Keresés

Részletes keresés

Carpy Creative Commons License 2003.04.26 0 0 3194
OFF: Lattad a Bachelor c. filmet? Azt hiszem tetszene :-) ON
Előzmény: Váci (3193)
Váci Creative Commons License 2003.04.26 0 0 3193
Tegnap délután voltam Tapolca-Szentgyörgy-hegy-Szigliget-Badacsonytördemicen.

:-( Szentgyörgy-hegyen a pecsét még mindig ellopva

:-( Szentgyörgy-hegyről lefelé eltévedtem, Hegymagason kötöttem ki

:-) Nyitva volt a közért
:-)) Nyitva volt a posta, a postás-kisasszony nagyon készségesen adott dátumos körbélyegzőt
:-))) Hegymagashoz szép élmények fűznek. Pont 10 évvel ezelőtt, utolsó "szabad" nyaramon ott töltöttem egy hetet egy néptánctáborban, igen kedves ismerősökkel. A következő nyarat meg - kis túlzással - egymás esküvőire járással töltöttük...

Váci Creative Commons License 2003.04.26 0 0 3192
"Hol lehet ahhoz a kiadványhoz hozzájutni?" (Ormánság)

Tourinform-nál, Pécsett biztos (én ott kaptam), de szerintem máshol is.

Előzmény: (budai-)H.G. (3188)
Múzsla Creative Commons License 2003.04.26 0 0 3191
Jó hír az AK-t járóknak és rossz a Tihanyi-félszigeten túrázóknak.

6/2003. (III. 18.) NKÖM rendelet
egyes ingatlanok műemlékké nyilvánításáról, illetve műemléki védettségének megszüntetéséről
A kulturális örökség védelméről szóló 2001. évi LXIV. törvény 32. §-a alapján a következőket rendelem el:

5. § (1) Műemlékké nyilvánítom a Békés megyei Szarvas, Damjanich utca 73. szám alatti 4459 helyrajzi számú ingatlant.
(2) Műemléki környezetnek a 4458, 4460, 4469, 4380/1, 4380/2, 4381/1 helyrajzi számú ingatlanokat jelölöm ki.
(3) A műemlékvédelmi bírság megállapításának alapjául szolgáló érték szempontjából a műemléket III. kategóriába sorolom.
(4) A műemléki védelem célja a 19. században épült, előtornácos, a településre a 20. század közepéig általánosan jellemző hagyományos paraszti építőkultúra jellegzetességeit őrző lakóépület fokozott védelme.

15. § (1) Megszüntetem a
- Veszprém megyei Tihany, Csokonai utca 38. szám alatti, 64 helyrajzi számú ingatlan 10606 törzsszámú,
- Veszprém megyei Tihany, Kossuth utca 47. szám alatti, 43 helyrajzi számú ingatlan 8442 törzsszámú,
- Veszprém megyei Tihany, Petőfi utca 3. szám alatti, 10 helyrajzi számú ingatlan 8246 törzsszámú,
- Zala megyei Nagykutas, Fő utca 22. szám alatti, 124 helyrajzi számú ingatlan 6451 törzsszámú
műemléki védettségét.
(2) A műemléki védelem alatti népi lakó-, illetve gazdasági épületek megsemmisültek.

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3190
"a haromjegyu ami az orrara van irva kozvetlen a BZMOT felirat ala"

Vagy inkább mellé: Bzmot xxx > az xxx helyén álló számot kell felírni. Megtalálhatod a motorkocsi elején/végén kívül, valamint felszállás után az előtérben a "pilótafülke" bejárata felett.

Előzmény: asciimo (3141)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3189
Vagy inkább: kék, piros, kék kereszt
Előzmény: Váci (3146)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3188
Hol lehet ahhoz a kiadványhoz hozzájutni?
Te hogyan szerezted?
Előzmény: Váci (3150)
kvte Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3187
Pont honlapjuk lenne?

kvte

Előzmény: HEV (3185)
l. nero Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3186
A tavaszi szüntet kihasználva a múlt héten a Putnok-Bódvaszilas szakasz jártuk végig.Az út végig kitűnően jelezve edtévedés lehetősége minimális csak gömörszöllös és zádorfalva között kell figyelni egy kicsit.
A környéken elég sok piromán emberke élhet,mivel csomó helyen hatlmas égett területeket láttunk.
A legritkább jelenség amivel a közel négy nap alatt találkoztunk az a hátizsákos túrista,de még gyalogos csillagtúrázót is alig láttunk.
Aggtelken és Jósvafőn természetesen tobzódtak a németek és az autóvaljöttünkbarlangotláttunk emberek,akik a héten biztos azt mesélték az otthon maradóknak,hogy milyen szép húsvéti túrát tettek.
Az igazoló füzethez képest itt is változott a nyomvonal jósvafő és derenk között a kék túra atlaszban már az új út szerepel.
A szabó-pallagi ehból viszont eltűnt a jó minőségű új pecsét és csak a régi masszív bélyegző maradt meg.Bizonyára azoknak kellett akik a rácsokat is befeszítették.
A szádvárra menet viszont sok korábban arra haladó emberkének rengeteg energiája lehetett egyrészük a bükkfákba vésve próbálták az utánuk jövőknek tudtára adni,hogy ők milyen nagyszerű emberek,hogy már jártak itt,mások a piros rom jelzés találták túl egyszerűnek vagy túl hivakodónak mert vagy rárajzoltak vagy átfirkálták.

OFF
Az a bizonyos jegyet kettészelő EMKE tipusú jegyszedő már Szegeden is jó ideje működik persze senki nem használja mivel egy regi lyukasztót is meghagytak. A szeletelőssel az is a gond,hogy bár nagyszerűen kettévágja a jegyet ha már benyelte,de ezt elérni kisebb művészet megfelelő szög megfelelő sebesség stb. ráadásul itt csak az első ajtón lehet elvileg felszállni így egy jegykezelés jelentősen tudja a menetidőt növelni.

lenny

HEV Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3185
Keresem a Békés megyei Természetbarát Szövetség honlapját , de nem találom, van ilyen?
Előzmény: kvte (3184)
kvte Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3184
A Turista Magazinos kezdeményezés nekem nagyon tetszett, remélem folytatják az idei pályázatok kapcsán is.

Az adott szövetség magánügye azért annyiban nem magánügy, hogy az MTSZ központnak is kell a taglétszám, mert a nagyobb taglétszám nagyobb súlyt ad a szervezet egészének. Cserébe a központ nem firtatja, hogy mi van a végeken, és mindenki mehet a kasszához.

Az MTSZ-szel nekem nem lenne bajom, ha nem lenne megkerülhetetlen. Van ugyan olyan lehetőség is, hogy nem megyei szervezeten keresztül vagy tagja, de gyakorlatilag úgy még annyi beleszólásod sincs a dolgokba.

mindenesetre azt mindenki tudja, hogy a megyei szervezeteket a helyi egyesületek tagjaiból az egyesületek képviselői választják, igy annak negativ minősitése, valójában az egyesületeket is érinti.

Szívesen lennénk mi is MTSZ tagok a saját megyénkben, de az a baj velünk, hogy sokat kérdezünk, és tudni szeretnénk hogy pl. a pósteleki turistaházba miért nem teheti be a lábát egy mezei turista lassan 10 éve.

Adjak fel egy hírdetést a Szuperinfóba, hogy "Problémás Egyesület megyei szövetséget keres, jelentkezéseket a 'kínos kérdések' jeligére a kiadóba várjuk"?

Az MTSZ egyébként tipikusan az a cég, ahol az egész szervezet működése sokkal rosszabb, mint a részek, a helyi egyesületek tevékenységének összege. Egy ideális szervezetben ennek szerintem pont fordítva kéne lennie. Ahol az egyes tagegyesületek ilyen jók (mert szerintem azok), ott egy ilyen gyűjtőszervezetnek fel kellene nőnie legalább a tagjai szintjére, és az erőket összegyűjtve NAGY dolgokat kitalálni (vagy ha valami nem megy, akkor kicsit továbblépni a "fogy a taglétszámunk"-féle siránkozáson).

Apropó, megválasztották már az új MTSZ főtitkárt? Ki az?

kvte

Előzmény: HEV (3181)
Güsziológus Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3183
1. nekiveselkedés

Szombathely (Olad) – Nárai – Ják – Egyházasrádóc
(1/B szakasz)

A túra hossza 28,5 km, tehát optimális. Kezdőpontja a kilátó, melynek megközelítése nem is olyan egyszerű.
A MÁV ismét gondoskodott az adrenalin szintem emelkedéséről, a szombathelyi gyors 10 percet késett. Szerencsére, késett a 25-ös helyi busz is egy picit, így elértem. Jegyet a buszon is lehet kapni, de ott drágább. De az idő is pénz. Érdekes a jegykezelés Szombathelyen. A masina hosszában elvágja a jegyet, ezáltal ismételten nem lehet felhasználni. Hiába, közel a határ. Itt már Európában vagyunk. A 25-ös busz a 7-es kocsiállásról indul, innen megy az 5-ös is, mindkettő OLAD irányába. Részletes információ: (94) 314-342.
Az Árkádia bevásárlóközpontnál kell leszállni. A térképen még nincs rajta, de ott van, ahol a Múzeumfalutól északra van egy trapéz alakú pöttyözött terület. Az egész területet elfoglalja. Ocsmányság a villanegyed szélén.
Bélyegezni lehet a múzeumfaluban, tegnap nem volt bélyegző és TKM-es füzet sem volt. A kedves hölgy tudta az azonosító számot (a saját, utolsó példányába be volt ütve) és igazolta jelenlétemet. Külön felhívnám a figyelmet a megközelítésre, a terület ui. be van kerítve és csak dél felől (Kárpáti Kelemen utca) közelíthető meg. Lehet, hogy a tavon lévő kis hídon átkelve közelebb van, de kerülni mindenképpen kell! Én úgy tervezem, hogy az 1/A szakasz végén (Bozsok – Szombathely) látogatjuk meg a skanzent. Kár lenne kihagyni!
A Kárpáti Kelemen utcán ÉNY felé érjük el a szerpentint, innen egy kis emelkedő és már a toronynál vagyunk. Jelek is vannak.
A kiindulópont a torony, májustól állítólag nyitva lesz. Nekem mázlim volt, mert egy óvodás csoport épp arra kirándult és a kicsit nehézkes, de jóindulatú toronyőr felengedett. Kár lett volna kihagyni! Zárt a kilátó, üvegen keresztül lehet csodálni a hegyet (Kőszegi hegység) és Szombathely panorámáját. Dél felé csak fákat lehet látni.
Kezdetben még házak is vannak, de utána igazi parkerdő hangulat, az úton annyi murva van csak, amennyi ahhoz kell, hogy ne legyen sár. Hangulatos erdő, kellemes hullámzás. Egy érdekesség a leírásból, mely okozott némi fejtörést. A 17. oldalon ez áll. „Szemben, a völgy túlpartján egy legelő látszik, fölötte hátul az ondódi vasbeton torony.” Csak az a hiba, hogy szemben csak akkor van, ha előtte „jobbra át” - ot hajtunk végre. Magyarul tehát jobbra kell tekinteni. Néhány méteren keresztül van csak kilátás a völgyből, kb. ott, ahol a S- jelzés elkezd idétlenkedni.
Kissé zavaros az a rész, mely a „kolónia” elérését követően próbálja leírni az útvonalat. Úgy látszik, a szerzőt megzavarta a látvány, de az is lehet, hogy eltévedt. Egy biztos. Egy jó darabig nincs jelzés a hétvégi házak mellett vezető szekérúton. Később említi a szerző, hogy végig OK a jelzettség, de erről a szakaszról úgy látszik megfeledkezett. Még a S- jelzés is idétlenkedik. A lényeg tehát az, hogy menni kell, egész az erdősarokig. Egy csodálatos gigantikus jelzés van egy öreg fán. Az ilyeneket nagyon szeretem!
Mikor elkanyarodunk és átkelünk a rozzant fahídon, egy csodás erdőbe jutunk. Innen problémamentesen lehet haladni (cikk-cakk) jók a jelzések, nem tapasztaltam hiányosságot. A tölgyest különösen szeretem, láttam őzet is.
Nárai kedves kis falu, de a jelzett út kikerüli a faluközpontot. Van egy pici büfészerűség még az elején (ezt kihagytam), de hogy hol a kocsma, azt nem tudom. Ha valakinek vízre van szüksége, akkor a templomnál a Kossuth Lajos utcán visszafelé kell menni, ott lehet az ivó. Tán még postahivatal is van, bár itt nem kell bélyegezni. A templom takaros, szépen fel van újítva.
Az 5-ös kilométerkő van a faluban, a 0-ás a műút a Szombathely-Ják közötti országútnál van. Onnan még jó egy km a templom! Jelzés nem nagyon van az országúton!
Ják csodás, érdemes egy kis időt szentelni a település megtekintésére is. A kék balról kerül, a szerpentinen egyszerűbb feljutni, talán szebb is. Az atlaszban említett büfé üzemel, de pecsét nem volt. Vissza kellett mennem a postára. Mérges voltam, ittam egy korsó sört. Jólesett.
Ják után minden úgy van, ahogy az atlaszban vagyon. Szép a kis erdő, kár, hogy nem tart ki Egyházasrádócig. Jó, hogy van a kunkor, így lehet egy kicsit élvezni a hangulatot.
Egyházasrádóccal kapcsolatban azt írja az atlasz, hogy a „kideríthetetlen nevű” utcánál kell befordulni. Egyértelmű azonosító a víztorony, na és jelek is vannak. Az utca neve is ismert, ha valaki jobbra tekint, talál egy házat, előtte egy oszlopon ott az utca neve. Tanárok utca. A terkepcentrum.hu weboldalon van térkép. Balról nyílik egy kis utca, utcanévtábla a sarki házon. Bartók Béla utca. A hely tehát egyértelmű. Mielőtt a faluba érnénk, van egy szép kis tábla, rajta Hársfa utca. Ez az utca a falu széle.
A templom sajnos kimaradt, bár kecses tornya felkeltette az érdeklődésem. Majd legközelebb. Sikerült viszont elérnem a 17:07-es vonatot, minek következtében (+440 Ft IC) 21:00-kor már otthon is voltam.
Annyit még megjegyeznék, hogy sok az aszfalt, közel 10 km. Az első 10 kilométer valóban hangulatos, de a többi! És a többi ugyebár 18 km. Kicsit feldobja az embert Ják és a már említett erdő. A széles mezőgazdasági útvonalakat már volt szerencsém megtapasztalni az Alföldön. Itt sem más. Láttam viszont hullámzó búzatáblát! Már arasznyi a növény, a közepes erősségű szél folyamatosan mozgatta a hatalmas táblát. Mint a hullámzó Balaton. Csak nem kék!

Egyházasrádóc vasútállomása valóban figyelemre méltó. Rend van a környéken.
Egy érdekes tacepaót láttam Szombathelyen. A MÁV „Virágos állomásokat” mozgalmat reklámoz. Még 5 nap, állt a hirdetés mellett!

burnie Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3182
Lehet igazság abban, amit írsz. DE. Ha én a megyei szervezeteken keresztül eljutottam a konkrét jelfestőig (az Ormánság és az Észak-Somogy esetében is) és ott már készségesen segítettek, akkor az MTSZ munkatársai, munkaidőben, a munkájuk részeként ugyanezt megtehetnék. És előbb-utóbb minden kis szervezettel kapcsolatba kerülnének, minden változásról tudnának. Sőt, a helyi szervezetek megszoknák, hogy küldeni kell az MTSZ-be egy fénymásolt térképet a változásokról, mert különben állandóan telefonálgatni fognak nekik, nem hagyják őket élni. Az infót persze feltenni a honlapjukra, hogy más is hozzáférjen.
Mert ha a jelzésekről nem tudnak felvilágosítást adni az MTSZ-ben, akkor mit csinálnak?
Előzmény: HEV (3181)
HEV Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3181
Csak adalékként az információ hiány csökkentésére:
A magyarorszégi turista uthálózat felujitására illetve uj utvonalak létesitésére, az elmult években az akkori ISM irt ki pályázatokat. Ez eddig nagyon helyes és jó dolog volt, sok pénz ki is ment erre a feladatra, csak alapvetően ott lett a dolog elrontva, hogy az ISM megfelelő szakemberrel nem rendelkezvén nem tudott letrehozni olyan nyilvántartást illetve terkep archivumot amin a kiosztott pénzeken elkeszitett utakról információhoz lehetne jutni. Valószinuleg nem csak az én véleményem az, hogy a magyarországi turistautak fő "gazdaja" az MTSZ azonban ne varjuk el tőlük azt, hogy információval rendelkezzenek olyan utakról amiről soha semmilyen formában nem értesültek, mert azt az ő szakmai támogatásuk nélkül készittették el annak idején, nagyon gyakran nem is természetjáró szervezetek.

Az idei hasonló témáju pályázat elbirálására amit a GYISM irt ki , tudomásom szerint az MTSZ egyik oszlopos tagja van felkérve igy a kapcsolat megvan a két szervezet között. Feltehetően a megyei szervezetek is értesülni fognak a sikeres pélyézokrol és saját nyilvántartasukba felvehetik az elkészült utakat. A Turista Magazin egyik regebbi száma közzetette az ISM-es pályázatok listáját , ám abban nem volt igazán használható információ, érdemes fellapozni ha valakinél kéznél van !!!

Az, hogy egyes megyékben milyen a megyei természetjáró vezetés talán legyen a térség "magánügye" , mindenesetre azt mindenki tudja, hogy a megyei szervezeteket a helyi egyesületek tagjaiból az egyesületek képviselői választják, igy annak negativ minősitése, valójában az egyesületeket is érinti.

Előzmény: kvte (3176)
Güsziológus Creative Commons License 2003.04.25 0 0 3180
RP-DDK

Több mint egy éve tervezem, de mindig közbejött valami. Mikor már azt hittem, hogy átlátom a túrát, kiderült, hogy készülőfélben van egy atlasz, térképekkel. Mire elkészült, már javában benne voltam az AK-ban. De mindennek eljön az ideje!

Előzetesként annyit, hogy szigorúan az atlasz menetirányát fogom követni, és nem tervezek útleírásokat készíteni. Ha valami feltűnően másképp van, mint az atlaszban, akkor azt megpróbálom feljegyezni, hátha valaki hasznát veszi.

A szakaszolási rendszerem kissé speciális, hisz az atlasz szakaszhatárai nem mindig érhetők el közlekedési eszközzel. Ezért pl. nálam szakaszhatár Egyházasrádóc. A szakasz az én értelmezésem szerint akkor optimális, ha hossza 25-30 km közötti, kezdőpontja és végpontja közlekedési eszközzel jól megközelíthető. Az első nagyobb szakasz végpontja Ivánc. Innen kezdődik a második, mely Zalalövőig tart.

Ennyit előzetesként, készül az első túra „beszámolója”.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.04.24 0 0 3179
Kösz, jól alszom, csak keveset.
Előzmény: vargazoo (3167)
csacsana Creative Commons License 2003.04.24 0 0 3178
Egy geoláda, ami Írottkőről indult...
A láda most az Ablánci malomcsárdával szemben lévő tarvágás felett ...

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=255

Zete Creative Commons License 2003.04.24 0 0 3177
Emlekszem, Felazso emlitette, hogy egyszer mar felvetettte ennek a szuksegesseget az illetekeseknek, de kerek perec elhajtottak az otletevel egyutt.
Előzmény: kvte (3174)
kvte Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3176
Vigasztaljuk magunkat azzal, hogy ez a fajta nyomozás komoly kihívás és nagyon izgalmas. És ha még végig is járod az adott jelzést, akkor biztos lehetsz benne, hogy arra a jelzésfestőn és rajtad kívül senki nem járt (mert nem tudnak róla).

Amióta igen szép summákat tolok be februárban adók címén az állam bácsinak, azóta gyakrabban szeretném tudni, hogy mégis mi az fennkölt magasztos cél, amire azt a pénzt elköltik. Ha másért nem legalább ezért illene tudni az utakról, melyek jelentős része ilyen támogatásból készül. A senki által nem ismert turistautak festésére költött pénz nálam a felesleges kiadások kategóriájába tartozik, és erős a gyanúm, hogy azt a pént én is elkölthettem volna valami értelmesebbre. Hasonló véleményem van az olyan országos szervezetek támogatásáról, amelyek megyei szervezetei csak papíron léteznek, ha már az MTSZ-ről esett szó... (-> Békés m.)

kvte

U.i: Ha a békés megyében "nyilvántartott" MTSZ tagok negyede eljönne a vasárnapi Háromváros túrára, majdnem ötszázan lennének...

Előzmény: burnie (3175)
burnie Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3175
Az is jó lenne. De ha nem akarunk ennyire elrugaszkodni a pillanatnyi magyar rög valóságtól, akkor én azzal is megelégednék ha az MTSZ-ben tudnának minden jelzett túristaútról. Esetleg lenne minden tájegységről egy kézzel folyamatosan aktualizált térkép. És én az egyszerű féreg bemennék, és átmásolnám a saját térképemre az újdonságokat.
Vagyok annyira naiv, hogy azt higgyem, hogy ez lenne az MTSZ egyik fő feladata.
Vigasztaljuk magunkat azzal, hogy ez a fajta nyomozás komoly kihívás és nagyon izgalmas. És ha még végig is járod az adott jelzést, akkor biztos lehetsz benne, hogy arra a jelzésfestőn és rajtad kívül senki nem járt (mert nem tudnak róla).
Előzmény: kvte (3174)
kvte Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3174
Ilyenkor mennyire jó lenne egy internetes, a teljes országot felölelő turistaút katalógus...

kvte

Előzmény: burnie (3173)
burnie Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3173
"A folytatás OK, térképeken is rajta van. De a többi? Az Ormánság túristatérképen egyetlen jelzett túrista út sincs"

Az elmúlt héten küldtem el az Ormánság térképemet annak az úrnak, aki az Ormánsági jelzés festést vezeti. Azt igérte, hogy behúzza az összes felfestett és az összes tervezett jelet. Mi megyünk arrafelé nyáron, ezért vagyok rajta ennyire a témán.
Azt mondta, hogy elöbb-utóbb Szigetvárra fog elérni a K jel (Villányból). Majlátpusztán van egy túristaház is(lehet, hogy ezt már más is emlegette itt.)

Előzmény: Váci (3159)
Tibet Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3172
Ezt tegnap írtam, csak az internet elnyelte...

Füzéri vár melletti büfében, a Bodó-réten lévő büfében és a Hollóházi Procelángyárban jó a pecsét, azaz nem kell tinta. Plusz kedvesen le is pecsételik :-)
Istvánkútnál lévőhöz viszont kell tinta. (Kíváncsiságból kipróbáltam - de csak maszatolt, mert a párnában kevés volt a tinta)

lükepék Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3171
...meinkről
Előzmény: lükepék (3170)
lükepék Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3170
vagy legalább egy-két emberrel veretes nevű egyetemünkről.. :)))
Előzmény: vargazoo (3167)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3169
Köszi a segítséget! Majd utólag megírom, mit találtam!
Előzmény: Baggins77 (3164)
Güsziológus Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3168
Ismét bebizonyosodott, hogy ami késik, az nem múlik.
Köszönöm.

Nemrég jártam Bakonykútiban ttúra keretében, mondták is, hogy van bélyegző, de nem jártam utána. Az a néhány lépés, ami kellett volna, már sok lett volna:o)

Remélem, hogy még az idén eljutok arrafelé. De hogy mikor?

Előzmény: asciimo (3142)
vargazoo Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3167
Sánta Kutya
Hát te ki vagy szervező vagy csapattag?
Reméltem hogy nem akadok össze egy túlélővel.
Legalább tippelj hogy hol készültek a képek, jobban fogsz aludni
vzoo
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3155)
cserlaci Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3166
Én meg a gyárban!
Előzmény: Váci (3165)
Váci Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3165
Köszi!
Én meg már a környéken vagyok :-)
Előzmény: cserlaci (3163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!