Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3312
Szerintem ez teljesen ember es lab fuggo. Nekem sportcipoben (ami futasra baromi kenyelmes es mar jol bejaratott-egyebkent Adidas) turan mar 20km utan teli volt a labam hatalmas vizholyagokkal, mig a mostani bakimban nincs egy se (es kinizsi utan se volt). Szoval mindenkinek mas valik be , de annyi igaz hogy ne hallgass senkire, azt hordd ami neked kenyelmes.
Előzmény: Váci (3301)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3311
Nem értelek. Pedig fürdeni is sokkal jobb félcipőben, mint túrabakancsban. :-)
Legalábbis valószínűleg.
Előzmény: Váci (3310)
Váci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3310
Nem fürödtem, de másokat se nagyon láttam lubickolni. Vajon miért? :-)
Előzmény: cserlaci (3303)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3309
Tegnap megvettem az új Turista magazint én is.
Ha az áprilisi számot vesszük etalonnak, akkor belbecs egyértelmű romlás, külcsín minősíthetetlen!
Gyalázatos képminőség, mondom én, mint "szakmabeli". Ráadásul - észrevettétek? - a Hétforrás tükörképe van a cikkhez mellékelve!
Na mindegy, vásároltam én a lapot (a jogelőd Turista magazint) akkor is, amikor csak kb. 5%-a szólt természetjárásról (80-as évek vége felé)!
cserlaci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3308
Mi is oda készülünk, a Júliaiba. Cél a Triglav.
Előzmény: asciimo (3307)
asciimo Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3307
Nem lehet kulon kategoria, vagy akkor en skizofren vagyok. Hosszabb tavon, vagy ha kocogni akarok, akkor edzocipo, esos idoben, hoban, patakturaknal bakancs. Meg most valoszinuleg a hetvegere, amikor ujfiu-val nekimegyunk az Alpoknak, akkor is bakancs lesz.
Előzmény: Váci (3301)
h-alga Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3306
Ddzoli rendelkezik egy 1964-es OKT füzettel/könyvvel. Abban az OKT Sümegtől indul.
Az útvonal a Burok-völgyben vezet, amit az én '83-as füzetemmel egyezően Barok-völgynek nevez.
(A Barok heggyel egyetemben.)
Joker Karakter Creative Commons License 2003.05.08 -1 0 3305
>Meg tudná mondani valaki, hogy miért jobb bakancsban túrázni, mint sportcipőben?

Engem már legalább háromszor mentett meg a bakancs egy jó kis bokatöréstől (az egyik alkalommal még így is 6 hét gipsz lett a vége).
Gödörbe léphetsz, lefelé futva belerúghatsz egy sziklába vagy gyökérbe, a bokáig érő sarat nem kell kerülgetned, és még sorolhatnám. De tagadhatatlan, hogy több anyag van benne, ergo nehezebb. Szellőzési problémái is vannak más cipőkhöz képest (hiába állít mást a prospektus). De nem véletlen, hogy az összes komoly bakancsos cég gyárt túrára félcipőket, sőt szandálokat is (utóbbiakat akár hegymászásra vagy vízi körülmények közé is!)
Egyébként meg ha az érvek nem győznek meg, akkor ne is törődj mások véleményével. Főleg, ha jól érzed magad a cipődben. Egyszer Gerecsét mentem egy szakadt szandálos (gyakorlatilag papucsos) barátommal, aki többszörös Kinizsis, és a Kék is megvan már neki. Nem az számít, mi van a lábadom, hanem hogy mi van a lelkedben. Aki meg a cipőket hasonlítgatja, azt ***** le nagy ívben! (*****=hagyd :-))

Előzmény: Váci (3301)
cserlaci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3304
Ha bevesztek a csapatba, akkor inkább 6. hó hétköznap.
/ Hazafelé Vulkán Túra? Vannak Igazoló papírjaim /
Előzmény: larzen (3294)
cserlaci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3303
Fürödtél is a tóban?
Előzmény: Váci (3299)
csisz81 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3302
Pont nekem is ilyen élményem volt a hétvégén. Valószinuleg azt fogom csinálni, hogy bakancsot csak rossz idore veszem fel, meg több napos túrára és magashegybe. Amúgy meg marad a sportcipo.

Szerintem az a titka, hogy a sportcipo jóval könyebb, meg kényelmesebb mint a bakancs. Tehát ha nem sziklás terepen mész, akkor felesleges a bakancs vastag talpa. Persze esoben, hóban is jobb egy bakancs.

Előzmény: Váci (3301)
Váci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3301
Meg tudná mondani valaki, hogy miért jobb bakancsban túrázni, mint sportcipőben? Amióta rendesebben nekiálltam túrázni (kb. másfél éve), mindig azt hallottam mindenhol, hogy a "bakancsosok" meg a "félcipős túristák" külön kategória.
Ennek megfelelően én is szigorúan bakancsoztam télen-nyáron. Tegnap viszont úgy alakult, hogy kivételesen nem bakancsban túráztam, hanem sportcipőben, igaz, igen jó (Nike) cipőben. Lenyomtam a magam kis 25-ösét, és a lábam sokkal jobban volt, mint máskor ugyanennyi bakancsozás után.
Hogy is van ez?
csehz Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3300
Nagyon tetszik az ötlet, ha netalántán az időpontotok jó lesz nekem is, akkor csatlakozom. (Sajnos még nem túráztam az Őrségben)
Előzmény: larzen (3291)
Váci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 3299
Sziasztok!

Tegnap túráztam Szálka-Grábóc-Óriáshegy-DDP-Szálka körön.
Grábócon érdemes az atlasz tanácsa szerint az apácáktól kérni pecsétet (én is ezt tettem), mert az atlaszban jelzett kocsma-bolt a faluban 11-től du. 5-ig zárva van.
Szálkán, a "tornácos" vendéglőben, ha a személyzet nem találja a túrapecsétet, segithettek neki: a konyha bejárata mellett a falon lóg egy madzagon...:-)

h-alga Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3298
Köszönöm a kékbe burkolt infókat! Azért érdekes, hogy 2x év után is a fákon vannak a jelzések.
(Ennek ellenére egy csomó túraútvonalon már eltűntek.)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3297
Sajnos a júniusi beosztást még mindig nem közölte kedvenc foglalkoztatóm, így még (kb. 1 hétig nem tudok konkrétumot mondani.

Mosolyogva jutott eszembe, hogy K100 vasárnapján mégsem lesz koncert, így egy Vasárnap-Hétfőt meg lehetne játszani......végül is elgondolkozva nem feltétlen hülyeség, kérdés, hogy tudjátok-e vállalni (ugyebár akik a K100-ra (is) aspirálnak).

Előzmény: larzen (3294)
Zolcsi67 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3296
Szombaton jártunk a Kedvessel a Burok-völgyben, tehát az élmények a lehető legfrissebbek.
Bakonykúti felől mentünk, onnantól a völgy kb. feléig egy dózer végighajtott a medvehagymáson, tehát könnyen járható, csak "illatos" egy kicsit.
Aztán ahonnan már a dózer sem tudott tovább menni, jön a TM áprilisi számában leírt "vadregény", bár a csalán még csak "növésben".
Itt-ott valóban megvannak a régi kékek, csak hogy ONTOPIC is legyek.
Előzmény: Zete (3288)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3295
nekem majus masodik feleben hetkoznap is jo lenne
Pavinak viszont hazafias kotelessegei vannak
Esetleg egy Vasarnap-hetfon?
Előzmény: larzen (3294)
larzen Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3294
rcs: hétfőn. de lehet, hogy csak pavi figyelt akkor. táv 35km.
cserlaci: május-június. kérdés, hogy muszáj-e hétvégére tenni, mert akkor csak június.
cserlaci Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3293
Időpont?
Előzmény: larzen (3291)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3292
Ez kicsit meglepett mert nem tom mikor jeleztem elozetesen hogy erdekel, mindazonaltal tenyleg erdekel:)) Az Orseg gyonyuru!
Hany km lenne?
Előzmény: larzen (3291)
larzen Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3291
Régóta körvonalazódik bennem a terv, hogy a Szent Imre vándorutat (Felső Őrség, Szentgotthárd - Horvátnádalja) végigjárjam. Vágyom oda. Persze kéktúrázni is, de a kedvemre való többnapos túrára csak nem tudok eljutni. :-(

Előzetesen jelezte érdeklődését pavarotti, rohamcsiga és pataporc.

Úgy gondolom, hogy egy kényelmes kirándulás keretében két nap alatt megoldható. Első nap délután leutazás az egyik végpontba, ott szállás, sütögetés, főzőcskézés, sörözgetés, másnap túra és haza.

Időpontban megegyezünk, de én szeretnék minél előbb. Igazolófüzettől kezdve a szálláskeresésig minden szervezést vállalok.

Zete Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3290
Ritkán, de azért olvasom a ttúra topicot is - pl. ma is benéztem :) - de a Te hozzászólásodat nem fedeztem fel. Bár gondolom a Kéktúráról azért nagyon ritkán lehet ott szó.
Előzmény: asciimo (3289)
asciimo Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3289
lenyegileg ugyanezt mondtam a telj.tura topikban is. ezek szerint azt nem olvasod. Igen, odaat a kektura felig offtopik...

asciiimo

Előzmény: Zete (3288)
Zete Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3288
A "Másfélmillió"-ban is említik, hogy "korábban" erre ment a kék. Szóval tényleg régen lehetett. Valszeg amikor a Burok-völgyet védetté nyilvánították, akkor terelhették el innen az OKT-t.
Előzmény: h-alga (3276)
Zete Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3287
Na igen, egyelőre én is csak átlapoztam, de nem olvastam el a lapot. A bevezetőből amit idéztél, az pontosan azt mutatja, mit én is említettem - erősen felejthető/hanyagolandó.
A Retyezátról szóló cikkről annyit, hogy a képek nagyon tetszenek, jártam ezeken a helyeken. Méghozzá, egy régi, talán 96-os TM cikk! hatására, ahol két oldalon majdnem ugyanezt az utat mutatták be. Akkor még nem volt magyar kiadású (DIMAP) térkép, mint most. Egyszerűen csak követtük azt az utat, amit a cikkírók bejártak. Igazi kalandtúra volt-amihez a lap cikke nélkülözhetetlen segítséget nyújtott. De manapság, amikor már sok-sok infót lehet beszerezni, egy ilyen cikk nem nyújt semmi extrát.
Annak örülök, ha minél több közeli, pl. Kárpátokbéli hegyvidékről írnak, mert még mindig vannak fehér foltok az információk/látnivalók szempontjából bőven. De ha nem közölnek korrekt, részletes infókat - sőt információforrásokat, akkor azok számára, akik tényleg el akarnak oda menni túrázni, nem sokat ér az egész.

A Kéktúrás cikk hibáira pedig abszolút nincs mentség!

Előzmény: nagypapi (3283)
kvte Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3286
Új TM.

Csak két észrevétel:

1. A bevezetőhöz: Bizonyos szint felett nem tartják illendőnek (inkább cikinek), ha valaki a döglött oroszlánt rugdossa. Ha korrektséget akar tanulni valaki, olvassa el az utolsó TIMP-es szám leköszönőjét.

2. Ami a Mount Everesben sem tetszett: a külalak, a.k.a. dizájn. Áthozták a "megvettük az első színes nyomdagépünket" fílinget, az egész valahogy kellemetlenül hat, a feliratok otrombák, a képek minősége pedig igen gyenge.

Van még mit csiszolni...

kvte

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3285
Ivan Ivanovics öntőmunkás olvasói levelet ír a Pravdába? :-)))
Előzmény: nagypapi (3283)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3284
Hosszúpereszteg, Árpád u. 33. , Tel.: 30 9083 535

Arpad u. a foutca. (bar az elejen az ellenseg megtevesztese miatt mas a neve) A szallas ha a Szajki tavak felol mentek akkor kicsivel a templom elott van. Egyebkent a tuzoltoparancsnok haza ez ki is van irva. A tulaj neve nem ugrik be Denes (a keresztneve nem biztos talan Istvan)

Előzmény: Wst (3279)
nagypapi Creative Commons License 2003.05.07 0 0 3283
Van benne egy cikk a Kőszegi-hegységről. A kéktúra útvonalát 110 kilométeresre degradálják, és a Hétforrás képe is fordítva van benne (mintha a negatív rossz oldalát nagyították volna ki). Hasonló a helyzet a 32. oldal egyik fényképével is. A retyezáti fotók olyanok, mint amik kb. 20 évvel ezelőtt ORWO filmre készültek. Szerintem nem véletlenül.
A bevezetőt nem akarom minősíteni, önmagáért beszél: "Szinte megállás nélkül érkeztek az e-mailek, csörögtek a telefonok a szerkesztőségben, amelyekben biztattak, gratuláltak vagy éppen csak örömüket fejezték ki az olvasók, hogy kedvenc lapjuk a Kornétás Kiadóhoz került..." Hát, nem túl életszerű.
Előzmény: Zete (3282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!