz percnél még valóban humánus, de fél óra késésnél már (szerintem) nem az. Gondolj a többi utasra.
Ilyen esetben szerintem az lenne a normális megoldás - mivel a fél órás késés valószinűleg nem a Szombathely előtti állomásközben keletkezett, igy előre ismert volt - , hogy a helyi vonat elmegy időben, és fél óra múlva utána megy egy másik. Vagy az előző soron kivül visszajön, és megy még egy menetet.
OK, én is tudom, hogy ilyen nincs, de szerintem ez lenne e normális.

Előzmény: Baggins77 (3117)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3143
Koszi!
Csak annyi szam van egy vonat oldalan! Eddig eszre sem vettem. Inkabb leirattam mindet Pavival nehogy hibazzunk:))
Előzmény: asciimo (3141)
asciimo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3142
"Asciimo! Ha Bakonykútiban jársz, nézz körül a buszmegállónál (szemben a Polgármesteri Hivatallal), állítólag már van kinti pecsét is. (A kocsma ui. rapszódikusan van nyitva.)
Várom visszajelzésedet!"

Kicsit megvarattalak... :)
Van kinti pecset.
A hetvegen jartam a Kisgyon-Bodajk szakaszon,
a Kisgyoni turistahaz a mostani Husvetkor is nyitva volt, sok masnapos egyen a teraszon, kektura belyegzo bent a hazban.
Bakonykutiban kurrens a belyegzo, szabadteri, de nem a szokasos "femszelence" hanem egy zarhato fedelu kis fadobozban van a haromszog alaku gumibelyegzo. A belyegzo formaja is kicsit mas, hasonlokeppen Fehervarcsurgon.
Ja es a belyegzok nyele nem az a kek muanyag, hanem fabol keszult. Olyan "miniszteriumi" belyegzo...

asciimo

Előzmény: Güsziológus (1215)
asciimo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3141
" a haromjegyu ami az orrara van irva kozvetlen a BZMOT felirat ala"

Ez az. A vezetofulke falan is ott van. Es a mozgalom kiirasaban is.

Előzmény: Törölt nick (3139)
asciimo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3140
Azt felirtam, meg Szfvaron vettem jegyet tovabb Pestre, azt is eltettem, meg van egy Bodajki kektura belyegzom. Eletemben nem voltam meg ilyen bosszus, hogy nem jott a kaller. Eddig mindig orultem a sporolasnak, most olyan furcsa erzes volt...
Előzmény: (budai-)H.G. (3138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3139
Hetfon Zircen jartunk potolni a multkor elfelejtett kektura belyegzot. Korbejartuk az arboretumot is. Aki arra kekturazik ha lehet tervezze be valamikeppen az idejebe mert igazan kar kihagyni. Nem tudom eldonteni hogy tavasszal vagy osszel szebb-e? Vegezetul elsetaltunk a cuha patak volgyeben porvacsesznekre es onnan bzmotvonattal jottunk Veszpremig igy egy gyonyoru hosszu 29km es szakasszal gazdagitva teljesitesunket.

HG! Mi a motorkocsi szama? Az a sok szamjegyu szamsor az oldalan vagy az a haromjegyu ami az orrara van irva kozvetlen a BZMOT felirat ala?

(Mi mindkettot feljegyeztuk biztos ami biztos + van menetjegyunk amin rajta van az ind es erkezo allomas)

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3138
Nincs jobb ötletem, írd fel a motorkocsi számát.
Előzmény: asciimo (3135)
Zete Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3137
Gratula, lp - szép túra lehetett.
Nekem sajna elmaradt a Balaton-Felvidéki OKT. De nemsokára bepótoljuk. Igy legalább viszont megnéztem a Szt. István Vándorlás ide vonatkozó részét, még a túra előtt.
Sárvár-Sümeg viszont most már végképp nem tudom, mikor fér bele.
Előzmény: lükepék (3129)
lükepék Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3136
se jegy, se kaller... :))) így nehéz lesz.. :))
én a sajátomat nem igazoltattam a kallerrel, mert köcsi volt már nem is köszönt de rámmordult az egyébként üres előtérben, hogy szájkosár a kutyának... ezért megtagadtam tőle azt a tisztséget, hogy elsőként írhat alá. én csak kiind. és érk. körbélyegzőt kértem egy darab papírra (még mindig nem nyomtattam ki az ell.füzetemet..)
Előzmény: asciimo (3135)
asciimo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3135
tenyleg, ha a bzmoton nem jott a kaller, akkor mit csinaljak? Jegykiadas sem volt ott, ahol felszalltam, pedig fel akartam avatni az ig.fuzetet!
Előzmény: (budai-)H.G. (3125)
asciimo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3134
A Szandan biztos nem, de a Remete-hegyes eleg meredeknek tunik. Mondjuk en multkoriban lefele jottem rajta, igy aztan nem tunt olyan veszesnek.
De a Nagy-Milices emelkedo, meg az Inoci-vagas fokepp a hosszusagukrol hiresek.

A Gete nyugati lejtoje is meredek de rovidke.

asciimo

Előzmény: (budai-)H.G. (3125)
HEV Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3133
A lényeget elfelejtettem, mindez Május 1.-én esedékes.
Előzmény: HEV (3132)
HEV Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3132
RP-DDK résztáv teljesités egy kis teljesitményturaval és erdei kisvasutazassal egybekotve:

Indulási hely:Kaposmérő,vasútállomás, 07.30-0830h között.
Táv:28kmm, szintidő:7óra Útvonal:Kaposmérő - Somogysárd -
Újvárfava - Felsőkak Felsőkakról kisvasúttal Mesztegnyőre, majd
vonattal haza. Kaposvárról 07.20-kor induló vonattal utazunk a
rajthelyre.

Rovidebb variáció: Kaposvarrol busszal Somogysárdra onnan a többi ugyanaz, de ezert már nem jár a jelvény , csak a gyaloglas és vonatozas elménye!

Múzsla Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3131
Gratulálok Tibet!
Szerintem ne aggódj, mert nem a mennyiség számít, hanem a minőség.

Egy kérdés : a Nagy Milicen van valahol betű? Az összes létező követ, oszlopot megnéztem, és nem találtam meg. Végül készítettem egy fényképet.

Van betű a Milicen. Levélben küldöm Neked a kódot.

Üdv

Múzsla

Előzmény: Tibet (3128)
emgergo Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3130
Az a disznódög-sereg tényleg szörnyű volt... Hozzászoktam már a szemétdombokhoz, de ez sok(k)! Hétvégén beleolvastam egy tavalyi Turista Magazinba, ahol emlegetik is, hogy az OKT Kab-hegy - Nagyvázsony közti részén sok az őz. A disznóktól eltekintve nagyon kellemes volt, a Kislőd utáni völgy+erdő pedig gyönyörű! :-) Egyébként megnéztem, milyen növendéksiklót láttunk, azt hiszem, rézsikló volt.
Előzmény: lükepék (3129)
lükepék Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3129
Kislőd-Nagyvázsony

Remek idő, babatáv, kellemes séta, egy csomó őz, finom sült debreczeni a busz érkezése előtt..
jaj remek volt. Úrkúton kicsit bekavart a mindenféle kék jelzés, meg a sok bolt, és az atlasz bélyegjelzése (büfé..), ami egy aranyászkos kocsma volt.. na mindenesetre nagyon jó volt a terep, kivéve Vázsony határát, ahol a vízmű kerítésétől 15 m-re 5-6 különböző lebomlási fokozatú disznó hevert.. :(( rémes volt. Vázsonyban pont elértük a közvetlen pesti járatot, úgy hogy még időnk is volt pihenni a helyi büfé-falatozó vl.i.e.-ben..

FELHÍVÁS
valaki máj. 1-2 Sárvár-Sümeg?? /ha még nem csináltátok volna meg.. /

Tibet Creative Commons License 2003.04.22 0 0 3128
Három nap a Zemplénben
Most csak röviden : gyönyörű tájak csodálatos időben :-)
Bár a terveimehz képest kevesebbet láttam, kevesebb km-t mentem, de a többiek ennyit bírtak, a többség ennyit sem, egyedül pedig nem engedtek.

1.nap : Kőkapu-Istvánkút-Pengő kő (700m)- Nagy Pétermennykő (709m)-Mlaka rét-Sólyombérc-Kerek kő-Kőkapu
2.nap : Füzér-Nagymilic(895m)-Hollóháza, közben plusz három 700 feletti csúcs: Kakasbérc(720m), Hermann-háztető (884m) és Nyerges hegy (820m)
3.nap : Sárospataki vár (plusz családlátogatás)

Végül egy kis Kék túra szakasz, de pont a végpontot már láttam és 6 db 700 feletti csúcs.

Egy kérdés : a Nagy Milicen van valahol betű? Az összes létező követ, oszlopot megnéztem, és nem találtam meg. Végül készítettem egy fényképet.

Egy rossz hír (bár lehet hogy nektek nem új): a Lászlótanyai Kastélyszállóhoz közeli kilátó magánterület és nem látogatható:-(

Egy óvaintés: Pengő kőn van egy nagy szikla, amire fel lehet menni és szép a kilátás, de lejönni nehezebb. Nekem sikerült egy sziklára zuhanva érkeznem, szerencsére megúsztam komolyabb sérülés nélkül.

Tibet

pavarotti Creative Commons License 2003.04.20 0 0 3127
Megkaptam, köszi,
mesélek majd élőben..:)
Előzmény: larzen (3126)
larzen Creative Commons License 2003.04.18 0 0 3126
off
pavi,
üzenetet megkaptad, ugye?
(háttér és hírmagyarázat élőszóban)
Előzmény: pavarotti (3124)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.04.18 0 0 3125
Eszembe jutott egy újabb emelkedő: a Remete-szurdok - Remete-hegy szakasz (Budai-HG-ben). Az nem meredekebb?
Esetleg a Szandavár (felső, sziklás szakasza)?
Előzmény: asciimo (3096)
pavarotti Creative Commons License 2003.04.18 0 0 3124
Cserehát: - Rövid beszámoló -

Bódvaszilas. Furi a két pecsét egy helyen, de legalább nem kellett keresnem Hernádcéce megapolisban:)

Gibárt. "Rövid" szántóföld-túra után az ember egész közelről hallhat és láthat egy kis vízerőművet. Érdekes.
Apropó: A Vízmű emberkéje erősen panaszkodott, hogy kifogyott a tinta a párnából és maga a párna is elég ócska már. Szerintem ha valaki legközelebb arra jár legyen szíves vigyen le neki egy új párnát (esetleg tintát /is/), ez egyszerűbb, mint ha az MTSZ-nél bejelentem... Ha kell, a párna árát (de azért nem luxuskategóriában:) magamra vállalom...

Encs. Aszfalt, aszfalt, aszfalt.....cukrászda, zöldséges, húsbolt..:)).... aszfalt... aszfalt ...Abaújdevecser .... mező ... gerincen 20 m széles erdősávban felüdülés ...

Fancsal. Nagyon kellemes ebéd hozott anyagból sörrel öblítve. A pecsételőhellyel szembeni kocsmában (az atlasz szerint büfé:)

Baktakék. Szép gólyafészek és gólya pont az útelágazásban (ahol a Kék leér a főútra).

... dombra fel ... dombról le ...

Abaújszolnok. (Még én is:) tejfehéren villogok a falu lakossága között... Ugyanakkor nem teljesen barátságtalanok, egy bácsi még útba is igazít. Nénit szomorúan hallgatom (a férje, a kutyája...)

... domra fel ... dombról le ...

Nyésta. Ettől a falutól nagyon féltem, ehhez képest teljesen rendezett, itt is beszélgettem egy öreg nénivel

... dombra fel ... dombról le ...

Felsővadász. Nem maradandó. A Rákóczi-kastély pusztul

... dombra fel ... HOppá, erdőben megyek már több km hosszan, HURRÁ!:), ... ... dombról le...

IROTA. Itt aludtam, mindenkinek ajánlom a Talentum Vendégházat (2000Ft), nagyon hangulatos, a kertje pedig valami gyönyörű (az a hatalmas saroktelek, amit az OKT megkerül a faluban).

---------------------

Másodnap: Két LEG kilátás.
1. Az egyik legszebb kilátás a Kopasz hegy oldalából adódik az egész OKT során: Közel művelt földek, terepasztal jelleggel, messzebb nyugat felé Bükk, messzebb Észak felé 3 hegyvonulat részben egymás mögött, tippem szerint elsősorban Szlovák Paradicsom hegyei, valamint egész távol (szinte biztos, mert nagyon magas volt:) a Magas-Tátra. Gyönyörű
2. Pár száz méterrel odébb.
Hirtelen kilátás a Rakaca szűk völgyére, amely közvetlenül alattunk (jó 50-100m-rel) húzódik.
A völgy másik oldalán (is) meredeken emelkedő sziklafal, fenyőkkel, vadromantikusan, "ahogy kell":)

Rakacaszend: Erősen megosztott (fekete-fehér) falu. Itt hagytam abba, mivel lábam az előző napi aszfaltozás és sok döngölt föld után erősen vízhólyagosodott, és a hétvégén még szeretnék kirándulni...:)
... Pestre kb. 6 óra alatt értem tömegközlekedéssel...:)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.17 0 0 3123
Hogyne, ha terepgumi van rajta. Az enyémen például semislick van, félúton az aszfaltos meg a terepgumi között, mind a kettőre jó egy kicsit, és egyikre sem igazán, de direkt homokos terepre biztos nem.
Előzmény: Tibet (3120)
Güsziológus Creative Commons License 2003.04.17 0 0 3122
16. szakasz, 2. nap

Nyíracsádon hajnalban még nincs nagy élet. Sikerült 6:20-kor indulnom, a népek a busz felé igyekeztek éppen. Buzitán terveztem kávézni.
Még a faluban találtam egy pici boltot, vettem kakaót és két buktát. Míg bandukoltam az aszfalton, el is fogyasztottam. Kellemes hajnali hőmérséklet, egyértelmű jelzések. Mi kell még. Egy kis figyelem nem ártott volna!
A leírás alapján szépen elértem az utolsó házig, legnagyobb meglepetésemre, nem volt homok. Lehet, hogy a hajnali harmat hatása? Annyira megörültem, hogy elbambultam a jelzést. A leírás szerint kellett volna lennie, de hogy hol volt, ha volt egyáltalán, nem sikerült megtudni. Valami hiba lehet a térképpel, mert amerre én jártam, az nem illeszkedik a képbe. Egy helybéli azt mondta, hogy Szentannapuszta a szomszédban van.
Utólag rekonstruálva az élményeket, azt hiszem, hogy eljutottam a térkép aljáig (ekkor távolságot tévedni már nem semmi) és végül a térképen is jelzett ÉNY-DK irányú földúton jutottam Buzitapusztára. Nagy kaland volt! Vesztettem több, mint egy órát, de voltam Szentannapusztán!
Buzitapusztára busszal is lehet menni, az én utam a buszfordulónál érte el a műutat. Nem volt kedvem kávézni, Nyíracsádon egyébként is azt mondták, hogy nincs bolt Buzitán.
A leírás és a térkép alapján könnyen kinavigáltam, bár fenyőerdőt csak jóval később találtam. Ahol a kunkor van „Kökényes”-től északkeletre. Ez szép út. Bár homokos. Az erdőben még nincs nagy élet, de jó volt sétálni. A híd utáni kunkornál érdemes figyelni, vannak jelek, de ravasz a sok kanyar. Mikor elértem a gázvezetéket, egy kis ösvény végén megpillantottam a műutat. Levágtam a kanyart, melyről a leírás alapján finoman szólva sok jót nem reméltem. 800 méter többlet aszfalt.
A megálló után van a 4-es kő, itt vannak a jelek. Itt még széles az út. A postaládák után izgalmas horhosok. Kár, hogy homokos az út:o)
A tanyát megkerülő út jól van jelezve. Mikor átkeltem a patakon, jobbra kellett fordulni. Itt kellett volna elővenni a térképet!!!
Viszonylag jól jelzett út, sok kanyarral. Nem tehetek róla, de jóval hosszabbnak tűnt, mint ami a térkép szerint jelezve vagyon. El kéne menni újra!
Minden a leírás szerint volt. Csak a jelzés tűnt el. Én meg elvesztettem a türelmemet. Nem kellett volna! Ledöngettem az első tanyához, onnan a következőhöz. A Hármas-hegyi tónál kötöttem ki. Itt útbaigazítottak. Egy pihenőnél átkeltem a „folyón”. Takaros kis fahíd, meglepően új. És a pihenőben elfér jó pár ember. Mivel már korrigálva volt az eltévedés, komótosan besétáltam a jelzett úton a pihenőközpontba. Piros bicikliút jelzés és Z- jelzés együtt. A bicikliút jelzéssel találkoztam a csárdánál is. Az a feketével jelzett út, mely a mi térképünkön is rajta van, a Gúti érrel „párhuzamos”, kissé északabbra. A turistatérképen is megvan, szekérútként.
A pihenőközpontban egy kicsit regenerálódtam (sör) és mivel ott volt az állítólag illetékes erdész, elmeséltem neki tapasztalataimat. Azzal bíztatott, hogy a pihenőközpontig most lett felújítva a jelzés, biztosan erre is sor fog kerülni. Fa egyébként volt!
A központtól valóban csodálatosan jelzett az út, bár vannak hiányosságok. Találtam Z- jeleket is és vannak szóló S- jelek. A S- és a K- együtt halad, feltételezem, hogy valamikor a mostani bicikliút volt a K-. Az igazoló füzetben ui. elég nagy a távolság a vasút és az út között.
A K- tehát a gerincen megy, a S- jelzéssel együtt. Csodálatos szakasz. És még kilátó is van. Tiszta. Lehet, hogy van betűjel, de nem néztem. Gyönyörködtem abban, hogy hosszú idő után először látok sík vidéket felülről. És már rügyeznek a fák!
A kilátó után van egy kis hiányosság, kivágtak egy darab erdőt. De nem nagyon zavaró. Innen a csárdáig minden rendben.
Ahogy az elején említettem, itt „feladtam”. Időm még bőven lett volna, de kezdődő hólyagomat nem akartam kipukkasztani és nem esett jól a menés. A sör annál inkább! Elég volt. Elértem a 15:00-ás sebes vonatot (helyi busz, 37-es!!!). Jólesett otthon lenni.

Vannak tanulságok. Melegben egész más az alföldi túra. És a homok!!!
Ha van térkép, akkor használni kell!
1,5 kilométert meg kéne tudni becsülni!
Ennyi volt a távolság az utolsó ház és a jobbos kanyar között Nyíracsád után. Mellettem ráadásul ott volt a patak, igaz, sok víz nem volt benne!
De olyan jó volt kutyagolni a friss időben és bámulni a semmit!!! Mikor elvesztettem a türelmemet, hamarabb tértem le, minthogy elértem Szentannapusztát. Nem sokkal. Ez hiba volt. A legnagyobb hiba azonban az volt, hogy amikor elértem a tanyákhoz (Szentannapusztától nyugatra, a térképre már nem fért föl), akkor nem a villanyvezetéket követve mentem a „központ” felé. Próbáltam nyugat felé átvágni, de bekerített tájvédelmi körzet fogadott. Ha nem próbálkoztam volna, akkor hamarabb kiderült volna, hogy hol vagyok. Ott voltam, ahol az Álmosdi út keresztezi a Villongó eret. Még tábla is volt. Nyíracsád jobbra, Buzita balra. De vissza nem volt kedvem menni! Elkóborolt viszont velem egy kis vakarcs. Mikor Hármashegyalja előtt az erdőben kóvályogtam és nézegettem a térképet, szabályosan kinyúlt. Több, mint 15 kilométeren keresztül követett. Hogy mi lesz vele, nem tudom. De hiába mondtam neki még az elején, hogy menjen haza!!!
Összességében jó volt mászkálni, de a távolság sajnos, csak kevéssel csökkent. És egy nap ugrott.

Múzsla Creative Commons License 2003.04.17 0 0 3121
Természetesen.
A tiéd jó lesz. Láttam kocsi honlapján.
Előzmény: Tibet (3120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!