Keresés

Részletes keresés

h-alga Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1087
Egy emlék:
'83-ban a túrán az egyik legélvezetesebb pillanat Kisvásárhelynél lepett meg bennünket a csodás Marcal képében. A teljesen tiszta vízben úszkálva figyelhettük az aljnövényzet között úszkáló halakat. Ez volt túránk legélvezetesebb esti és reggeli tisztálkodása. A hely varázsa 1988-ban is visszacsábított. Csekély mértékben változott a környék, az élvezet ekkor is magas szintű volt.
Viszont ezen emlékek tavalyi felidézése már nem volt ilyen sikeres. Gyerekeimnek is meg kívántam mutatni ezt a kis "paradicsomot", de a mederben posványos tócsákon kívül nem találtunk mást. A környékbeliek elmondták, hogy már nagyon rég óta ez a helyzet, mióta valahol a környéken bezárt egy bánya. A folyó a bő vízhozamát ezek szerint onnan, mesterséges úton nyerte.
Majd húsz éve nehezen aludtunk el, mert a falusi kölykök ott kiabáltak és pancsoltak a folyóban. Sajna ez már a múlté.
kvte Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1086
Hétvégén, ráérő időmben a tavalyi túrák képeit rendezgettem a honlapra. Az Alföldi Kéktúrán, Zsákán (Hajdú-Bihar megye) a bolt előtt egy érdekes faszobor áll: Nő, bevásásrlószatyorral...

http://www.c3.hu/~kvte/historia/0119.htm

kvte

Güsziológus Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1085
Szia!

Örülök a híreknek. Már-már aggódtam.
Talán még nem késő.
Borjúfő után a völgyben, a széles úton az elkanyarodó kék jelzés fenn van a hegy oldalában. Egy keskeny, meredek ösvény vezet a rétre. Utána rohadt szakasz következik (ferde, sáros út, kb. 1 km), de ez már az utolsó. Ha jól emlékszem Pilisszentlászlón van a pihenő.
Egy kis bíztatás.
Piliscsaba után, egészen Dorogig (kb. 20 km.)jók az útviszonyok. Homok, füves út és aszfalt. Kesztölcön jó hosszú, mert az eddig homokos szakaszt is elérte a civililzáció. Klastrompuszta előtt van egy kb. 500 m-es sár, kicsit talán szárad keddig.
A Dobogókő - Piliscsaba szakasszal kapcsolatos információk később.
Na és, hajrá Matyi !!!

Előzmény: kvte (1083)
larzen Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1084
Próbáltam este hívni. Kicsöngött, de nem vette fel. Nem akartam zavarni, úgyhogy küldtem egy SMS-t. Átadtam üdvözletünket és kilátásba helyeztem, hogy csütörtök reggel Szárligeten csatlakozom egy rövid időre kísérni.
Előzmény: kvte (1083)
kvte Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1083
Matyi a 12.45-ös komppal átkelt a Dunán Nagymarosnál! Kissé sietnie kellett Törökmezőtől, mert a Csóványosra felfelé valamivel lassabban haladt a tervezettnél.

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1082
Hétvégén meglátogattuk Matyit Nógrádsipeken. Vittünk neki egy kis paprikapálinkát, hogy gyorsabban fusson...

Jól volt, azt mondja szinte alig görcsölt be a lába, inkább a sár készíti ki. Nagyon várja a Börzsönyt, "ahol a sár is más". Tegnap este már Katalinpusztán volt. Az elmúlt napok beszámolói kéziratosan itt vannak, meló után begépelem és felrakom.

Van egy csomó kép is, egyelőre nyers verzióban, ha lesz időm, akkor...

kvte

Ryan Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1081
Szegény Matyi csak fut-fut, közben meg 5 percenként csörömpöl a telefonja :-)
kvte Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1080
16:00 Szederjes tető.

Indulok haza a melóból, otthon nincs net, úgyhogy a mai adag kimarad. Hétfőre biztosan lesznek frissebb infók, esetleg képek is.

kvte

larzen Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1079
kvte!
Most (16.05) hívtam Matyit, még fut.
Úgy látszik kifogtam az egyik kemény, hosszú napot.
Azt mondta, hogy fél hét, hét körül keressem inkább.
kvte Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1078
14:35 Gazoskő, Matyi jól van, a Bükkben egyszer kiment a lába, akkor egy kissé kímélősre vette a figurát, de most újra halad. Gyönyörű tiszta idő van a Mátrában, csodás kilátással.

Tippeket köszöni, átküldöm SMS-ben

kvte

Güsziológus Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1077
kvte

Hajrá Matyi!

Ha találkozol a Matyival, hívd fel a figyelmét arra, hogy Nagybárkány után van egy szivató. A templomig jók a jelzések, de ezt követően csak a bokros irány tartható (több, mint 1 km a nyílt terepen). Az erdőben a balra kanyarodás nem nagyon van jelezve, figyeljen! A szekérút ui. megy tovább, de a kis rétnél úgy kell a kanyart venni, hogy jelzés csak később van.
(Bánt a lelkiismeret, mert a Felsővadász utáni szivatást nem jeleztem, ezért írom most fentieket, hátha segít.)
Hasonlóan zűrős a Felsőtold utáni szakasz. A völgyben irtózatos nagy a sár, még nyáron is, de utána van a probléma. A jelzések a kerítés mentén invitálnak az erdő szélére, de ezzel nem kell törődni, út ui. nincs, csak az irányt jelzik. A balra kanyarodó földútra kell fordulni és a völgy talpán kell haladni a szekérúton. Jó egy km jelzés nélkül. Balra is hegy jobbra is hegy, a völgyben jobbra facsoport. Akkor kell jobbra fordulni, mikor már látszik a természetvédelem táblája. A felfelé menő szekérúton már van jelzés és rögtön ezután be kell fordulni jobbra, át a gerincen és jön Hollókő.
Még egyszer, hajrá Matyi !!!

Előzmény: kvte (1076)
kvte Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1076
Telefonon beszélve vele tényleg a harmadik nap volt kicsivel gázosabb, akkor egy kissé több volt a szülői felügyelettel hallgatható szöveg...

Tegnap már kedélyesebb volt, a mályinka előtti aszfaltos emelkedő is csak meglepte, de nem volt súlyos.

Ma még lesz frissítés a beszámolón, hétvégén várhatóan nem. Szombaton meglátogatjuk, ha minden összejön.

kvte

Előzmény: Vaskalap kartárs (1075)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1075
A kéktúra futás negyedik napja a vártnál simábban ment. [...] Ez már meglepően könnyen, mindössze 1 óra alatt ment, összességében 1/4 4-re ért oda. [...] A tegnapi nappal ellentétben ma nem görcsölt be a lába,

Innen már szerintem nem lesznek különös erőnléti gondok -ezt biztatásként mondom- mert a hosszútávú túráimon (egy hónapos OKT és DDK, kétszer két hetes DDK) mindig a harmadik nap volt a legnehezebb. Ezt máig nem tudom megmagyarázni, de utána a hangulatom, erőnlétem stb már beállt egy szintre és nem romlott tovább.

HAJRÁ!

Előzmény: kvte (1069)
akibacsi Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1074
Most - hogy Larzen felrakta a ttt honlapra a linket - tudtam meg, hogy Mit is csinál a Matyi éppen. Ahogy átfutottam az eddigi beszámolókat, folyamatosan a hideg rázott, annyira jó volt olvasni a sorokat. Nagyon tisztelem és becsülöm a Matyit, úgyhogy ezúton is sok sikert, kitartást és sérülésmentes célbaérkezést kívánok neki. Biztosan sikerülni fog, amibe belekezd, azt végigcsinálja!
üdv
Hegedűs Ákos alias Akibacsi
SZTE
larzen Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1073
Ott van a TTT honlap, napok óta hírek nélkül, én meg elfelejtettem beírni. Most már pótoltam.
Múzsla Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1072
Akkor ma is szorítunk Matyinak!
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1071
Akkor én is gratulálok neki, ha így megkapja. :-)
Egész jó lehet ez a meló, mindennap három körül végez, aztán heppa-zsibi-bungi. :-)))
larzen Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1070
Hurrá, hajrá és köszönjük!

A jelzésekkel nem volt gond, a Zádorfalva utáni részt leszámítva.
Jó kis nyílt terep. Ott gyalog is nehézkes volt az utat megtalálni.

itt átélt 12%-os emelkedő
Naaaaa... :)) Az a 12%-os emelkedő beton és max. 200 méter. A nem sokkal utána következő, Bánkút előtti szakaszon volt egy 30-40%-os is.

Ehh, kvte. Négy-öt óra körül mindig elmerültem a munkában. Talán holnap lesz rá érkezésem...

kvte Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1069
Kéktúra futás

4. nap
Jósvafő - Bánkút

A kéktúra futás negyedik napja a vártnál simábban ment. A jelzésekkel nem volt gond, a Zádorfalva utáni részt leszámítva. Kicsivel korábban, Aggteleknél kezdett el esni az eső, Zádorfalva-Gömörszőlős között mintha dézsából öntötték volna, de szerencsére Kelemér után abbamaradt. Putnokig Tóth Tibor futó kísérte Matyit, innen egyedül folytatta tovább.

Uppony környékén ismét kissé nagy sár volt, de túl lehetett élni. Kellemetlen meglepetés volt a Dédestapolcsány - Mályinka szakasz aszfaltja, illetve az itt átélt 12%-os emelkedő... Mályinkán egy kiadós kaja után jöhetett a mai nap fináléja, a Bánkútra vezető rész. Ez már meglepően könnyen, mindössze 1 óra alatt ment, összességében 1/4 4-re ért oda.

A tegnapi nappal ellentétben ma nem görcsölt be a lába, ez mindenképpen bíztató a holnapi, talán legkegyetlenebb napra nézve. Matyi hangulata is hallhatóan jobb volt, a gratulációkat nagyon köszöni.

kvte

rohamcsiga Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1068
Teljes mertekben csatlakozom az elottem szolohoz en is nagyon szurkolok neki es sikeres teljesitest kivanok!!!
Előzmény: asciimo (1066)
Zete Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1067
Először is sok sikert kívánok a futáshoz Matyinak! A Cserehátban azért nem olyan vészes a helyzet jelzésügyben. Tavaly ősszel bejártuk az egész szakaszt, gyalogosan, és sehol nem tévedtünk el. Igaz, futva az ember nagyobb léptékben navigál, és ebből már lehetnek komolyabb eltévedések is. Gyalog viszont, ha az ember nem rest elővenni az Atlaszt, viszonylag könnyen meg lehet találni az utat, még a kopár dombhátakon is, ahol nem sok lehetőség van jelek elhelyezésére.
Előzmény: kvte (1064)
asciimo Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1066
Ha beszelsz Matyival, mondd meg hogy sok ismerosom es en is nagyon drukkolunk neki! Mindig amikor latom, hogy kvte hozzaszolas van, mindig izgulok, hogy nehogy azt ird, hogy valami baj van,es fel kellett adnia! Foleg a holnapi napra kell a biztatas, ugye..

asciimo

Előzmény: kvte (1064)
Cirby Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1065
Most vettem észre, hogy a Filmmúzeumon ismét adják a Másfélmillió lépést! Hátha érdekel valakit...
kvte Creative Commons License 2002.02.27 0 0 1064
KÉKTÚRA FUTÁS

3. nap
Baktakék - Jósvafő

A futás harmadik napja meglehetősen kimerítő volt Matyi elmondása alapján. Reggel a Cserehátban indult, és ahogy sejtette, igen nagy sár volt. Nagyon sok erőt ki vett belőle a futás, de ehhez társult még a jelzések néhol szinte teljes hiánya is. A nap két nagyobb eltévedést tartalmazott, az első mindjárt Felsővadász után történt. Itt majd egy teljes óra ment el, majd 10 km plusszal növelve az amúgy sem csekély penzumot.

A Kéktúra kalauzban szereplő, és dícsért kék szalagok csak helyenként maradtak meg, általában ott, ahol amúgy is van a közelben jelzés. A teljes tájegységre vonatkoztatva meglehetősen lesújtó a jelek állapota. Rakacaszendnél ismét a blökikkel gyűlt meg a baja, de nem lett komolyabb affér. A kisebb falvakban érdekes módon általában a mai nap (szerda) volt a szünnap a kocsmákban, kissé kacifántossá téve a bélyegzéseket.

A nap legsárosabb része Irota és Rakacaszend között volt, ahol a ritka jelek mellett teljesen összedózerolt szakaszok is voltak. Bódvaszilas után igen "örült" a Szabó-pallagra vezető emelkedőnek. Derenktől Jósvafőig kísérője akadt Matyinak az Aggteleki Nemzeti Park egyik dolgozója személyében. A lelkes futót ugyan egyszer megtréfálta a helyismerete, és így sikerült egy-két újabb pluszkilométert rátenni a mai távra, de itt már legalább nem volt olyan mély sár az ösvényen. Meglehetősen fáradtan, 3-ra értek be Jósvafőre.

http://www.c3.hu/~kvte/futas/3.htm

kvte

pavarotti Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1063
Vasárnap talán/esetleg/valószínűleg
Bakonybél-Zirc egy páran.
"Jelentkezés" a Gyertek velünk túrázni! topikban,
Részleteket majd akkor, ha jelentkezn(t)ek..:)
P.
kvte Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1062
A második napon Matyi befejezte a zempléni részt, és belekeztdett a Cserehátba. Reggel a Zsidó-réttől 2 órán át szakadt a hó, egészen Regécig. Onnantól köd volt jó darabon, csak a változatosság kedvéért... Eszkálán szépen felújították az erdészházat, bár a bélyegzőpárna ott maradt a nagy rohanásban. Istvánkúton ezért csak igazoló fotó készült.

Mogyoróska előtt a Boldogkőváraljai-patak medrénél viszonylag nem volt vészes a szakasz, de ezt csak viszonylagosan kell érteni. Innen sziklás rész már nem volt, csak sáros, vagy aszfalt. Negyed háromra értek célba, az éjszakát Baktakék és Abaújszolnok közötti erdészházban töltik.

Matyi már előre nagy szívásnak tatja a holnapot, a hatalmas sár miatt.

KVTE

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1061
:-))
Előzmény: kvte (1058)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1060
Amikor először olvastam a mostani futás időpontjáról, kicsit meglepődtem.
Februárban?
És ha tökig érő hó lesz?
Nos, 10 cm hó még nem veszélyes, de egy nagyobb mennyiség könnyen felboríthatja a bátor vállalkozó utitervét.
Mindenesetre drukkolok neki.
Előzmény: kvte (1053)
larzen Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1059
hehe. Írtam, hogy nem kaptam meg a leveled, 9:50-kor.
12:47-kor kaptam tőled egy levelet, amit 9:50-kor adtál fel, igaz 2001. május 26-án, azaz a Kinizsi napján.
Utána nem sokkal megkaptam a másodikat is. :)
Előzmény: kvte (1058)
kvte Creative Commons License 2002.02.26 0 0 1058
Kezdek aggódni, mert nem jött meg. :-(

Lehet hogy terhes vagy? Nem szabad ilyen felelőtlenül belerohanni az éjszakába... ;-)

Előreláthatólag szombaton megyünk haveromékkal, és leszedjük az addigi képeket a kéktúra futásról.

kvte

Előzmény: larzen (1057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!