Keresés

Részletes keresés

jinjang Creative Commons License 2005.06.22 0 0 155
Aha. Sejtettem, hogy ezért olyan kapós az a hely. Na, hát akkor az van, hogy a gportal tud segíteni, én nem, mert akkor a felhasználó nem tud közvetlenül belenyúlni az oldal kódjába, és kijavítani a hibákat.
Majd egyszer, ha sok időm lesz, csinálok egy "Hogyan készítsünk honlapot egyszerűen, gyorsan és tanulás nélkül?" tutoriált, és letölthetővé teszem az oldalamról, mintákkal együtt. (nem mintha nem lenne ilyen 1001 már a neten)
Majd egyszer, ha sok időm lesz ... (jj elábrándozik arról, hogy mikor is fog ez bekövetkezni)

On: Most pénteken fogok frissíteni. Tuti.
Előzmény: JÉGmadár (154)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.22 0 0 154

OFF

 

Jujj! Ezt te csináltad vagy a gportál? Milyen programmal szerkeszted a lapod?

 

 

Jinjang, en azert hasznalom a gportalt (es gondolom meg sokan masok is), mert a leghalvanyabb fogalmam sincs a honlapszerkesztesrol es a gportalon nincs is szukseg erre, mert csak ki kell valasztani a dizajnt es feltoltogetni a dolgaidat. Meg 1-2 dologban donthetsz, pl. hogy jobb vagy bal oldalra keruljon egy menupont, meg ilyesmik. A milyen programmal szerkeszted a lapod kerdesre az a valasz, hogy semmilyennel ill. fogalmam sincs :))

Jo lenne elmerulni a honlapkeszitesben, de kinek van erre ideje, amikor epp az Excel szepsegeibe kell beasnia magat?:)

 

A hatterkeppel en is sokat szenvedtem. Tobb meretet kellett belole kesziteni es probalgatni, melyik passzol oda. De a megjelenessel nem volt gond...:((

Előzmény: jinjang (150)
tothem Creative Commons License 2005.06.22 0 0 153
Lehetne Piton, de róla Harry folyton azt hiszi, hogy az ellensége, pedig már számtalanszor bizonyította, hogy nem az. Valamint, róla már gondolta, Harry, hogy meg akarja ölni. Ezek alapján inkább Percyre tippelek. Az viszont azért sántít, mert nem valószínű, hogy ilyen rövid idő alatt bedolgozta magát a halálfalók közé annyira, hogy főnök lehessen.

Üdv: tothem
Előzmény: karbalán (152)
karbalán Creative Commons License 2005.06.22 0 0 152
Hogy ne kelljen csütörtökig izgulni, előre hoztam a hetedik fejezet megjelenését: http://www.fanfiction.net/s/2431212/7/. Itt mindenki, aki tippelt, megláthatja, hogy mennyire lőtt mellé :). A dolog egyébként nagyon tanulságos, ugyanis teljesen logikus mindaz, amit írtatok, de az illető személy olyan okból jelent meg, ami eddig nem derült ki a történetből. A dolog az atanulság, hogy mi is a meglévő információkból próbáljuk kitalálni, hogy mi fog történni a 6.-7. könyvben, pedig ez lehetetlen.

És ismét lehet tippelni: kit látott Harry a 7. fejezet végén?
Enahma Creative Commons License 2005.06.21 0 0 151

Nem tudom, mi a forráskódom. Talán apát és anyát kéne megkérdezni? Vagy valami genetikust?

 

 

BTW, amikor fel akartam tölteni a háttérképet, még semmi más nem volt fent rajta...

*vállat von*

Végülis mindegy. Olvasni kell, nem képet nézni...

 

E.

Előzmény: jinjang (150)
jinjang Creative Commons License 2005.06.21 0 0 150
"az oldal maga (vagy a szerver? vagy saját, lassan öntudatára ébredő számítógépem? ki tudja?) ellenem van"
A gportal monnyonle! Piszkos lassú egy szerver, nekem ez a tapasztalatom. Ráadásul rádkényszerít egy nem túl barátságos szerkezeti felépítést. De - szintén tapasztalat - a HP fanok imádják, mert nagy részüknek ott van oldala. Hogy miért? (jj értetlenül felvonja a szemöldökét)

"Hiába töltök fel háttérképet, semmi nem jelenik meg"
Most mondjam azt, hogy örüj neki? A képek még inkább lassítják a letöltést, és ha szöveget teszel rá, akkor nagyon kell vigyáznod, hogy milyen betűszínt használsz, hogy látszódjon.

"Mit csinálok rosszul?"
Látnom kellene a forráskódodat, de a gportal azt is oljan jól el tudja dugni, hogy na még!

(jj kibányássza a kódodat)

Jujj! Ezt te csináltad vagy a gportál? Milyen programmal szerkeszted a lapod?

(jj fogad magával egy fagyiban, hogy FrontPage-el vagy valami más microsoftos termékkel)
Előzmény: Enahma (148)
Enelen Creative Commons License 2005.06.21 0 0 149
http://rose.aithine.org/

A magyart nem olvasnád át?

Egyébként bocs, h ennyit késtem vele, de jelenleg csak elvétve vagyok netközelben.

Enahma: csúnya, rossz Enelen voltam, még nincs folytatás :(
Előzmény: Sus (93)
Enahma Creative Commons License 2005.06.21 0 0 148

Fél-off

 

Kösz az eddigi hozzászólásokat az oldalamhoz. Ma kicsit áttekinthetőbbé tettem a linkeket.

De még mindig sokszor érzem, hogy az oldal maga (vagy a szerver? vagy saját, lassan öntudatára ébredő számítógépem? ki tudja?) ellenem van. Van, amit kijavítok, és úgy marad (pl. miniatűr betűkkel szedett linkek). Hiába töltök fel háttérképet, semmi nem jelenik meg (ugyanez igaz minden más logo-képre). Mit csinálok rosszul? Ki ért hozzá??? És ki tudna segíteni?

 

*sóhajt, legyint és indul vissza tanulni*

 

Ma este meg idenézek, hátha tudtatok vmi okosat mondani.

 

Fél-on ;-)

GuessLess Creative Commons License 2005.06.21 0 0 147

Ha már itt tartunk, pár további részlet Samhain-nel kapcsolatban:

 

http://web.tvnetwork.hu/vidaa/wic/samhain/

 

Előzmény: tothem (146)
tothem Creative Commons License 2005.06.21 0 0 146
Kedves Donát!
Tartok neked egy rövid tanfolyást a fontosabb szombatokról. :)
Össz. 8 szombatot ünnepelnek meg a boszorkányok. Ebből a négy nagyobb:
Samhain /ejtsd:szóen/: az őszi napéjegyenlőség és a téli napforduló közti időszak felezőnapja, állítólag ez a kelta újév előestéje.
Imbolc /imbalk/: febr. 1.
Baltane /b'jean-tn/: máj. 1.
Lughnasadh /luun[ö]szear/: aug. 1.
A négy kisebb: az őszi és a tavaszi napéjegyenlőség, és a téli és nyári napforduló.

Üdv: tothem


Előzmény: dskywalker (144)
bubu88 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 145

a miniszterelnök Caramel

 

Jézusom, mi lenne itt, ha ő lenne a miniszterelnök...

Előzmény: dskywalker (144)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.21 0 0 144

"Az angolból 78 van, eddig és még nem igazán látni a végét."

 

Khmm... az igen!:) Már az első 30 felért egy könyvvel... igaz, csak egy hónap telt el köb a kezdés óta... mikor is van a napforduló, vagy mi a bánat?:))))

 

Karbalán: kicsit logikusan - Voldemort nem hinném, hogy odahoppanál a Foltozott Üstbe, csak azért, hogy beszéljen Harryvel, vagy elrabolja, meg egyébként is, ezt akkor eddig miért nem tette meg? Tehát én valószínűsítem, hogy két dolog lehet a kiváltó ok: 1. Hogy Harry elcsatangolt, és jött valaki, hogy leszidja, vagy beszéljen vele. 2. Hogy Harry beavatott egy muglit a titokba, és jött valaki, hogy leszidja, vagy beszéljen vele.

 

Ez alapján egy Rend tag lehet a megoldás.

 

De ha Harryt esetleg veszély fenyegeti, akkor lehet

- A halálfaló jelölt Oxen, aki behoppanált a szobába.

- A nagydarab varázsló, akiről fogalmunk sincs, hogy ki.

- Vagy egy másik halálfaló, de minek keverjünk bele ilyen dolgokat, amikor sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani a dolgot, szóval ez kizárnám.

 

Nézzük a bejutást a szobába!

 

Vagy Tom engedte be - Nem lehet halálfaló, csak valaki, aki jól ismeri Harryt, mondjuk a miniszterelnök Caramel, vagy Dumbledore.

Vagy behoppanált - szintén lehet egy halálfaló egy rend tag, Dumbledore, Voldemort, Caramel nem hinném, az ő stílusa nem ilyen.

 

Az ágyon ült valaki. Ült. Ha egy halálfaló lenne, akkor belopózna az ajtó mögé, és meglepetés erejével támadna, szóval a halálfalókat kizárhatjuk. Egyedül Voldemortot tartanám lehetségesnek a rosszak közül, hogy ott ül és várja, hogy Harry rányisson, de a fentiek miatt nem hinném, hogy Tom megmutatná magát a Foltozott Üstben. Ezzel a rosszakat kizárhatjuk.

 

Szóba jöhet a nagy darab varázsló (bár szerintem ő se ülne le az ágyra, hanem állva várná Harryt, Dumbledore, valamelyik rend tag, aki közel áll Harryhez, viszont a Weasley-éket kizárnám, ők nem törnének be Harry szobájába, talán még Tonks és a többi rend tag sem, mint pl. Remus, szóval szerintem marad Dumbledore, esetleg egy olyan szereplő, aki nem vesz részt a háborúba, vagy csak diák (Draco, Dobby). Szerintem:))))

 

Lehet, hogy egy kicsit túl komplikáltam???:))))

 

Donát.

 

 

Előzmény: Melkor. (129)
Sus Creative Commons License 2005.06.21 0 0 143

A cselekmény eddigi forgása alapján a Nagydarab.

De ha a bensőmben rejlő mélységes HP ösztönre hallgatok, akkor Dobby :))

Előzmény: karbalán (141)
bubu88 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 142

ki ült Harry ágyán

 

Tom? ;)

Előzmény: karbalán (141)
karbalán Creative Commons License 2005.06.21 0 0 141
Erről a Dr Szöszi jut eszembe, az a jelenet, hogy "-Milyen cipő van rajtam? - Fekete." Hát ezzel én is valahogy így vagyok. Sőt, elismerem, hogy a romantikus szál, és a szereplők kidolgozottsága hagy némi kívánnivalót maga után. :-))

Ami pedig azt illeti, hgoy ki ült Harry ágyán: találgassatok még!
Előzmény: JÉGmadár (138)
Korali Creative Commons License 2005.06.21 0 0 140

olyan fic nincs is, ahol Piton, Malfoy és Dudley nem megjavul, hanem marad olyan, amilyen? :-)

Kapasbol kettot tudnek mondani Pitont illetolet, de nem hinnem, hogy nekifognal love storykat olvasni :)

Az egyik a forumalapito Alohomora Gaudium vitalitatisa, ahol valojaban nyitva marad a tortenet, a masik Expell Tort fenyek jateka, ahol a "fulszovegben" el is mondja, hogy Piton sotet, karorvendo stb es ilyen is marad, es a halalfalok sem szednek viragot, kulonben sincs virag :))))))Sot meg is uti a not.  Befejezetlen!!!

ami Dudleyt illeti szvsz sem fog megvaltozni, sot tan meg Draco sem, hacsak ha az apjaval kapcs esetleg nem fogja sokkolni valami.

Piton- na hat ez bonyolultabb eset, es mar tul sokszor megtargyaltuk. Hogy megvaltozna?

esetleg uj dolgokat fogunk megtudni rola, amik tovabb arnyaljak majd a karaktert :))

Előzmény: Srábel Balambér (137)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.06.21 0 0 139
"az eredeti művekben nem szereplő szavak, kifejezések"

Helyesen: az eredeti művekben sokkal ritkábban szereplő szavak, kifejezések
Előzmény: Srábel Balambér (137)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.21 0 0 138
Nem akarlak szivatni, de Vandan most csiponadrag van vagy borszoknya???:))
Vagy mindketto es csak en vagyok olyan maradi, hogy ezen fennakadok??:)))))
Egyebkent fogalmam sincs, ki ul Harry agyan. Esetleg Dobby..:))
Előzmény: karbalán (131)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.06.21 0 0 137

Hála Enahmának, aki elhozta nekem CD-n, elolvastam néhány 100 oldalnyi ficet (eddig még csak a magyar nyelvűeket, de azt mind), úgyhogy most már kezdek én is "képben lenni", hogy miről is beszélgettek. Nagyon-nagyon tetszenek, gyakorlatilag mást nem is olvasok azóta.

 

Két kérdésem lenne: Aspen anyanyelve az angol, és valahol a Sziklás-hegységben lakik? A másik: olyan fic nincs is, ahol Piton, Malfoy és Dudley nem megjavul, hanem marad olyan, amilyen? :-) Én már csak ilyen maradi vagyok, nehezen tudom elképzelni, hogy JKR belecsempészne olyan fordulatot az eredeti könyvekbe, hogy 5 részen keresztül súlykolja valakiről, miszerint az illető gonosz, kárörvendő, aljas, igazságtalan, vagy éppen buta, aztán eccecsak hoppá! kettő-tizenhét fejezet alatt kiderül róla, hogy mégse, és HP megszelidíti, mint a kisherceg a rókát. :-) Előbb fog APWBD-ról kiderülni, hogy valójában halálfaló. Szerintem.

 

A másik, általános megjegyzésem, több alkotásban is feltűnt: az eredeti művekben nem szereplő szavak, kifejezések - mint pl. szár, szárházi, (azért írom így, nehogy a Zindex visszadobja), rohadék, mérgezett egér, elborult az agya, patkány (emberre mondva), világos varázsló -  rontják a hitelességet, de nem a mű élvezetét, mindazonáltal nem ártana valahogy kigyomlálni. Érdekes, hogy ilyenekkel gyakrabban találkoztam angolról lefordított anyagokban.

Melkor. Creative Commons License 2005.06.21 0 0 136

 Voldemort vagy(és) Albus. Szerintem H. megszegett valami szabályt Vanda beavatásával. Gondolom ez nem csak így megy, hogy gondolok egyet aztán kész.

 Az elején az és-t csak viccnek szántam.  

Előzmény: karbalán (131)
bubu88 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 135

Miért kell addig várni? Már így is lerágom a körmöm Aspen, meg Jinjang sztorija miatt, még te is húzod az idegeimet?! :)

A Vanda-szál annyira nem tetszik, olyan túl hirtelen az egész. Picit azt is furcsálltam, hogy Harry nem akar a legjobb barátjánál aludni, függetlenül a legfoglalt szobától. Kifizeti érte, amit ki kell, és Ronénkál alszik - én tuti ezt csináltam volna...

De egyébként tényleg jó, várom a folytatást!

Előzmény: karbalán (134)
karbalán Creative Commons License 2005.06.20 0 0 134
Csütörtökön, amikor felkerül a folytatás :)
Előzmény: N Nycky (132)
bubu88 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 133
Kezdem megsajnálni ezt a Malfoy-gyereket...
Előzmény: GuessLess (125)
N Nycky Creative Commons License 2005.06.20 0 0 132

Két tipem is van, az első, hogy a nagydarab ember, aki reggel eltűnt a fogadóból, mire Harry megreggelizett, a másik jelölt nem telljesen egyértelmű, de valaki a rendből lehet, Dumbli megbízásából, vagy talán maga Dumbli.

 

De én inkább a nagydarabra tippelek.

Mikor tudjuk meg a választ?

Előzmény: karbalán (131)
karbalán Creative Commons License 2005.06.20 0 0 131
Íme a 6. fejezet: http://www.fanfiction.net/s/2431212/6/ És lehet tippelni: kit látott Harry? Aki eltalálja, az nem kap semmit. Viszont aki nem, az sem.

Ismét köszönet Enahmának, aki tegnap éjszakába nyúlóan javítgatta fogalmazványaimat.
GuessLess Creative Commons License 2005.06.20 0 0 130

Aspen több ízben is azt emlegette, hogy 100 fejezetbe szeretné "belesűríteni" a történetet. :) Ahogy látom, a bőbeszédűségének az a következménye, hogy egyre hosszabbak a fejezetek mostanában, hogy az ígéretéhez hű legyen, és mondandója beleférhessen 100 részbe.

:D

GuessLess

 

Előzmény: Melkor. (129)
Melkor. Creative Commons License 2005.06.20 0 0 129
 Az angolból 78 van, eddig és még nem igazán látni a végét.
Előzmény: dskywalker (124)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.20 0 0 128

Ööö... butának fogok tűnni, de elárulná valaki, hogy tudom megnézni a szöveghez felkerült kritikákat a fanfiction.net-en (már ha vannak ilyenek:)

 

Donát.

dskywalker Creative Commons License 2005.06.20 0 0 127

Köszönöm, hogy feltetted, még egyszer!:))

 

Csapongó: Jó kérdés, hogy mit értek ez alatt... valahogy furcsa. Egyik pillanatban még együtt olvasgatnak Ronnal a másikban meg már halálfalók és egyebek ülnek körülötte, ami persze érthető, csak a hangulata, valahogy furcsa... a fenébe is, sajnálom, de nem tudom megmagyarázni.

A Voldemortos választ elfogadom(ez olyan beképzelten hangzott :s, tehát megértem) , de azért nagy felelőtlenség Harrytől, akire az egész rend ügyel, hogy csak úgy felutazik Londonba... nem?

 

Donát.

Előzmény: karbalán (109)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.20 0 0 126
Hurrá!:) Csak mondanom kellett, és teljesült:)
Előzmény: GuessLess (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!