Keresés

Részletes keresés

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.04.28 0 0 513
Azt a filmet bizony nehéz lesz felülmúlni...
Előzmény: felazso (511)
felazso Creative Commons License 2001.04.27 0 0 512
Környezetvédelemmel kapcsolatos infók és némi túraajánlat is található a www.greenfo.hu oldalon.

FLZs

felazso Creative Commons License 2001.04.27 0 0 511
Minden pénteken 11 órától van turista műsor a budapesti Info Rádióban. Ma a Peták István (MTE elnöke) nyilatkozta, hogy készítik a "Másfélmillió lépés nyomában" filmsorozatot, amivel be kívánja mutatni a változásokat a Roki óta.

FLZs

Vérfarkas Creative Commons License 2001.04.27 0 0 510
A NagyVillam belyegzo abban az epulo etteremben vagy miben is megtalalhato. Persze nekunk szerencsenk volt mikor arra jartunk, hogy valaki eppen ott volt es kihozta nekunk.
Előzmény: larzen (509)
larzen Creative Commons License 2001.04.27 0 0 509
Sikároson a pecsét az erdészházhoz van írva. Én kerestem a térképen az erdészházat, de az nem a kék jelzés mentén van, hanem a rét túloldalán, a betonút mellett. Ott nincs is pecsét, igazából ők a vadászházra gondoltak. :) A bejárat előtt, egy fán találtam fém pecsétet. Ez még decemberben volt. Ezek szerint most már lecserélték gumira? Ez jó hír!
A Nagy-Villám bélyegző szinte biztosan a kilátó aljában működő ajándékboltban (vagy valami ilyesmi) van, illetve kellene lennie.
A kompnál a jegypénztárban van, ezt teszteltem.
Előzmény: Ceti (508)
Ceti Creative Commons License 2001.04.27 0 0 508
A Dobogókő-Nógrád szakaszon csak Visegrádon volt némi gondunk a pecsételéssel. Most nincs nálem sem térkép, sem túrafüzet, így nem biztos, hogy minden apró részletet fel tudok idézni, de megpróbálom. A sikárossi erdészházat, mi az eh alapján először esőháznak gondoltuk, és ez egy kicsit megzavart. Szóval amit Sikárossi Rétnek jelöl a térkép attól még egy kicsit odébb van, be kell menni a fenyvesbe, aztán átkelni a patakon, és az erdészhéz kerítésén van gumi pecsét :)
Pilisszentlászlón a kocsma nevére nem emlékszem, de szerintem nem lehet eltéveszteni, az volt az egyetlen, amely útba esett. Pilisszentlászlót elhagyva egy nagy kecskenyájat láttunk a hegyoldalban. Tényleg szokták hagyni így szabadon legelni az állatokat? A Pap-réti erdészház kerítésén is gumipecsét van. A Nagy-Villám turistaház és vendéglő nem volt nyitva és úgy tűnt nem is üzemel (egyébként valami iszonyú puccos épület - biztos megvette valami vállalkozó), a kilátóban pedig csak ötig vagy fél hatig vannak, mi pedig később értünk oda, így a bobpályánál pecsételtünk. A kilátóba fel sem másztunk, lehet, hogy valahol a falán van a pecsét, nem tudom. A kompnál is valószinűleg csak addig lehet pecsételni amíg jár a komp, nagyon rossz szemmel néztek ránk, hogy megzavartuk őket záráskor pénz számolás közben (úgy eset 7 óra körül).
Nagymaros: vasútállomás :)
Törökmező: két túristaház van, a másodikban, a nagyobban van a pecsét :)
Kisinóc: egyben szállásként is szolgált (27/385-774) 1950 Ft/fő reggelivel vacsorával (babgulyás, palacsinta, bundáskenyér) tiszta rendes hely, csak éppen elég flegmák voltak velünk.
Nagy-Hideg-hegy: a kék túrás mellett itt is van egy szép nagy körpecsét is :)
Csóványos, itt nem kell pecsételni, viszont a kilátóban van úgynevezett csúcskönyv lehet bele írni, illetve olvasgatni.
Nógrád: a pecsét a forgalmi irodában, amely sajnos nem tudom meddig van nyitva.
Összefoglalva, ezen a szakaszon nem volt komoly gond a pecsételéssel.
CsTom Creative Commons License 2001.04.26 0 0 507
> Mi MÁV-val megyünk, a 7:05-sel.

Van valami különösebb oka, hogy többet utaztok?
(Több, mint egy órával indul korábban, és némileg késöbb ér oda a vonat)

Előzmény: felazso (505)
felazso Creative Commons License 2001.04.26 0 0 506
A Sirok motel adatai a Természetbarát Híradó 2000. szeptemberi számából valók. Nem tudom, a szerkesztő honnan szedi össze az infókat. Csak gondolom, hogy az MTSz házbizottságától.

FLZs

felazso Creative Commons License 2001.04.26 0 0 505
CsTOM!

1) A bélyegző listámat javítom...

2) Mi MÁV-val megyünk, a 7:05-sel. Kisterenyén ugyan át kell szálni, onnan lehet, hogy busszal lépünk át M.verebélyre.

3) száálásaink:
Galyatető: Fészek Panzió (vasárnap)
Kékestető: túristaház (hétfő)

FLZs

CsTom Creative Commons License 2001.04.26 0 0 504
FeLaZso:

Épp meg akartam nézni, hogy az elkövetkezendő pecsétjeim hol vannak, amikor két meglepetés is ért:
1. pont az a szakasz hiányzik a listádról :-(
2. be vagyok épülve, mint "észlelő" a listába :-)

Némi kiegészítés hozzá: a nevem melletti kérdőjellel jelölt pecsétek "jó", a ponttal jelölt "közepes" állaputúak, valamint a 69-70-71-es pecsétek is a helyükön vannak, mint azt 2001-04-09 17:21:54 (468) -ben írtam volt. A dobogókői házban van valami szép nagy kör alakú pecsét is "Dobogókő xxx m" felirattal. (bocs, de nem megy fejből, milyen magasan is van...)
A Dobogókő-Nógrád szakaszt meg Ceti-ék mostanában járták be -- ha jól tévedek --, talán elárulják a pöcsételési ismereteiket :-)
(Ja, beírhatod az emilcímemet az oldalba nyugodtan)

Éshamár itt vagyok: A túristaszállások között megtaláltam a "Sirok,Motel"-t, ahol meg fogunk szállni. Az az ár az utcáról beesőknek szól, vagy már van benne esetleg MTSZ igazolványra szóló engedmény is? (Adnak egyáltalán engedményt erre?). No csak azért kérdem, mert nekünk 1380/fő árat mondtak.

Carpy Creative Commons License 2001.04.26 0 0 503
"A Miskolci Vasutas Természetjáró Egyesület májustól SZARVASKŐn, a MÁV állomás volt épületében kulcsosházat nyit."

Szuper! Az egyik kedvenc vasutallomasom!

Előzmény: felazso (500)
Vérfarkas Creative Commons License 2001.04.26 0 0 502
Majd a szallasokrol (meg az egeszrol) irj velemenyt, mert az a szakasz meg elottunk van, bar nem tudom mikor jarunk arra
Előzmény: CsTom (501)
CsTom Creative Commons License 2001.04.26 0 0 501
> Mi (ketten) is a Mátrában leszünk!

Mivel/mikor akartok utazni?
Mi valószínüleg a 8.15-ös Volánnal megyünk (van egy 7.15-ös is, de annak ellenére, hogy az egy órával korábban indul, csak fél órával érkezik korábban...), ha gondoljátok üljünk egy buszra :-)
Különben a Mátraverebély-Mátraháza / Sirok / Szarvaskő útvonalat terveztük a három napra (a szállások is megvannak már).

Előzmény: felazso (499)
felazso Creative Commons License 2001.04.26 0 0 500
A Miskolci Vasutas Természetjáró Egyesület májustól SZARVASKŐn, a MÁV állomás volt épületében kulcsosházat nyit. Érdeklődni lehet: DOBOZI László: 46/389-005.

FLZs

felazso Creative Commons License 2001.04.26 0 0 499
Mi (ketten) is a Mátrában leszünk!
vasárnap: Mátraverebély -> Galyatető
hétfő: Galyatető -> Kékestető
kedd: Kékestető -> Sirok

Nem fogunk összefutni?

FLZs

Előzmény: CsTom (498)
CsTom Creative Commons License 2001.04.25 0 0 498
> Ha elmennétek egy hétre a vándortúra megoldást választanátok?

Szerintem igen... Nem hiszem, hogy található olyan bázis (Bp-en kívül), ahonnan emberi időn belül elérhető minden nap más szakasz...
Most a Mátrába három napra megyünk /három rövid (20-25km) szakasz lesz/ és kipróbáljuk :-)
Igaz, egyenlőre kis hátizsákkal sátor nélkül, de majd annak is eljön az ideje (csak melegedjen fel egy kicsit az idő)

Előzmény: Ceti (496)
kvte Creative Commons License 2001.04.25 0 0 497
"Mikortól érvényes a változás?"

Nem emlékszem, hogy erre utaltak volna. Az biztos, hogy a Kéktúra atlasz első helyszínelése után szereztek róla tudomást (gondolom örültek neki...), de a véglegesben (július) már az új út lesz.

Nekem ez a szakasz csak egy egésznapos vízfüggönyként maradt meg, végig esett. Tavaly jártam a Szelcepuszta - Jósvafő közti piroson, a völgy aljában. Szép szakasz, ajánlom azt is a figyelmetekbe!

kvte

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (494)
Ceti Creative Commons License 2001.04.25 0 0 496
Most éppen náluk lesz felfüggesztve a kék túra, a terv bicajozás Zalában és a Kis-Balaton köznyékén.
Már csak azt az Aggtelek környéki részt tervezzük, amelyet említettem. Nyáron szinte minden hétvégén evezünk, így a kék túrát csak ősszel folytatjuk.

A megváltozott útvonalat mikor fogják felfesteni, illetve a régi jeleket érvényteleníteni? Ha ez nem történik meg, akkor mi a jelenleg felfestett jelet követjük.

CsTom! Ha elmennétek egy hétre a vándortúra megoldást választanátok? Ez komolyan érdekel.

CsTom Creative Commons License 2001.04.25 0 0 495
> Dorog-Nógrád - már teljesítettük

Hát, mint lejjebb olvastad, mi kicsinyt hanyagoltuk a kéket, de most a hosszú hétvégét egy rövid Mátrai túrára felhasználjuk. Ti merre jártok a hétvégén (illetve a jövő hét elején)?

Előzmény: Ceti (490)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.04.25 0 0 494
Mikortól érvényes a változás?
Előzmény: kvte (492)
larzen Creative Commons License 2001.04.25 0 0 493
Ez esetben nagy szerencsém, hogy nemrég megtettem azt a szakaszt. A Jósvafő - Lófej-forrás - Ménes-patak völgye szakasz volt a legszebb része a túrámnak! Bár ezt már leírtam... Sajnálom, hogy ezt a részt kihagyják. :-(
Előzmény: kvte (492)
kvte Creative Commons License 2001.04.24 0 0 492
Ja, útvonalváltozás! Nem saját infó, szintén Zánkán esett róla szó.

Szóval az Aggteleki NP kicsit belekötött a Jósvafő-Derenk szakaszba. Az új útvonal a jelenlegi Jósvafő-Szelcepuszta közti piros sávtól DÉLRE halad a dombokon, aztán valahogy visszaér az eredeti útra.

Állítólag farkasok jelentek meg, de egyes rosszmájúak szerint ezzel az eltereléssel az egykori Horthy féle vadászterület szinte teljesen újraéled... És ezentúl a turisták sem zavarják a jó pénzt hozó vadászatokat a Nemzeti Park területén. Persze ez biztosan rosszmájuság, hiszen ki látott még olyat kis hazánkban, hogy védett területen vadászatokat tartanak a természetvédelem hallgatólagos tudtával...

negatív kvte

kvte Creative Commons License 2001.04.24 0 0 491
Sánta Kutya (SK) 2001.04.23 23:56 (487)

"HOnnan vannak az információk? Ha van még, azt mondd meg, mi a helyzet a Bükk-atlasszal?"

A hétvégi Ifjúsági Turisztikai konferenciáról, Zánkán volt. Ott volt Berki Zoltán is, a Térképkertől. A Bükk atlaszról nem ejtett szót, gondolom babonából. Biztosan megpályázták azt is, hiszen fogyna rendesen...

kvte

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (488)
Ceti Creative Commons License 2001.04.24 0 0 490
Sziasztok!

Nagyon örülök a kék túra atlaszoknak. Biztosan jól jönne már most is a májusra tervezett túránkra. Konkrétan milyen információkat fog tartalmazni?

Volt szó korábban a topicban a futóról aki teljesítette a kék túrát, nem tudna valaki ezzel kapcsolatos cikket, riportot bevágni ide? Nagyonszívesen olvasnám.

A legkönnyebb részt (mivel Budapestiek vagyunk) - Dorog-Nógrád - már teljesítettük, most jönnek a távolabbi szakaszok. A térkép és a menetrendek tanulmányozása alapján jelenleg úgy tűnik, hogy nem működik az a bázisos módszer, amelyet korábban leírtam, tehát vándortúra. Most éppen azon igyekszünk, hogy minimalizáljuk a menetfelszerelést, gondolom a nagy csomag jelentősen lelassíthatja a haladást.

CsTom Creative Commons License 2001.04.24 0 0 489
Én meg azóta jártam a Szabó Ervin könyvtárban, és megtaláltam a videókat a kölcsönözhetők között. :-)

Sajnos a kéktúrát kicsit hanyagoltuk, mert elmentünk kicsit Fertőtót kerülni bringával (pöpec volt, a viharos északi szélnek köszönhetően vízszintesen esett a hó az arcunkba. De a ruszti borok finomak), talán ezen a jó kis hosszú hétvégén tovább haladunk.

Előzmény: larzen (483)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.04.23 0 0 488
HOnnan vannak az információk? Ha van még, azt mondd meg, mi a helyzet a Bükk-atlasszal?
Előzmény: kvte (487)
kvte Creative Commons License 2001.04.23 0 0 487
Kéktúra atlasz II. kötet (Hűvösvölgy-Hollóháza) - előreláthatólag júliusban jelenik meg.
Kéktúra atlasz I. kötet (Írottkő-Hűvösvölgy) - előreláthatólag karácsonyra jelenik meg.

A felcserélt sorszám nem elírás!

Berki Zoltánék (a kiadók) több hasonló turistaatlaszra is pályáznak a Széchényi-terv keretében. Remélem sikerül nekik, ez a kettő már biztos. Konkrét hegységeket nem említett.

Alföldi Kéktúra (szívem csücske): Az MTSZ készül az egységes igazolófüzet kiadására. Full színes térképekkel, amelyből láttam mintát - egész pöpec. Egy baj van vele - bár lehet hogy velem van a baj, hogy mindig mindennel van egy bajom - szóval, hogy a megyei szövetségek adatain alapul. Egészen pontosan a Békés megyeiek által korábban kiadott füzetben elég rossz adatok szerepeltek... Na meglátjuk. Ezt, mármint a füzetet jobb esetben nyár közepére ígérik.

kvte

larzen Creative Commons License 2001.04.23 0 0 486
Most már Fancsal szerepel a bélyegzőn.
Most jöttem az MTSZ-ből, rákérdeztem a fémbélyegzőkre. Azt mondták, hogy ha nem is olvasható, ők tudják, hogy mi van rajta. Kár, hogy nem volt nálam a füzetem, szívesen leteszteltem volna őket.
Előzmény: Vaskalap kartárs (485)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.04.23 0 0 485
A Kéktúra bélyegzők hamisítása ellen a legjobb védekezést 1988-ban tapasztaltam.
Méra után (akkor még arra ment az út), Fancsal községben nem "Fancsal", hanem "Rodostó" volt a bélyegzőre írva. Ezt csak az igazolófüzetbe ütve vettem észre. A túravezető mondta is, hogy ez szándékos furfang.
Előzmény: CsTom (474)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.04.23 0 0 484
És azóta még nem lapozódott el az előzményed. :-)
Előzmény: larzen (483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!