Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3344
köszönöm, jókor szóltál :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3342)
larzen Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3343
megkértem az illetékeseket, h nevezzék át a topikot.
Előzmény: pavarotti (3340)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3342
(Nekem azért jobban tetszett a régi topikcím, csak egy szóba kellett volna írni. A kéktúrának hangulata van, és többen buknak rá, mint erre a precíz, de csikorgó címre. És eddig sem szóltunk senkire, aki más túramozgalommal jött. Mindegy.)
csacsana Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3341
Bozsokon a falu végén a kastélyszállóban biztos lehet pecsételni (a recepción)
Előzmény: sétáLós bácsi (3338)
pavarotti Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3340
Szerintem elfér...
Maximum átneveztetjük a fórumot "Jelvényszerző túramozgalmak"-ra, hiszen úgysem csak az OKTról szól:)
Előzmény: Franken (3339)
Franken Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3339
Hamarosan jelentkezem néhány új túramozgalommal.

Hova írjam? Ide? Vagy nyissak egy új témát?

sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3338
Igen, volt. Hallottam, hogy sokáig nem volt, decemberben én is jártam ott, és akkor sem volt pecsét, de szóltam Orbán Róbertnek (szombathelyi Alpokalja TE), lehet, hogy ő intézkedett. Nagyon friss volt a bélyegző, valszeg mi pecsételtünk vele először, az új "OKT BÉLYEGZŐHELY" tábla egy fenyőfába van beleszögezve, amiből frissen folyt a gyanta.
Különben Bozsokon nem tudtunk csak pecsételni (DDK), mert reggel 6 órakor nem volt nyitva semmi, a határátkelőnél vmilyen rendelet szerint nem adhatnak bélyegzőt, csak útlevélre, de ott aláírattuk a füzetet, túrajelentést...
Előzmény: Baggins77 (3336)
Baggins77 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3337
Köszi. (Bár a szkennelés miatt a színek nem egyeznek a papíralapú képek színeivel.)
Előzmény: Törölt nick (3332)
Baggins77 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3336
Írottkőn is volt már pecsét?
Előzmény: sétáLós bácsi (3333)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3335
Érdemes a belépőjegy többszörösét utazásra költeni plusz rászánni még egy napot a tudatért, hogy ingyen mentél be. :-P
Előzmény: (budai-)H.G. (3329)
cserlaci Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3334
A vár bármikor 18.00 után ingyen látógatható
Előzmény: (budai-)H.G. (3329)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3333
Baggins77!
Asszem te javasoltad a kőszegi szállást. Végül a szombathelyi MÁV szállón aluntunk 1000 Ft alatt. Jó szállás volt, csak nehéz volt elintézni a folglalást.
szo: Őrség 50
vas: Sümeg-Sárvár 75 km sok volt
hf: Bozsok-Szeleste, vá: az Írottkőről az alpok is látszott, Tömörd környékén dzsungelharc...
ma: Szeleste, vá- Sárvár JELZÉS ELTERELVE SZELESTE- BÖGÖT közt
a bélyegzők hiánytalanok
Előzmény: Baggins77 (3331)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3332
Jok a kepeid!
Mi tavaly nyaron jartunk a Keszthely Sumeg szakaszon es jo volt ujra nezegetni rola a kepeket
Előzmény: Baggins77 (3331)
Baggins77 Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3331
Sziasztok!
A TM-mel kapcsolatban:
Nem emléxem, hogy megjegyezte-e valaki, hogy a magazin utolsó lapjainak egyikén lévő keresztrejtvény első oszlopa hiányzik! :-)
OKT-téma:
Ígértem egyszer (a 3148-as hozzászólásomban)egy linket a fotótáramhoz. Ha minden igaz (és a linkelés is összejön), itt leltek pár fotót a kékezéseim egy részéről. A kőszegi albumban van néhány kép a cáki műemlék pincesorról is, a többi témába vágó.

Sümeg - Hévíz OKT

Kőszegi-hg. OKT

Zete Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3330
A legutóbbi Szt. István Vándorlásban tettek egy kitérőt Nyírlakpusztára (Sümeg után kb. 2 km). Járt itt valaki esetleg? Az érdekelne, hogy be lehet-e menni a kastélykertbe földi halandónak is?
A bemutatottak alapján egyébként érdekesnek tűnik a hely. Amellett, hogy egy nagyszabású kastély és kápolna is van itt, még a 4 km-es aszfaltútból is meg lehet úszni így kb. 3 km-t.
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3329
Erről jut eszembe: Szigligetre kétszer érdemes elmennie a kéktúrázónak:
- egyszer nyáron, mert akkor tud hozzáférni a bélyegzőhöz,
- egyszer pedig télen, mert akkor a vár ingyen látogatható.
Előzmény: Zete (3327)
Güsziológus Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3328
2. nekiveselkedés

Őrség (Ivánc – Őriszentpéter – Szentgyörgyvölgy – Zalalövő)
(2. szakasz)

Jó 1 évvel ezelőtt kezdtem az előkészületeket (szállás, útvonal, látnivalók, stb.). A végső lökést az Őrség 50 ttúra adta. A kettő együtt egy négy napos túrázás keretében optimálisnak látszott. A nagy meleg kissé betett, de sikerült. Nagyon klassz volt!

Kedden kora délután indultunk (260 km), a túrák szerdán, csütörtökön és pénteken voltak. A távolság 83,5 km. Érdekes, hogy Ivánctól Zalalövőig légvonalban mintegy hat kilométert tettünk meg keleti és nyolcat déli irányba. Nem sokat haladtunk tehát .o)

A bázispont Őriszentpéter volt, itt kaptunk összkomfortos szállást 5.000 Ft/szoba/éjszaka. Jó tíz perc a körforgalom, kb. ennyi a vasútállomás (hátsó földúton). Csönd és nyugalom, a Baksaszer tetején.

Eső nem volt, a napsütés kicsit több volt a kelleténél.

Az információforrások közül a legfontosabb az atlasz és a menetrendek. Van néhány jó internetes oldal is. Tökéletes a jelzés, egy-két problémás hely azért akad. Érdemes megnézni a TÉRKÉPCENTRUM-ot. Sok településen keresztül vezet az út, talán nem felesleges a listát közzétenni.

Ivánc
Hegyhátszentmárton
Kondorfa
Pityerszer (Szalafő)
Szalafő
Őriszentpéter
Dávidháza (Bajánsenye)
Kercaszomor
Magyarszombatfa
Gödörháza (Magyarszombatfa)
Velemér
Szentgyörgyvölgy
Kógyár (Szentgyörgyvölgy)
Felsőszenterzsébet
Alsószenterzsébet
Kerkakutas
{Pusztaszentpéter}
Felsőcsöde
Zalalövő

A {}-ben lévő település a közismert, egyszemélyes település, mely jogilag nem is létezik, ha jól tudom. De van, még él a gazda, egészséges és felejthetetlen jelenség. Majd írok részletesebben is a találkozásról.

A résztávok:
Ivánc – Őriszentpéter 27,8 km
Őriszentpéter – Szentgyörgyvölgy 29,0 km
Szentgyörgyvölgy – Zalalövő 26,7 km

Zete Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3327
Lassan begyógyulnal a lábsebeim a múltkori OKT után, szóval nekilátok egy kis visszaemlékezés megírásának :)

Tehát, máj. 1.-én leutaztam reggel Révfülöpre, nem éppen idilli körülmények között: Kelenföldön már nem volt ülőhely, végig álltam a peronon, kb. 10 fiatal társaságában, akik közül 9 dohányzott... (még szerencse, hogy én is, különben nem tudom, hogy viseltem volna el a 2 óra 40 perces utat.) Révfülöpön simán elértem a szentbékkállai buszt, más kérdés, hogy ezen is hatalmas tömeg volt, köztük egy jókora nyugdíjas, kéktúrára induló csapat. Mivel nem jártam még erre, és alig láttam ki a buszból, megkérdeztem az egyik öreget, hogy milyen falu következik éppen. Meglepetésre, csak annyit tudott, hogy nem tudja melyik község jön most, csak azt, hogy nekik sürgősen bélyegezni kell valahol...

A faluban együtt fedeztük fel az egyébként nagyon igényes Barbara presszót, ahol majdnem új bélyegzőt kaptunk. Újabb meglepetés: a presszóban a csapat vezetője bőszen érdeklődött a helyiektől, hogyan lehet a legrövidebben eljutni Káptalantótiba, mivel nem akarnak a hegyen át menni... Ahogy magam mögött hagytam őket, még hallottam, hogy Mindszentkállától aszfalton fognak menni Káptalantótiba...

A kőtenger nagyon tetszett, bár csak átrobogtam a területen, utána viszont a lejövet végén derékszögben jobbra kell fordulni, nem pedig balra - jelzés itt nincs, de a jobbos útról már látszanak Mindszetkálla szélső házai. Tartottam a tájékozódástól a további úton, de két egész kicsi elkavaráson kívül nem volt gond. Az út ált. egyértelműen követhető, jelek pedig vannak, mégha ritkán is, és az Atlaszt meglepően pontosnak találtam. A Láz-tető nyergéből volt az első klassz kilátás a hegyekre, más kérdés, hogy éppen elkezdett esni az eső, ezért a kajálást is abban kellett hagynom. Hülye látványt nyújthattam ezután, ugyanis a már felbontott fél literes kakaós zacskót a kezemben vittem a következő kb. 500 m-en, amíg el nem állt az eső...
Káptalantóti szuper, tiszta falu, amint már írtam, a templom előtt érdekes Szt. István szobor, és ami a legfontosabb: épen, karcolás, grafittik nélkül. A faluban a német és a magyar rendszámú autók pontosan egyenlő számban futottak el előttem. Bélyegzés a Jóbarátban, sör villámgyorsan leöntve a torkon, hogy minél előbb a hátam mögött tudhassam ezt a mocsadék épületet, annak "lakóival" egyetemben.

A Badacsony felé tartva annyi hétvégi ház van útközben, hogy már szinte megsajnáltam azokat, akik a nyugalom, csend, stb. miatt itt vettek nyaralót. (Szegények, kjönnek ide a hétvégén, aztán majd ugyanolyan tömeg közepette piknikelnek a kicsiny kertekben, mint otthon a lakótelepen.) Az országúthoz közeledve a Badacsony előtt egy fóliába rakott papírlapot lengetett a szél, rajta "Tanúhegyek nyomában teljesítménytúra" felirat és nyíl. Igazán leszedhették volna, tavaly ősz óta. A műútra leérve útépítés miatt egy hatalmas árkon kellett átkelni a túloldalra, ahol is a jobbra kanyarodó utat kell választani, amit az Atlasz is jól demonstrál. Ennek ellenére egy két fős csapat elindult fölfelé "direkbe", mondván, úgyis ott a hegy... Lehet, de a hivatalos út szerintem sokkal szebb. Elértem ahhoz a helyhez, amit az Atlasz leírása is említ: feszület, három ületett hatalmas fa, alatta árnyas pad, igazi pihenőhely, még eligazító tábla is van. Itt üldögéltem egy kicsit, nagyon jól éreztem magam. A szintén leírt régi épület körül földmunkákat folytattak, ennek a zaja volt egydül csak zavaró. A hegyen sajnos csak átrohantam, mivel úgy ítéltem meg, hogy az időm kicsit fogytán van. Itt csak annyit említenék, hogy a Rodostó-ház tényleg elgondolkodtató egy hely. Ha már nem "Szabó Imre Turista Menedékház", akkor inkább szednék le a táblát, mert így megrongálva siralmas látvány. A turista emléktáblák kicsit furcsán hatnak, erősen emlékeztetnek a gyógyulások emlékére kihelyezett hálatáblákra, de belegondolva mégis inkább szép dolog ez a fajta emlékezés. Az persze megint elszomorító, hogy ezek egy része le van feszítve... Ismét meg kell állapítani, hogy sajnos ez Magyarország jelenleg. (Ha cinikus lennék, akkor csupa kisbetűvel is írhatnám, de inkább nem teszem ezt.)
A tördemici vasútállomáson történteket már elmeséltem.
Innen Szigligetig végig aszfalt, itt már nagyon kezdte megviselni a lábamat az út, pedig Wibram talpú, kemény bakancsban nyomtam - vagy lehet, hogy éppen ezért :)
A vár pénztárában bélyegzés, jó minőségű pecsétet lehetett gyártani a füzetbe. Itt is bedobtam egy sört a cukrászdában, és megnéztem az árusok kínálatát is, hátha tudok valami ajándékot vinni haza az asszonykának, de a sok vásári szarság abszolút nem nyerte el a tetszésemet - ugyanazok, mint az országban bárhol. Inkább vettem két tényleg szép képeslapot a várról, amelyek légifelvételeket ábrázoltak.
Innen tovább ismét rengeteg aszfalt, ebből már végképp elegem volt, egyetlen pozítívum, hogy a főút mellett végig kerékpárút fut. Szt. György-hegy nagyon impozáns, ennek a látványával próbáltam vígasztalni magam. Bélyegző nincs a TH-nál, de mivel fényképezőgép sem volt nálam, mindenképp akartam pecsétet szerezni, és meg is oldottam az egyik közeli faluban.
Tapolcáig még éppen el tudtam kínlódni magam, itt már alig vonszoltam magam a tűző napon az aszfalton. A VÁ-on való bélyegzést követően elsántikáltam a közeli kocsmáig, és újabb sörökkel enyhítettem szomjamat. A hosszú vonatút hazáig ráadásul megint erősen kellemetlen volt, mivel Badacsonyon kb. 50 iszonyú hangos deszkás fiatal meg egy csomó csontrészeg arc szállt fel.
Utazás közben arra gondoltam, ide túrázni ilyen formában sosem fogok jönni többet. Szépek a hegyek, de számomra nem ez az igazi túraterep.
(BP-en leszállásnál annyira fájt a lában, hogy alig bírtam hazabotorkálni.)

Ha bárki Balaton-felvidék rajongót megbántottam ezzel a leírással, akkor előre is bocsánatot kérek, de számomra így jött le ez a túra. Mindenkinek azt javaslom, hogy pl. badacsonyi szállással két részletben csinálja meg azt a távot.

Váci Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3326
Landler...
Előzmény: Zete (3325)
Zete Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3325
"a politika a Turista Magazint sem kímélte"

Igen, gondolom erre többen is rájöttek/rájöttünk már, de talán jobb, ha nem megyünk bele ennek a kivesézésébe, mert csak megkeseredeik az ember, hogy a politika még itt is...

Az MTSZ embléma múltját/jelentését én a Szt. István Vándorlásból tudtam meg. Talán nem mindenki ismeri, ezért közreadom, amit megtudtam. Tehát, az emblémán látható havasi rózsa történelmileg a "munkás-turisták" jelképe volt. A másik irányzat, a polgárság által létrehozott turista egyesület viszont a havasi gyopárt választotta jelképnek annak idején. A szocialista/kommunista fordulat után, amikor ugye "hathatós segítséggel" már csak egy irányzat maradt talpon, az egységes turista szervezet jelképe "természetesen" a havasi rózsa lett - és ez maradandóan túlélte a 89-es rendszerváltást is.

(Szigorúan zárójelben: más téren is van ám ilyen. Csak egyről, ami engem is érintett jónéhány évig: érdemes megnézni a BME néhány kollégiumának nevét: Schönherz, Martos... )

Előzmény: (budai-)H.G. (3323)
burnie Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3324
Nos. A május 1-i nagyon hosszú hétvégén, az Észak-Somogy térképen nem szereplő (és már itt a topicban is emlegetett), jelzett turistautakat jártuk be egy barátommal. Itt a link az általam kipreparált térképhez. (Ehhez két megjegyzés : A jeleket egy barátomnak a somogyi Természet Barátok rajzolták be, kivéve a Somogyvár – Balatonboglár szakaszt, mert azt gyaloglás közben én véstem fel a térképre. Tehát ennek megfelelően kezelendő. A Szőlőskislak utáni rövid rész, pedig azért hiányzik, mert elkevertünk a jelről és vonatindulás miatt már nem volt idő keresgélni. Bocs.)
Íme a tapasztalatok:
1. Balatonberény – Gadány/Illancsmajor (DDK csatlakozás): Piros és Zöld jelzés
Marcaliig erdős, szőlős dombokon, Marcalitól szántóföldeken, többnyire fasor mellett visz a jel Gadányig. A jelzés ezen a szakaszon volt a leggyengébb. A Balatonberényi kilátó után csak a 7-es úton bírtuk elcsípni a zöldet. A zöld is elég ritkásan van felfestve (de azért rendszeresen) és az elágazások után sincs mindig jel, sokszor több száz méteren keresztül. Különösen vigyázzatok a Kastéy-dombi Képesfa után, mert az erős földútról minden figyelmeztetés nélkül tér le a jel. A másik hely, ahol rendesen alászaladtunk, az a Marcaliba bevezető rész, ahol jobb kéz felöl (Bberény felöl jövet) egy elágazásnál megtévesztő helyre van festve a jel. Itt egyenesen kell menni, mert a másik út ismét felvisz a szőlők közé. A Marcaliig vezető szakaszon halványan még látszanak egy kék háromszög jelzés nyomai, ez általában mindig jó irányba vezetett, ha épp nem találtunk zöldet.
2. Mesztegnyő – Somogyvár : Sárga jelzés
Ez egy, az Alföldi kéket idéző homokos, alapvetően sík szakasz. Libickozmáig fenyő és akácerdők, utána Somogyfajszig vegyes erdő (nem vagyok nagy botanikus, nem tudom milyen), majd szántóföldek és ligetek következnek. A jelzés rendesen fel van pingálva. Megtaláltuk a S+ (Libickozma előtt) és a P (Libickozmán) elágazását is. Somogyfajsz előtt érdemes megnézni az őskohót. Áprilistól októberig, 10-16-ig tart nyitva. Somogyfajszon egy visszafogott kastély a látnivaló (ezért tesz a jelzés is egy kunkort). Pusztakovácsi után érdemes figyelni, mert a jelzés nem olyan egyenesen vág át a mezőn, mint ahogy a térkép jelzi, hanem közvetlenül a falu után eltér picit jobbra. Somogyvár már majdnem városias jellegű település. Hatalmas park közepén áll az egész jó karban lévő Széchenyi kastély. A falu szélén, a várhegyen, pedig monostor romok és egy kilátó látható (200 Ft-ért). A sárga jel innen még – a térkép szerint – átmegy a Somogyvámosi templomromig, de mi ezt nem jártuk be, hanem…
3. Somogyvár/várhegy – Balatonboglár : Zöld jelzés
Nekem ez a szakasz tetszett a legjobban, ráadásul a jelzések is itt voltak a legklasszabbak. Itt a nyomvonalat nem tudtuk, csak a jel létezését ill. a kezdő és végpontját ismertük. Ennek ellenére gyakorlatilag gond nélkül nyomtuk végig az egész szakaszt. A jelzésfestők igyekeztek szép helyeken vezetni az utat és sok műemléket is érint a jel. Erdők, mezők, szőlősök, kedves dombok, olyasmi, mint a Zalai-dombság. Az útbaeső nevezetességek közül a Hács utáni Bendekpuszta kápolna romját érdemes megnézni. Ez egy kb. 100 méter kitérőt jelent és az erdőben kicsit nehéz megtalálni, de érdemes. Gyugy község határában a rohadtul lepukkant Kacskovics kastély előtt visz el a jel. Szőlőskislakon a kastélyban a Bormúzeumot nézheti meg az, aki az ilyesmire izgul. A jelzés itt a kastély parkon keresztül vezet. Szőlőskislak után a dombtetőn -mint azt az elején említettem – eltévesztettük az utat és időhiányában már nem tudtuk megkeresni, így azt, hogy hol visz be Balatonboglárra ill., hol végződik a zöld jel, nem tudom megmondani.
Összességében négy nap alatt szépen végig lehetett csinálni az egészet, gyakorlatilag komoly eltévedés nélkül. A frissen kizöldült erdők-mezők, pedig nagyon szépek voltak. Ha valakinek tetszett a DDK vagy DDP, akkor ezzel sem tévedhet. Ja, és mielőtt a térképére pillant tájékozódás céljából, mindig emlékeztesse magát, hogy ez a térkép 1: 80000-es és nem 40000-es.
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3323
Ha figyelembe veszed az MTSZ legtöbb tisztségviselőjének politikai irányultságát, azt hiszem, ez nem túl meglepő (gondolok itt pl. a külügyi államtitkárra). Egyébként az MTSZ kissé régimódi emblémáján a virágok alakja (szirmainak száma és színe) is önmagáért beszél...

Sajtószabadság ide vagy oda... a politika a Turista Magazint sem kímélte.

Előzmény: Zete (3282)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3322
Ha jól emlékszem, Dénes Károlyné. Amikor arra kéktúráztunk, mi is ott aludtunk. Szimpatikus szálláshely.
Előzmény: Törölt nick (3284)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3321
"Valszeg amikor a Burok-völgyet védetté nyilvánították, akkor terelhették el innen az OKT-t."

Szerintem viszont azért, mert a Burok-völgytől délre fekvő térség honvédségi gyakorlótérként funkcionált. Azért is van/volt úgy szétszabdalva a turistatérkép arról a részről, miközben egyes területeket teljesen letakartak.

Előzmény: Zete (3288)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3320
Szép útvonal, csak sokat halad egykori riadóutakon és a végén műúton. A díjazása kitűző.
Előzmény: larzen (3291)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3319
"Bakonykúti felől mentünk, onnantól a völgy kb. feléig egy dózer végighajtott a medvehagymáson, tehát könnyen járható, csak "illatos" egy kicsit."

Még jó, hogy a völgy fokozottan védett és a jövőben a teljesítménytúrát sem kívánják beengedni. Elvégre a turistáktól jobban kell félteni az erdőt és annak lakóit, mint a dózerektől és a motorosokól. :(

Előzmény: Zolcsi67 (3296)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3318
De hát ugye az előző kiadó nem teljesítette a GyISM elvárásait...?
Előzmény: Zolcsi67 (3309)
HEV Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3317
RP-DDK Szállás ajánlat.

A Kaposvári Természetbarátok Turista Egyesületének
"Vándor" Turistaháza,Zselickisfalud

Kaposvártól 13 kilométerre, a Zselici Tájvédelmi Körzet szélénél,
Zselickisfalud község déli részén, a Fő u. 74. szám alatt található.

Tulajdonos: Kaposvári Természetbarátok Turista Egyesülete
7400 Kaposvár, Csokonai u. 1.

Barabás József elnök: 82/428-320
Tóth Brigitta titkár: 82/712-079 17.00-21.00 között
Horváth György elnökhelyettes: 82/427-047

Felszereltsége: 3 szobában (1x2, 1x14, 1x16) 32 fő részére van szálláshely.
Villanyvilágítás, főzési lehetőség jól felszerelt konyhában, gáztűzhelyen.
Tisztálkodásra hideg-meleg vizes vizesblokk áll rendelkezésre. A turistaház
rádióval, televízióval is ellátott, az udvaron elhelyezett két lengőteke és
két kiskapu is a kikapcsolódást, szórakozást biztosítja.

Szállásdíj egy napra (2003):
Ifjúsági csoportoknak: 700 Ft/fő
MTSZ igazolvánnyal rendelkezőknek: 750 Ft/fő
Felnőtt csoportok részére: 800 Ft/fő

Legkisebb létszám: 10 fő/nap/helyiség

Fűtés: 600 Ft/nap/helyiség
Ágyneműhasználat: 250 Ft/fő, a helyszínen fizetendő
Sátorhely: 300 Ft/fő/nap, vizesblokk használattal

Zete Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3316
Ha bárhol nyomja a bakancs a lábadat, akkor nem szabad benne hosszabb túrákat tenni, mert komoly sérüléseket is okozhat. Én is több keserű tapasztalat után döbbentem rá, hogy inkább nem használom komolyabb túrákra a drága pénzen vett bakancsomat. Ha gyakorta akarsz menni hosszabb túrákra, inkább érdemes egy számmal nagyobbat venni. Nekem legalább is ez jött be. De én egyébként mindenképp a bakancs mellett vagyok, sportcipőben pl. sosem mentem teljesítménytúrára, még a legnagyobb melegben sem.
Előzmény: Váci (3315)
Váci Creative Commons License 2003.05.09 0 0 3315
Köszi a tanácsokat bakancs-cipő ügyben, örömmel hagyom magam meggyőzni: ezentúl csak sárban-hóban fogok bakancsozni.
Tényleg lábfüggő lehet a dolog. Nekem akarom a topic szinvonalát süllyeszteni, de... :-)
Nekem a bakancsom, ami igazi túra bakancs, tehát nem "T...O gazdaságos", nemcsak az első alkalmakkor, de azóta is rendszeresen 1-2 óra után nagyon nyomja a középső lábujjam körmét. A boltban, amikor vettem, ez természetesen nem jelentkezett. Annyira súlyos volt a dolog, hogy mind a két körmöm korom fekete lett, és pár hónap után le is esett. Sőt - hátha valaki hasonlóan jár - az ilyen sérült körömmel még gombafertőzést is sokkal könnyebben össze lehet szedni olyan körülmények között is, ahol egyébként nem feltétlenül fertőződne meg az ember. Én pl. sok éve járok usziba, soha semmit nem szedtem össze, viszont a körömsérülés után sajnos jött a gomba. Az orvos egyből mondta is, hogy a sérült köröm okozta. 3*5000 Ft volt a gyógyszer...., igaz, meg is gyógyultam. Viszont a múltheti túrákon megint megnyomtam a körmöm, stb.
Ezért lett kulcskérdés nekem a cipő. És mégegyszer mondom, tegnapelőtt egy 25-öst simán legyalogoltam benne, a legkisebb vizhólyag, stb. nélkül.
Szóval: köszi a tanácsokat, mostantól váltok!!!
Előzmény: Törölt nick (3312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!